Tuner sa nechyti - Q 10%

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Tak že to bude přece jen mezi gaučem a DO.Ještě podotýkám,je nový FW 690.Tak to zde pískněte. :poklona: :thankyou:
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

vlado.ucho píše:To ulmus-neviem ako ty, ale ja si vždy v návode prečítam o každom sat,prijímači,na aké napätie,na akú spotrebu v režime v Standby,v prevádzke, je stavané, aké môže byť na výstupe prúdové zaťaženie a pod.Zober si, že motor v prevádzke má odber 350 mA,LNB má 150 mA a si na hranici možností zdroja.Teraz si zober, že niekto používa Disecq prepínače niekoľko,niekoľko konvertorov a iných blbostí,ale že ten zdroj nie na to stavaný to nikoho netrápi a potom tu hovoria o padaní signálu a tuner sa im nechytí-Q 10 % a pod.Ja takéto problémy nemám,lebo používam len motor a konvertor a kábel do 25 m.Ale kto chce kam,pomôžme mu tam.
ja pouzivam taky jenom motor, koax 15 m a pokud tohle Octagon nedokaze utahnout...
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

zzaner píše:Tak že to bude přece jen mezi gaučem a DO.Ještě podotýkám,je nový FW 690.Tak to zde pískněte. :poklona: :thankyou:
aha, takze clovek si za to vlastne muze sam, ze to prestalo fungovat, nedelal dost casto obnovu pameti, tovarni nastaveni, vypinal to moc casto sitovym vypinacem, dostatecne nechladil, atd.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od ulmus »

Vlado čo tak to tvoje tvrdenie prezentovať pred pánom Lužákom? Hm? Dúfam ,že on mi prepáči ,že som si jeho tvrdenie zobral za svoje. Povieš to aj jemu ,alebo to spochybniš?

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To-Ulmus-Prečo by som mal niečo pred niekým prezentovať. keď ma o to nežiadal.Neviem síce odkiaľ vieš, že sa s týmto pánom poznám,ale na tom nezáleží,lebo si ho vážim, že je seriózny a rád poradí a moje názory stanoviská sú mu dobre známe.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od ulmus »

No vidíš a takto podobne sa o danom probléme vyjadril on. Jeho si vážiš a zo mňa robíš vola a neschopného.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
klivo

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od klivo »

ulmus píše:No vidíš a takto podobne sa o danom probléme vyjadril on. Jeho si vážiš a zo mňa robíš vola a neschopného.
kluci a o cem ted tocite , ne snad o bussimanovi odchovanem v sortecu ? :clapping:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To-Klivo- ten pán, o ktorom sa bavíme,mohol byť odchovaný aj na kozom mlieku.To ma vôbec nezaujíma a ani nijako netrápi,lebo prístup k zákazníkovi,odborný výklad,ochota pomôcť,poradiť, tá nemá na Slovensku obdobu. A ver mi, že niekoľkých predajcov som už vyskúšal na vlastnej koži,len v Trnave ich je desať.To ulmus-a tebe kto povedal, že si ťa nevážim?Ja si vážim každého,pokiaľ sa ma nesnaží uraziť,ponížiť a zbytočne útočiť.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od lubo32 »

dlho som na fore nebol, rád Vám s problémom pomôžem, bohužiaľ som extremne pracovne zaťažený. Dočítal som sa o probléme zdroja, nečítal som dôkladne z akého zdroja(informačného) táto správa je. Ja mám servisné vybavenie na to, aby som jednotlivé časti Octagona pripojil na samostatné lineárne zdroje a zmeral prúdové odbery, chce to čas. Ale nejde mi do hlavy, prečo by to spravilo iba na niektorých transpondéroch.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
otis204
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 29.říjen 2009 - 21:37

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od otis204 »

Pouzivam par mesiacov Octagon908 (FW: ver.09.09.2009,astra,thor) ako server, pouzivam zdielanie cez Homeshare v komplete pre 2 TV.
Nedavno som po zobudeni pristroja zo standby rezimu som dostal hlasku na obrazovke "Nie je signal" pre akykolvek vybrany program a zvoleny satelit, ukazovatel kvality signalu Q=10%.
Nepomohli ziadne pokusy:
- s vyhladanim signalu cez rozsirene ladenie
- s vypnutim nastavenia EMU a SmartCard cez CAS
- s vypnutim a zapnutim pristroja cez sietovy vypinac
- s postupnym odpajanim vsetkych vstupov a vystupov (scart,vstup.koaxial.kabel,skylink karty) pri vypnutom sat. prijimaci a nasledny start cez sietovy vypinac
- nastastie som nerobil obnovu tovarenskych nastaveni, zmena firmaware... (len obnovenie pamati+vlastny setting)
Najskor som to tipoval na chybu SW, ale kedze aj po odpojeni vstup. koaxial. kabla sa to spravalo rovnako, podozrieval som tuner.
Dalsie fungovanie do navstevy servis. technika:
- aspon mi funguje menu a chodi zdielanie
- neskor mi po restarte Octagon zamrzol a zostal v stave BOOT (pomohlo len odpojenie vsetkych vstupov a vystupov vo vypnutom stave)
- po uspesnom restarte Octagonu, stale bez viditelneho obrazu, rovnaka hlaska "Nie je signal" a Q=10%
Zistenie a Zaver:
- premeranim prichadzajuceho signalu zo vstup. koaxial. kabla - "Ziadny signal"
- v mojom pripade to bol nefunkcny LNB prepinac, ale tiez nevylucujem, ze to mohol sposobit nejaky skryty problem s napajanim LNB, resp. zdrojom
- po vymene LNB (rovnakej znacky) vsetko bezi OK
- cas ukaze, ci uvedena chyba sa zopakuje a "kvalita signalu Q=10%" bola u mna sposobena len chybnym LNB, alebo ci suvisi s verziou Firmware, alebo konstrukciou sat. prijimaca
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Preju ti, aby ti receiver nadale fungoval. To co popisujes, byly u me prvni priznaky kolapsu napajeciho zdroje, ktery vyustil blikajici cervenou diodou a neschopnosti jakehokoliv spusteni Octagonu.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
sikula
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.listopad 2007 - 19:53
satelitni prijimac: DM900 ultraHD
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sikula »

No mně také přijímač nabíhal do Q=10%, a to na všech 4 LNB (resp. družicích). Octagon zakoupen v prosinci, nová anténaToroidal 90, nové LNB, nový LNB přepínač, nový kabel (délka 7m). Přijímač normálně nabíhal pouze na určitých programech (např. ČT24 - Skylink, Eurosport, AXN CE - D*g*), při rychlém přepínání programů, nebo přepínání programů z různých družic padalo rovněž na Q=10%. Zkoušel jsem vše možné co jsem vyčetl na fórech - dodatečné chlazení zdroje, ověření funkčnosti kontaktů v konektorech, vypínání přijímače ze zdroje, atd ...., nic nebylo účinné, věděl jsem že to neřeší vlastní problém.
Včera jsem se konečně rozhodl vyměnit LNB přepínač. Měl jsem EMP-CENTAURI P.164-TW (terr. vstup nezapojen), nahradil jsem jej P.164-IW. Vše šlape perfektně.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od fuzak »

Keď človek pátra po chybe, vždy ju nájde a o tom to celé je...
...koľko razy je príčinou zla niečo, o čom by človek ani neuvažoval a pritom to je banálna záležitosť...
:)
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od Aldo »

Pokud se stane, že se objeví Q10 ne některém kanálu, který obvykle fungoval dobře, stačí kanál vymazat a opět nainstalovat. Nezabijte mne, pokud to už tady někdo psal, je to moje čerstvá zkušenost, tak jsem neodolal se o ni podělit. :)
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

Aldo píše:Pokud se stane, že se objeví Q10 ne některém kanálu, který obvykle fungoval dobře, stačí kanál vymazat a opět nainstalovat. Nezabijte mne, pokud to už tady někdo psal, je to moje čerstvá zkušenost, tak jsem neodolal se o ni podělit. :)
Tak v tomto máš pravdu,keď prelaďovali na iné transpordéry,tak tiež akože padlo na Q 10,ale len preto, že príslušný kanál nebežal na pôvodnej frekvencii,stačilo zoskenovať,zaradiť a zas bolo všetko v poriadku.Furt hovorím, že je to medzi ovládačom a prijímačom.Stačí prijímač nakŕmiť tým, čo žerie a potom poslúcha.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od lubo32 »

Pri tomto probléme treba rozlišovať Q 10% z dôvodu poruchy, akejkoľvek a Q 10%, ktoré je spôsobené bezdôvodne prijímačom. Pretože, ak nedám na vstup signál, tak mám Q 10%. Ale o tom písať nemá zmysel.
Zataľ jediná hypotéza tu bol ten zdroj, ale ďaleko sme sa nedostali v lokalizácii tejto chyby.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
betula
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 09.srpen 2009 - 21:27
satelitni prijimac: Optibox 8750, Panasonic 46G15E

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od betula »

No já si myslím, že to je problém hardware. Mám přepínač na 4 LNB, cca 2m kabel pak slučovač SAT + TV, spojený signál leze do jedné průběžné a jedné koncové TV zásuvky. Celý systém dělal profík. Provozoval jsem SAT HUMAX, a pak zase HUMAX (digi TV ) žádný problém. Teď mám Optibox a je problém. Zjistil jsem, že sebemenší útlum na trase to hází do pr... Pokud spojím kabel přímo na přepínač jede vše OK. Poslední radost jsem si udělal koupí TV Viera s DVB-S2 a ta také nemá problém (mimo sdíleni...).
Optibox 8750;
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

lubo32 píše:Pri tomto probléme treba rozlišovať Q 10% z dôvodu poruchy, akejkoľvek a Q 10%, ktoré je spôsobené bezdôvodne prijímačom. Pretože, ak nedám na vstup signál, tak mám Q 10%. Ale o tom písať nemá zmysel.
Zataľ jediná hypotéza tu bol ten zdroj, ale ďaleko sme sa nedostali v lokalizácii tejto chyby.
V tom, že sa tým nikto hlbšie nezaoberal a nepátral po príčinách,prečo padá signál,máš svätú pravdu.Vieš ja sa domnievam,že to môže byť príčinou viacerých náhod,ktoré sa zhlukujú do pravdepodobného vyústenia Q 10.Keď som meral prúdovú spotrebu zapojených komponentov napr.Dlhý kábel-25,m,útlm 1,5 V-100 mA-motor 350 mA,-LNB Sigle-150 mA-TWIN LNB-250 mA a zme za hranicou doporučenej a deklarovanej prúdovej zaťažiteľnosti zdroja-500 mA.Že to zdroj prežije, je preto, že táto záťaž nie je trvalá,lebo keby bola, tak odídu na všetkých pripojených prijímačoch.Našťastie je len nárazová a po niekoľkých sekundách sa ustáli na 450 mA.Kto má zapojených viac LNB,Disecq prepínačov,niekoľko desiatok metrov kábla,tak tam môžu byť problémy s trvalou žáťažou viac ako 500 mA,ale týmto som sa už podrobnejšie nezaoberal,nemám takúto zostavu.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

Pro mě, laika, je také zajímavá ta okamžitá náprava kvédesítky, po pouhém přepnutí na funkci rozšířené ladění, bez dalšího, bez skenování. To umíte vysvětlit? A není možné dojít k příčině problému zpětným postupem od tohoto osvědčeného odstraňování problému Q=10?
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To nie je jednoduché ani pre laika a ani odborníka definovať príčinu Q10,lebo sa to rozoberá už na deviatich stránkach tohoto vlákna.Takže nám nezostáva inšie len trpezlivosť.Ja po tejto príčine nemám dôvod pátrať,lebo s Q10 nemám problém,a tí čo ho majú, to už dávno vzdali.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“