Octagon SF-918 HD : HDD

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od fuzak »

V tejto sekcii sa môžete podeliť so svojimi skúsenosťami, názormi, problémami a nápadmi z fungovania HDD v spolupráci s Octagonom HD...
:good:
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Octago SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

dneska se mi začal "hádat" muj OCT. s HDD diskem.Přetím to nikdy nedělalo.
Problém je následující:
HDD zapnu jedině takto: vypnu síť.vyp.u OCT., pak zapnu síť.vyp.HDD , reciver zapnu síť.vyp.+ DO a teprve tehdy se ukáže HDD v menu.Dělám to tak stále, jinak to nejde.A dnes mi přestaly jít HD prog.při zapnutém HDD. Takže musím vypnout HDD, vypnout síť.vypínač reciveru,pak znovu rec.zapnout,pak přes DO a teprve tehdy se HD opět ukážou.V čem to může být? Nahrát nový SW?
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Nikdo mi neodpoví????
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

Jaky mas disc?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Mám HDD AXAGO 500 Gb.
Zakoupeno a na formátováno v prodejně Fan v Brně
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

Ta znacka mi nic nerika. Cetl jsi tenhle prispevek od "fuzaka"?

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=114411#p114411

Ja sam mel problem s WD MyBook 500 GB (Modell: WDH1CS5000), mesic to fungovalo, pak ale Octagon prestal disc videt. Dokonce jsem Octagon reklamoval, poslal zpet na firmu na odzkouseni, vse v poradku. Pritom po pripojeni k PC disc fungoval. Takze jsem WD vratil a misto toho jsem koupil "Iomega drive id professional series single 750GB ext usb/sata", protoze nic jinyho nemeli na sklade. Zatim bez problemu. To jak popisujes, ze nejdriv vypnes tohle, zapnes tamto...to vsechno jsem taky zazil a k nicemu to nevedlo. Pokud to je v zaruce, tok to vrat a porid si neco co popisuje "fuzak".
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Remo_SK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 12.prosinec 2008 - 14:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Remo_SK »

Ceny flash pamati su pomerne priaznive a tak ma napadlo ci by nebolo mozne prihodit do vnutra nejaku 32 GB CF kartu s prevodnikom na sATA. Ma niekto skusenost ako tam vyriesit napajanie ?

HDD Funkcne: My Book Home Edition 1 TB pripojene eSATA
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

To sporty:

díky za radu,ale já si nemužu dovolit koupit za 2500 HDD,pak ho vyměnit,starý nechat v šufleti a koupit nový..a tak asi zustanu u toho komplikovaného spouštění.
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Spencer »

Chlapi,neviem či ste masochisti,alebo sa potrebujete v tom stále vŕtať ? Tu aj na cssf,od rôznych používateľov sú vypísané HDD,ktoré na 100% fungujú.
Tak radšej priplatím o 1,2 stovky (v korunách) a kúpim niečo značkové, funkčné.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

To Spencer:a co mám dělat s tým starým?koupíš ho ode mne nebo ho mám zanést do popelenice?A co s těmi filmy,co už je mám nahrané?Tudy cesta nevede...
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Spencer »

Piller,to už nie je rada pre Teba (Ty si už kúpil HDD),ale pre iných,ktorí plánujú HDD kúpiť. :(
Alebo experimentovať so softami.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

Piller, jestli mas ten disc v zaruce, tak ho reklamuj, me ten muj taky vzali zpatky (mel jsem ho doma tri mesice), nahrany filmy stahni do PC a pak nazpet na novy disc.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

tak jsem to s funkcnim discem zase "zakriknul", uz mi zase nefunguje, vim jak se to stalo. Pomoci PVR GI S980 jsem zkopiroval nahravku do PC, tam ji upravil a nahral zpatky na disc. Pak jsem zapnul Octagon a ten uz disc nevidi.

Delal sem to podle tohodle navodu: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=114407#p114407

Jedina zmena byla, ze jsem nahravku upravil ve "VideoReDo", format byl .ts.

Pri kopirovani na disc jsem v oknu nechal puvodni nastaveni (Video a Audio Pid), nazev nahravky jsem taky nemenil (zadna velka pismena).

Zitra jdu disc reklamovat (jiz druhy), jsem zvedavej jak pochodim. Jedno ale vim urcite, ze uz nikdy nebudu nahravky z PC davat na disc, tim se stane "neviditelny" (aspon u me). Ma nekdo podobne zkusenosti? Dostal uz nekdo z PC nahravku na disc a ten mu potom fungoval?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Spencer »

Tak asi preto mi HDD funguje spoľahlivo,bo nerobím podobné pokusy.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Mne by stačilo,keby fungoval alespon tak,že když ho zapnu,tak ho OCT uvidí...ted když ho zapnu,file manager jde vidět.můžu se v něm pohybovat,ale jakmile chci přehrát film-vyskočí hláška chyba přehrávání.
To je na palici.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

to Piller,

delalo ti to od zacatku?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od __Pavel »

to Piller: Poslednich několik verzí FW kontroluje připojení HDD i při zapnutí Octagonu ze stand-by. Stačí tak jednou nechat HDD vypnutý, zapnout Octagon a už si pamatuje, že žádný HDD není a i když filemanager stále ukazuje ty nahrané soubory, tak při pokusu o přehrání hlásí chybu. Tady pomůže jediná věc- zapnout HDD, potom Octagon, ale přes síťový vypínač vzadu (jedině při tomto startu znovu testuje přítomnost HDD). Poslední FW, který přítomnost HDD při spouštění Octagonu ze stand-by netestoval, byl V10272.
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

jelikoz zadna reakce na muj prispevek, tak nikdo zkusenosti nema a nikdo nedostal nahravku zpet na disc. Nekdo mi to muze vyvratit.

Ta utilita PVR S980 funguje jenom na export dat z discu do PC, nazpatek ne!!! Timhle jsem uz "odvaril" 2 discy, ted jsem prinesl treti (po dalsi reklamaci). Tim jsem taky s tim PVR S980 skoncil, kdyz tak jenom export. Zadny jiny experimenty.

Takze moje zkusenost, export zpet na disc nefunguje, zneviditelni Vam disc!!!!
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

To Pavel :
dělá to od začátku,když zapnu jak píšete,naskočí.Budu se s tím muset smířit.
bubabuba
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 14.květen 2008 - 21:14

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od bubabuba »

sporty píše:jelikoz zadna reakce na muj prispevek, tak nikdo zkusenosti nema a nikdo nedostal nahravku zpet na disc. Nekdo mi to muze vyvratit.

Ta utilita PVR S980 funguje jenom na export dat z discu do PC, nazpatek ne!!! Timhle jsem uz "odvaril" 2 discy, ted jsem prinesl treti (po dalsi reklamaci). Tim jsem taky s tim PVR S980 skoncil, kdyz tak jenom export. Zadny jiny experimenty.

Takze moje zkusenost, export zpet na disc nefunguje, zneviditelni Vam disc!!!!
Ten problém o kterém píšeš vím od prvopočátku,ono stačí ten HDD kompletně zformátovat třeba Acronisem a je po problému,proto jsi zbytečné reklamoval HDD. Ještě jedna věc pokud vám mohu poradit nikdy nemažte vaše nahrávky Octagonem proč? už se mě stalo,že jsem zkopíroval nahrávku do PC a po přehrávání se v půlce filmu zobrazila část nějakého již smazaného filmu. Proto doporučuji zaplnit váš HDD pak veškeré nahrávky zkopírovat do PC a HDD který používáte k Octagonu kompletně zformátujte v PC (ne rychlý formát!)
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“