DO nefunguje

Diskuse k přijímači Dreambox DM-800 HD

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
ktbenko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 26.březen 2012 - 14:20
satelitni prijimac: VU+UNO 4K SE FBC S2
Bydliště: J. Jánošíka

DO nefunguje

Příspěvek od ktbenko »

Čaute, asi nie správne rozumiem daným technológiám, ale čo ako čítam neviem si vybrať správnu cestu. prečítal som kopec toho o naprogramovaní DO k TV.
Ja ale stále mám pocit že nepotrebujem naprogramovať prijímač s TV, ale s diaľkovým ovládaním.
Proste zapnem prijímač /ktorý nabehne žačne hrať čt24/ ale čo ako klikám na DO tak vôbec na nič nereaguje, zakaždím ked klikám bliká červená LED
buď DREAM alebo TV podľa toho čo mám prepnuté, ale nereaguje na žiadne tlačidlá na obrazovke stále obraz čt24. neberie menu/prepínanie kanálov proste nič. Ďakujem za Vaše postrehy a rady, viem že to asi bude mojou nepozornosťou, ale potrebujem trochu "odpichnú"
djriki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 23.říjen 2015 - 1:44

Re: DO nefunguje

Příspěvek od djriki »

Ak ides ovladat DM s ovladacom od TV tak zalezi od toho aky mas TV a ci jeho DO bude podporovat ovladanie Satelitu. Zvycajne jednoducho staci nasmerovat DO od TV smerom na Dreambox a danym tlacidlom napr STB ho podla instrukcii zapnut a vypnut. Treba to tlacidlo drzat urcity pocet sekund, presne neviem. Pozri si manual od svojho TV aj od DM mozno na nieco prides... mne to akosi samo nastavili nahodou male deti..tak az take zlozite to nebude :-)
Aktualne SF8008 + Gibertini AL 125 + Motor
AX 4k HD51 , Multifocus T85
Mara M9, Gibalue 800SE, 800UE
GM Hypercube
Octagon SF1008 SE+, SF1018, SF8, SF108
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Dreambox 500 ovladač.

Příspěvek od salora »

Až ted jsem se nakonec dozvěděl a dočetl z této nabídky,
proč mi nejde od nověji pořízeného DM900 DO RC10 na mých starších DM řady 800 HD a se už jsem nakonec myslel že je to tím protože mám clony ale nakonec se ukázalo z tohoto linku výše uvedeného že se tam musí do recevru této starší řady stáhnout nějaký plugin aby tento novější ovládač fungoval na těchto starších receivrech.
Má tady s tím někdo nějakou zkušenost ?
Děkuji za podněty.
Odpovědět

Zpět na „DM-800 HD“