Octagon SF-918 HD : HDD

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Spencer »

Ešte som našiel foto - pripojenie napájania +5V k 2,5"HDD. Foto je z prijímača SAB (klon Octagon). Foto mi poslal josef z......k,dúfam že sa nebude hnevať,týmto ho pozdravujem.
Přílohy
IMAGE_043.jpg
IMAGE_042.jpg
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
pajous
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.duben 2009 - 16:02

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od pajous »

Zkousel jsem vcera Samsung S2 500GB pres USB. V PC jsem odstranil vsechny diskove oddily a vytvoril jeden novy primarni 250 GB. V Octagonu ho naformatoval a zkousel nahravat pres USB. Nahravani obecne funguje,ale u kanalu s vyssim datovym tokem je nahravani neuspesne a seka se. Treab nahravat z CT1 ze Skylinku nelze, ale TV Barandov se nahraje v pohode. HD kanaly nestihaji vubec.

Disk je pritom docela rychly. V PC zapisuje mezi 12-13 MB/s a cte kolem 25 MB/s, takze problem bude v rychlosti USB rozhrani nebo v implementaci algoritmu nahravani.

Takze lze rict, ze jedinne spolehlive nahravani v Octagonu je pres e-SATA jak pro SD, tak pro HD nahravky.
Jo, malem jsem zapomnel. FW 609
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Nechci tu zakládat nový dotaz,ale třeba si to někdo přečete i tady.Byl jsem na dovolené a po návratu jsem zjistil,že některé programy,co jsem měl nahrané,zmizely.Pochybuji,že by je někdo smazal.Tuto možnost vylučuji.Nyní je vidět čistě jen ČT 1 (asi 10 nahrávek) + jedna z Nostalgie.JInak v přehledu nahrávek nic nevidím.POchybuju,že by to někdo smazal.Otázka 1. zní: je možné,že v nějakém módu je vidět jen některá nahrávka,zatímco jiná je tzv. skrytá?
2.Jak to udělat,aby HDD "usnul"? Na stole mám jiný ext.HDD a aniž bych s ním cokoli dělal,usne.Ten u Octagonu ani za boha,furt slyším jak se točí.Díky za rady.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

pajous píše:Zkousel jsem vcera Samsung S2 500GB pres USB. V PC jsem odstranil vsechny diskove oddily a vytvoril jeden novy primarni 250 GB. V Octagonu ho naformatoval a zkousel nahravat pres USB. Nahravani obecne funguje,ale u kanalu s vyssim datovym tokem je nahravani neuspesne a seka se. Treab nahravat z CT1 ze Skylinku nelze, ale TV Barandov se nahraje v pohode. HD kanaly nestihaji vubec.

Disk je pritom docela rychly. V PC zapisuje mezi 12-13 MB/s a cte kolem 25 MB/s, takze problem bude v rychlosti USB rozhrani nebo v implementaci algoritmu nahravani.

Takze lze rict, ze jedinne spolehlive nahravani v Octagonu je pres e-SATA jak pro SD, tak pro HD nahravky.
Jo, malem jsem zapomnel. FW 609

Proboha co je to za disk? U běžných současných disků se rychlost zápisu a čtení pohybuje cca v 10-ti násobku toho co udáváš!
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

To Piller:

Nemyslím, že se Ti mohly ztratit některé nahrávky bez smazání, takže se poptej doma, komu se nelíbily.

K usínání disku: Musíš mít na OCTAGONu zapnutou funkci Power Manager, pak Ti i při zapnutém přijímači přejde asi po dvou minutách disk do standby.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

To Aldo:nepřipadá v úvahu,byla doma jenom dcera a ta k tomu vůbec nechodí.
pajous
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.duben 2009 - 16:02

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od pajous »

Aldo píše: Proboha co je to za disk? U běžných současných disků se rychlost zápisu a čtení pohybuje cca v 10-ti násobku toho co udáváš!
Fakt ? Ukaz mi disk, ktery zapisuje 100 MB (megabyte/sec) ? Nepletes si nahodou bit a byte ? A cte 250 MB/s :-)
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od BoKo »

pajous píše:
Aldo píše: Proboha co je to za disk? U běžných současných disků se rychlost zápisu a čtení pohybuje cca v 10-ti násobku toho co udáváš!
Fakt ? Ukaz mi disk, ktery zapisuje 100 MB (megabyte/sec) ? Nepletes si nahodou bit a byte ? A cte 250 MB/s :-)

Aldo má pravdu, ale hovorí o normálnych SATA diskoch pripojených interne priamo na SATA. Tvoj disk bol asi SATA disk v externom boxe pripojený cez USB ? Vtedy by tá rýchlosť totiž zodpovedala tvojim údajom. Pripojenie USB má svoj rýchlostný limit, takže je úplne jedno aký rýchly disk to je. Takže Aldo asi nepísal o pripojení cez USB. (Teoretická rýchlosť SATA je dokonca až 3Gb/s)
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Foolproof »

Aldo si plete bity a byty, to je celé. :D

Můj nejlepší HDD, když není moc fragmentovany zvládne asi 68 megabajtů/sec.

To je asi 550 megabitů/sec. Average, měřeno HDTachem. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Trochu jsem to přehnal, ale ten disk bych "docela rychlý" rozhodně nenazval. A bity a byty si pletu docela málo už asi 30 let :)
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Foolproof »

ZKus si stáhnout HDTach, jako zkušební to myslím chvíli jede, a otestuj HDD co máš přímo na kšandě z motherboardu i SATA, určitě zjistíš, že výsledná rychlost se od té "teoretické" uváděné zejména obchodníky, velmi výrazně liší. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Foolproof píše:ZKus si stáhnout HDTach, jako zkušební to myslím chvíli jede, a otestuj HDD co máš přímo na kšandě z motherboardu i SATA, určitě zjistíš, že výsledná rychlost se od té "teoretické" uváděné zejména obchodníky, velmi výrazně liší. :D
No, nebudu se s Tebou přít, Ty se IT na rozdíl odemne zřejmě živíš (promiň pokud se mýlím, nemyslím to špatně). Myslím si ovšem, že když píšeš o rychlosti zápisu/čtení disku změřené v počítači HDTach, tak to je vždy rychlost měřená za určitých (proměnlivých) podmínek, ovlivněná kromě jiného i OS počítače. Dá se tudíž brát jako rychlost daná právě pro tu kterou instalaci. Nemusí tudíž odpovídat (a podle mne taky neodpovídá) rychlosti se kterou je disk schopen pracovat připojen k OCTAGONu.
Pokud máš jiný názor, můžeš jej poslat jako soukromou zprávu, ať tady nezatěžujeme ostatní věcmi, které z jejich pohledu určitě nic neřeší.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

dotaz na tenhle disc:

http://www.iocellnetworks.com/product/351une.php

Je mozny to pripojit prez eSATA na Octagon, nahravat, pak nahravky prez LAN (NDAS) dostat do PC, tam je upravit a opet poslat prez LAN na disc?

Co jsem to cetl, teoreticky by to melo jit. Nebavi me porad disc odpojovat od Octagonu, pripojovat k PC a zase nazpatky.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Foolproof »

Už se tu o tom psalo (myslím)

NDAS technologie je něco jiného než TCPIP, není to klasická síť. Navíc je to chráněno digitálním klíčem proti neoprávněnému přístupu, nedovedu si představit, jak by to spolupracovalo.
------
U USB i eSATA připojení vše řídí master, z toho vyplývá, že když to master neumí, tak nejede nic. Mám doma NAS (Network attached storage), tedy 4 HDD v jedné bedně. který má kromě sítě i USB. Je v tom nějaký linuxový firmware, se kterým lze komunikovat prostřednictvím http protokolu, v PC normálně Internet Explorer. Ovšem do Octagonu to můžeš připojit jak chceš, master to neumí, komunikce se nekoná.
Je třeba si uvědomit, že master v Octagonu umí pouze "Mass storage", takže umí komunikovat jenom na low levelu, připojení HDD třeba se systemem z NASA nic neřeší.
Bohužel.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

diky za opravdu vycerpavajici vysvetleni.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

Prosim,mám vový HDD.Čím ho nejdřív naformátovat než ho připojím k SABu Ultimate.Děkuji.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od kaon »

Liska j píše:Prosim,mám vový HDD.Čím ho nejdřív naformátovat než ho připojím k SABu Ultimate.Děkuji.
Na FAT32 a program podľa kapacity. Ak si doma v PC odprúčam Acronis- ten zvládne aj 1T
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

kaon píše:
Liska j píše:Prosim,mám vový HDD.Čím ho nejdřív naformátovat než ho připojím k SABu Ultimate.Děkuji.
Na FAT32 a program podľa kapacity. Ak si doma v PC odprúčam Acronis- ten zvládne aj 1T
Asi potřebuji více poradit.Složil jsem pevný disk z rámečkem(Sata).Rozhraní USB,e-Sata.Přes USB ho napojim na PC.Disk se mě ohlásí na spodní liště.Toje můj konec.Víc nesvedu.Naformátovat flaschu je hračka,ta se mě přihlásí sama do kolonky ,,tento počítač",kliknu levým a formátuji.Skoušel jsem to napojit i na Saba bez formátování,ale na e-Sata se to nechytá a na USB se příjmač několikrát restartuje a stejně nakonec disk nevidí.Mám Samsunga 1Tb a rámeček Akasa.Děkuji za rady.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

napoj to na Octagon, HDD Manager a formatovani.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

sporty píše:napoj to na Octagon, HDD Manager a formatovani.

Trochu doplním: Připojit přes eSata a naformátovat, ne na USB.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“