Problém s kabelem

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
misanov
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 112
Registrován: 26.září 2017 - 12:36

Problém s kabelem

Příspěvek od misanov »

Ahoj všichni, asi nejsem v tom správném tématu, ale nenašel jsem nějaké vhodné, prosím případně přesuňte.

Mám problém se spojkou koaxu venku na fasádě, přepálil se mi tam kdysi kabel, tak jsem ho spojil, ale daná spojka se stále také přepaluje (samozřejmě je celý spoj zaizolovaný proti dešti a slunku), už potřetí, vůbec nechápu proč? Vnitřek je vždy úplně spálený. Nevíte čím by to mohlo být? Nebo jestli je nějaká lepší možnost jak to spojit, aby to furt nedělalo?
Přílohy
spojka.jpg
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od Georges1 »

Změřit oba konce kabelu proti sobě voltmetrem, zda tam nejsou nějaká větší napětí než by měla být... Uzemnění stožáru, střechy existuje?
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od peter54 »

Možno by to chcelo skúsiť spojku od iného výrobcu. Ak prebija, 14/18V stačí na usmaženie.
Kontakt v profile cez www.
pipiviki
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 18.červen 2007 - 14:03

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od pipiviki »

To už mám za sebou. Jedině novej, opravdu venkovní kabel a gumový-vodotěsný konce F.
misanov
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 112
Registrován: 26.září 2017 - 12:36

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od misanov »

Pánové, tak jsem to proměřil a napětí je ok, uzemnění neexistuje, zkoušel jsem jednou i jiné konektory a spojku, nový kabel tam už nedám, je to protažené po zateplenou částí baráku, tady ta je ještě otevřená, a samozřejmě něco jako husí krk jsem tam kdysi nedal .

Z jiného fóra mi poradili ten spoj spájet, aby tam nevznikaly vzduchové přechody, zaizolovat, stínění přetáhnout samolepící vodivou páskou a celé to zatáhnout samovulkanizační páskou odolnou vodě/vlhkosti, uv, atd. Co myslíte? Mě to přijde zajímavé minimálně zkusit. Pájet mě to tedy fakt nenapadlo
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od VTronik »

Spájení bych viděl jako vhodné řešení. Již před delší dobou jsem řešil také problém dobrého propojení dvou konců koaxu. Na místo vodivé pásky jsem použil pocínovaný plech, koax jsem spojil v přímém směru a plech stočil do trubičky, která propojila obě strany opletení koaxů (také jsem to proletoval). Tím vznikl koaxiální spoj, určitě ne ideální, ale na delší použití plně funkční. Samozřejmě je nutné celé spojení velmi dobře zaizolovat proti vnikání vody, jinak to půjde celé rychle "do kopru" a určitě je dobré, pokud to lze, odstřihnout zoxidované nebo zatečené části konců před jejich spojením. Nevýhoda je, že to v místě spojení není ohebné a je nutné na to pamatovat a podle toho upevnit, aby nedošlo v místě za spojem ke zlomení.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
misanov
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 112
Registrován: 26.září 2017 - 12:36

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od misanov »

Tak jo, dnes to zkusím spájet a uvidíme jak dlouho to vydrží . Díky všem za připomínky.
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od vlasto »

este by som to vylepsil bez toho pocin. plechu- ten by som tam nedaval- radsej to odblankujem tak aby sa opletenie prekryvalo a spajkoval tak.
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od Georges1 »

Je to trochu podivné. Aby se to propálilo jen napětím z přijímače, to by muselo být ve vlhku a skoro zkrat. To by přijímač nefungoval. No, mohla by tam zatékat zkondenzovaná voda po kabelu.
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od MarekMM »

Tak, tak, kúštik správny postreh Georges1.
Je vysoko pravdepodobné že Ti zateká do káblu.
Napájacie napätie ktoré posiela satelitný prijímač do káblu,
ani vo sne nestačí na prepálenie niečoho ale ak tam natečie,
navzlína voda ... vytvorí sa elektroerózivna mašinka,
niektoré kovové časti sa doslovne rozpadnú na prach
a prebieha tiež galvanizácia pokovenie izolácie.
Končí to buď prerušemím spoja alebo skratom.

Vymenil by som minimálne ten kus káblu od LNB po ten nešťastný spoj ak je to možné.
A tiež by som použil kvalitnejší kábel a kvalitné F konektory.
komresný konektor.jpg
Jedna z možností...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 26.září 2021 - 15:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
misanov
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 112
Registrován: 26.září 2017 - 12:36

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od misanov »

Já si myslím, že tam právě byla voda, ale snad to vydrží, je to spájené a řádně zaizolované, zatím funguje, uvidíme zase za pár měsíců jestli pomohlo
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Problém s kabelem

Příspěvek od Kasr »

Máš to vyriešené, ale pokiaľ spojka není ideálne ošetrená proti vlhkosti, výsledku sa nedočkaš... A keď tam máš vzduchový kábel, tak uplne ok to už nebude nikdy...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Switch-e / prepínače“