Octagon zmrzol

Moderátoři: fuzak, misut

Uživatelský avatar
Mr.Marcel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 15.prosinec 2008 - 20:25
satelitni prijimac: Opticum 7300

Octagon zmrzol

Příspěvek od Mr.Marcel »

Ja viem že tato tema už tu je
ale asi po hodinke a niečo Octagon zamrzne tak som ho vypol a zapol fungoval
ale teraz zamrzol a nič napiše boot a padla nič nepomaha.
Firmw: mam asi z 6.2009 ale neviem presne .
samozrejme že ho vypinam na noc zo siete ale to všetko včštne tv a dvd.
Ale všimol som si že dost topil bol dost teply. :cry:
poradi nekto.
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od EmbreOnyx »

Zkousel jsi ho pripojit k PC pre RS232? Eventuelne nechat vyply delsi dobu a pak zapnout? Zkus pri zapnuti sitovym vypinacem podrzes sipku dolu, nahoru, menu nebo power a mrkni jestli se neco meni na displeji, pokud ne bude kaput...
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Uživatelský avatar
Mr.Marcel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 15.prosinec 2008 - 20:25
satelitni prijimac: Opticum 7300

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Mr.Marcel »

Vypnuty bol dost dlho furt to same BOOT a nič
ked podržim šipku dole a zapnem tak napiše BOOT 0015
ked podržim šipku hore tak napiše HOST a potom USER DATA a nič
ked podržim menu a zapnem tak napiše DEBUG
kebelom sa mi pristroj nepodarilo prepojit.
skusim zajtra
ak by si mohol aky soft mam použit čo maš ty na .WIN XP
:cry:
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od EmbreOnyx »

Pokud reaguji sipky na celnim panelu zkus pouzit Octagon SoftTool, najdes ho tady http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=97&t=15142, pri zapnuti sitovym vypinacem podrz tlacitko dolu spoj Octagon s PC a zkus nahrat posledni sot, ten take najdes v sekci download, jinak to vypada, ze mas podobny problem jako Piller, takze pokud se nepodari nahrat novy FW, muze ti doporucit opravnu...
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od fuzak »

EmbreOnyx píše:Pokud reaguji sipky na celnim panelu zkus pouzit Octagon SoftTool, najdes ho tady http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=97&t=15142, pri zapnuti sitovym vypinacem podrz tlacitko dolu spoj Octagon s PC a zkus nahrat posledni sot, ten take najdes v sekci download, jinak to vypada, ze mas podobny problem jako Piller, takze pokud se nepodari nahrat novy FW, muze ti doporucit opravnu...
Iné riešenie ani nepoznám...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Piller »

chlapi vy mu radíte ,jako kdyby se počítačem živil---já vím,jiná rada asi zatím není,ale i já potvrzuju,že už mně to přestává bavit,s tím stále kouzlit.
Není možné normálně síťákem vypnout HDD a pak ho zase normálně zapnout,a přitom reciver vypnout přes DO,protože druhý den HDD na 100 % ně reciver nevidí,navíc síla signálu/kvalita je nula.....a zase znovu a znovu sítovým vypínačem zapínat a vypínat recviver aby vubec naskočil a stále dokola musím řešit jestli vypnout nejdřív HDD,nebo reciver,nebo obojí současně sítovám vypínačem,nebo jestli mám ráno vstát o pul hodiny dřív a děckám ho ho nahodit ,protože po vypnutí HDD reciver stále dokola bootuje......prostě je to na palici,nedořešené,nedotažené a podle mně šité horkou jehlou.Když nefunguje taková triviální věc,jako je zapnout/vypnout tak fakt nevím.
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od EmbreOnyx »

Rady zrejme padly na urodnou pudu protoze jinde vesele pise o problemu s optikou takze to nejspis rozjel, jinak problem s HDD nepozoruju veskery zadny. Pripojeno pres USB, muzu vypinat jak chci a co chci a vzdy je HDD detekovan cca do 3-5 vterin, podotykam ze kdyz mi jeste do ctyrstovkovych FW fungovaly flashky tak jejich detekce trvala nekdy mozna i minutu takze v tomto smeru urcite velky pokrok. Dalsi prednost pripojeni HDD pres USB je, ze Octagon bez problemu utahne disk bez napajeni takze nemusim resit co vypnout driv, ale i s napajenim to problem nedela. Ja to vidim spis na nekompatibilni disk alias ramecek.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Piller »

DIsk je komaptibilní,proč by nebyl.Je to už muj druhý,je to videodisk ,který je speciálně určený na tyto účely.Po prvním zapnutí šlapal bez problémů, (nejdřív jsem ho musel formátovat v PC,jelikož ho reciver vůbec neviděl, HDD šlapal až do doby než jsem nahrál nový FW.Poté mi manager hlásil,že HDD nevidí ,a když po několika zapnutích a vypnutích reciveru síťákem konečně uviděl, tak hlásil,že disk je prázdný,ačkoli tam bylo již nejméně 20 záznamů...po nekonečných pokusech jsem tam vrátil starý FW a hle-disk se rozjel na první pokus a všechno tam je.
Člověk musí být kouzelník,aby si poradil s tímto přístrojem.Rozhodně ho nemohu doporučit začátečníkům,přip.lidem kteří nemají nekonečnou trpělivost si s tím hrát ...
PS .s posledním kdb mi nejde digi,stejně jako s předposledním....
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Aldo »

Piller píše:DIsk je komaptibilní,proč by nebyl.Je to už muj druhý,je to videodisk ,který je speciálně určený na tyto účely.Po prvním zapnutí šlapal bez problémů, (nejdřív jsem ho musel formátovat v PC,jelikož ho reciver vůbec neviděl, HDD šlapal až do doby než jsem nahrál nový FW.Poté mi manager hlásil,že HDD nevidí ,a když po několika zapnutích a vypnutích reciveru síťákem konečně uviděl, tak hlásil,že disk je prázdný,ačkoli tam bylo již nejméně 20 záznamů...po nekonečných pokusech jsem tam vrátil starý FW a hle-disk se rozjel na první pokus a všechno tam je.
Člověk musí být kouzelník,aby si poradil s tímto přístrojem.Rozhodně ho nemohu doporučit začátečníkům,přip.lidem kteří nemají nekonečnou trpělivost si s tím hrát ...
PS .s posledním kdb mi nejde digi,stejně jako s předposledním....
Celkem nechápu jaký poslední, případně předposlední, kdb potřebuješ aby Ti šel digi. Stačí nainstalovat poslední FW 10554, zapnout EMU, žluté tlačítko na klíčích Nagra, pak chvíli na některém z kanálů počkat a je to. Nechci se Tě dotknout, ale nejsou některé Tvé problémy v rukou které drží DO? OCTAGON chodí s posledním FW naprosto spolehlivě, a to s ním dělám kde co. Po instalaci nových věcí ovšem potřebuje vynout od sítě a tudíž kompletní restart.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Piller »

Aldo píše:
Piller píše:DIsk je komaptibilní,proč by nebyl.Je to už muj druhý,je to videodisk ,který je speciálně určený na tyto účely.Po prvním zapnutí šlapal bez problémů, (nejdřív jsem ho musel formátovat v PC,jelikož ho reciver vůbec neviděl, HDD šlapal až do doby než jsem nahrál nový FW.Poté mi manager hlásil,že HDD nevidí ,a když po několika zapnutích a vypnutích reciveru síťákem konečně uviděl, tak hlásil,že disk je prázdný,ačkoli tam bylo již nejméně 20 záznamů...po nekonečných pokusech jsem tam vrátil starý FW a hle-disk se rozjel na první pokus a všechno tam je.
Člověk musí být kouzelník,aby si poradil s tímto přístrojem.Rozhodně ho nemohu doporučit začátečníkům,přip.lidem kteří nemají nekonečnou trpělivost si s tím hrát ...
PS .s posledním kdb mi nejde digi,stejně jako s předposledním....
Celkem nechápu jaký poslední, případně předposlední, kdb potřebuješ aby Ti šel digi. Stačí nainstalovat poslední FW 10554, zapnout EMU, žluté tlačítko na klíčích Nagra, pak chvíli na některém z kanálů počkat a je to. Nechci se Tě dotknout, ale nejsou některé Tvé problémy v rukou které drží DO? OCTAGON chodí s posledním FW naprosto spolehlivě, a to s ním dělám kde co. Po instalaci nových věcí ovšem potřebuje vynout od sítě a tudíž kompletní restart.
Aldo,jak jsem psal výše, když jsem nainstaloval FW10554,přestal mi vidět octagon zase HDD a tak jsem se vrátil ke starému FW abych ho viděl a to je stále dokola.Zase mi nejde DIGI..Dám nový FW,a a nevidím HDD.Pravdu máš,že v tom FW co tam mám,mi DIGI asi fakt nepujde,ted jsem si to teprve uvědomil.Jestli je chyba jenom mezi křeslem a DO si netroufnu říct.Ale že byla chyba v přijímači,o tom jsem se už přesvědčil,když jsem ho poslal do servisu... :)
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Aldo »

Pro Pillera:

Dej tam 10554, je to dobrý FW. Tovární nastavení dej raději před i po instalaci FW a vždy restart přijímače. Disk formátuj z PC na FAT32, jeden oddíl - primární. Po nastartování OCTAGONU, musíš (podle velikosti disku) počkat několik desítek sekund až si jej OCTAGON načte. Taky jsem si chvíli myslel, že jej nevidí. Toto načtení trvá u mne (HD 640 GB) cca 15-20 sec. a to po každém vypnutí síťovým vypínačem. A mělo by Ti to chodit. Mne chodí, kamarádivi též. Pokud ne, je to špatný kus, který jsi dostal, ale na OCTAGON jako takový bych nenadával. Na programátory ano, trvá jim to všechno moc dlouho a dělají zbytečné zmatky.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
Mr.Marcel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 15.prosinec 2008 - 20:25
satelitni prijimac: Opticum 7300

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Mr.Marcel »

Chlapci vdaka za odpovede momentalne makam jak kon ked pridem domov tak
skusim dajak prepisat firmw. potom napišem čo a ako .


Vdaka všetkým.
Uživatelský avatar
janik1971
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 29.prosinec 2008 - 15:21
satelitni prijimac: Octagon SF 918HD, AB DSR 320sk
Bydliště: 48,4° N-017,7°E

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od janik1971 »

EmbreOnyx píše:Pokud reaguji sipky na celnim panelu zkus pouzit Octagon SoftTool, najdes ho tady http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=97&t=15142, pri zapnuti sitovym vypinacem podrz tlacitko dolu spoj Octagon s PC a zkus nahrat posledni sot, ten take najdes v sekci download, jinak to vypada, ze mas podobny problem jako Piller, takze pokud se nepodari nahrat novy FW, muze ti doporucit opravnu...

No s tým Octagon SoftTool by som bol opatrny. Ja som cez neho nedokazal rozbehat Official FW az , ked som pouzil GIS
GIS.rar
(221.75 KiB) Staženo 51 x
A potom mi uz slo naistalovat FW 10554 bez problemu. Dovtedy mi hadzalo hlasku o dakej chybe .Taktiez mi po zmene fw po kabli cez SoftTool po spusteni sietovym vypinacom na displeji prebliklo BOOT a nic sa nedialo nepomahalo doslova nic ani opätovne vypnutie a zapnutie. Jednoducho sa to javilo akoby to bolo bez boot loaderu. Uz som myslel na najhorsie no GIS a zakladny FW to vyriesili. Taktiez uz potom nebol ani problem s instalaciou fw z USB kluca.
Obrázek
Oct@gon SF 918HD patch Kosc@m Stab HH90 Ø80, AB DSR 320skci Ø80, SkyLink SK Multi, PDP Philips 107 cm, NETGEAR WGR 614, Glitel GT-318RI, MAGIO Internet Turbo2
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Piller »

Aldo píše:Pro Pillera:

Dej tam 10554, je to dobrý FW. Tovární nastavení dej raději před i po instalaci FW a vždy restart přijímače. Disk formátuj z PC na FAT32, jeden oddíl - primární. Po nastartování OCTAGONU, musíš (podle velikosti disku) počkat několik desítek sekund až si jej OCTAGON načte. Taky jsem si chvíli myslel, že jej nevidí. Toto načtení trvá u mne (HD 640 GB) cca 15-20 sec. a to po každém vypnutí síťovým vypínačem. A mělo by Ti to chodit. Mne chodí, kamarádivi též. Pokud ne, je to špatný kus, který jsi dostal, ale na OCTAGON jako takový bych nenadával. Na programátory ano, trvá jim to všechno moc dlouho a dělají zbytečné zmatky.
Aldo,já mám nový HDD Seagate ,který jsem koupil na doporučení jednoho z recenzentů z paraboly.který s ním recenzoval OCTAGON.Je to dobrý bezproblémový disk.Když ho budu formávat,zase ztratím veškeré již nahrané filym.Nechápu proč ten FW 5 řady dělá takovéto kopaniny.PO prvním zapnutí do OCTAGONU jsem ho ovšem musel formátovat v PC,kde se klasicky vytvořily dva oddíly...atd.Co je to za pitomost,že nový FW dělá problémy místo aby to bylo naopak?
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Aldo »

To Piller:
Hoši z Koreje změnili u nového FW (řada 10 5**) systém souborů u externího disku na FAT 32. Má to výhodu, že po připojení disku k počítači je jednodušší práce ze soubory. Pokud chceš používat stávající disk i nový FW řady 10 5** , musíš to udělat jako já, filmy přesypat do PC a disk opět sformátovat. Jinudy cesta nevede. Pozor, při formátování musíš nejdříve zrušit všechny stávající oddíly a pak naformátovat jeden primární oddíl na FAT 32 - např. programem SwissKnife. S tím si poradíš. Na přesypání do PC jsem použil PVR 890. Druhá možnost je koupit nový disk.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
Mr.Marcel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 15.prosinec 2008 - 20:25
satelitni prijimac: Opticum 7300

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Mr.Marcel »

Tak poradte skušal som nahrat novy firmw.
Po chvilke mi napisalo
ERASING potom DNLD-END
tak dobre vypol som a zapol a zase len BOOT. svieti červena ale pristroj sa neda zapnut mrtvy.
To som robil cez GIS.
potom som stiahol stadeto

Kód: Vybrat vše

http://octagon.elisio.com/octagon-sf-918-hd.html
firmw a ani softool a ani giss mi ho nerozchodil
BOOT a neda sa zapnuť
:(
Servis
_je v zaruke . :cry:
Uživatelský avatar
janik1971
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 29.prosinec 2008 - 15:21
satelitni prijimac: Octagon SF 918HD, AB DSR 320sk
Bydliště: 48,4° N-017,7°E

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od janik1971 »

Skus cez GIS uplne prvy FW stiahni ho tu na fore od Fuzaka. a potom ak sa ti to podari rozchodit tak standartne nahraj posledny FW na USB kluc a skus ho nahrat do STB. Mne to takto islo .
Obrázek
Oct@gon SF 918HD patch Kosc@m Stab HH90 Ø80, AB DSR 320skci Ø80, SkyLink SK Multi, PDP Philips 107 cm, NETGEAR WGR 614, Glitel GT-318RI, MAGIO Internet Turbo2
Uživatelský avatar
Mr.Marcel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 15.prosinec 2008 - 20:25
satelitni prijimac: Opticum 7300

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od Mr.Marcel »

Nepomohlo furt mrtvý. :o [-o<
Kde je dobry servis. :cry:
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od EmbreOnyx »

Trochu to rozved, stalo se to "samo od sebe" nebo az po nahrati FW? FW jde nahrat, ale pristroj nejde pak zapnout? Neni zaskocene nejake tlacitko na pristroji? (Tohle mi dela autoradio, zaskoci volume a pak nejde zapnout)
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Uživatelský avatar
janik1971
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 29.prosinec 2008 - 15:21
satelitni prijimac: Octagon SF 918HD, AB DSR 320sk
Bydliště: 48,4° N-017,7°E

Re: Octagon zmrzol

Příspěvek od janik1971 »

To tlacitko by muselo zaskocit na viacerych pristrojoch. Tento problem sa stal aj mne no potom sa mi to podarilo rozchodit. Stalo sa mi to po tom co som nemohol aktualizovat FW z USB kluca. Cez soft tool sa mi podarilo nahrat official fw no ten alternativny uz nie, nakolko mi zacalo vypisovat BOOT a nesiel pristroj spustit ani ovladacom a ani manualne z pristroja. Taktiez nepomahalo ani viacnasobna vypnutie a zapnutie pomocou sietaku.
Potom ma napadlo pouzit GIS a nahrat fw 13.2.2009 official. Potom uz pristroj normalne nabehol a siel mi aj update na posledny FW pomocou USB kluca.
Obrázek
Oct@gon SF 918HD patch Kosc@m Stab HH90 Ø80, AB DSR 320skci Ø80, SkyLink SK Multi, PDP Philips 107 cm, NETGEAR WGR 614, Glitel GT-318RI, MAGIO Internet Turbo2
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“