AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Moderátor: Duce

Odpovědět
wilier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 04.duben 2022 - 15:45

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od wilier »

To je pro mě trochu španělská vesnice, ale pokusím se. Ale nejde mě připojit se k oscamu. web 192.... odmítl připojení.
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Tak som neodolal a obstaral som si to zo zvedavosti. 8)
Prvotné nastavenie je rýchle a dojmy zatiaľ vcelku v pohode. Len práca s časovačmi nahrávania je lepšia v Enigme.

1. Mimochodom zoznam časovačov sa nedá vyvolať v nastavení jednotlivý EPG. Funguje to iba v Multi EPG.
2. Editácia CAM klienta v boxe na cccam nejako nefunguje. Stále to zapíše do oscam.server ako nastavenie newcamd
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
mirotaso
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09.listopad 2012 - 23:09

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od mirotaso »

:) ta ti gratulujem :) ten oscam nie velmi funguje, ja som nedokazal na nom ozivit skylink kartu, jadnoducho na nu nechceli prist zapisy, musel som ju dat do ineho stroja, kde sa rozbehla bez problemov... ale uzivam si hlavne apky, zatial islo vsetko bez padov co som skusal, konecne ozajstny prehravac, pouzitelny internet
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Mno veď Android aplikácie sú v pohode. Len neviem čo urobiť pri nahrávaní, lebo keď pozerám cez Skylink Live, tak časovač nahrávania iba hodí hlášku "Spustite nahrávanie pomocou časovača" a netuším čo mám vlastne urobiť. V časovačoch už nastavený nie je, resp. v TVH je označený ako failed, takže asi treba spustiť nahrávanie manuálne? Keď som v čase začiatku nahrávania v základe a nemám spustenú žiadnu appku, tak začne nahrávať a nahráva potom aj keď spustím Skylink Live. Takže iba štart nahrávania viazne.

Edit: Aha, tak to vyzerá tak, že si časovač nevie prepnúť transpondér.

Zbežne som skúšal - neprehráva .wmv, .avi prehráva XviD, DivX nie, ostatné nové videá .mkv, mp4 samozrejme áno.
Ale VLC mi prehral zatiaľ všetko. Aj .wmv.
Naposledy upravil(a) Spacer dne 12.duben 2022 - 16:50, celkem upraveno 1 x.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od kacer74 »

Je mi divné ,že nechají možnost nahrávat z něčeho jiného než live tv DVBT2/ SAT , je to externi zdroj a ty nejsou z důvodu autorských práv povolené . Jen myšlenka nic za čím si stojím .Teda co dneska náhrávat , když je vše online a stream ./ jako Kladeňák mám pár klientu co nahrávaji hokej v noci /
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Ale to si asi zle pochopil. Nahrávať sa dá iba zo SAT (Live TV), len mi to nefungovalo, keď som mal zapnutú appku Skylink Live. Dodatočne som však zistil, že to bude tým, že Live TV opustím na programe CT ART a podľa časovača sa mi nenahrá program na Paramount Network, ktorý je na inom transpondéri.
Veď aj ja už nenahrávam, ale keď spustia zákaz pretáčania reklám, tak znovu prejdem na tento režim.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
wilier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 04.duben 2022 - 15:45

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od wilier »

Nevím jestli je chyba jen u mě, ale časově nahrávání funguje jen když je přijímač zapnutý. Případná když je režim napájení nastaven na Standby, což znamená, že je přijímač zapnutý. V režimu Power save se nahrávání nespustí.
Tak to je úplně na ......
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Veď to je štandardná vlastnosť všetkých boxov, že sú živé iba v Standby. Horšie, že to nahrávanie funguje fakt len občas (neprepína na potrebný transpondér). To je veľká tragédia.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
wilier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 04.duben 2022 - 15:45

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od wilier »

Tak to jsem nevěděl. Ale v tom případě režim Standby znamená zapnutý přijímač a tudíž zbytečný a mužu přijímač rovnou nechat zapnutý , což se mi teda nechce, když budu pryč a nahrávat něco až za několik dní. Spotřeba asi nebude velká, ale i tak.. Ani jsem se nikde tu spotřebu nedočetl.
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Power Consumption(Watt) Stand-by Mode : Under 0.5W

Idem si tak pozrieť Skylink Live a odrazu appky sú odídené. :clapping:

To si nejako žije svojim životom?!!

... takže prebehla aktualizácia Skylink Live na verziu 8.1.1 - rozhranie je nepoužiteľné (príliš zväčšené).
Ešteže sa dalo odinštalovať aktualizáciu a vrátiť to na verziu 7.x.x
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
mirotaso
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09.listopad 2012 - 23:09

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od mirotaso »

Spacer píše:Veď to je štandardná vlastnosť všetkých boxov, že sú živé iba v Standby. Horšie, že to nahrávanie funguje fakt len občas (neprepína na potrebný transpondér). To je veľká tragédia.
tak som to odskusal, nastavit casovac na jeden transporder a opustit na inom, nahravka ok. 2 x casovac rozne transpondery, nahral iba prvy, 2 x ten isty, nahravka ok. skusal som aj casovac a potom otocit motor na inu druzicu, vykaslal sa na to :) samozrejme vsetko zo standby. tych 0.5W by som ale neveril, pristroj je aj v standby teply a displej ziari jak besny... mozno by to vedel dakto pomerat...
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Mne sa to nechcelo prepájať všetko, ale veľkú zmenu v spotrebe pri prepnutí do standby som nezbadal. Tých 0,5W bude v deep standby. Po zapnutí mi to skočí o cca, 20-30W pri boote.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
wilier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 04.duben 2022 - 15:45

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od wilier »

Mě po aktualizaci skylink zmizel a musel jsem ho ručně najít a odinstalovat aktualizaci . Pak zase fungoval. Aby se jednou nestalo , že nepůjde vůbec vzhledem k androidu 8.
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Predpokladám, že sa tým budú zaoberať. Lebo aj nahrávanie časovačom, ktoré viac nefunguje, ako funguje, nie je bohvie čo.
Ešte vyskúšam, ako funguje zálohovanie, ale nejaké appky som v tej zálohe nevidel.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
kratke_pole
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 363
Registrován: 03.prosinec 2015 - 16:34

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od kratke_pole »

Vot zdes info o spotrebe.
stroj TWO, kazdy z tunerov napaja samostatne LNB.
Pri starte az do ukoncenia bootu odber neprekroci 0,6 A pri 12 V.
Pri sucasnom pozerani a aj streamovani z ineho transpordera
/cize idu oba tunery/ je odber cca 0,68 A.
PS: obrazky /kvalita /nic moc, ale snad to staci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Do r. 2015 ako alfsvk
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Doteraz som mal zapojený iba LNB1. Nahrávanie sa spustilo iba keď som tuner zanechal naladený na traspondéri, odkiaľ sa malo nahrávať. Po zapojení oboch káblov do LNB1 aj LNB2 som sa dopracoval k tomu, že nahrávanie naštartuje, ale vytvorí sa iba súbor s nulovou hodnotou, ak nenechám tuner na kanáli, z ktorého sa má nahrávať. Tak asi to nebude problém H265 a Antiku, lebo ja používam Skylink.
A ešte jedna vec - po vymazaní nahrávky zostáva zbytočne indexový súbor .ids na disku.
Dúfam, že to preskúmajú a dočkáme sa opravy.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Tak zaujímavé. teraz to nahralo Prima Cool aj Prima ZOOM aj keď som nechal tuner na CBS Reality. Ešte skúsim sledovať, či v tom nie je to, že teraz nahrávanie začalo na tuneri Hi3136 a nie na AVL6211.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
mirotaso
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09.listopad 2012 - 23:09

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od mirotaso »

... to akoze v tom pristroji su dva rozdielne tunery? to vies odkial a aky to ma vyznam?
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od Spacer »

Do mobilu som si nainštaloval TV headend appku a tam to ukazuje, ktorý tuner je aktívny. Tvhclient je to pre iPhone.
Niečo beží aj na porte :9981 cez web browser.

Ale inak všetky nahrávky sa mi zatiaľ nahrali. Len aby som to nezakríkol. Fakt neviem, prečo to na začiatku blblo...
A aby sa mi Skylink Live appka stále neaktualizovala, v Play On appke som zakázal Google play.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
mirotaso
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09.listopad 2012 - 23:09

Re: AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo

Příspěvek od mirotaso »

... pre android je TVHClient, funhuje dobre, o tuneroch ale nic nepise :) / teda nic take som nenasiel/
Odpovědět

Zpět na „AB IPBox ONE, TWO, TWO Combo“