Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
Orol24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.prosinec 2009 - 18:46
satelitni prijimac: Argus mini 2in1 IP Combo

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Orol24 »

Ja potrebujem prijímač na dve karty a ten ich nemá....
Argus mini 2in1 IP Combo. LG 47LA740S.
Orol24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.prosinec 2009 - 18:46
satelitni prijimac: Argus mini 2in1 IP Combo

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Orol24 »

No - efendy55 - veľmi si mi nepomohol. Samozrejme, že sú lepšie, ale za 300 €.
Argus mini 2in1 IP Combo. LG 47LA740S.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od mmiriboy »

Nuž musíš si zvoliť nejaký kompromis, buď kúpiš zánovný stb cez inzerciu, alebo si priplatíš za nový! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od efendy55 »

Orol24 píše:No - efendy55 - veľmi si mi nepomohol. Samozrejme, že sú lepšie, ale za 300 €.
http://www.satelity.ellano.sk/30719/X-T ... -4000.html
a toto je čo ?? asi si to nečital má to dve čítačky a stojí 150-euro a nie 300 . ja ti ho nenútim ,kludne si kúp aj ten skytec čo chceš ,nie je zlý ani ten , ale mne zatial ako štvrtý satelit stačí ,ale nie ako ťažný kôň . a v nemecku sa dá samozrejme kúpiť aj lacnejšie ,ale tu ho máš nastavený a so zárukou neni problém . ked chceš skytec kúp si teda skytec ja nič proti tomu nemám , ty sa naň budeš pozerať . kvalita obrazu to isté ako hdbox plugini pasujú samozrejme aj s hdboxu používam ho len ako klienta ide v pohode , ale už mi 2x zamrzol pri prepnutí / pomôže len reštart , ale nie je to nič strašné / ide v org.softe , enigmu som tam ešte neskúšal ,tak netuším ako pôjde . ak nepotrebuješ enigmu2 tak ide v pohode aj v org.softe ,ale trochu problém s epg v najnovšom softe . pip a pap bez problémov / samozrejme s jedného tp/ emu bez problémov , čítačka ice karta v pohode , ale testoval som ju krátko . oscam , cccam a newccam ako klient bez problémov . :good: ako som písal ja som zaň nedal 107-euro ako stojí . ty môžeš 43-euro doplatiť a máš tam org.enigmu2 a to je už iný level . dúfam že ti to stačí , záver si sprav sám......... :clapping:
Všetko 4K
Orol24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.prosinec 2009 - 18:46
satelitni prijimac: Argus mini 2in1 IP Combo

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Orol24 »

Ďakujem efendy55. Je veľmi ťažko sa zorientovať v dnešnej ponuke. Ja satelit nebudem prepájať s inými zariadeniami, ani na to nemám čas, len chcem primeranú kvalitu k zakúpenému TV. Aj doterajší ide pekné no keď som dal kábel priamo do TV, obraz bol trochu lepší, no treba mi dokúpiť aj modul na vloženie karty a ten stojí cca 45 €, tak radšej kúpim satelit. Porovnával som to len na TA3-ke, lebo ostatné je zakódované. Ešte zvážim aj Tvoju ponuku. Ď.
Argus mini 2in1 IP Combo. LG 47LA740S.
Orol24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.prosinec 2009 - 18:46
satelitni prijimac: Argus mini 2in1 IP Combo

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Orol24 »

Ako naištalujem mcaskey, neviem to nikde najsť. Ďakujem.
Argus mini 2in1 IP Combo. LG 47LA740S.
tatino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 01.listopad 2009 - 23:38

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od tatino »

mcaskey.bin
klasika-mcaskey vlož na usb -zasunut -menu -podmin.pristup.-konfiguracie-key editor-farebne tlač-ulozit alebo stiahnut - počkat sam sa reštartne !!! :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Orol24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.prosinec 2009 - 18:46
satelitni prijimac: Argus mini 2in1 IP Combo

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Orol24 »

Tatino - ďakujem, už som to našiel sám a nainštaloval. Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou. Doposiaľ mi nešiel kvalitný obraz cez HDMI so žiadnym stiahnutým softvérom, až tento posledný Galaxy_Synaps@Edision Mini 1.5.24 by VeRDe.abs mi skutočné sadol a konečné mam brilantný obraz aj cez scart aj cez HDMI. Už som chcel k novému TV LG 47LA740S zakúpiť nový satelit, no teraz už asi počkám, nakoľko obraz je už perfektný, lepší, ako som videl vo Word-e, alebo NAY-ke, no aj tak mam zálusk na kúpu X-Trend ET - 9200 Linux Enigma2. Mate s týmto satelitom nejaké skúsenosti ? Alebo položím otázku aj takto - "sú Linuxové prijímače kvalitnejšie, ako digitálne " hlavné v kvalite obrazu. Ď.

Na tatina ešte jedná otázka - keď vojdem do menu keys, je tam viac kľučov, je potrebné prejsť na niektorý konkrétny, alebo stači len naištalovať a oni sa uložia tam, kde majú ?
Argus mini 2in1 IP Combo. LG 47LA740S.
tatino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 01.listopad 2009 - 23:38

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od tatino »

http://www.familienforum.biz/board5-dvb ... 83ede00e49 --- tu najdeš aktualne softy - čo sa tyka mcaskey pokial stiahneš a pošleš aktualny do stb uložia sa všetky kluče sami --pokial chceš laborovat cez pc použi tento editor -- edision mini 2 in 1 som mal 2 roky šlapal jak hodinky :good:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Wurm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 22.červen 2006 - 9:35

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Wurm »

Zdravím, chcem sa spýtať na akom SW a keys ide Digiturk. Mám EA mini.
Ak vôbec ešte ide.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od mmiriboy »

Wurm píše:Zdravím, chcem sa spýtať na akom SW a keys ide Digiturk. Mám EA mini.
Ak vôbec ešte ide.
Treba popozerať napr. na tomto nemeckom fóre, možno niečo nájdeš :?: :!:
http://www.sat-ulc.eu/search.php?searchid=12204261
Ja osobne tieto keys do môjho Argusu neriešim, nemám na to čas! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
petrpetr10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 271
Registrován: 06.květen 2010 - 3:00

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od petrpetr10 »

Digiturk jede na většině Ruských servrech, stačí málo zaplatit, propojit VIP s internetem a máš toho, že se Ti hlava zatočí a nemusíš shánět kody na pár programů.....
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

Orol24 píše:Tatino - ďakujem, už som to našiel sám a nainštaloval. Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou. Doposiaľ mi nešiel kvalitný obraz cez HDMI so žiadnym stiahnutým softvérom, až tento posledný Galaxy_Synaps@Edision Mini 1.5.24 by VeRDe.abs mi skutočné sadol a konečné mam brilantný obraz aj cez scart aj cez HDMI. Už som chcel k novému TV LG 47LA740S zakúpiť nový satelit, no teraz už asi počkám, nakoľko obraz je už perfektný, lepší, ako som videl vo Word-e, alebo NAY-ke, no aj tak mam zálusk na kúpu X-Trend ET - 9200 Linux Enigma2. Mate s týmto satelitom nejaké skúsenosti ? Alebo položím otázku aj takto - "sú Linuxové prijímače kvalitnejšie, ako digitálne " hlavné v kvalite obrazu. Ď.

Na tatina ešte jedná otázka - keď vojdem do menu keys, je tam viac kľučov, je potrebné prejsť na niektorý konkrétny, alebo stači len naištalovať a oni sa uložia tam, kde majú ?
Možná proto že je Linux a má možnosti pluginů plus různých nastavení atd ale co se týče základu tak za dvojnásobnou cenu dostaneš stále podobný obraz jinak ano taky používám poslední dobou od Verdeho Galaxy Synaps a kvalita obrazu šla na maximum jako u legendárního Trumena ,mám 120cm LCD a obraz je v HD výborný (takový jsem neviděl ani u přístrojů za 10k )a SD je velmi solidní nerušivý ! i když mě petrpetr10 ujišťuje že čip u mého mini IP je horší a takový VIP nebo VIP 2 má obraz ještě lepší díky lepšímu čipu.
Taky jsem hledal alternativu ale vzhledem k tomu že mě nejde o doplňky jen o kvalitní obraz a zvuk tak zatím nehodlám měnit snad v budoucnu budou VIP ? Xté série na lepších čipech s výborným obrazem aby bylo co kupovat až aktuální receiver doslouží protože zatím nevidím plnohodnotnou náhradu za rozumnou cenu 3-4k ....
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Wurm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 22.červen 2006 - 9:35

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Wurm »

Tak konečne som našiel soft a kľúče, kde mi ide "všetko", čo na tejto mašine sa dá momentálne dosiahnúť v EMU( Edision Argus Mini). Je to soft Galaxy Synaps@Edision Mini 1.5.35 od Verde a kľúče z 28.11. Ide ORF,Austriasat, TNT,Thor,23,5, Digiturk a aj severské programy na Siriuse a ďalšie.
Karel.j
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 24.září 2006 - 18:59

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Karel.j »

Tak jsem byl u známého který má Arguse mini IP a dal jsem mu tam: Edision_Mini_GM_UNIBOX_sp_1.5.35_dreamer1983.Vše proběhlo dobře i nastavení.Když jsem ale Arguse vypnul už jsem ho dálkou nezapnul.Musel jsem ho zapnout na mašině a dálka opět fungovala až do dalšího vypnutí.Zkoušel jsem přepnout RC1+RC2 ale při vypnuté mašině dálka nešla.Má prosím někdo radu?
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

dal jsi přístroj do továrního nastavení včetně vymazání programů a instaloval jsi na "čisto" ?
pokud ano a problém i přes přeinstalaci trvá může tam být bug a pomůže instalace jen jiného firmware ,pokud i to ne vidím to na vadný ovladač.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Karel.j
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 24.září 2006 - 18:59

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Karel.j »

Dělá to bohužel jen tento soft: Edision_Mini_GM_UNIBOX_sp_1.5.35_dreamer1983.A tři jiné softy fungují.To jest po vypnutí se dá Argus opět dálkou zapnout.Ale v tom EdisionMiniGMUNIBOX
Arguse dálkou nezapnu.Zapnu ho ručně na přijímači a potom už dálka opět funguje až do dalšího
vypnutí do standby.Je to škoda protože byl obraz lepší než u: Galaxy_Synaps@Edision Mini 1.5.35 by VeRDe.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

Karel.j píše:Dělá to bohužel jen tento soft: Edision_Mini_GM_UNIBOX_sp_1.5.35_dreamer1983.A tři jiné softy fungují.To jest po vypnutí se dá Argus opět dálkou zapnout.Ale v tom EdisionMiniGMUNIBOX
Arguse dálkou nezapnu.Zapnu ho ručně na přijímači a potom už dálka opět funguje až do dalšího
vypnutí do standby.Je to škoda protože byl obraz lepší než u: Galaxy_Synaps@Edision Mini 1.5.35 by VeRDe.
Ta kvalita obrazu je už dost subjektivní pocit ! On Verde i Dreamer dobře ví kde jsou limity ALIčipu protože maximum bylo u verzí Trumen které ale občas restartovali receiver pro jeho přetížení čipu po obrazové stránce ,takže dnes je stav takový že obrazem jsou si tyhle softy +- naprosto stejné (nezapomínejme že to je přístroj pro 1080i ! takže pokud na HD TV máte zaplé rozlišení na 1080p TV to musí dopočítat a už je tam patrný rozdíl u SD programů což u Skylinku je hodně poznat a doštelováním TV si moc nepomůžeme i když trochu ano podle kvality TV)
navíc obrazově se softy neliší už nějaký pátek protože tam opravdu není co vymyslet nového ...
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Karel.j
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 24.září 2006 - 18:59

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od Karel.j »

No dobrá ale to pořád neřeší můj problém.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edision Argus HD Mini PVR a Edision Argus VIP -PVR

Příspěvek od jarod72pm »

V tom případě si stěžuj u Dreamera že to odflákl a něco tam sprasil v tom softu, že chceš funkční verzi.
Co ti na ten problém mám říct ...
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Odpovědět

Zpět na „Edision“