nahrávání kódovaných kanálů

Moderátoři: fuzak, misut

__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od __Pavel »

to Stapes:
Z toho si nic nedělej, možná si Aldo jen myslí, že mu to jde, stejně jako o tom byl přesvědčený na začátku této diskuze Spencer. Nikde nepíše, že se v jeho případě jedná o programy Skylinku, může také používat nějaký modul v CI slotu a tady právě vidím ten problém- minimálně při použití uničtečky není Octagon schopen dekódovat 2 programy najednou.
Na firmware, který by to vyřešil ani nemusíš čekat, nechodilo to nikdy, změna souborového systému z DR-DOS na FAT32 nic nevyřešila a tak se stále jen čeká na opravu této i spousty dalších chyb.
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
zdent
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 02.listopad 2008 - 10:32

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od zdent »

__Pavel píše:to Stapes:
Na firmware, který by to vyřešil ani nemusíš čekat, nechodilo to nikdy, změna souborového systému z DR-DOS na FAT32 nic nevyřešila a tak se stále jen čeká na opravu této i spousty dalších chyb.
Pokud vím, tak Aldo má jen uni čtečku. Opravy této a dalších chyb se už asi nedočkáme, protože to vypadá, že už na 918 hoši od Octagonu kašlou. :D
AB Cryptobox 700 HD, HD-BOX 9105, Monoblok INVERTO Twin 0,2dB, parabola 80 Fe, Philips 7603, Philips 8404
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od BoKo »

__Pavel píše:to Stapes:
Z toho si nic nedělej, možná si Aldo jen myslí, že mu to jde, stejně jako o tom byl přesvědčený na začátku této diskuze Spencer. Nikde nepíše, že se v jeho případě jedná o programy Skylinku, může také používat nějaký modul v CI slotu a tady právě vidím ten problém- minimálně při použití uničtečky není Octagon schopen dekódovat 2 programy najednou.
Na firmware, který by to vyřešil ani nemusíš čekat, nechodilo to nikdy, změna souborového systému z DR-DOS na FAT32 nic nevyřešila a tak se stále jen čeká na opravu této i spousty dalších chyb.

No dobre. Po prečítaní týchto príspevkov mi to nedalo a tak som preskúšal konkrétne tú kombináciu HD s TP, kde sú novácke stanice. Dal som nahrávať Nova Sport HD. Po cca 30 sec. som prepol na Eurosport HD a octagon sa tváril, ako že všetko v pohode. Keď som to išiel vyskúšať, tak nahrávka bola fakt zničená. Predtým som túto kombináciu neskúšal. Pekné, že riešia v nových FW iba veci typu zdieľanie a úplný zaklad, ako je PVR je stále na prd.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od BoKo »

zdent píše:
__Pavel píše:to Stapes:
Na firmware, který by to vyřešil ani nemusíš čekat, nechodilo to nikdy, změna souborového systému z DR-DOS na FAT32 nic nevyřešila a tak se stále jen čeká na opravu této i spousty dalších chyb.
Pokud vím, tak Aldo má jen uni čtečku. Opravy této a dalších chyb se už asi nedočkáme, protože to vypadá, že už na 918 hoši od Octagonu kašlou. :D

Prečo myslíte, že je to v čítačke alebo dekódovaní. Ak niekto používa v CI samostatný Cryptoworks pre Skylink, tak prosíme nech to odskúša a ozve sa.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od Aldo »

Po důkladnějším otestování konstatuji, že OCTAGON neumí souběžně dekódovat dva progamy. Také neumí zaznamenaný program dekódovat dodatečně. Testoval jsem jak s vypnutým, tak i zapnutým EMU. Omlouvám se za předchozí nepravdivou informaci.

Dodatek, i když sem celkem nepatří: K mému překvapení, v rozporu s předchozími informacemi, KD pořád funguje. JAk Vám?
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od BoKo »

Aldo píše:Po důkladnějším otestování konstatuji, že OCTAGON neumí souběžně dekódovat dva progamy. Také neumí zaznamenaný program dekódovat dodatečně. Testoval jsem jak s vypnutým, tak i zapnutým EMU. Omlouvám se za předchozí nepravdivou informaci.

Dodatek, i když sem celkem nepatří: K mému překvapení, v rozporu s předchozími informacemi, KD pořád funguje. JAk Vám?

Sorry, že neviem, ale čo je KD?
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od __Pavel »

to BoKo:
KD = Kabel Deutschland Astra 23,5E (poslední "slušný" balík v EMU) - započata výměna karet - přechod na N3 - předběžný termín dokončení výměny 28.10. - zatím mi to jede, ale nebude dlouho trvat a finito
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od BoKo »

__Pavel píše:to BoKo:
KD = Kabel Deutschland Astra 23,5E (poslední "slušný" balík v EMU) - započata výměna karet - přechod na N3 - předběžný termín dokončení výměny 28.10. - zatím mi to jede, ale nebude dlouho trvat a finito

No ak je to balík KD Home (AXN Action, ESPN America, MTV Entertainmet...), tak mne zatiaľ ide. Aby som nezabudol, som na Trade and Technology karte (HD).
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od zizi »

[quote="Aldo"]Po důkladnějším otestování konstatuji, že OCTAGON neumí souběžně dekódovat dva progamy. Také neumí zaznamenaný program dekódovat dodatečně.

Mohl by jsi doplnit nějaké informace? Octagon při nahrávání na stejné frekvenci přehrává i nahrává.U mně dekoduje dva programy.Na př. Nova Cinema.Ve stejnou dobu kdy sleduji tento program, mám zapnuto nahrávání MPG.Octagon se mně zeptá v době kdy se má spustit nahrávání MPG zda má nahrávání provést.Kliknu ano.Zatím nezklamal.Čtečka+MultiSkylink.SD + SD jdou nahrát.SD+HD jsem nezkoušel na stejné frekvenci nic nevysílá.Na kartě kterou vlastním.
Zaznamenaný program normálně přehrá jestli je kodovaný nebo free.

Záznam nahraných programů ukládám do zvláštní složky v PC upravené, podle Foolprof.Protože až Octagony odejdou do věčných lovišt nebo z jiného důvodu.Stejně musíte nahrávky upravit aby je viděl jiný reciviver.

Můj zobrazovač umí přehrát bez použití rec.téměř všechny soubory z různou příponou,má umět i MKV kontajner ale nezkoušel jsem,To jen mimo mísu jaký mám pohled na uvedené problémy.

:book:

Ještě dodatek,ukládání na nosiče považuji už za pasé.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od Aldo »

Testoval jsem takto:

1. vypnuté EMU, karta T&T v čtečce OCTAGONu, FW 10632. Nahráván program CT1, počas nahrávání přepnuto na ČT2. ČT1 byl průběžně nahráván, ale kódovaně, následné nebylo možné prohlížet .
2. Zapnuté EMU, nahráváno na KD (Select kino). počas nahrávání přepnuto na další kanál na tomtéž transpondéru. Výsledek stejný jako ad 1.

Zizi, píšeš "čtečka". Vestavěná, nebo modul v CI slotu?
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od zizi »

Aldo píše:Testoval jsem takto:

1. vypnuté EMU, karta T&T v čtečce OCTAGONu, FW 10632. Nahráván program CT1, počas nahrávání přepnuto na ČT2. ČT1 byl průběžně nahráván, ale kódovaně, následné nebylo možné prohlížet .
2. Zapnuté EMU, nahráváno na KD (Select kino). počas nahrávání přepnuto na další kanál na tomtéž transpondéru. Výsledek stejný jako ad 1.

Zizi, píšeš "čtečka". Vestavěná, nebo modul v CI slotu?
Čtečka orig flešnutá na CW.

Při nahrávání EMU nastaveno pořád na stejnou hodnotu.
Včera mně to nedalo,uložil jsem Filmbox na nahrávání 22.30- 00.05
Na stejné frekvenci jsem přehrával vše co tam je. Ve 22.30 se mně Octagon zeptal že na tento čas je uloženo nahrávání a jestli má
nahrávání spustit,klepl jsem OK a nahrávání začalo.
Dál jsem sledoval jiné prog. na stejné frekvenci které mají slabší jas v menu.
V 00.05 hláška zda chci ukončit SLEDOVÁNÍ. Klepl jsem ano.
Hned jsem spustil přehrávání manager ukazoval nahrávku cca:2.5 MG.
Cca po přehrání titulků se sekl(zamrzl.)V PC se choval rovněž nekorektně
při remuxu chybová hláška.

Dnes jsem test opakoval na MPG uloženo nahrávání 17.25 - 19.30.Postup stejný.Přepnul jsem na Nova Cinema a vypnul zobrazovač.V 19.20 jsem zapnul zobrazovač a s napětím jsem čekal co z toho vypadne.
V 19.30 hláška zda chci ukončit NAHRÁVÁNÍ.Nahrávka OK.Normál šla přehrát v OCTAGONU. ČT1-ČT24 Test cca 20 min OK.

Takže tam je někde zakopaný pes.Převrátilo se NAHRÁVÁNÍ - SLEDOVÁNÍ.

Ještě jedna drobnost když se objeví hláška zda chcete v určitý čas spustit nahrávání a jste na jiném programu Octagon se přepne na který program je nastaven.Pak se můžete vrátit na kterýkoliv program který je na stejné frekvenci.

:book:
stapes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 11.červen 2008 - 9:04

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od stapes »

To fuzak : Jestli si to přečteš, zajímalo by mne jestli máš nějaký fungující kontakt na tvůrce SW kde by se tento problém dal řešit.Tohle nahrávání a současné sledování na stejném TP přece umí skoro každý jednotunerový PVR. Pro mne je to značná vada na kráse Octagonu. Ozvi se případně na stapes@volny.cz. Dík
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od zizi »

Testnul jsem tento postup který se zdá že funguje.

.-menu-správce událostí
.-mod- nahrávání
.-frekvence- jednou
.- čas
.-trvání
.-OK-uloženo

.-objeví se tabulka
.-spodní lišta
.-červené tlačítko
.-mod-nahrávání - zde pozor nesmí zde být sledování.
.-OK-uloženo
.-exit-uloženo.

.-Jsou tam ještě jiné nedokonalosti o kterých zde bylo popsáno dost témat.

.-Dekodování jak skylink tak KD normal
.-FW:10632
To:Stapes.Jestli chceš nahrávat HD na ex.disk přes USB tam jsou potíže.
Mám ten samý disk.SD jede normal.
Aldo má ex. s rámečkem přes SATA.

Podle mně poslední FW odstranil nějaké problémy,doufejme že podpora pro TYP který používáme,ještě nějaký čas vydrží.


:book:
Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od suez »

Zdarec.
Tak sem mel dneska moznost testnout polsky prijimac Ferguson Ariva 200 HD. Mimo jine sem hlavne testoval nahravani a vse co s tym souvisi...
Zjistil sem, ze tento prijimac ma totozny problem jako Octagon 918 HD..
-pokud nahravate KODOVANY program, nelze prepnout na jinej program na stejnem transporderu(respektive jde, ale znici to nahravku). Po prepnuti na jiny program se nahravka v ten cas prerusi a je to v prd.. :)
-pokud nahravate NEKODOVANY (free) program, tak muzete vesele prepinat na jakykoliv program na stejnem transporderu a nahravka jede dal bez sebemensich potizi... Plus funkce jako timeshift atd take fungujou bez problemu.
-takze jakekoliv kodovani (at je to Cryptoworks nebo Nagravision..) nedovoluje pozorovat dalsi porady na stejnem transporderu. Nevim v cem je presne problem, ale jde videt po tomhle testovani, ze je to vseobecny problem u prijimacu s pvr funkcemi
-ale to samozrejme neznamena, ze neexistujou prijmace co tohle nedelaj :)
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: nahrávání kódovaných kanálů

Příspěvek od Aldo »

Např. Topfield to umí. Sice nahrávku nahraje zakódovanou, ale při prvním prohlížení ji rozkóduje a znovu uloží na disk již rozkódovanou. mezi prvním uložením a prvním prohlížením se ovšem nesmí změnit klíče.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“