Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Moderátoři: fuzak, misut

Uživatelský avatar
Jimysto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 07.říjen 2009 - 21:37
satelitni prijimac: VU+Uno 4k
Bydliště: Slovácko

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od Jimysto »

Tak jsem dal tovární nastavení nahrál zálohu ale v nastavení antény se satelit
Badr 26E neobjevil,tak teda nevím jak ho tam dostat.
VU+Uno 4k/ Tv 55LG 4k
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

:) V záloze je i seznam satelitů, tedy badr jsi vymazal. Máš dvě možnosti, zvaž která je pracnější.
1-) Tovární nastavení, badr by tam měl být a vše si musíš znovu vytvořit(setting, softcam, nastavení ...)
2-) Tady jsem chtěl uvést -dopiš badr do seznamu družic a přepiš TP - vyzkoušel jsem to a problém nastal, že jsem se neměl jak dostat k doplnění TP a další úpravu v nastavení motoru - nepustilo mne to do menu doplnění tp takže jsem použil třetí možnost-

3.) přepiš na Badr některý ze satelitů který nepotřebuješ, označ ho pro použití v nastavení motoru přepiš polohu satelitu na polohu Badr (tuším 26W), uložit zeleným tlačítkem po najetí ulož polohu!!!!!!! Přejdi rozšířené ladění a přepiš seznam TP dle potřeby. TOTO JE FUNKČNÍ -vyzkoušel jsem
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Jimysto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 07.říjen 2009 - 21:37
satelitni prijimac: VU+Uno 4k
Bydliště: Slovácko

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od Jimysto »

Tak zvolím jednoznačně krok 3.Jak budu mýt chvilku tak zkusím a pak dám vědět.Zatím díky :)
VU+Uno 4k/ Tv 55LG 4k
Uživatelský avatar
Jimysto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 07.říjen 2009 - 21:37
satelitni prijimac: VU+Uno 4k
Bydliště: Slovácko

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od Jimysto »

Takže satelit Badr 26E je vytvořen přepsány nějaké transportéry a ted jenom chytit signál a naladit.Ještě jednou díky.
VU+Uno 4k/ Tv 55LG 4k
Uživatelský avatar
Jimysto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 07.říjen 2009 - 21:37
satelitni prijimac: VU+Uno 4k
Bydliště: Slovácko

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od Jimysto »

Ví někdo jaké všechny video formáty přehrává Ostagon 918HD a jestli
už zvládne JPG.Díky všem kdo poradí.
VU+Uno 4k/ Tv 55LG 4k
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

:( JPG to stále neumí. Pouze MP3.
havana píše::)
....2-) Tady jsem chtěl uvést -dopiš badr do seznamu družic a přepiš TP - vyzkoušel jsem to a problém nastal, že jsem se neměl jak dostat k doplnění TP a další úpravu v nastavení motoru - nepustilo mne to do menu doplnění tp...
Čekal jsem , že se někdo vyjádří, proč se mi nedaří dopsat novou sat.pozici a doplnit TP. Dříve se mi to podařilo... Tak nevím, kde včiléj dělám chybu :!:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
hogan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 27.únor 2008 - 11:27

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od hogan »

Možná jsem špatně rozuměl Tvému dotazu.
Na svém Octagonu doplňuji nové saty a TP takto:

Nastavení antény
Newsat -červené-označ-Exit-ulož-modré-uprav název-Exit

Rozšířené ladění
Nový sat-nový TP-zelené(pravit TP)-červené(uložit).

V případě že mám seznam TP plný (a nový se tam už nevleze) smažu některý TP na satu vysílajícím v C pásmu.
,VU+DUO 2,Wave Frontier T90+FUBA 100 cm s AMIKO DM 3800,15 LNB Inverto Black Ultra,EMP Centaury 16/1,Diablo 2, 2,3,Panasonic TX-43HX940E
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

hogan píše: Nastavení antény
Newsat -červené-označ-Exit-ulož-modré-uprav název-Exit

Rozšířené ladění
Nový sat-nový TP-zelené(pravit TP)-červené(uložit).
:( Jo takhle nějak by to mělo fungovat, a kdysi se mi to i podařilo.
Ted bohužel označím satelit a uložím v nastavení antény. ale k úpravě TP mi to nechce pustit, protože satelit bez TP mi v Rozšířeném a ani automatickém ladění neukáže.

Zřejmě to nikdy nebudu potřebovat, a když tak si poradím, ale ku..a pro mi to nejde ](*,)
Dostal jsem teď podezření na mé FW 109.16 z On Liena, ale znovu dnes flashovat nebudu :oops:


Dodatek:
:idea: Zkusil jsem zálohovat paměť a dát tovární nastavení :!: :idea: A hle, najednou to funguje jak má . Po obnově paměti to opět nelze provést.
Zřejmě při mém častém flashovaní a neustálou konverzí settingu přes UDB konverter došlo k nějakým změnám které to znemožňují. #-o
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
hogan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 27.únor 2008 - 11:27

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od hogan »

Přiznávám že do FW moc nezasahuji.Mám tam RYEC 102.58.Párkrát jsem se v tom hrabal a celé to spadlo a dělal jsem nastavení znova.Na dekodování používám Diablo.Přepíšu klíče ve Faustu a frčí to dál.Ale je možné že o něco přicházím.Ono tam toho krom sportu a občas programu pro dospělé moc není.
,VU+DUO 2,Wave Frontier T90+FUBA 100 cm s AMIKO DM 3800,15 LNB Inverto Black Ultra,EMP Centaury 16/1,Diablo 2, 2,3,Panasonic TX-43HX940E
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

:( Ty bláho FW 10.258 - to je těžká historie :!: Já když Optiboxe koupil před dvěma lety, tak jsem tam měl zastaralý FW 10.295 - všichni ostatní v té době už měli FW 10.568 :!: A nyní Octagon končí na FW 10.690 a ostatní klony jsou na FW 10.916. Obávám se, že skutečně při aktualizaci FW jenom záloha settingu nebude stačit :(
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
hogan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 27.únor 2008 - 11:27

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od hogan »

Ani jsem si nevšimnul že už uteklo tolik času.Ale Octagon už takhle asi nechám dožít.Snad ještě chvilku vydrží.Teď mám tichou domácnost za nákup 3D plazmy.
,VU+DUO 2,Wave Frontier T90+FUBA 100 cm s AMIKO DM 3800,15 LNB Inverto Black Ultra,EMP Centaury 16/1,Diablo 2, 2,3,Panasonic TX-43HX940E
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od knawi »

Jak dneska upozornil mzahalka, ostatní klony jsou už na 109.24, viz mnou odepisovaný dvbstand.com.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od knawi »

Dodávám, že TNT na 19.3°V šlape výborně (známý způsob: menu-CAS-EMU key-žluté tl.).
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

:( Můj klon Optibox 8750 jsem za mírný poplatek přenechal kamarádovi, a protože je technicky méně zdatný(eufemicky řečeno) po nastavení a naladění jsem mu vše zablokoval rodičovským heslem, s upozorněním , že pokud bude ptát STB heslo, tak je tam kde by být neměl a rychle ať dá EXIT.
A najednou mi volá - nejede - přijedu a přijímač vynulovaný jako po továrním nastavení - dušuje se, že žádné heslo nezadával, pouze vypnul zadním vypínačema po zapnutí už nula. Stalo se něco podobného nekomu, že by se STB sám "vynuloval" :?: :thankyou: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od mzahalka »

Optibox 8750 je výborný stroj, nevím, za jaký poplatek ses jej zbavil, ale určitě jsi udělal chybu
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od knawi »

@havana: tak mu v jeho nevědomostech v ovládání dobrého přístroje poraď! Mám tě za dostatečně shovívavého k našim neznalostem, pamatuješ si, jak jsi vymýšlel a radil?
@mzahalka: tebe chci pozdravit, poděkovat ti a zmínit se o tom jaký jsem, coby dědek, blázen - dm800hd clone!!! Nechci být domýšlivý abych si myslel, že si pamatuješ na moje problémy, ale moc jste mě tady všichni pomohli. Co je blbý, že se stydím ptát, když to všechno tady a jinde čtu. Teď ještě využiju svojí ukecanosti abych poděkoval nickovi EmbreOnyx, vy jste mě dali odvahu abych se cítil jako programátor cha,cha, možná, že to byla chyba. Ještě jednou díky!
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od mzahalka »

knawi píše:@havana: tak mu v jeho nevědomostech v ovládání dobrého přístroje poraď! Mám tě za dostatečně shovívavého k našim neznalostem, pamatuješ si, jak jsi vymýšlel a radil?
@mzahalka: tebe chci pozdravit, poděkovat ti a zmínit se o tom jaký jsem, coby dědek, blázen - dm800hd clone!!! Nechci být domýšlivý abych si myslel, že si pamatuješ na moje problémy, ale moc jste mě tady všichni pomohli. Co je blbý, že se stydím ptát, když to všechno tady a jinde čtu. Teď ještě využiju svojí ukecanosti abych poděkoval nickovi EmbreOnyx, vy jste mě dali odvahu abych se cítil jako programátor cha,cha, možná, že to byla chyba. Ještě jednou díky!
Začátky na tomto foru má každý těžký, je málokterý moderátor a znalec, jako je třeba fuzak, havana, embreonyx, který poradí i na tu nejblbější otázku. Taky jsem se tady dostal do křížku s některými znalci, než jsem se prokousal k něčemu. Moje filozofie je taková, že když jsem něco vyzkoušel, a ono to fungovalo, dal jsem to sem s podrobným popisem, aby to mohl kdokoliv vyzkoušet. Někteří "znalci" však ostatní poučují, že se má čítat, čítat, to bych tady musel u toho sedět týden, abych se dopracoval k tomu, co potřebuju. Docela bych si přál, aby tady byla taková kultura korespondence: když vím, tak poradím, když nevím tak nedělám nic. Zbytečné kecy sice udělají čárku za příspěvek, ale k ničemu nevedou. Na druhé straně jsou tu lenoši, kteří sei nepřečtou ani základy a těm já neodpovídám.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

knawi píše:@havana: tak mu v jeho nevědomostech v ovládání dobrého přístroje poraď! .....!
Tady nejde o to mu poradit :) , to bych si musel hodit mašli :D On je na něco velmi chytrý člověk a na něco úplný.....
Spíše jde o to , jestli se někomu stalo, že by se stroj sám od sebe hodil do továrního nastavení :?: Já mu celkem věřím , že nezadával heslo, přece jenom - to se nezapomíná, a bez zadání hesla by se to nemělo stát.
Měl zaheslováno vlastně všechno - jak tov. nastavení(tj vlastně vždy) tak úpravu kanálů a nastavení satelitu...
Ráno to donese, abych to znovu vše naladil , vložil sofcam, doplnil cody , vytvořil setting... No předpokládám , že nad tím budu muset nějakou hodinku strávit. Znovu vše zahesluju a budu doufat, že za pár dnůnepříjde znovu, že mu nic nejde... :thankyou: :poklona:
P.S : A heslo mu pro jistotu neřeknu :D :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od knawi »

@mzahalka @ havana: neberte moji připomínku jinak než, že se mě stejská po vašich radách. Dobře, havanu ještě někde najdu ale tebe mzahalko ne. Dneska jsem jednoduše sentimetální, ze sousedního fóra mě taky vyhodili, jsem spokojenej, že jste se vůbec objevili na ABfóru a vzpomněl jsem si, mám vás rád. Ať se vám všem, vážení daří, misutovi, fuzakovi, EmbreOnyxovi, mzahalkovi Janíkovi1971 vulgo....?_Pavlovi, vlado ucho, zzanerovi a tolika dalším.
Mimochodem, vy jmenovaní víte, jak to všechno neumím!
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Todo List - Vaše skúsenosti s prevádzkou Octagon 918 HD

Příspěvek od havana »

:) Já jsem taky říkal, že už je tady v naší sekci smutno, ať alespoň nějakým vtipem někdo přispěje. Pokaždé mi potěší , když vidím svítit nový přispěvek v této sekci. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“