Octagon SF-918 HD : HDD

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

No to je ten problém.Mě se to vůbec nerosvítí,takže ten disk Sabem nenaformátuji.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

co se ti nerosviti, hdd manager?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

Sab prostě HDD nevidí.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od sporty »

jeste pro kontrolu, disc ma napajeni, pripojeni eSATA. Disc nech bezet, Saba vypni uplne z proudu, pak zapni a zkus hdd manager
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

To Liska j : Když Ti disk nevidí SAB, tak naformátovat jedině na PC, jak se již tady psalo, nejlépe programem ACRONISS, ale ten asi nemáě, nebo programem SwissKnife - ten je volný ke stažení, např tady:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... oz%5D=3.22

Formátuj FAT32, jeden primární oddíl.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

sporty píše:jeste pro kontrolu, disc ma napajeni, pripojeni eSATA. Disc nech bezet, Saba vypni uplne z proudu, pak zapni a zkus hdd manager
Disk je napájen ze zdroje a připojen přes eSata-to je v pořádku.Sab ho nevidí.Pokud ještě zasunu flaschu,tak disk Sab zaregistruje,protože jde ovládat Manager a píše ve vrchní kolonce zapojení eSata místo dřívějšího USB.Pokud dám formátování,zformátuje to jenom flaschu.Přitom mě to píše,že je připojen HDD Samsung,ale z kapacitou necelé 4Gb.Tak neví.Těch restartů jsem dělal nezpočet.Tov.nastavení taky.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Liska j píše:
sporty píše:jeste pro kontrolu, disc ma napajeni, pripojeni eSATA. Disc nech bezet, Saba vypni uplne z proudu, pak zapni a zkus hdd manager
Disk je napájen ze zdroje a připojen přes eSata-to je v pořádku.Sab ho nevidí.Pokud ještě zasunu flaschu,tak disk Sab zaregistruje,protože jde ovládat Manager a píše ve vrchní kolonce zapojení eSata místo dřívějšího USB.Pokud dám formátování,zformátuje to jenom flaschu.Přitom mě to píše,že je připojen HDD Samsung,ale z kapacitou necelé 4Gb.Tak neví.Těch restartů jsem dělal nezpočet.Tov.nastavení taky.
To mi dělal, když jsem zkoušel HDD připojit přes USB a naformátovat. Byl to ovšem HDD, který jsem měl používaný ve starším FW. Pak OCTAGON zarputile nechtěl vidět víc než 10 GB. Pomohlo až naformátování v PC. Formátování v eSata nepomáhalo
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od suez »

Liska j píše:No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Nahrej si ten Acronis Disk Director a ten ti ho uz uvidi a zformatuje na jakykoliv format co si zvolis...
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od BoKo »

Liska j píše:No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Neviem, ale možno by som na to skúsil ísť dokola a dokola. Najprv by som normálne vo Win zrušil na tom Samsungu všetky partície. Vytvoril by som iba jednu partition nanovo a tú by som potom naformátoval.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od kaon »

Liska j píše:No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Akú má kapacitu ten Tvoj HDD.AK si neni PC man ako píšeš určite máš známeho ktorý Ti to naformátuje a zároveň sa to môžeš naučiť.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

kaon píše:
Liska j píše:No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Akú má kapacitu ten Tvoj HDD.AK si neni PC man ako píšeš určite máš známeho ktorý Ti to naformátuje a zároveň sa to môžeš naučiť.
Asi tak nějak.Hral jsem se s tím dlouho do noci a bez úspěch.Děkuji vám všem za ochotu.Požádám někoho,kdo to zvládne.Je to 1Tb disk.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od kaon »

Liska j píše:
kaon píše:
Liska j píše:No jo a jsme na začátku.Nejsem PCman,a proto se ptam,jak zformátuji HDD když ho v PC vidím jen na spodní liště.V ,,Tento počítač "se mě neobjeví a já to bohužel jinak neumým.
Akú má kapacitu ten Tvoj HDD.AK si neni PC man ako píšeš určite máš známeho ktorý Ti to naformátuje a zároveň sa to môžeš naučiť.
Asi tak nějak.Hral jsem se s tím dlouho do noci a bez úspěch.Děkuji vám všem za ochotu.Požádám někoho,kdo to zvládne.Je to 1Tb disk.
Pýtam sa na kapacitu - program ktorým to naformátuješ je najlepší ACRONIS DIRECTOR SUITE- jeden primárny oddiel FAT32!!. Iné programy to nezvládnu /formát spravia -no menšiu no len menšu kapacitu disku/
Stiahi si ho - ušetríš veľa času pokusmi /mám tiež 1T/
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zizi »

TO:Liska j : Když ho nevidí PC v jednotce pevných disků-zkus vyzkoušet jiné
USB.Mněl jsem podobný problém flesch normélně viděl na stejné
zásuvce.HDD při přenášení nahrávek nekvalitně a velmi dlouho,
Pak ho PC přestal vidět úplně.Neobjevil se v jednotce pevných
disků. Přepnul jsem na jinou zásuvku a vše OK.


:book:

Jestli jsi instalaci HDD provedl dobře na spodní liště se objeví hláška-instalován nový HW.
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

V "Tento pocitac" se ti neukaze dokud ho nenaformatujes proto ho tam nevidis, jestli je vubec detekovan zkus ve WinXP takto, Start, Nastaveni, Ovladaci panely, Nastroje pro spravu, Sprava pocitace, Sprava disku a ve sloupci svazek musis mit novy svazek bez pismene jednotky a pod tim bude pokud mas jen jeden nerozdeleny disk dalsi jednotka oznacena Disk1 (pripadne s jinym cislem kdyz mas vice disku) u ktere uvidis, ze je nanaformatovany. Staci si stahnout nejaky jiz vyse popisovany program, ja pouzivam kuprikladu Paragon HD Manager a tam ho jiz naformatujes...
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zizi »

EmbreOnyx píše:V "Tento pocitac" se ti neukaze dokud ho nenaformatujes proto ho tam nevidis, jestli je vubec detekovan zkus ve WinXP takto, Start, Nastaveni, Ovladaci panely, Nastroje pro spravu, Sprava pocitace, Sprava disku a ve sloupci svazek musis mit novy svazek bez pismene jednotky a pod tim bude pokud mas jen jeden nerozdeleny disk dalsi jednotka oznacena Disk1 (pripadne s jinym cislem kdyz mas vice disku) u ktere uvidis, ze je nanaformatovany. Staci si stahnout nejaky jiz vyse popisovany program, ja pouzivam kuprikladu Paragon HD Manager a tam ho jiz naformatujes...
HDD musí být vidět bez naformátování protože je NTFS. Formátování na FAT 32 déláš hlavně pro OGTAGON.

:book:
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Nic o tom, ze by ho mel naformatovany na NTFS nepise tak nevim kde beres tu jistotu, pokud jsi nekdy kupoval disk tak snad vis, ze neni naformatovany vubec, pouze pokud kupujes disk rovnou v ramecku tak uz byva naformatovany aby byl pripraven rovnou k praci kdyz ho instaluje BFU, to co jsem mu psal je jen na overeni zda ho dobre detekuji windows + dalsi postup co s tim.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zizi »

EmbreOnyx píše:Nic o tom, ze by ho mel naformatovany na NTFS nepise tak nevim kde beres tu jistotu, pokud jsi nekdy kupoval disk tak snad vis, ze neni naformatovany vubec, pouze pokud kupujes disk rovnou v ramecku tak uz byva naformatovany aby byl pripraven rovnou k praci kdyz ho instaluje BFU, to co jsem mu psal je jen na overeni zda ho dobre detekuji windows + dalsi postup co s tim.

Postup máš OK.Ale jedno je jisté,jestli PC nevidí disk tak je patrně špatná nebo neuplná instalace.Windows vidí jen NFTS.Shodou okolností mám SAMSUNG taky ačkoliv ne tak velký.

:_Disk je ve výchozím nastavení naformátován na souborový systém FAT 32.
.-Pokud byl souborový systém změněn na systém který není OS WINDOWS rozpoznán,disková jednotka se nezobrazí.Pak je potřeba disk naformátovat na systém NFTS nebo FAT.32.
.-OS Windows mají omezení při formátování souborového systému FAT 32
na kapacitu 32GB !!!!!
.-Proto platí nwformátovat HD utilitou které se zde nacházejí.
.-Tato utilita se nechá stáhnout z ofiko stránek SAMSUNG.Doporučuji sám jsem použil vše OK.
.-HOOVG.

:book:
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od BoKo »

zizi píše:
EmbreOnyx píše:Nic o tom, ze by ho mel naformatovany na NTFS nepise tak nevim kde beres tu jistotu, pokud jsi nekdy kupoval disk tak snad vis, ze neni naformatovany vubec, pouze pokud kupujes disk rovnou v ramecku tak uz byva naformatovany aby byl pripraven rovnou k praci kdyz ho instaluje BFU, to co jsem mu psal je jen na overeni zda ho dobre detekuji windows + dalsi postup co s tim.

Postup máš OK.Ale jedno je jisté,jestli PC nevidí disk tak je patrně špatná nebo neuplná instalace.Windows vidí jen NFTS.Shodou okolností mám SAMSUNG taky ačkoliv ne tak velký.

:_Disk je ve výchozím nastavení naformátován na souborový systém FAT 32.
.-Pokud byl souborový systém změněn na systém který není OS WINDOWS rozpoznán,disková jednotka se nezobrazí.Pak je potřeba disk naformátovat na systém NFTS nebo FAT.32.
.-OS Windows mají omezení při formátování souborového systému FAT 32
na kapacitu 32GB !!!!!
.-Proto platí nwformátovat HD utilitou které se zde nacházejí.
.-Tato utilita se nechá stáhnout z ofiko stránek SAMSUNG.Doporučuji sám jsem použil vše OK.
.-HOOVG.

:book:
Prečo si myslíš, že win vidí len NTFS, to máš zlé informácie. Samozrejme, že vidí aj FAT (16, 32). A čo sa týka 32 GB, tak FAT32 taký limit vo Win nemá. Takýto limit sa vyskytoval iba v inštalačnom procese Windows. Nie v samotnom Win.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Liska j »

Pánové ještě jednou děkuji za vaši ochotu,ale zítra to nechám na prodejci.Přeci jenom to není flascha za 300,-.Vidím,že se diskuze rozvíjí.Určitě je to přínos pro nás všechny.Děkuji! :smoke:
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“