Problem po OpenVision

Moderátoři: EnoSat, Zohan

Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Načtení karty

Příspěvek od mmiriboy »

petrkr píše:Zkus tam nahrat ten OpenVision, mam ho tady doma, musel sem si vykopirovat binarku privatniho oscamu aby fungovali i Ackove programy. Ale od verze cca 328 se optimalizovala kompilace tak, ze to je silene rychly.

https://openvision.yacp.net/images/luni ... co_usb.zip build ze vcera
Toto je síce pekné, ale ako sa vrátim trebárs k OpenPli, či k OpenATV, keď po inštalácii tohto image, mi stb nedokáže načítať inštakačku iného image normálnym postupom - image na USB klúči, odpojený stb od napájania, pripojím napájanie, stlačím červené "power" tlačidlo na DO a nič, nespustí sa flash iného image, ale iba nabootuje openvision?!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od minestra »

Tedy nejsou verze q...-recovery-emmc?
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Načtení karty

Příspěvek od petrkr »

mmiriboy píše:Toto je síce pekné, ale ako sa vrátim trebárs k OpenPli, či k OpenATV, keď po inštalácii tohto image, mi stb nedokáže načítať inštakačku iného image normálnym postupom - image na USB klúči, odpojený stb od napájania, pripojím napájanie, stlačím červené "power" tlačidlo na DO a nič, nespustí sa flash iného image, ale iba nabootuje openvision?!
to nevim, ja tam dal openvision a uz sem se ani vracet nechtel :) Ale asi je rozbitej ten update image na flashce, nebo nevim. Lunixe sem uz odvezl k rodicum, takze to ani nevyzkousim, druhej asi kupovat nebudu, zas takova hitparada ten satak neni.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 06.únor 2021 - 18:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Načtení karty

Příspěvek od mmiriboy »

petrkr píše:to nevim, ja tam dal openvision a uz sem se ani vracet nechtel :) Ale asi je rozbitej ten update image na flashce, nebo nevim. Lunixe sem uz odvezl k rodicum, takze to ani nevyzkousim, druhej asi kupovat nebudu, zas takova hitparada ten satak neni.
Takže takto:
NESŤAHOVAŤ A NEINŠTALOVAŤ IMAGE OPENVISION (od petrkr) - Inak si pokafrete stb!!!
Poznámka:
Ak je tu niekto, kto by dokázal na tomto type stb urobiť upgrade cez JTAG, vrele privítam každú prospešnú radu.
Vopred vďaka.

PS:
viewtopic.php?p=813616#p813616
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 07.únor 2021 - 13:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od cableguru »

hold to je tak .. nechcel jsi dat komercakum 150 ecek za oscama a ted das 100 jenom za opravu
hold silenej biznis .. :D
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od mmiriboy »

cableguru píše:hold to je tak .. nechcel jsi dat komercakum 150 ecek za oscama a ted das 100 jenom za opravu
hold silenej biznis .. :D
Ver tomu - že nedám 100€ za opravu!
:D :D :D
Poznámka: Inak nový Qviart a to v 4k prevedení stojí 102,90€ aj z poštovným! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od minestra »

Tak box běží - není co "opravovat", možná jen trochu trpělivosti a vystřídat možné varianty image. :good:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od mmiriboy »

minestra píše:Tak box běží - není co "opravovat", možná jen trochu trpělivosti a vystřídat možné varianty image. :good:
[-X [-X [-X
Ale je veru čo opravovať! Totiž ten image neponúka online žiadne nové verzie. Ten image je šunt na entú!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od cableguru »

mmiriboy píše: Ale je veru čo opravovať! Totiž ten image neponúka online žiadne nové verzie. Ten image je šunt na entú!
a jako nemuzes prezit bez denniho update ? pokavad vim tak je to opensource, tak jsi muzes kazdy den i sam zkompilovat sve image, taky tak si muzes udelat vlastni feedy na plugins i softcams a pak je dennodenne aktualizovat..
no a co ti to prinese ? ten hezkej pocit kdyz si das prez dalkas software update a vono ti napise neco jako " new image found " .. pak se odbavis a vsichni spokojeni :D
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od mmiriboy »

cableguru píše:a jako nemuzes prezit bez denniho update ? pokavad vim tak je to opensource, tak jsi muzes kazdy den i sam zkompilovat sve image, taky tak si muzes udelat vlastni feedy na plugins i softcams a pak je dennodenne aktualizovat..
no a co ti to prinese ? ten hezkej pocit kdyz si das prez dalkas software update a vono ti napise neco jako " new image found " .. pak se odbavis a vsichni spokojeni :D
:D :D :D
Ftipálku!
Ten stb je momentálne "mimo provoz", čiže žiadne kokociny okolo aktualizacií a ďalších vecí sa jednoducho nekonajú a ani nebudú konať, buď servis, alebo ho použijem ako podložku, závažie, v najhoršom prípade to zanesiem na zberný dvor.
Ešte raz zopakujem, buď JTAG, alebo kovošrot.
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
suchor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 18.červenec 2015 - 8:29

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od suchor »

@mmiriboy ho posli do https://satservis.sk/
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 07.únor 2021 - 10:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od petrkr »

minestra píše: Tedy nejsou verze q...-recovery-emmc.
Tendle box nema emmc recovery, videl sem to jen u SF8008 zatim
mmiriboy píše: Takže takto:
NESŤAHOVAŤ A NEINŠTALOVAŤ IMAGE OPENVISION (od petrkr) - Inak si pokafrete stb!!!
Docela silne tvrzeni, ani si nenapsal jak jesti si pockal na boot nebo jestli si pouzil spravne naformatovano flashku. Ja vystrila tri flasky nez ji vubec lunix videl, a treba tu co lunix vidi, zase nevidi VU+ Ultimo. Takze opatrne, nez zacnes hazet spinu vsude kolem sebe.

mmiriboy píše: Ten image je šunt na entú
Zdrojaky Enigma2 jsou open source, muzes ten sunt pomoct opravit a vylepsit, tlachanim na foru se to samo neopravi.

mmiriboy píše: Ak je tu niekto, kto by dokázal na tomto type stb urobiť upgrade cez JTAG...

Ten stb je momentálne "mimo provoz"
JTAG mam (k ESP32), todle bych spis videl na seriovou konzoli, kovosrot urcite ne.


Kdyby si misto hazeni spiny kolem sebe zkusil popsat co si udelal, kde se co stalo, jak mas pripravene/rozbalene image, tak se da i neco pomoct. Image sem tam nahraval 3x, takze to recovery bootloader urcite nerozbije, aktualne tam bezim na jeste novejsim buildu nez sem posilal v linku.

Ani si nenapsal co mas za box, je to lunix, lunixco, lunix4k, jinej ? Ja mam osobne vyzkousenej lunixco, nekdo tady zkousel cistej lunix.. lunix4k nefunguje, otom vime, ale nebrickne ho to, jen to nenabootuje (je tam mimo jine varovani a prosba o testery/majitele boxu).
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od cableguru »

mmiriboy píše: Ftipálku!
Ten stb je momentálne "mimo provoz", čiže žiadne kokociny okolo aktualizacií a ďalších vecí sa jednoducho nekonajú a ani nebudú konať, buď servis, alebo ho použijem ako podložku, závažie, v najhoršom prípade to zanesiem na zberný dvor.
Ešte raz zopakujem, buď JTAG, alebo kovošrot.
:poklona:
casy kdy se delal par odporovej JTAG na openboxy jsou davno pric.. ted se to resi sofistikovaneji aneb kdyz neni prislusny soft tak hrubou silou :D
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od grund »

petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od petrkr »

neco i tady
https://www.opena.tv/qviart-lunix/53115-recovery.html

skoro to vypada, ze s tim pocitali, ze se bude srat, kdyz tam dali i RS232 prevodnik :)
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od minestra »

@mmiriboy
1. Uložili jsme již přejmenovaný fw, který je 1.12 (máte ho v příloze)
2. Rozbalíme jej a vložíme do prázdného usb.
3. Připojíme usb na dekodér s vypnutým signálem (není nutné jej vypínat zezadu).
4. A zapneme se stisknutím a podržením tlačítka napájení dekodéru (dekodéru, nikoli dálkového ovladače). Když se na obrazovce objeví „Find usb disk“, můžeme jej uvolnit. Začne normální proces instalace.

Za zkoušku a vyzkoušení pár usb to stojí :good:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od peter54 »

Ja by som zacal formatovanim usb
SD Memory Card Formatter
z sdcard.org a potom to musi ist tak ako radi minestra.
Kontakt v profile cez www.
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od cableguru »

petrkr píše:
Tendle box nema emmc recovery, videl sem to jen u SF8008 zatim
no jo no .. kdyz ma box NAND flash to se pak tezko najdes emmc recovery ktera je jenom pro eMMC pameti... :D
skoro to vypada, ze s tim pocitali, ze se bude srat, kdyz tam dali i RS232 prevodnik
no jo no, NAND ma od vyroby vadne bloky a kdyz to neumi osetrit programator jako ku prikladu ty, tak ten serial port zcela jiste oceni kazdy znaly veci :D

jeste ze tu mame to GPL 8)
petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od petrkr »

cableguru píše: no jo no .. kdyz ma box NAND flash to se pak tezko najdes emmc recovery ktera je jenom pro eMMC pameti... :D
njn, smysl to dava :)
cableguru píše: no jo no, NAND ma od vyroby vadne bloky a kdyz to neumi osetrit programator jako ku prikladu ty, tak ten serial port zcela jiste oceni kazdy znaly veci :D
Todle spis neumi osetrit programatori boot loaderu, ktery to tam do te NAND pameti zapisuje a ten update neprepisuje.. Tento image vychazi z OpenPLI (asi jako jeden z mala open source), ja ho jen buildim a testuju na sf4008, na lunixco sem ho nahrat 2x a pak odevzdal k rodicum.. Stejne tak ovladace na ubifs (a nand pameti) jsou v linux kernelu, ktery je stejny jako ve vsech ostatnich image pro tento box (diky binarnim modulu ani jinej pouzit nemuzes).

O integritu NAND pameti se stara prave ten UBIFS (od toho je, pokud neni controller, kterej by to delal za nej). Jak se oto stara bootloader v qviartu netusim.

jinak seriovej port ocenim taky, ale vetsinou tam je UART a ne RS232. Jen par boxu sem videl s RS232 zezadu na CAN9, jinak UART na desce
cableguru píše: jeste ze tu mame to GPL 8)
GPL je licence, kterou se evidetne Enigma2 komunita moc neridi, jinak nevim jak to s tim souvisi. :)
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Qviart a private Oscam

Příspěvek od mmiriboy »

petrkr píše:Docela silne tvrzeni, ani si nenapsal jak jesti si pockal na boot nebo jestli si pouzil spravne naformatovano flashku. Ja vystrila tri flasky nez ji vubec lunix videl, a treba tu co lunix vidi, zase nevidi VU+ Ultimo. Takze opatrne, nez zacnes hazet spinu vsude kolem sebe.
:) Ver mi, že flashka je OK, s tou istou flashkou som dával OpenPli do tohto stb. ale samozrejme som pre istotu vyskúšal aj inú flashku, čiže v USB kľúči problém nevidím - pre "špáralov", samozrejme ten klúč bol aj naformátovaný - veď "nehrám sa" s prvým linuxom a dúfam, že nie ani s posledným!
petrkr píše:Kdyby si misto hazeni spiny kolem sebe zkusil popsat co si udelal, kde se co stalo, jak mas pripravene/rozbalene image, tak se da i neco pomoct. Image sem tam nahraval 3x, takze to recovery bootloader urcite nerozbije, aktualne tam bezim na jeste novejsim buildu nez sem posilal v linku.
Nainštaloval som image Openvision - bezproblémovo, samozrejme nastavenia hdmi, siete, tunerov, všetko išlo ako po masle. Z OpenPLi som mal zálohované konfigury oscamu + všetky ďaľšie veci o ktorých ty sám píšeš vo svojich predošlých príspevkoch. Pri tej knihovni "lib" sa zastavím, myslím si, že tu nastal "konečný" problém, že box sa správa tak ako sa správa - viz. video - zrejme som tam buď niečo špatne nakopíroval, alebo možno aj zmazal?! Ale už predtým než nastala táto "konečná fáza stb" som chcel ten image Openvision preflashovať na iný image a jednoducho to nešlo, jednoducho nezobrazila sa mi tá obrazovka, ktorá vyzýva k tomu, aby si spustil na stb flash nového image z USB kľúča. Takéto obdobné "obrázky" sa majú objaviť aj pri tomto stb, podobne ako pri Qviart 4k.
qviart-flash-3.png
qviart-flash-4.png
petrkr píše:Ani si nenapsal co mas za box, je to lunix, lunixco, lunix4k, jinej ? Ja mam osobne vyzkousenej lunixco, nekdo tady zkousel cistej lunix.. lunix4k nefunguje, otom vime, ale nebrickne ho to, jen to nenabootuje (je tam mimo jine varovani a prosba o testery/majitele boxu).
Názov/typ môjho stb mám v podpise, som v sekcii pre Qviart Lunix CO, takže nevidím dôvod písať po 3x túto informáciu!
Momentálny stav toho mújho stb je viz. video:

Dodatok: Do stb sa cez ftp nepripojím, skúšané cez TC a webif.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 07.únor 2021 - 10:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix YOUTUBE
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „QVIART“