Octagon 918HD

Moderátoři: fuzak, misut

dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

Kupil som si Qbox HD a veru som bol nemilo prekvapeny aky je pomaly aj pri emu a aj pri prepinani kanalov+mrznutie image,som sa sklamal v linuxovom prijmaci a bol o dost drahsi ako Octagon 918 HD-na ktory veru nema,tak musim pochvalit tento prijmac,aj ked ho hreje cez leto,ale inak je naj
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od zzaner »

Co se divíš,vše spěje k horšímu.Octagon patří(ještě),k těm celkově spolehlivým přijmačům.Já mám k němu Argus Pingulus,je to Linuxak,ale pro dědky je to zabíračka,aby to trochu pochopili.Mohu řic,že jako přijmač,se jim povedl.Umí to,co si do něj narveš a umíš rozchodit.Pokud to nastavíš na kartu,ve sparku,tak to bezproblémově maká,včetně emulací.Ovšem s enigmou,už toto nestačí,takže se v tom plácám,jak kapr v kbelíku,bohužel! :poklona:
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

Mal si si zaobstarat Dream :D

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

No neviem ci Dreambox je rychlejsi pri spustani+prepinani kanalov+emu,myslim ze Qbox je na podobnom principe ako Dreambox-lebo aj menu je rovnake,ale linux jednoducho nema na rychlost Octagonu 918Hd,ja som ocakaval od linuxoveho prijmacu viac a o oscame ani nehovoriac-komplikovane
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od zzaner »

dedojozef píše:No neviem ci Dreambox je rychlejsi pri spustani+prepinani kanalov+emu,myslim ze Qbox je na podobnom principe ako Dreambox-lebo aj menu je rovnake,ale linux jednoducho nema na rychlost Octagonu 918Hd,ja som ocakaval od linuxoveho prijmacu viac a o oscame ani nehovoriac-komplikovane
Máš stoprocentní pravdu.Pokud by se našel někdo,kdo by pro něj stvořil SW?Ale,bohužel.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

dedojozef píše:No neviem ci Dreambox je rychlejsi pri spustani+prepinani kanalov+emu,myslim ze Qbox je na podobnom principe ako Dreambox-lebo aj menu je rovnake,ale linux jednoducho nema na rychlost Octagonu 918Hd,ja som ocakaval od linuxoveho prijmacu viac a o oscame ani nehovoriac-komplikovane
Treba pouzit spravny emulator a .img
A ak mam subjektivne porovnat prepinanie Octagon vs DreamBox tak jednoznacne dream vedie....
Naco pouzivat "nemotorny" oscam ak to s prehladom zvlada cccam ci scam :!:
Apropo boot nie je pre mna prioritny tak ho neriesim. Navyse zo standby do full power zapnutie radovo 1-2 s. Naproti tomu octagon zo standby nenabehne skor urcite.
Mam oba prijimace doma tak prosim o jedno.... Neblbnite mi hlavu....
co ide a co nie lepsie....

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

ved to ze ja oscam radsej nepouzivam a Dreambox nemam,ale qbox a ten som porovnaval s Octagonom 918
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

No vidis a preto na svojom trvam.
Prepinanie programov.
Dream 2-3 s SD/HD
Octagon 2-3 s SD 3-4 s HD
Zapnutie z standby do full power
Dream 2 s
Octagon 17 s !!!!!

Nechapem jedno. Vela ludi urobilo z Octagon dogmu. Ja sa pytam preco???
Ten prijimac je len vdaka par nadsencom a vdaka moznosti pouzitia FW clon este pouzitelny. Ale urcite by bolo zbytocne dako ho pustit k vode nakolko ma slusnu vybavu.
No tvrdit ,ze je lepsi ako dream a dream porovnavat s Qbox len preto ,ze ma podobne UI je scestne.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

no do Octagonu sa da dat firmware aj optiboxu a vela inych-a ver ze optibox firmware je najrychlejsi v nom.A neviem ci by som do qboxu dal image dreamboxu-aj ked ma menu rovnake-myslim s dreambox 8000-co som videl na nete video,aj ked pravda dream 8000 ma toho dost v sebe-viac ako qbox
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

Ale o clonoch mi nehovor bol som prvy z tych co sme spolu s Havana a zzaner +/- dalsimi uz si nepamatam kto zacali clony prevadzkovat vo vacsej miere takze o nich cosi viem.
Sam pouzivam SAB clon dodnes a vyskusal som ich viac medzi inym aj optibox ci GI.
Sam pouzivam momentalne Dreambox 800 HD so SIM1 casom mozno bude SIM 2...
a za seba vravim. Spokojnost.
Tiez som hladal a skusal ako emulatory tak aj IMG. Trvalo mi to cca 2-3 tyzdne a nelutujem.
A ci sa do Qbox da dostat cosi ine ako ich FW neviem no asi to tak jednoduche ako v pripade Octagon nie je hoc je to linux .
Mozno sa mylim a v tom pripade sa dopredu ospravedlnujem za dezinformaciu....

Mysliet si ,ze pri linux cosi "natrepem" do hardware a hned mi to bude "prat" je scestne. Jednoducho treba skusat a to platilo aj u octagon tam sme tiez hladali nam vyhovujuci FW vdaka moznosti clonov...

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

no ved do teraz neviem ako do Qboxu davat emulatory-je to dost zlozite prejst s Octagonu na linuxovi Qbox a zial nikto ho nema a nikto mi s nim nevie poradit,v poslednom image pre Qbox som ziskal gbox.net 802 tam funguje emu aj pre csat
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

Neviem a ani ti neporadim. Sam som si v Linux neskrtol okrem zarucenych navodov a toho co som nasiel od inych uzivatelov.
Ono dakedy treba hladat a nielen na nasich forach. Zopar veci aj vzhladom k tomu ,ze cudzie jazyky nepoznam lustim podla "translatora" a obcas sa cosi dovtipim.
A ked som kupoval Octagon tak preto ,ze uz dlhsiu dobu ho aj tu ludia odporucali.
A Dream som tiez kupoval preto ,ze uz je zauzivany hoc aj ten moj ma len SIM 1 tak mi to vyhovuje casom mozno bude Se - cko.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od dedojozef »

Ja som vela nasiel stranok a podporu pre Qbox ale sposob instalacii emulatorov do qbox som este nenasiel a porobne nic o clonoch,ale diky ze sme si popisali
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

Neviem ako u Qbox no ked som pouzival GP2 tak som subory plugins a emu instaloval cez DCC a z UI prijimaca samotneho ci uz zo zlozky tmp alebo z usb key.
No vo verzii EDG Nemesis ktora podporuje SIM1 toto vsetko som zatial v 90% robil rucne a to po jednotlivych zlozkach v root.
A to som nikde necital jednoducho som to skusil a slo to. Jednoducho "IDEA" .Takze obcas je to pekna zabava a priznam sa ,ze ma to aj skutocne bavilo...
Tak vela stastia....

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od knawi »

to ulmus: vrátiljsem se k původnímu Octagonu 918HD, SAB jsem, i s tvojí pomocí, používal dost dlouho. Je dosud instala SAB clone v Octagonu zajímavá? V emu to, mám dojem, už rozdílné není.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od havana »

knawi píše:to ulmus: vrátiljsem se k původnímu Octagonu 918HD, SAB jsem, i s tvojí pomocí, používal dost dlouho. Je dosud instala SAB clone v Octagonu zajímavá? V emu to, mám dojem, už rozdílné není.
:( knawi - prakticky máš pravdu. Na Octagonu s poslední FW (tuším 10.690??) neodemuluješ I2 - tzn. Bulsatcom na Helas 39°E (už není velice o co stát) Holanďani na 19,2°E apod. S vyšším FW ze SABa či jiným to dokážeš, ale není velice o co stát. :)
Jedině snad kvůli grafickému rozhraní stojí za to nechat si jiný FW, ale pokud se nepletu SAB a oCtagon mají stejné rozhraní.
Zde v návodu od EmbreOnyx a Mzahalky jsou ty rozdíly vidět: Já jsem preferoval clony s menu RYGY (je to vždy i v názvu FW) - zdálo se mi lepší....

:poklona: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od knawi »

@havana: děkuju za vysvětlení, měl jsem představu, kterou popisuješ. Někdy si znovu pohraju s přeflešováním 918ky na jiný klon, s jinou grafikou než jsou totožné Oct.-SAB. Teď mám co dělat s dm800 clone, ten mě dává zabrat, blbečkovi.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od havana »

:D Já když začínal s linuxovým VU+, tak jsem u toho plakal.... :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od knawi »

Přestože mám o pomoc postaráno, pláču už 10. měsíc. Ale je to sranda a moc zajímavý, snad i pro tebe.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918HD

Příspěvek od ulmus »

vie octagon s fw pre octagon irdeto v card reader ?
fw sab ten uplne posledny to vie dokonca v menu ma moznost povolit ci zakazat citanie zapisov v sprave karty irdeto.... ci tak dako to tam je....

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“