e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 22.Červenec 2018 - 20:31

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomóóóc, jsem v rejži!!
PříspěvekOdeslal: 01.Březen 2013 - 18:31 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

[img][img][/img][/img]Jste tady na fóru má poslední naděje, jak zachránit svůj AZBox HD Premium. Konečně jsem se odhodlal k reinstalaci systému na E2. Postupoval jsem přesně dle návodu krok po kroku.
1) Odpojit AZBox od sítě (zadním spínačem)
2) Na Flashku nakopírovat na PC patch.bin (kolem 6 MByte>>Kernel), použil jsem balík >>E2_RTi_Core_1.7.0<< použil jsem soubor z adresáře >OfficialToE2
3) Propojil jsem AZBox s routerem síťovým kabelem
4) Zasunul Flash do předního USB 1 přístroje a zapnul zadní spínač
5) Po restartu se objevila známá modrá obrazovka s dotazem na instalaci patch.bin
6) Po odklepnutí OK se kopíroval Kernel a nakonec kýžené čtení: VFD Ready! Jenže se objevila podivná adresa s písmenem F před vlastní IP adresou, která pochopitelně s AZUP 2.7 nekomunikovala.
7) Tvrdošíjně pak stále načítalo adresu F 192.168.1.111, dokonce při vyhozené paměti DOM, Flashky i odpojeném síťovém kabelu!! Ta divná adresa je zřejmě uložena v paměti, kde je Kernel ?!?! V přístroji na desce je i miniaturní článek, zřejmě napájí interní flešku s bootovacím SW (obdoba BIOS v PC). Nepomohl ani pokus na jiném routeru, který prokazatelně IP adresy posílá. Nikdo na fórech zatím přesně neví co je to písmeno F před IP adresou znamená a jak z toho ven.
Chtěl bych zkusit spojení přes sériový vstup. Mám zbastlený adaptér s IO MAX 232, který jsem kdysi použil pro oživení DVD přehravače YAMADA. Byl totálně mrtvý a s tímto přípravečkem jsem jej opět oživil. V podstatě je univerzální a mohl by se hodit i pro AZBox tj. získat přímý přístup na paměť s Kernel přes R232. Tam je zřejmě i zakopený pes?!?!
Jenže má to háček. Nevím jak je to s tím sériovým R232 připojením. Na jednom fóru je publikovaná fotka vstupu R232, ale zřejmě je to provedení Elite nebo AZBox s pluskem!?
V příloze je foto toho, co má nejblíže k tomu vstupu R232. Jenže je to divné, neboť je na jednom kolíku +5 V, na jednom krajním +3,3 V a na těch dvou zbývajících nenaměřeno nic.
Žádný kolík však není GND (tj. spojen s kostrou?!?). Mělo by být + 5v, Tx, Rx a GND (zem).
Jenže to v tom mém AZBoxu HD Premium vypadá nějak divně a nic jiného podobného na základní desce nevidím. V podstatě je na každěm moderním elektronickém přístroji umožněn přímý přístup do vnitřní paměti formou RS232, kde je třeba uložen bootovací SW (obdoba BIOS v PC). V příloze je foto z mého AZBoxu s označenými napětími +3,3 Va +5 V.[img][img
Nemůže mi někdo, kdo má zkušenosti, pomoci? Případně jestli neví někdo o odkazu, kde je již podobný případ řešen. Předem moc děkuji za případnou pomoc.
ottosch
:?: :thankyou: :?:

[img][C:\Konektor.jpg]

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Předmět příspěvku: Re: Pomóóóc, jsem v rejži!!
PříspěvekOdeslal: 01.Březen 2013 - 21:10 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: nic staleho...
Poděkováno: 2 krát
#-o
Precti si pravidla fora ...
viewtopic.php?f=27&t=34881
("Pomóóóc, jsem v rejži!!" )
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.

"TTL interface"
Download:
(How to recover dead AZBox.pdf,Tutorial-reflash-bios-azbox.zip)
http://http://skatbg.net/Azbox/Docs/How ... 0AZBox.pdf
http://skatbg.net/Azbox/Docs/EN%20-%20H ... 20v1.3.pdf
Kód:
http://skatbg.net/Azbox/Docs/

info:
Kód:
http://www.wlgforever.info/forum/showthread.php/634-Seriale-Azbox-elite-premium-by-telesat?langid=1

viewtopic.php?f=61&t=30119

Google:AzBox_Tutorial-reflash-bios-azbox.zip

Obrázek

Obrázek

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2013 - 6:02 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Díky plesi, omlouvám se. Trochu jsem zazmatkoval a byl nasr..., že se to zrovna mne muselo stát. Strojovna mrtvá není. Jen kdybych se zbavil té mysteriozní IP adresy F192.168.11.111 !!
Asi to udělám dle zaslaných podkladů, převodníkem na RS232. Ještě jednou moc děkuji a dám vědět jak dopadnu.
ottosch
:thankyou:

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2013 - 11:39 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: nic staleho...
Poděkováno: 2 krát
Prevodnik USB/TTL,RS232/TTL .
Lze pouzit kabel od telefonu Nokia,Siemens,atd...(zapojeni pinu si najdes pres google)

Obrázek

Naposledy upravil(a) plesi dne 10.Březen 2013 - 14:59, celkem upraveno 3 x.

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2013 - 16:32 
Odborník
Odborník

Poděkoval: 3 krát
Poděkováno: 11 krát
Nezlob se, ale to už není pravda, zasírat všechny fóra stejným dotazem a když dostaneš postup, jak na to, tak to neuděáš. Máš V boxu jen prázdný kernel, musíš nahrát samotnou enigmu. A protože jsi neměl zapnutý DHCP v boxu, obejví se ti defaultní adresa, která je nastavená v kernelu. Přečti si návod na satdigitalne a za 5 min nemáš co dělat.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00