Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
ojoj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 19.únor 2008 - 15:13

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od ojoj1 »

Dej tam poslední SW od Kunibert a nevymýšlej. Obraz stejný, funkce bezproblémové.
Karel.j
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 24.září 2006 - 18:59

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Karel.j »

Jenom jsem myslel že když byl ten Edision_Mini_GM_UNIBOX 5x stažený má s ním někdo nějakou zkušenost.Dal jsem tam opět dobrý a starý soft Lemontree.Jinak díky.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

Teď jsem pár dnů zkoušel rozné softy pro Edision mini IP a trošičku nahoře je teď dreamer1983.
Kunibert není špatný ale můj subjektivní pocit je že nový nassar lemontree je zatím nejlepší pro obraz SD ze satelitu Skylink/UPC (u digi TV nic nepomůže tam je to domršené celkově)
u HD je obraz perfektní .
Takže si najdi na netu : Edision_Mini_nassar_ps_lemontree_1.5.41_dreamer1983.rar
určitě si nepohoršíš .
Ještě čekám na Verdeho až opraví SAB titan XWindow ,má sice horší menu ale obraz zdědil po Trumenovy a to je maximum co na Argusech s čipem ALI můžeš dosáhnout.
Jinak Amstar upadl hodně špatné ,Lemotree od Verdeho taky průměr,ještě ujde Galaxy Synaps ale jak už jsem psal nassar teď vede obrazem.

Byl jsem u známého koupil si na netu vychvalovaný obrazem XPEED LX1 s Mips procesorem a linuxem ale pomalejší líný stroj jsem neviděl a ten obraz jak píšou na ellanu i jinde není lepší než na Argusech,je to jen marketing ,linux má hezčí menu a možnosti internetu či přehrávání souborů díky Enigmě ale co se týče základu a to obrazu je stejný takže pro běžného uživatele jen vyhozené peníze.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Stupava
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 21.srpen 2010 - 13:19

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Stupava »

Zdravím vas,neviem kam má na EA VIP vložiť klúče,mam na mysli ktoré riadky a OD aký na Skylink poradí mi niekto?.Dakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od efendy55 »

Byl jsem u známého koupil si na netu vychvalovaný obrazem XPEED LX1 s Mips procesorem a linuxem ale pomalejší líný stroj jsem neviděl a ten obraz jak píšou na ellanu i jinde není lepší než na Argusech,je to jen marketing ,linux má hezčí menu a možnosti internetu či přehrávání souborů díky Enigmě ale co se týče základu a to obrazu je stejný takže pro běžného uživatele jen vyhozené peníze.

hm , zaujímavé . mám na stole dva tieto stroje už pár dní ich testujem a ubezpečujem ťa že oba idú ako s praku napr. v image OPEN ATV a idú aj ako servre aj ako klienti a vraj v HDMU sú ešte rýchlejšie . / ale HDMU mne osobne nesedí /a tom som ich napumpoval aj všetkými možnými pluginmi a ver alebo never za ten 1 a1/2 týždna ani jeden zelenáč ani na jednom a to idú oba non stop . :good: pravdepodobne ten tvoj kamoš tam používa image s akým mu to prišlo . priznám sa ani na jednom som to ich image ani neodskúšal takže sa k tomu neviem vyjadriť ako to vôbec išlo . ja som tam skúšal takmer všetky image čo sú pre tento stroj a našiel som to čo ide podla mna asi najlepšie a čo budú používať . jeden som kúpil pre sestru a druhý darujem mame . ak o tom nevieš tak povedz kamošovi nech si tam dá len skin DMcontinnity /aspon v image OPEN ATV / je prepínanie bleskové a je mu šum a fuk či ide s karty alebo si ťahá so servra či v oscame alebo cccame alebo medzi tp a družicami . ak tam má kamoš skin HD-GLASS tak sa nečuduj že je to lenivé, to máš pravdu . priznám sa že na mips procesor som tiež čakal že pôjde to rýchlejšie s týmto skinom ,ale opak je pravdou a tuším že aj v recenzii na ellane ak sa dobre pamätám tak tam aj písali že sa to dá zrýchliť iným skinom . týmto samozrejme nechcem robiť reklamu tomuto satelitu píšem len môj osobný názor na tento box / je mi to šum a fuk kto si čo kúpi / ak vieš lepší stroj čo je momentálne na trhu do 150 euro s org.enigma2 a aspon s takou podporou ako sa momentálne dostáva tomuto boxu tak nám porad . tiež si nechám poradiť , ale podla mojich skúseností už osobne verím len tomu čo som si sám odskúšal. som vieroviznania radšej raz vidieť na vlastné oči ako 100 x čítať . ale berte to prosím s rezervou čo vyhovuje mne inému nemusí . :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

to efendy55
on si zřejmě do toho natahal asi moc pluginů a všechno "nej" ale to je jeho věc,já už jsem psal že na net a video atd mám jiné přístroje ,pro mě je důležitý hlavně obraz a stabilita s funkčností
linux je více pro hračičky a lidi co mají rádi vícefunkční přístroje , ještě se mi líbil obraz u
DI-WAY IRD-7111HD - jednoduchý, jen jedna čtečka, stabilní ,STi procesor a pěkný obraz i pro SD u Skylink. Ale pokud se budeme bavit opravdu o špičkovém obrazu asi bych musel do linuxu a do Xtrend ET 6500 to už je jiná liga.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od modronoska »

Zdravím odborníky.Kámoš koupil někde z druhé ruky Argus VIP.Dal mi ho ať mu to připravím na Bulsat.To se mi povedlo(soft 1.2.85),ale když ho vypnu dálkovým,musím několikrát zmáčknout vypínací červené tlačítko než začne bootovat a pak naběhne.Přepínal jsem i RC1 a RC2.Dělám něco blbě?To jsem třeba u jiného Argusu neviděl.Poradí mi někdo prosím,co dělám blbě?Díky
petrpetr10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 271
Registrován: 06.květen 2010 - 3:00

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od petrpetr10 »

Pohraj si v menu-kanál-ostatní nastavení.
Máš několik možností nastavení, předpokládám, že když teď hodíš do standby, tak máš nesvítící displey, pak musíš při startu zmáčnout 2x power(1.máčnutí rozsvítí displey s hodinami-edision a po 2.zmáčnutí přijímač nastartuje).
Můžeš taky nastavit, že trvale svítí ve standby displey a pak startuje přijímač na jedno zmáčnutí o co Ti jde(displey pak můžeš zhasnout modrým tlačítkem).
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od modronoska »

petrpetr10 píše:Pohraj si v menu-kanál-ostatní nastavení.
Máš několik možností nastavení, předpokládám, že když teď hodíš do standby, tak máš nesvítící displey, pak musíš při startu zmáčnout 2x power(1.máčnutí rozsvítí displey s hodinami-edision a po 2.zmáčnutí přijímač nastartuje).
Můžeš taky nastavit, že trvale svítí ve standby displey a pak startuje přijímač na jedno zmáčnutí o co Ti jde(displey pak můžeš zhasnout modrým tlačítkem).
Ano,mám to,že trvale svítí,ale zmáčknout musím x-krát než se rozjede.zkoušel jsem i to v tom standby,opravdu se rozsvítí displej(po jednom zmáčknutí) a pak musím zmáčknout mockrát a pak se třeba rozjede.Takže fakt nevím.M
deore
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 22.červen 2010 - 22:26

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od deore »

Dobry den,
chcem vas poprosit o radu, mam problem s prijimacom "Edision Argus Mini IP 2in1"
Po nahrati noveho FW "SAB_Titan_Amstar@Edision Mini 1.5.39 by VeRDe.abs" cez RS232 prijimac nejde zapnut, resp.
po zapnuti zadnym vypinacom zobrazi len hodiny a nereaguje na dialkove ovladanie ani na zapnutie tlacidlom Power.

FW uz som za obdobie ktore prijimac mam menil niekolko krat, ale do takehoto stavu som ho este nedostal :(
Pre nahratie FW som pouzival "edision_argusmini_RS232_v1104.exe"

Momentale do prijimaca neviem dostat novy FW, pri standardnom postupe, po zapnuti prijimaca sa na nom nezobrazia | | | | | ale stale su na displeji zobrazene hodiny.
Prijimac s Notebookom nekomunikuje :(

Pouzil som aj "EromUpgrade.exe" ale kedze je prijimac "hluchy" vysledok je rovnaky.

Je nejaka moznost ako dostat FW do prijimaca ?

EDIT : tak za pomoci " EromUpgrade.exe" sa problem podarilo vyriesit.
Optibox Extra HDMI PVR Ready, VU+ Solo SE V2
Uživatelský avatar
zubos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 07.únor 2010 - 15:20
satelitni prijimac: vu zero, AB cyptobox 650

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od zubos »

Dobrý deň, mám Agrus VIP (1), soft 1.85, prístroj mi mesiac dozadu dva krát zblbol, po zapnutí sa dva krát v priebehu cca 2týždňov nastavil do tovarenského módu.
Od včera neviem prístroj zapnúť, nabootuje sa a nič, nezapnem ho ani cez DO ano manuálne na prijímači.. skúšal som rôzne finty, s vypnutím zo sieta atď a nič. Hodiny na prístroji ukazujú stále rovnaký čas, aj napriek tomu, že e dvojbiotka (sekundovka) preblikáva ako inokedy.

Vie mi niekto poradiť či je SW príjímača out alebo postačí nejaká oprava poraťe spôsob tvrdého hard resetu
Ďakujem.
VU+Zero, ab cryptobox 650, 0,8/19/23
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od vili1 »

skus nahrat soft cez rsku
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od mmiriboy »

Môžeš skúsiť upgrade cez RS232, ale podľa môjho názoru - je dosť možné, že to nepomôže?! Mohlo by sa jednať o hw chybu v zdrojovej časti stb, ale problém môže byť aj na hlavnej doske (stb by sa nemal sám od seba "hodiť" do továrka!) ?!
Sám som mal skúsenosť z Edision Argus mini IP 2v1, v ktorom "odišiel" hlavný procesor - oprava nerentabilná! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od sraeP »

taky potvrzuji poruchovost po cca 4 letech v provozu. Odešel HDMI výstup
airclub
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.srpen 2009 - 22:44
satelitni prijimac: Vu SOLO SE V2,Vu ZERO,Vu UNO 4

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od airclub »

Měl jsem uplně stejnou poruchu! Všichni tady strašili že je to procesor že se to nevyplatí opravovat!Z blbosti jsem to dal do opravy do ATOSU-Ostrava. Vyměnili zdroj a nějaké 2 diody ! Argus opět v pohodě funguje! Oprava stála asi 500.- Kč
Vu+UNO4KSE VTI 15.0.0. Vu+SOLO SE V2 - VTI 14.0.5. Vu+ Zero VTI 14.0.5.
hajnall
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.únor 2011 - 20:31

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od hajnall »

Mám Agrus VIP (1), soft 1.84, sledovanost denne cca 16h. od 2011 do teraz sa žiadne problémi nevyskytli.
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od bbedo2 »

ufff, 16 hodin? chcete si doma zivot prekukat?
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od modronoska »

Zdravím.Brácha dotáhl z Německa- Edision Piccollo 3in1 plus CI.Vypadá v pohodě je tam ALi 3516.
Problém je,že ač jsem zkoušel všechny firmware,co jsem našel na různých zahraničních forech(samozřejmě s EMU),tak mi ICE karta ze SKylinku nejede.Má prosím někdo tento přijímač a jaký do něho instaloval soft.
Děkuji.M
hajnall
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.únor 2011 - 20:31

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od hajnall »

bbedo2 píše:ufff, 16 hodin? chcete si doma zivot prekukat?
:roll: To nie ale už niesom taký mobilní ako volakedy. von chodím dva-trikrát do týždna.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od mmiriboy »

airclub píše:Měl jsem uplně stejnou poruchu! Všichni tady strašili že je to procesor že se to nevyplatí opravovat!Z blbosti jsem to dal do opravy do ATOSU-Ostrava. Vyměnili zdroj a nějaké 2 diody ! Argus opět v pohodě funguje! Oprava stála asi 500.- Kč
:D
No u mňa to bol procesor určite - zdroj bol OK, pretože tá základná doska vykazovala rovnakú závadu aj po pripojení na iný zdroj napájania! Mal som to v servise u známeho, a tomu už prešlo rukami tisíce stb! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Edision“