Inštalujeme a konfigurujeme linuxový satelitný prijímač

Motory, paraboly, LNB, disecq, RS 232, čítačky, cam moduly, karty, atď.

Moderátor: Steiner

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Inštalujeme a konfigurujeme linuxový satelitný prijímač

Příspěvek od vlado222 »

V začiatkoch zoznamovania sa s problematikou linuxových satelitných prijímačov mi chýbal ucelenejší materiál o postupe inštalácie a konfigurácie linuxového satelitného prijímača. Začiatočník, akým som aj ja sám, musí prelúskať stovky príspevkov, ktoré sa venujú parciálnym problémom, hľadať, študovať, dávať dokopy informácie, kým nájde správne riešenie. Takouto cestou som prechádzal a stále prechádzam aj ja sám.
Postupne som kompletoval svoje poznámky zo štúdia na satelitných fórach a dospel som do štádia, kedy si myslím, že poskytnúť ich pomôže ušetriť čas a nervy a zefektívniť postup zdokonaľovania sa v problematike mnohým.
Manuál je spracovaný tematicky do prehľadnej štruktúry a je doplnený názornými snímkami pre uľahčenie orientácie a rýchlejšie pochopenie riešenej úlohy.
Venovaný je základným postupom pri inštalácii a nastavení nového linuxového satelitného prijímača. Výklad sa opiera o operačný systém Enigma 2 - image Open ATV 6.1 na prijímači SOLO 4K. Na mnohých miestach sa uvádzajú aj postupy riešení v rámci iných operačných systémov – image. Väčšina uvedených informácií má univerzálne využitie a postupy a poznatky sú zhodné, či veľmi podobné aj na iných prijímačoch s inými image.
Verím, že mnohým, najmä začiatočníkom sa tento manuál bude hodiť a že im ušetrí kopu času browsovanía nekonečnou džungľou príspevkov na satelitných fórach..

Edit:
Do manuálu je doplnená kapitola 17. Nahrávanie programov na pamäťové médium.
V rámci toho je doplnený pokec o okamžitom nahrávaní programu, o nahrávaní pomocou časovača a časovo posunutom nahrávaní - Timeshift.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) vlado222 dne 04.únor 2018 - 19:27, celkem upraveno 1 x.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Inštalujeme a konfigurujeme linuxový satelitný prijímač

Příspěvek od Steiner »

Pripomienky a dotazy treba písať do bežných tém, nie do FAQ.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Odpovědět

Zpět na „Návody na inštaláciu sat reciverov a príslušenstva“