Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od kaon »

pajous píše:Mam to tak nastavene. Podle me tam mas chybu, v tom navodu na prvnim linku. Nemuzes mit u Mastra stejne IP pro DNS , gateway a IP toho stroje. To je nesmysl, nemuzes routovat traffic ven i do LAN pres 1 IP.
IP mastra by jsi mel mit napr 192.168.002.100 a DNS+GW 192.168.002.001
a pro klienta to stejne,ale s IP 192.168.002.101.
Ja vychazim z nemeckeho navodu, ale samozrejme nemuzu vyloucit, ze i pres zjevny nesmysl v nastaveni to takto pojede :-) a ja to nastavuju logicky spravne a nejede mi to. V nemeckem navodu jsou IP adresy DNS+GW odlisne od IP mastera (coz je logicke).
To je ale fuk, mam to tak nastavene (jine IP adresy) a pres LAN to zaboha nejede. Podezrivam nejaky bug, ze kdyz predtim jede ve stejnem octagonu klient newcam protokolu, ze to pak nejak hapruje. Pac jinak si neumim vysvetlit, ze to nejede.
Kdyz das zeleny cudlik a vyberes tam to info o serveru, tak tam vidis toho mastra ?
Sory -jasné je to tak - chyba nastala pri rýchlom písaní/okolo polnoci/ takže správne a ako to chodí:
Přílohy
Navod na zdielanie HOMESHARE cez LAN kabel.doc
(27 KiB) Staženo 350 x
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
otis204
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 29.říjen 2009 - 21:37

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od otis204 »

Mam nasledovne skusenosti so zdielanim 2 Octagonov:
HardWare: SF-918(klient, FirmWare-14.10.2009) a SF-908(server, FW-09.09.2009, karta Skylink), EMU pre Digi...
VYSLEDOK:
1. Zdielanie 2 octagonov cez RS232 kabel
- zdielanie stabilne funguje len pri strednej rychlosti spojenia, nestabilne pri maximalnej)
- stale preblikava cervena kontrolka - suvisi to s nastavenim rychlosti spojenia
- doba odozvy pri zmene programu <2-3s.
- SF-918(klient, pri dlhsej necinnosti ho uplne vypinam zo siete):
a) v standby rezime a pri zapnutom stave bez problemov
b) po uplnom vypnuti SF-918 uz nenastartuje, zostane v stave BOOT a svieti cervena kontrolka, bez nasledneho LOADINGu (pomohlo mi jedine odpojenie R232 kabla, potom sa to po opatovnom restarte rozbehlo)
- SF-908(server, stale bezi):
a) v standby rezime a pri zapnutom stave bez problemov
b) po uplnom vypnuti SF-908 nastartuje bez problemov, ale musi mat pripojenu SF-918. Pri vypnutej SF-918 mi SF-908 nenastartuje, chyba BOOT 0015!!!(pomohlo jedine zapnutie SF-918 alebo odpojenie R232 kabla, potom sa to po opatovnom restarte rozbehlo)
- toto riesenie neodporucam, spojenie cez R232 konektor budem pouzivat len na spojenie s PC, napr. pre ucely aktualizacie SW

2. Zdielanie cez LAN kabel
- na nastavenie zdielania som pouzil navod z tohoto fora: "Navod na zdielanie HOMESHARE cez LAN kabel.doc" (nastavenie Siete: 2 odlisne IP adresy + nastavenie HomeShare: cez cerevene tlacitko "edit master/klient")
- bezproblemove zdielanie, bez akychkolvek problemov pri zapinani/vypinaci oboch prijimacov
- kontrolka nepreblikava
- doba odozvy pri zmene programu asi rovnaka ako pri R232
- zdielanie mi funguje spolahlivo len cez zkrizeny LAN kabel
- osvedcilo sa mi toto riesenie: prepojenie cez LAN + HomeShare
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od kaon »

otis204 píše:Mam nasledovne skusenosti so zdielanim 2 Octagonov:
HardWare: SF-918(klient, FirmWare-14.10.2009) a SF-908(server, FW-09.09.2009, karta Skylink), EMU pre Digi...
VYSLEDOK:
1. Zdielanie 2 octagonov cez RS232 kabel
- zdielanie stabilne funguje len pri strednej rychlosti spojenia, nestabilne pri maximalnej)
- stale preblikava cervena kontrolka - suvisi to s nastavenim rychlosti spojenia
- doba odozvy pri zmene programu <2-3s.
- SF-918(klient, pri dlhsej necinnosti ho uplne vypinam zo siete):
a) v standby rezime a pri zapnutom stave bez problemov
b) po uplnom vypnuti SF-918 uz nenastartuje, zostane v stave BOOT a svieti cervena kontrolka, bez nasledneho LOADINGu (pomohlo mi jedine odpojenie R232 kabla, potom sa to po opatovnom restarte rozbehlo)
- SF-908(server, stale bezi):
a) v standby rezime a pri zapnutom stave bez problemov
b) po uplnom vypnuti SF-908 nastartuje bez problemov, ale musi mat pripojenu SF-918. Pri vypnutej SF-918 mi SF-908 nenastartuje, chyba BOOT 0015!!!(pomohlo jedine zapnutie SF-918 alebo odpojenie R232 kabla, potom sa to po opatovnom restarte rozbehlo)
- toto riesenie neodporucam, spojenie cez R232 konektor budem pouzivat len na spojenie s PC, napr. pre ucely aktualizacie SW

2. Zdielanie cez LAN kabel
- na nastavenie zdielania som pouzil navod z tohoto fora: "Navod na zdielanie HOMESHARE cez LAN kabel.doc" (nastavenie Siete: 2 odlisne IP adresy + nastavenie HomeShare: cez cerevene tlacitko "edit master/klient")
- bezproblemove zdielanie, bez akychkolvek problemov pri zapinani/vypinaci oboch prijimacov
- kontrolka nepreblikava
- doba odozvy pri zmene programu asi rovnaka ako pri R232
- zdielanie mi funguje spolahlivo len cez zkrizeny LAN kabel
- osvedcilo sa mi toto riesenie: prepojenie cez LAN + HomeShare
Som rád že Ti to funguje- zapájal som ninimálne 10 dvojíc -no problém a aj Tí čo som im to posielal - v pohode. Kábel používam PRIAMY - to čo píšeš , že si použil kríženoý- odskúšam.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od zizi »

TO:kaon & otis204
Pánové děkuji za informace,na toto se ptám v jiné niti,nikdo nic a ejhle je to na světě. :thankyou:


:book:
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od Aldo »

Zajímavá informace http://www.parabola.cz/zpravicky/10962/ ... enu-karet/

Tak to by byl konec příjmu na Thoru.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od knawi »

DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

Zdravím. Nakoľko som v oblasti zdielania nováčik poprosil by som vás o radu.
Vlastním Octagon SF-918 HD FW...V10690, vzdialený server zdielam prostredníctvom cccam 2.0.11 . Vždy keď prepnem na program, ktorý nie je
zdielaný, cca na 15sekúnd, nepodarí sa mi už pripojiť na zdielaný server, ani zeleným tlačítkom. Podarí sa mi to až po resetnutí routera, značka smc,
pripojený som ethernetovým káblom(internet cez pevnú linku t-c..). Sieť v prijímači nastavená na DHC.
Je potrebná nejaká zmena v nastavení routera, alebo tento typ nieje na zdielanie vhodný? Spojenie prijímač - router je i pri výpadku spojenia s min. chybovosťou.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od fuzak »

Chybu by som hľadal najprv na serveri - od hop3 to je už zlé pre Octagon a správa sa tak ako píšeš, čiže hop1 a 2...
Dôležitý je aj router a kvalita pripojenia na internet - operátor, rýchlosť...
Samozrejme router musí byť nastavený na DHCP a aj Octagon...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
kagooro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.únor 2010 - 22:05

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od kagooro »

Přesně to se mě děje také.
Takže jsem chvíli laboroval a zjistil ,že nesmím používat zelené tlačítko.Pokud chceš přepínat mezi servery,pokud máš více C_linků,musíš daný server řádně ukončit a potom druhý C_link zapnout atd.Jinak se to sekne a nezbývá nic jiného než restart routeru.Jinak to funguje parádně.Jěště vloni jsem používal zelené tlačítko normálně,ale nejspíš přestavily firewall kvůli neoprávněným odposlechům portu.
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

kagooro píše:Tak si ping_ni daný server a uvidíš jak na tom si.Taky mám SMC router a nemohu si stěžovat.
Skúšal som ping na rôznych adresách, skúsil som pre zaujímavosť i yahoo.com (120ms), po resete ide všetko, no po chvíli nejde opätovne načítať žiadny server. Pokiaľ pozerám nejaké balíky
spojenie trvá. Keď budem doma pokúsim sa prestaviť router, príp. výrobné nastavenia.
S testovaním som začal ešte len včera, server je global...
Ďakujem vám obom za info.
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

kagooro píše:Přesně to se mě děje také.
Takže jsem chvíli laboroval a zjistil ,že nesmím používat zelené tlačítko.Pokud chceš přepínat mezi servery,pokud máš více C_linků,musíš daný server řádně ukončit a potom druhý C_link zapnout atd.Jinak se to sekne a nezbývá nic jiného než restart routeru.Jinak to funguje parádně.Jěště vloni jsem používal zelené tlačítko normálně,ale nejspíš přestavily firewall kvůli neoprávněným odposlechům portu.

Skúsim, mal som aktivované všetky 3.
Ďakujem.
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

fuzak píše:Chybu by som hľadal najprv na serveri - od hop3 to je už zlé pre Octagon a správa sa tak ako píšeš, čiže hop1 a 2...
Dôležitý je aj router a kvalita pripojenia na internet - operátor, rýchlosť...
Samozrejme router musí byť nastavený na DHCP a aj Octagon...
Trocha som experimentoval, výpadky súvisia hlavne so serverom, v nočných hodinách bez výpadkov, cez deň je to horšie.
Má na kvalitu príjmu vplyv i zapnutie či vypnutie emu v octagone?
Môže daný server získavať info z mojej orig. karty?
Ďakujem.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od fuzak »

Ak máš zapnuté EMU, tak je nadradené nad CCcam, tak isto NewCamd...
...čiže...
Ak pozeráš program, ktorý Ti ide cez EMU, alebo NewCamd, Cccam na ňom sa nechytá, jedine keď ich vypneš...
Inak sa to ale nebije a programy, ktoré máš ošetrené cez CCcam bežia v pohode aj pri zapnutom EMU a NewCamd...
Či môže server získať info z origo karty v Octagone neviem, ale skôr nie...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

fuzak píše:Ak máš zapnuté EMU, tak je nadradené nad CCcam, tak isto NewCamd...
...čiže...
Ak pozeráš program, ktorý Ti ide cez EMU, alebo NewCamd, Cccam na ňom sa nechytá, jedine keď ich vypneš...
Inak sa to ale nebije a programy, ktoré máš ošetrené cez CCcam bežia v pohode aj pri zapnutom EMU a NewCamd...
Či môže server získať info z origo karty v Octagone neviem, ale skôr nie...
Ďakujem za informácie.
blesk007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.duben 2008 - 17:58

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od blesk007 »

Je možné na Octagone bezproblémovo zdielať balíky vo VideoGuarde? Skúšal som, no vždy po 10 sekundách obraz sekne. Ďakujem.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od fuzak »

To je nedostatok SW, pri zmene Keys vo Videoguarde sa sekne obraz... :(
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Balboa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 30.březen 2009 - 8:29
Bydliště: GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od Balboa »

Chci se zeptat, nastavil jsem si HomeShare mezi Octagon 918 a Optiboxem Panthera. Sdílení jede OK, ale SD programy naskakují až po 12s a HD asi 18s. Je to normální taková doba? Jde to nějak urychlit? Jo a ještě jeden dotaz, jde sdílet karta nejenom v uni čtečce, ale i v CAM modulu v šachtě? Mě to nejede.
Předem dík.
nerd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 17.listopad 2009 - 16:06
satelitni prijimac: koscom HD7400ci

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od nerd »

zadravim vas pani.
pokusam sa nastavit home share sky-linku cez lan medzi 918HD a ariva 100.
prepojene su napriamo. skusal som nastavit 918ku ako server, nastavim IPcky, dokazem zariadenia navzajom "opingat" ale zdielanie nebezi.
precital som si tu vela nastaveni a myslim ze by mali byt stroje nastavene spravne....
podarilo sa niekomu rozbehat home share medzi arivou a octagonom?
skusil som nastavit aj arivu ako server, ping bezi ale nesharuje :(
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od fuzak »

Ide len medzi Octagonmi...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918 HD : zdieľanie

Příspěvek od vlado.ucho »

Skúšal som Share medzi Arivou a Octagonom v domácom zdielaní,kde Ariva bol server NewCamd a Octagon 918 ako klient v NewCamd 5,25.Ono to spočiatku nabehlo,ale asi po 10 minutách sa to seklo a už nepomohlo na rozbehanie nič,ani reštart,ani overenie Ping,ani odpojenie a znovupripojenie.Išiel som cez router,bez routra a nič.Takže ako píše Fuzák,len medzi Octagonami a najskôr cez CCcam.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“