Octagon SF-918 HD : HDD

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od __Pavel »

Piller píše:tak se zase muj Octagon "vyznamenal".Měl jsem nahráno asi 70 nahrávek.V sobotu chci nahrávat Babicu,zmáčknu leve dolné tlačítko s červeným puntíkem,aby se vzbudil- a bum:naskočil nápis,že HDD spal a že poprobuzení začně nahrávání.Jenže -tabulkový nápis nezmizel ani po 5 min.Následovalo vypnutí síŤovým vypínačem,znovuzapnutí a s hrůzou zjištuji,že všechny nahrávky zmizely,do jedné.Přitom je vidět,že disk je obsazen z 500 asi 350 GB.Ale seznam není,zmizel..a dál nahrávám jako předtím.To už je podruhé,co se mnou takhle vyjebal.Už nevím,jak to nazvat.Šmejd je asi slabé slovo.Je zde prosím někdo,kdo je schopen mi nějak pomoci?
Jestli ti to pomůže, tak si matně vzpomínám, že Babica v sobotu vařil Bačovy kuličky, Vepřové s bratislavskou omáčkou a nakonec Rýžový nákyp se švestkami :D
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

ted si mne uklidnil...možná bys mi mohl poradit,jak tam ten seznam dostat zpátky.To by bylo lepší.
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

A tohle jsi cetl? http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=25411 Nepomuze to naporad, ale pokud se ti podari soubory zobrazit v Octagonu, zkusil bych je prejmenovat jestli si nahodou tu tabulku pak neobnovi...
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

zkusím to,ale Zdent píše,že je to jen na chvíli...
přetáhnout 335 GB do PC u mně nepřichází bohužel v úvahu.Jednak by to trvalo týden,jednak ani nemám tolik prostoru...
Ale díky za rozumnou radu.
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

tak mám smůlu..pokud tam dám USB s větší kapacitou než 1GB,nenaběhne vůbec,neustále beží RUN PROTECTION,a když jsem ho tam vložil po naběhnutí,přestalo jít DO.Prostě tato rada nefunguje....
okverd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 27.únor 2010 - 0:52
satelitni prijimac: Azbox prem.+;DM500s;Octagon
Bydliště: NW - London

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od okverd »

Stahni si asi pro teba nejlehsi sotware - GetDataBack v4.
Naposledy upravil(a) okverd dne 27.říjen 2010 - 20:35, celkem upraveno 1 x.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

To Piller:

Nejspíš máš poškozený soubor se seznamem nahrávek na externím disku, jmenuje se "file.str". Stalo se mi totéž. Ten soubor, pokud vím, nelze dostupnými prostředky opravit. S nahrávkami se nemusíš rozloučit, na disku Ti zůstanou, ale uvidíš je pouze přostřednictvím PC. S diskem nemusíš nic dělat, klidně můžeš nahrávat, další nahrávky již budeš vidět.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

okverd píše:Mne to podobne stalo uz viac krat na viacerych hard diskov.
Podle toho co pises tak potrebujes volny disk aspon 350GB. Skus si pozicat od niekoho externy hard disk.
Stahny si asi pre teba najlahsi sotware - GetDataBack v4.
Vsetko z disku prepises na externy Hd,
Poskodeny Hd sformatujes
a nahrajes tam naspet vsetke videa.
Ja som mal omnoho horsie poskodene haerd diskov ale nastasie som vsetke data zachranil. Horsie by bolo ak by si mal v nutry v disku poskodenu citacku, alebo niektore hardware. Ale aj v tomto ti mozem pomoct
Díky za radu, konečně něco rozumného.Mám doma další HDD,který jsem míval dřív u OCTAGONU,než jsem přišel na to, že s ním není kompatibilní.Tak jsem si na něj zazálohoval svuj obsah PC,mám tam fotky z pul života, nerozdýchal bych kdyby to zase kleklo i na druhým disku.A ještě jednu možná blbou otázku:Jak dlouho budu přetahovat 350 GB přes muj stařičký počítač? To bude trvat týden,ne? HDD-PC-HDD to jde?
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Aldo píše:To Piller:

Nejspíš máš poškozený soubor se seznamem nahrávek na externím disku, jmenuje se "file.str". Stalo se mi totéž. Ten soubor, pokud vím, nelze dostupnými prostředky opravit. S nahrávkami se nemusíš rozloučit, na disku Ti zůstanou, ale uvidíš je pouze přostřednictvím PC. S diskem nemusíš nic dělat, klidně můžeš nahrávat, další nahrávky již budeš vidět.
Jo,to asi mám,ale nechápu,oprvadu nechápu,jak je to možné?100 x spustím nahrávání a jde to,po sto prvé,když mám na disku skvělé nahrávky ,na kterých mi záleží, zhavaruje.To přece není normální:to dělají i ostatní recivery,nebo jen tento výstřelek techniky?Mně to udělalo už podruhé,totiž...
okverd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 27.únor 2010 - 0:52
satelitni prijimac: Azbox prem.+;DM500s;Octagon
Bydliště: NW - London

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od okverd »

Jak si daleko stim kopirovanym HDD??
Najednou muzes pripojit k PC tolik externych veci, kolik mas USB portu. Nevic co se ti objevy na tem poskozenem HDD kdyz ho zapojis k PC.
Kdyz se ti objevy vsechno co se ti neukazalo v Octagone, tak to mas vyhodu. Staci ti jenom skopirovat z jednoho disku na druhy disk.
Nevim kolik to potrva u tviho starsiho Pc, myslim tak 10hod.
Nabuduce je lepsi rozdelit disk na 2-3 casti. Znovu jak ty udela Octagon nejaku chybu at neposkody vsechno na disku, ale jen jednu partition.
Hodne zdaru
Uživatelský avatar
optidud.igor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 23.prosinec 2009 - 16:37
satelitni prijimac: Octagon 918
Bydliště: Tornala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od optidud.igor »

už dlhšie sa trápim s HDD a zistil som že Octagon má s diskami Western Digital problém.Kúpil som teraz Seagate Pipeline 500GB má menšie otáčky 5900... WD 7200.Naformátoval som si ho v PC na MTFS a vložil do boxu
4WORLD.Po pripojeni k Octagonu 918 bez toho že by som ho formátoval na FAT32 som začal bez problémov nahrávať.Všetko je OK.,
Nechápem prečo som ho nemusel form.na FAT32?
WD sa mi po pár minutách sám vypínal aj pri prehrávani aj nahrávaní.
Má niekto stejné problémi?
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Zásadně používám WD disky (nějak mi přirostly, třeba neprávem) a nemám s nimi o OCTAGONu žádné problémy. Vhodný nebo nevhodný typ disku pro připojení k OCTAGONu se může vyskytnout u každého výrobce. Je potřebné před koupí vygooglit nějaké informace.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Poté, co jsem přestal doufat že tým OCTAGOnu dopracuje PVR funkce, které osobně hodně využívám, poohlédl jsem se po jiném řešení. Našel jsem jej v multimediálním přehrávači Xtreamer
http://www.xtreamer.cz/
http://www.digilidi.cz/xtreamer-recenze-test
To co nedodělali v OCTAGONu umí nahradit a má spoustu funkcí navíc. Hezká hračka, která mne smířila s nedodělaným OCTAGONem. Zatím jsem nenarazil na nic co neumí přehrát.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
zdent
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 02.listopad 2008 - 10:32

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zdent »

Aldo píše:Poté, co jsem přestal doufat že tým OCTAGOnu dopracuje PVR funkce, které osobně hodně využívám, poohlédl jsem se po jiném řešení. Našel jsem jej v multimediálním přehrávači Xtreamer
http://www.xtreamer.cz/
http://www.digilidi.cz/xtreamer-recenze-test
To co nedodělali v OCTAGONu umí nahradit a má spoustu funkcí navíc. Hezká hračka, která mne smířila s nedodělaným OCTAGONem. Zatím jsem nenarazil na nic co neumí přehrát.
A podle jeho testu musíš jeho hlučný ventilátor vypnout a nahradit chladičem, takže si připlatíš. Jinak funkčně asi bude dobrý. Jen mne zarazil v hodnocení nový neduh a to je zpomalení s nasazením nového firmware.
God save the Queen.
AB Cryptobox 700 HD, HD-BOX 9105, Monoblok INVERTO Twin 0,2dB, parabola 80 Fe, Philips 7603, Philips 8404
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Provedení pouze s ventilátorem se již nevyrábí (i když někde ještě prodává). Teď je běžně v prodeji provedení vybavené oboustranným pasivním chladičem. Ventilátor (pokud tam vůbec nějaký je) lze softwarově ovládat, včetně vypnutí. To zpomalení bylo v beta verzi FW 2.0 . Ve finální již nebylo. Aspoň podle testerů. Teď se prodává již s nainstalovaným FW 2.3.2., na kterém jsem zatím nenašel chyby. Na webu je ke stažení i podrobný český manuál. Je to opravdu velmi zajímavá hračka ze spoustou funkcí.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
oculist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.prosinec 2008 - 16:44
satelitni prijimac: Vu+ uno 4k SE
Bydliště: Albeř

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od oculist »

ZDravím všechny kamarády! Mám v poslední době jeden malý problém: Octagon s FW 10690, k tomu disk SATA Samsung SpinPoint F1 750GB. Spolupracují velmi dobře, ale stává se často, že naprogramovaný pořad buď nenahraje, nebo ho nahraje, ale nahrává stále dál a dál... až do rána, kdy ho vypnu. Nepotkalo něco podobného někoho z vás? Máte nějaký nápad? Díky!
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Já se hlásím. Mám ovšem podezření, že za občasné nenahrání si mohu sám, protože OCTAGON při nastavování nejdříve nabízí sledování. Když se to přehlédne... Velmi zřídka se mi také stane, že nevypne. Zatím jsem nevysledoval proč. Zajímavé je, že se to pokaždé stalo na kanálech SkyLink. To je určitě ovšem pouze náhoda, nemyslím že by to mohlo mít souvislost.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
oculist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.prosinec 2008 - 16:44
satelitni prijimac: Vu+ uno 4k SE
Bydliště: Albeř

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od oculist »

Tak na tu nabídku si dávám pozor. Se Skylinkem - uvědomuji si, že je to tak! Nějak ale není jasné proč. Žádné VPS ani nic podobného není. Nepomohla ani přeinstalace FW. Možná by lépe fungovala některá ze starších verzí FW, zatím nemám čas to zkoušet.
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Jako chyba obsluhy se da vysvetlit oboje, jedno uz zminil Aldo a to nahravani do rana je jednoduse tim, ze se zada spatna doba trvani, napr. zacatek 20.00 a misto trvani 2h se da 22.00, chyba je to bezna a clovek si toho ani nevsimne pokud cas nekoliduje s jinym nahravanim, tady na foru jsou minimalne 2 lide kteri to tak taky omylem naprogramovali. Ze se porad nenahral se mi stalo take, ovsem jsem si na 100% jist, ze jsem tam zadal jen sledovani, protoze jsem si to zkontroloval i na dalsich nasledujicich poradech.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
oculist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.prosinec 2008 - 16:44
satelitni prijimac: Vu+ uno 4k SE
Bydliště: Albeř

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od oculist »

Hm, hm, obě eventuality se na mne nevztahují. Jsem poslední dobou VELMI pečlivý při zadávání a dobu nahrávání počítám a zadávám určitě dobře. Včera například nahrál Octagon vše OK, uvidíme jak dál.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“