Ellano setting

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Ellano setting

Příspěvek od r3ady »

zdravím , kdo chce aktuální české a slovenské settingy doporučuji zakoupit tento plugin
https://www.satelity.ellano.sk/plugin-e ... 40878.html
bližší popis zde
https://www.digitalne.ellano.sk/magazin ... gory_id=17

tento plugin v nové verzi je velmi povedený , zachová původní setting a přidá do něj vybrané cz a sk providery .
jen doplním že zákazníci, kteří mají satelit od nich , ho mají zdarma :)

sám ho používám v kombinaci s likra settingem a výsledek po drobném setřídění dle preferencí v dreambox editoru je naprosto luxusní
ENCORE33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 22.listopad 2007 - 8:26
satelitni prijimac: VU+Solo2

Re: plugin Ellano setting

Příspěvek od ENCORE33 »

Kúpiť??? nepochopil som dobre....!!! Ellano spravili niake pluginy, keď niekto chce tak musí kupiť??? je to normalné ??? ostatne pluginy od iných Developerov všetci ponukaju zadarmo na nete ale sat technika Ellano ponuka za peniaze !!! to je hanba !!! :shock:
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: plugin Ellano setting

Příspěvek od mfpman »

Ked si od nich kupis box mas plugin zdarma.
K tomu co si napisal: ty chodis do roboty zadarmo? Teda neplatia ti za vykonanu pracu?

Trosku sa zamysli.
Dreamplex 8000
Aiter
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.listopad 2021 - 14:11

Re: plugin Ellano setting

Příspěvek od Aiter »

Potom by bolo možno záhodno sa aj Ellana spýtať, že koľko oni platia napríklad tvorcom za ArchívCSK či Chocholoušek picons keďže ich majú vo svojich image. :wink:
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: plugin Ellano setting

Příspěvek od peter54 »

To tu mne hrabe či pánom Aiter a ENCORE33?
Snáď každý má právo rozhodnúť ako so svojim dielom naloží. Veľká vďaka Chochlouškovi a misanovi za ich dielo. To ale neznamená, že každý je teraz povinný všetko vypustiť zadarmo do éteru.
Ja si settingy spravujem sám aj keď mám nárok na ellano settings zadarmo. Žiadna veda to nieje. Samozrejme treba nielen udržiavať kód pluginu, ale aj dáta na servri k funkčnosti pluginu a to musí niekto robiť a už sme videli ako dopadne plugin keď sa oňho prestane autor starať. Konfiguráci ellana je veľká služba zákazníkom a ich konkurenčná výhoda a vôbec to nemuseli dať do eshopu. Zadarmo sa to v takom rozsahu robiť nedá.
Kolenovrt si kúpi box o 5 eur lacnejšie bez podpory a potom sa tu hodí o zem a vyplakáva, že nedostane settingy zadarmo.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: plugin Ellano setting

Příspěvek od chocholousek »

Aiter píše:Potom by bolo možno záhodno sa aj Ellana spýtať, že koľko oni platia napríklad tvorcom za ArchívCSK či Chocholoušek picons keďže ich majú vo svojich image. :wink:
Nechapu nerozumim, proc si beres do huby piconky? Ale dobra odpovim.

Kez by bylo vice takovych jako je ellano, mozna by pak bylo vice specifickych plaginu pro CZ/SK. Netrefil si se, kdyby nebylo ochoty a podpory prave ellana, nebyli by ani piconky. A ty by si si nestahl ani prd! Prave diky ellanu to mas rychle a bez cekani bez ruznych banu ktere produkoval google.

P.S. Nakonec ti dam radu, vyhrab si jamku zalez do te jamky a driv nez na jare nevylezej! Ono je totiz strasne jednoduche si jen tak do nekoho kopnout. [-X
Aiter
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.listopad 2021 - 14:11

Re: Ellano setting

Příspěvek od Aiter »

Kop do Ellana a ty sa tu nerozkrikuj. Vďačíš za picony len Ftryskáčovi a za plugin vďačiš mikedovi (alias teraz s3n0) ktorý to zas "opajcol" z HD Glass. :smoke:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Ellano setting

Příspěvek od mmiriboy »

Z môjho pohľadu si myslím, že Ellano to robí dobre a správne, keď za setting pre stb, ktorý nebol zakúpený u nich pýta od zákazníka peniaze. Je to napr. aj o tom, že na výrobok ktorý je v záruke má zákazník nárok na bezplatný servis.
Ale!
Ak si niekto kúpi niečo, pokazí sa mu to a chce si nárokovať bezplatnú opravu v servise, ktorý nie je zazmluvnený pre záručné opravy pre daný výrobok od daného výrobcu/predajcu, tak má jednoducho smolu, musí zacvakať aj takúto opravu!
Nuž, taký je dnešný svet! Aj u nás vo firme máme podobnú "politiku" predaja a servisu. Ak napr. zákazník si nezakúpil daný stroj u nás, ale požaduje servisnú opravu, tak platí viac - vyššia hodinová sadzba, vyššia sadzba za prejazdené kilometre...
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Ellano setting

Příspěvek od petersk »

Kto je ten exot Aiter zase?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Ellano setting

Příspěvek od mmiriboy »

"petersk" podľa mňa je to niekto, kto tu bol - resp. možno ešte aj je zaregistrovaný pod iným nickom. Nejaký hejter, čo si myslí, že je stredom vesmíru.
:smoke:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Ellano setting

Příspěvek od chocholousek »

petersk píše:Kto je ten exot Aiter zase?
Chlapec je obeti tzv. Dunning-Krugerova efektu, buhuzel lecit se to neda, avsak alespon bych se pokusil na jeho miste s tim neco delat.
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Ellano setting

Příspěvek od r3ady »

kdybych věděl jakou vyvolá můj příspěvek reakci tak ho sem snad ani nedávám :D
řekl bych že pro valnou většinu méně zdatných uživatelů je to dar z nebes
a kdybych si měl vybrat jestli půl dne ladit a skládat setting pomalu každý měsíc , nebo dát jednorázově 75 kč a mít na roky klid a aktuální setting po každé změně na orbitu tak je odpověď jasná.
Satelity kupuju už jen u ellana díky jejím doživotním službám jak tohoto pluginu tak updaty enigmy pro satelity koupené u nich. Nechci trávit hodiny tím že si budu jednou za xyz měsíců dělat novou aktuální enigmu a znovu přemýšlet jak jsem to naposled dělal, co jsem tam měl, a jak jsem to měl nastavené...

teď nahraji jednou za rok novou enigmu z ellana, překopíruju nastavení camů ze staré enigmy, přehraju svůj upravený setting vycházející z jejich a likra settingu,doinstaluju několik oblíbených pluginů co neinstalují oni a za 10 minut je hotovo i s časem updatu a díky multibootu mám jak starou tak i novou enigmu k dispozici pro případný pád jednoho ze systémů
jukon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 14.duben 2013 - 20:34

Re: Ellano setting

Příspěvek od jukon »

Slovak +čech kupit zadarmo a predat za peniaze.
Uživatelský avatar
amidko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 24.duben 2009 - 7:21
satelitni prijimac: VU+ Duo4Kse
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ellano setting

Příspěvek od amidko »

Ja len doplnim.. ďakujem Chocholouskovi a Ellanu za ich prácu. A aj keď by som si mal niečo priplatiť, aby mi to, čo i len o trošku uľahčilo banáne veci ako sú ladenie a hľadanie picon, nemám s tým problém.
Ešte raz vďaka
VU+ DUO4Kse VTi image 15.x.x, 1xFBC DVB-S2, 1TB SSD
Maximum T90 ..28,2E-23,5E–19,2E-16,0E–13E-4,8E-0,8W-4,0W
Samsung UE55NU7452
server Synology DS216+II, 2x 3TB HDD WD red
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ellano setting

Příspěvek od peter54 »

Pridám svoju skúsenosť. Plugin som kúpil zo zvedavosti hlavne kvôli antiksatu.
Inštaláciu som spáchal podľa návodu, ktorý s pluginom zaslali. Problém, plugin nefungoval v openpli 8.0. Znova som prečítal pozorne návod a inštaloval do podporovanej verzie openatv 6.4.
Ďalej všetko podľa návodu. Settingy takto získané šup do openpli cez e-channelizer a spokojnosť.
Na rozdiel od pitomého fastscanu od skylinku sú zoznamy triedené podľa žánru a ušetríte kopu času. Antik žiaden fastscan nemá, tak ešte lepšie.
Za 2,90€ ako zadarmo.
Přílohy
1_0_19_17AE_C82_3_EB0000_0_0_0_20220111122218.jpg
Screenshot_20220111-121153_Chrome.jpg
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Ellano setting

Příspěvek od EnoSat »

peter54 píše:Antik žiaden fastscan nemá, tak ešte lepšie
ANTIK pouziva BAT ktore korektne podporovalo asi naposledy enigma1
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Ellano setting

Příspěvek od vlasto »

Ja som zistil, ze mi tento plugin rozhodi Deluxe Music z 19,2e a Fight Channel z 16e. Musim ich vzdy nanovo naskenovat, ale inak tento plugin pouzivam a je super, par klikov a setting je aktualny.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Ellano setting

Příspěvek od 9000peter »

Áno je dobrý mne funguje aj pod py3.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: Ellano setting

Příspěvek od rempo »

Chtěl bych se zeptat chci si objednat setting a když ho jdu objednávat na jejich e-shopu, tak mi to nabízí dopravu, to musím nějakou objednat to se neposílá e-mailem jako soubor . Nebo se doprava nějak obchází. Ještě se chci zeptat zda musím být registrovaný a zda jde nahrátseting i do Image od SAPRA. Děkuji za případnou odpověď.
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: Ellano setting

Příspěvek od rempo »

Už jsem na to přišel a objednal.
Odpovědět

Zpět na „Plugins“