Media Center a sietový disk

Moderátor: Duce

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomiisp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 08.srpen 2015 - 22:15
satelitni prijimac: Dreambox, Openbox
Bydliště: Destiny

Media Center a sietový disk

Příspěvek od tomiisp »

Tak aj ja som sa rozhodol skúsiť IPbox One a povedzme že v poriadku aj keď to má svoje muchy, malé aj veľké ale jedna ma aktuálne dosť vytáča a to je pripojenie sieťového disku (pre nahrávanie alebo timeshift), kvôli tejto možnosti z popisu som sa vlastne aj rozhodl pre kúpu...
Problém je nasledovný, pripojenie sieťového disku by sa malo robiť cez appku "Media Center" a následne položka LAN, v mojom prípade sa appka spustí ale po kliknutí na LAN sa objaví okno "All network" a asi po 1 sekunde celá appka spadne a takto stále dookola, možno raz z 20-30 pokusov to okno zostane otvorené a dostanem sa k možnosti zadať server ale aj to do 10sekúnd spadne. Po viacnásobnom "páde" tejto apky napríklad zmiznú aj picons zo zoznamu a pomôže iba reboot.
Skúšal som už všeličo od nastavenia siete vrátane IPv6, skúšal som cez ethernet ale aj cez wifi, skúšal som už aj továrenské nastavenie vrátane reinštalu celého FW a nič, tá appka sa jednoducho neudrží spustená čo je dosť mrzuté obzvlášť keď sieťový disk bol jeden z hlavných dôvodov na výber tohoto boxu...
Nemá niekto nejaký nápad čo ešte vyskúsať alebo funguje niekomu táto appka korektne a úspešne aj pripojil nejakú SMB share ?
/Tomi

Dreambox 500S 2x
Openbox AS1 HD 2x
Cryptobox 652 HD 2x (v karantene)
Phillips DSX6010 (kilo prachu)
Allsat SR2001S (retro pamiatka, dve kila prachu)
nejake tie offsety a multifeedy, stredovka s motorom a taaak...
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Media Center a sietový disk

Příspěvek od Spacer »

Hlavne to nechaj asi na najlepšom pripojení, čo bude asi LAN, ak máš voľný kábel na routri. Ja som sa vždy vystríhal sieťovým pripojeniam a všade preferujem lokálne pripojený disk. Sieť s Windows mi robila vždy nejaký problém a ani s týmto boxom sa na nazdieľané adresáre s Windows nedostanem. Android box Formuler a VU+ nie je žiaden problém. Jedine VLC vidí všetko čo mám na sieti a vie odtiaľ všetko prehrať.
Máš tam aspoň poslednú verziu firmveru?
https://www.satupdate.net/files/file/16 ... -03082022/

Ak ti to padá, tak budeš mať nejaký problém na sieti. Mne to funguje v pohode, len na Windows PC sa proste nedostanem.
K čomu to chceš vlastne pripojiť a čo všetko máš na sieti?
A ak sa pozrieš cez prieskumníka Windows na adresu \\IP boxu\ab\smb - máš tam nejaké mountpoints adresáre??
Ono ti to tam aj tak zostane iba do reštartu. Potom to môžeš pripájať znova.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Odpovědět

Zpět na „AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo“