Tuner sa nechyti - Q 10%

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Tak uz je to tady zase, Q 10 %. A to mam Octagon z opravy doma asi 3 mesice, takze co bude nasledovat, odejde zase zdroj. Nemam slov...

Uz nejde vubec nahodit, takze zase do servisu.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Q 10% se objevi, kdyz startuju a je nastavena Nova Hd. Pri jinych programech Octagon nabehne, neni to dolby zvukem ktery jsem nastavil?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

sporty píše:Q 10% se objevi, kdyz startuju a je nastavena Nova Hd. Pri jinych programech Octagon nabehne, neni to dolby zvukem ktery jsem nastavil?
Preboha,čo s týmito super mašinkami len stvárate?To neviete že na ne treba nežne a dôsledne ako aj precízne zaobchádzať?To nie je multimediálny kombajn,ako si to niektorý myslia a snažia sa ho nejako donútiť,prefleshovaním na iný druh a pod.Ja pojem Q 10 poznám len v tedy ak nemám na satelite žiadny signál.Ale štartujem ho natvrdo zo siete,aj niekoľko krát za deň a žiadny problém.Na zdroji a aj procesore mám aktívne chladenie,takže sa nezahrieva a šlape ako Švajčiaske hodinky.Nie je chyba v STB,ale medzi ovládačom a prijímačom.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Ja na nem nic nesteluju ani ho neflasuju na nic jinyho, naposledy jsem to nastavil jak mi poradil "misut". Od te doby jsem na nic nesahal, pred trema dny ale tohle Q 10%.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

Nechápem a nie som padlý na hlavu.Musel by som to vidieť na vlastné oči,inak tomuto javu neuverím.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 18.květen 2022 - 12:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Lituju, ze jsem tenkrat nepriplatil 100 Eur a mohl jsem mit 1018. Ted nemam nic a budu muset koupit zase nejaky jiny receiver, jestli bude oprava trvat zase 2 mesice.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
freee
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 23.listopad 2008 - 22:14
Bydliště: okr Galanta

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od freee »

ja som namontoval 2 kusy,s jednym tiez sami problem..sunka...sorry Vlado ucho:)
VU+Solo2,DM800SE Meoboot 0.94,DM7020S,DM500,Gibertini 85 AL,Invacom twin, motor SG2100,Satfinder SF-30
Prisaham pán sudca ze HBO mi naskocilo len náhodou!
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

PS: pokud je příčinou chyba zdroje nebo naopak poruchu zdroje vyvolá nějaké neběžné zacházení? Nevím, možná pomůže v konci konců Zorbas, možná by ti klekla i 1018. Většina majitelů 918ky, přestože si jsem vědomej toho, že to není dobrej argument, tyhle nepřekonatelný potíže nemá. Buď je to chyba HW a pomůže Zorbas nebo SW a pomůžem si relativně a v mezích sami. Přece to není vis maior, někdo to snad rozsekne?
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

freee píše:ja som namontoval 2 kusy,s jednym tiez sami problem..sunka...sorry Vlado ucho:)
Všetko je to medzi ovládačom a daným STB(medzičlen,neznalý a neinformovaný).Mne sa nemusíš ospravedlňovať,viem čo hovorím a čo píšem.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

knawi píše:Q=10 - a to je důvod k takovýmu bědování? Tenhle zjev není absolutním pravidlem. A když se stane, přepnutí na rozšířené ladění je pro vás nepřekousnutelný? To se osypete, že jste takoví perfekcionisti a hned je potřeba měnit resívr? Pro mně má 918ka dobré jiné a důležité vlastnosti.

ty "odborniku", myslis ze tohle jsem nezkousel? SD programy naskoci, HD castecne, Nova HD vubec.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Pokud se někdo máte kontakt na výrobce,zda by neuvolnili soft pro experimentování,jedou už výrobně Linux,ve vývoji nechtějí pokračovat pro tento přijmač,tak by to mohli hodit do placu,možná by se někdo našel,co by do toho ještě něco dotvořil.Jinak nám už budou zbívat jen karty a moduly.Já jsem si k tomu přidělal ventilátorek,přijmač je vlažný a taktž i modul,když vytáhnu,je vlažný a to je léto. :poklona:
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od TKM »

Ja mám tiež 918 už nejaký mesiac a vôbec nemám problém z nejakým Q10 , alebo zo zdrojom a všetko šlape jak má ! Vypínam ho cez prepäťovú zásuvku a mám tiež urobené chladenie , ktoré mi odvádza teplo od zdroja a aj od procesora ! Mám aj motor na natáčanie paraboly a mašinka šlape ako hodinky a nemá žiadný problém . Som na 100% z prístrojom spokojný , škoda len tej soft. podpory !
Čím viac budete rýpať do softu a preflešovávať 918 na iné chujoviny , tak tým viac ju budete kaziť !
To ale páni potom nenadávajte na 918-ku a ani na Vlada , pretože platí presne to , čo napísal Vlado , že chyba je asi len vo Vás [-X
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od mzahalka »

To TKM:
To, že to tobě šlape dobře ještě neznamená, že ostatní chlapci dělají chyby. Myslím, že sporty i Ulmus nejsou žádní začátečníci. Prostě narazili na špatnou serii. A není to ani v chlazení ani v SW, ale dám hlavu na to, že to je v přístroji.
To zzaner:
Buď rád, že ten linux na 918 nikdo neudělal, to by potom bylo dotazů a domrvenejch přístrojů. Tento STB není na linux stavěnej.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od ulmus »

"Suhlasim s mzahalkom vo vsetkych bodoch obhajoby."
Q10 tu bolo ci uz pred flashom alebo po flashy tak prosim Ta Vlado nevytrhavaj veci z kontextu. Nie je prijimac ako prijimac(konstrukcne su myslim dva typy) a motor ako motor(mam na mysli prudovu zataz).

A suhlasim ,ze Linux nie je pre kazdeho takze je len dobre ak ma octagon uzavrety fw.

Vlado to co som napisal vyssie bolo len dobre mienene.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

prosim "vlado.ucho" aby uz na me prispevky nereagoval, jsou to stejne jenom kecy o nicem...
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

Že by vám vlado.ucho natolik fatálně ublížil, abyste byli k němu vy, jindy vstřícní a slušní, až tak pateticky tvrdí, se mě nelíbí. Nehledě už vůbec na to, že problematika nestojí za podobný necitlivý přístupy. Je to banální připomínka ale přesto: bude-li vám dopřáno, budete taky starší a přirozeně náladoví, možná protivní. Vím, že máte často velké starosti ale na slušnost nezapomínejte, zvlášť když je vám většinou vlastní. Taky promiňte, že mentoruju, to se tak projevuje stáří.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od mzahalka »

Toto vlákno je o Q10. Q10 bylo, je a bude. Vlado si myslí, že tomu rozumí, tak tady každého, kdo tento problém má, uráží. Mám úctu k stáří, ale nemůže z nás dělat voly.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To Mzahalka,ale ja vám verím že máte tento problém,tak isto vás nemienim nijako urážať,podceňovať vaše schopnosti,možnosti,ale nepripisujte mi vlastnosti ktoré nemám.Nie som samoľúby,namyslený,arogantný,to by tu skôr sedelo na iných.Ja sa vás skôr snažím pochopiť,v čom robíte chybu,prečo práve tento a ten druhý STB to nerobí?Nikto ešte nepopísal problematiku,ako sa to začalo prejavovať,kedy,pri ktorom FW.čo tomu predchádzalo,boli robené pokusy s preflashovaním,prehrieva sa vám STB a pod.Ktorá séria s týchto STB sa takto prajavila,boli STB na reklamácii,čo ne to predajcovia.Nezdá sa vám, že ak sa chceme dopátrať k problematike s týmto fenoménom,treba viacej informácii,nielen(aj mne to robí),nie len kusé konštatovanie faktu.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od ulmus »

nechapem preco tuto temu treba stale preberat kolom do kola. X krat to tu bolo spomenute ,ze v 99% pripadoch je to spojene s pretacanim paraboly motorom a to vacsinou z pozicie thor na poziciu astry 3a tak nechapem co vlado este viac chces. Aby som bol presny tak sa to s poslednymi fw stavalo castejsie aj pri inych poziciach, jednoducho to tak je a ani ty vlado "jemny elektronik" s tym nic nespravis. Bud rad ,ze mas kus z prvej varky a teda podobnu chybu nepoznas a ty co maju kusy z druhej varky tak sa s tym musia naucit zit. Jednoducho tak ako v mnohych pripadoch vyhral zisk nad ucelovostou.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od TKM »

Konkrétne ja mám kus jeden z tých posledných a často točím parabolu práve medzi tymito dvoma satelitmi , ktoré si napísal , ale žiadny problém Q-10 u mňa neexistuje . Možno je to len zlým nastavením paraboly a v určitých polohách sa môže u niekoho táto : ,,akože závada " vyskytnúť !
Ja si ale myslím , že je to nesprávnym nastavením paraboly z motorom .
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“