e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 11.Prosinec 2018 - 15:28

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 26 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FW Redion
PříspěvekOdeslal: 08.Leden 2016 - 0:47 
Moderátor
Moderátor

Poděkováno: 59 krát
jaroslav_biro napsal:
Zdravim Satmontera.
Je mrtvy seriovy port (tym padom cela moja aktivita nema vyznam kedze chcem zdielat kartu cez seriovu linku). ako spominal Mirec ze ci to ma vyznam.

Práve teraz leží na mojom stole ta istá mašina ako tvoja, tie isté poruchy, dvojbodka na prijímači, RS
232 v háji, ale to pred cieľom nevzdáme, hádam, výmena kondíkov v zdroji, mašina opäť funguje, zmena prijímača z Rediona na Openbox, prijímač opäť beží ale ešte nezdieľa, výmena procesora ST232C, prijímač je opäť funkčný, vyhrali sme na bezmocnosťou, potešenie z dobre vykonanej práce.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Hovor málo ale povedz veľa, píš malo ale napíš veľa.

PříspěvekOdeslal: 08.Leden 2016 - 7:39 

Zdravim Satmontera.

Dik za opatovne nakopnutie (zasa si k tomu asi sadnem) - vidim ze si presiel tou istou trnistou cestou ako ja (hadam Ti to trapenie co si mal so mnou pomohlo), lebo ja uz na to dobre nevidim a aj letovacku nemam s ultratenkym hrotom - takze asi by som ten seriovy chip ST232C SMD-cko (puzdro SO16) netrufol preletovat. Kde si ho zohnal - pozeral som v GME na pobocke v BA ho nemaju - treba ho objednat z ich pobocky v Cechach. Dokonca vidim ze maju 2 typy napajania (0,3 az 6V alebo 4,5 az 5,5V) ktory si Ty osadil?

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2016 - 21:37 
Moderátor
Moderátor

jaroslav_biro napsal:
Zdravim Satmontera.

Dik za opatovne nakopnutie (zasa si k tomu asi sadnem) ktory si Ty osadil?

S tým zrakom som pomaly podobne ako ty, okuliare na blízko, na spájkovanie silná zväčšovacia lupa,
mikrospájka a odsávačka cínu to sú pomocníci pri piplavej robote, a potom veľmi dobré nervy, čipy vyberám zo starých vyradených dosiek z Rediona, mám kamoša na šrotovisku, tak mi vždy niečo odloží, a potom sa len hrám a testujem si nervy. :shock:

PříspěvekOdeslal: 26.Leden 2016 - 15:34 

Zdravim Satmontera.

Takze seriovy svab je vymeneny a na masinke uz fachci aj zdielacka (svokra sa vytesuje, ze si nezavisle pozera romantiku v kuchyni a svokor sportove v obyvacke). Dlho som cakal na dorucenie svabov v GME, este mam do zasoby - ak nahodou budes potrebovat tak sa ozvi. Inak robil som pokus na tej zdielacke, ze na aku max vzdialenost to fachci, kedze byva limit seriovej linky 15m rychlost je nastavena 115200 (urobil som konvertor-zalial do epoxidu z RJ45 na DB9) a pouzil klasicky ethernetovy tieneny kabel - v pohode mi to islo aj na 40metrov (viac ethernetovych kablov som nemal).
Dakujem Ti velmi pekne za pomoc, je mile najst ludi ako Ty, ktori su ochotni pomoct.

Caff.

PříspěvekOdeslal: 26.Leden 2016 - 16:12 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
Poděkováno: 6 krát
no dlho sa ti svokor nebude vyteskovat z toho jedineho sportoveho kanalu v SD a svekrusa z wau-ky jak by dal... tam je myslim end time leto 2016

PříspěvekOdeslal: 29.Leden 2016 - 23:08 
Moderátor
Moderátor

jaroslav_biro napsal:
Zdravim Satmontera.
Takze seriovy svab je vymeneny a na masinke uz fachci aj zdielacka.
Caff.

Som rád že si to nevzdal, aj keby tento vďačný prijímač mal bežať čo už len pol roka, tak to za to stálo, skúsenosti ktoré si svojou snahou získal sú nezaplatiteľné, aj keď doba HD je nezadržateľná, už teraz jej šľape na krk doba UHD / Ultra Hight Digital / ale kým začne vysielanie v tomto systéme, tak to nejaký čas potrvá, dovolí si to len ten kto to zaplatí.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 26 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+01:00