Skúsenosť s pripojením externého disku

Moderátoři: fuzak, misut

pankapitan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 05.duben 2009 - 16:40

Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od pankapitan »

Dlho som sa pokúšal o bezproblémové pripojenie externého disku cez e sata rozhranie. Na disku bol vyznačený odber 850 mA. Kolega mi teda spravil externý zdroj 5 V , 1 A. Po pripojení disku cez USB rozhranie a externe napájanie ten sa hneď pripojil a spolupracoval s Octagonom. Po pripojení na e sata sa prijímač stále bootoval do okola, nenabehol a nefungoval. Menil som softvéry ale nič nepomohlo. Disk sa rozbehol, zastavil a takto do okola. Náhodou sme potom na disk pripojili externý zdroj 5V, 2 A a všetky problémy pominuli. Ďalší postreh: po pripojení disku a nabootaovaní prijímača v prípade, že nemám v prijímači zasunutý USB kľúč. TAk v menu sa mi nevysvietia položky File Browser a HDD Manager, teda nie je možné programy nahrávať, disk sa nedá ovládať. Akonáhle tam vsuniem USB kľúč tak uvedené položky sa vysvietia a disk funguje. Alj keď je už disk pripojený a položky su vysvietene, akonáhle USB kľúč vytiahnem tak položky sa nevysvietia a s disk nie je možné ovládať.
Možno tieto moje skúsenosti pomôžu niektorým čitateľom rozchodiť nahrávanie na externý disk cez e sata.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Aldo »

Kdyby jsi si pořídil k disku externí box, ten je včetně napájení dimenzovaném na největší disk pro který je box určen. Nula problém s napájením.
A ta Tvoje druhá komplikace pochází z toho, že máš v menu vybrán USB disk. Vyber eSata a další problém nula.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
pankapitan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 05.duben 2009 - 16:40

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od pankapitan »

Ano mám externý box iba som si dorábal zdroj, teda napájanie. A čo sa týka tej tvojej druhej poznámky tak v menu mám zapnutý e sata a nie USB a správa ssa to tak ako som popísal v mojom úvodnom, príspevku.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od zzaner »

Je to divné,ale je to jen elektronika.Co se vše dnes děje,to je dokonce na pováženou,už se nám do toho plete i duchařina.Šamani dělali ulitbu bohům,chtělo by to nějakého boha elektroniky. :Yahoo!: :ROFL:
karmax
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 16.prosinec 2008 - 15:28

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od karmax »

Celkem 7 přístrojů funguje z 9 takto jak si popsal. Musím dát do usb jakoukoliv naplněn aby se e sata disk zobrazil.
Ve dvou kteří fungují jak mají jsou disky do 500g.
HansJakob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 02.listopad 2009 - 21:12

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od HansJakob »

A este tých 7 kusov bude mať padajuce Q a bude jasné , že sú to shitove kusy z turecka. Vôbec by som sa tomu nedivil mne sa e-sata tiež zjavil až po zasunutí usb
Octagon SF918 HD, Stab HH-90, Parabola Ø 80 Fe, Phoenix Server Newcs 1.65, ASRock Nettop 330 ION-BD
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Aldo »

Věřím, že se Vám to děje, ale zároveň si myslím, že po důkladném vyčištění OCTAGONu od všeho balastu postupem, který tady někde popsal Fuzak, hodně z těch "duchařských" projevů pomine.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
HansJakob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 02.listopad 2009 - 21:12

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od HansJakob »

Aspon sa mi prosim pokus vysvetlit co je podla teba ten balast.
Pretoze ja uz pomaly dospievam k vedomiu ,že vsetkym co to nejde su asi podla Vas J....í. Ospravedlnujem sa za vyraz aj ked vybodkovany no pripadam si ako by som nevedel čítať(a spolu so mnou aj iny) alebo si budete dokola "vy" čo vám to ide tvrdiť svoje? :twisted:
Už sa preberte a berte to tak,že jednoducho sa dakto na ukor kvality na nas nabalil.
Aldo,zzaner,vlado.ucho a v neposlednom rade aj Fuzak ste šťastlivci ,Vám to ide no som zvedavý ako by ste sa tvarili ak by ste boli na druhom brehu, na ktorom sme my!!!!
Octagon SF918 HD, Stab HH-90, Parabola Ø 80 Fe, Phoenix Server Newcs 1.65, ASRock Nettop 330 ION-BD
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od vlado.ucho »

Prejdi po moste na náš breh,alebo na lodičke,alebo to jednoducho prebroď.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Aldo »

[quote="HansJakob"]Aspon sa mi prosim pokus vysvetlit co je podla teba ten balast.

Tvůj (i když poněkud otrávený) dotaz si zaslouží seriózní odpověď, jenomže na něj je odpověď těžká. Podle mého názoru se postupným nahráváním různých FW, úpravami settingu, přidáváním a odebíráním kanálů, transpondérů a satelitů, i různými drobnými změnami v menu, dále také ručními i jinými zásahy do klíčů nadělá v paměti OCTAGONu poněkud bordýlek. On se udělá, i když se dodrží postup pro update FW, natož když se správný postup nedodrží. Pokud taková situace nastane, nedivme se, že OCTAGON trochu (nebo i víc) blbne. Nejlepší lék je pak OCTAGON důkladně vyčistit a natáhnout poslední odzkoušený FW do čistého OCTAGONu, udělat nový setting, tudíž začít znovu od začátku. Sám jsem to musel rovněž jednou absolvovat.
Nejlepší cesta jak se do takového stavu kdy OCTAGON potřebuje popsaný zásah dostat co nejpozději je užívání pouze vlastního settingu, ruční zadávání kódů a dodržení postupu při natahování nového FW.
Možná že se někdo přidá ze svým receptem.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
HansJakob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 02.listopad 2009 - 21:12

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od HansJakob »

K tomu asi len toľko. Všetko čo popisujes tak aj robím. Tak sa nečuduj ,že reagujem tak ako som reagoval. Všeobecne sa tu má zato ,že mi čo problém máme tak sme tu braní ako podivíni ktorý nevedia čítať a navyše sú chybným elementom medzi stb a ovládačom!? A k tomu čisteniu asi toľko. Mám skúseností s akoukoľvek inštaláciou viac ako bohatú. Ak už chceš teda čistiť a vyhadzať všetok balast tak prečo páni konštruktéri nemysleli aj na takú banalitu akou je odinštalovanie obrázku ako pozadia. Takže mi tu nič nevrav o čistení systemu. Podpora továrenskych nastaveni v menu stb v tom pripade dokáže akurát len jedno a to vykúzliť veeeľmi široký úsmev na mojej tvári. To len na okraj pretože to nijako tento problém nerieši. Nakoľko kolabovanie systemu s padajúcim Q a neschopnosťou nájsť hdd nie je problém toho obrázku ,ale výroby samotnej.
Octagon SF918 HD, Stab HH-90, Parabola Ø 80 Fe, Phoenix Server Newcs 1.65, ASRock Nettop 330 ION-BD
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od zzaner »

Asi záleží od koho je daný přijmač!!Třeba si někdo nechal udělat levnější verzi a pod touto značkou se přiživuje.Toto si musíte řešit,od koho máte přijmač.Pokud jsou také rozdíli,tak asi nebude vše v pořádku.Všechno je možné.
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od kaon »

Pridám sa i ja do debaty- používam HDD WD 1T -externý Esata ,vlastné napájanie k octagonu 918HD - a musím sa pridať -žiaden problém z diskom nemám okrem dlhého prebúdzania.
Disk som skúšal min. na 6tich ďalších strojoch -všetko OK.
Príj. boli kupované v priebehu roka ,čím je vylúčené , že sú z jednej série.
Čo robím --- vyčistím už spomínaným spôsobom , nahrám fw a svoj seting.
Disk pripojím na zdroj pri vypnutom napájaní Octagonu pripojím k príjm. a potom tlačítkom spustím disk a za cca 1/2minutky zapnem sieť octagonu -všetko OK. Nahrávky strihám na PC takže z diskom robím kde čo -pri odpájaní vypnem octagon diaľ. potom sieť a vyp. disk .
DISK MUSÍ BYŤ NAFORMÁTOVANÝ NA FAT 32 a mal by mať jednu partíciu-
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od mzahalka »

kaon píše:Pridám sa i ja do debaty- používam HDD WD 1T -externý Esata ,vlastné napájanie k octagonu 918HD - a musím sa pridať -žiaden problém z diskom nemám okrem dlhého prebúdzania.
Disk som skúšal min. na 6tich ďalších strojoch -všetko OK.
Príj. boli kupované v priebehu roka ,čím je vylúčené , že sú z jednej série.
Čo robím --- vyčistím už spomínaným spôsobom , nahrám fw a svoj seting.
Disk pripojím na zdroj pri vypnutom napájaní Octagonu pripojím k príjm. a potom tlačítkom spustím disk a za cca 1/2minutky zapnem sieť octagonu -všetko OK. Nahrávky strihám na PC takže z diskom robím kde čo -pri odpájaní vypnem octagon diaľ. potom sieť a vyp. disk .
DISK MUSÍ BYŤ NAFORMÁTOVANÝ NA FAT 32 a mal by mať jednu partíciu-
Se vším souhlasím, kromě posledního. Disk nemusí mít jednu partition, Octagon si ale vždy vybere tu první, s ostatními s můžeš dělat v PC co chceš, ale v octagonu se ti nezobrazí.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od kaon »

mzahalka píše:
kaon píše:Pridám sa i ja do debaty- používam HDD WD 1T -externý Esata ,vlastné napájanie k octagonu 918HD - a musím sa pridať -žiaden problém z diskom nemám okrem dlhého prebúdzania.
Disk som skúšal min. na 6tich ďalších strojoch -všetko OK.
Príj. boli kupované v priebehu roka ,čím je vylúčené , že sú z jednej série.
Čo robím --- vyčistím už spomínaným spôsobom , nahrám fw a svoj seting.
Disk pripojím na zdroj pri vypnutom napájaní Octagonu pripojím k príjm. a potom tlačítkom spustím disk a za cca 1/2minutky zapnem sieť octagonu -všetko OK. Nahrávky strihám na PC takže z diskom robím kde čo -pri odpájaní vypnem octagon diaľ. potom sieť a vyp. disk .
DISK MUSÍ BYŤ NAFORMÁTOVANÝ NA FAT 32 a mal by mať jednu partíciu-
Se vším souhlasím, kromě posledního. Disk nemusí mít jednu partition, Octagon si ale vždy vybere tu první, s ostatními s můžeš dělat v PC co chceš, ale v octagonu se ti nezobrazí.
Beriem -len som chcel vylúčiť chybu z viac partíciami pre nepočítačových sat fandov
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od zzaner »

Jsem rád,že je zde více lidí,kterým to fachčí.Já to dělám tak nějak podobně,Jedinej zásek jsem měl s 502 a to jsem řešil přes RS232.Kdo si to tam švihl,ví o čem mluvím.Tak ať se daří a doufám,že ještě s něčím podstatným přijdou. :good: :poklona:
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Piller »

Nejsem odborník,ale jedno vím naprosto přesně:je nebetyčný rozdíl mezi HDD a "HDD" a hlavně strašně moc záleží na "krabici".Měl jsem Axago,strašný šmejd.Nenaběhl,nešlo přes něj nahrávat,neusínal...nevzbudil se....Vyměnil jsem jak HDD, za tzv.video disk,vyměnil jsem krabičku,a nový HDD perfektně najíždí,neseká se, usíná,budí se..prostě super.Oproti prvnímu zkušebnímu nádhera.Typ mého HDD-viz moje dřívější příspěvky s HDD.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Aldo »

To HansJakob:

Škoda že nebydlíš za rohem, abych to všechno viděl na vlastní oči. Kdybych Tě chtěl nazlobit, tak bych napsal, že nestačí umět číst, musí se čtenému i rozumět, ale zlobit Tě nechci :) .
My jsme tady dva vlastníci OCTAGONu, já jej mám již přes rok, kamarád o něco méně, ani jeden z nás nemá zde popisované problémy. OCTAGON nikdo z nás nechladí a u mne někdy běží a nahrává i celou noc (když je co).
Ne že by se nevyskytly v průběhu užívání nějaké potíže, ale vše se vždy vyřešilo a OCTAGONy šlapou spolehlivě, včetně nahrávání kde čeho. Nepoužívám sdílení, takže s tím zkušenosti nemám. Ale jak jsem již psal, začíná to přesně kolmým upevněním držáku paraboly (zejména při používání motoru), pokračuje použitím kvalitních materálů a pečlivou instalací a končí občasným vyčištěním OCTAGONu a přes RS232 natáhnout nový FW a všechna nastavení udělat od začátku.
Nějaké dohady o tom, že někdo okopíroval OCTAGON a vyrábí jej pod stejnou značkou z horších součástek jsou k pousmání. Myslím, že 99% problému s OCTAGONem je v nás. A na zbytek lze uplatnit reklamaci, pokud se v něm někdo předtím nepošťoural.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
HansJakob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 02.listopad 2009 - 21:12

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od HansJakob »

No a ja si zas pre zmenu rýpnem a rád. :D
To že stb môže byť vyrobený inde na to som bol upozornený predom a to od cloveka ktory sa predajom stb živí vzhľadom k cene za dany kus.
To že už nič nie je vyrobené ako originál je nad slnko jasnejšie vyď pripad dreamu. Predstav si že už ani Volvo nevyrába do konca švéd. To je čo??
Taktiež už pri samotnej kúpe som bol predajcom na padajuce Q upozornený.
A môžeš sa čudovať koľko chceš tak dokonca aj v predajni to Q padlo.
Dokonca si môžeš myslieť čo chceš aj napriek tej kupe. To padajuce Q ma netrapi ako take skor ma zerie to ,že pristroj bol vynesený do neba a nesplna v určitych veciach to čo má.
To ,že som pripojil disk bolo viac menej len skúškou nakolko sa mi s nahravanim a strihanim nechce "hrat", na to mam net a to čo si chcem pozrieť si stiahnem. Nikdy som neinklinoval k nahravaniu az taky "magor" som nikdy nebol.
A čo sa týka nastavenia a hardware (vyjmúc samotne stb) tak určite v tom chybu hladat nebudem pretože tam nie je.
Octagon SF918 HD, Stab HH-90, Parabola Ø 80 Fe, Phoenix Server Newcs 1.65, ASRock Nettop 330 ION-BD
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Skúsenosť s pripojením externého disku

Příspěvek od Aldo »

Úplně Ti rozumím. Nejsi magor, nenahráváš, ale co chceš vidět si stáhneš. O.K.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“