Lokalny TV archiv

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Peter47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 26.červen 2020 - 14:17
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K

Lokalny TV archiv

Příspěvek od Peter47 »

Ahojte

Rad by som mal moznost lokalneho TV archivu. V jednoduchosti, aby sa kontinualne nahravali vybrane TV programy a mal som moznost si pustit to co sa vysielalo v minulosti. Proste kopia skylink archivu ale u mna na mojom disku.
Z pouzivatelskeho hladiska by tam mali byt 2 hlavne funkcie:
- V EPG listovat spat do minulosti (podla toho kolko je nahrane) a stlacenim play pustit nahravku ako kazdu inu
- Ak v EPG, alebo pocas prehravania stlacim record tak sa tato nahravka presunie medzi nahravky

Samozrejme vela dalsich veci by sa dalo dorobit (prejst na zaciatok prave visielaneho programu atd...) ale tie niesu priorita.

Existuje na to nejaky plugin? Mam doma VU+ UNO 4K a VU+ UNO 4K SE, dalej mam doma storage ktory nieje problem pripojit k prijimacom.

Uz som sa na to pytal raz, v pythone som dokonca produkcne programoval, ale nechapem napojenie pluginov na enigmu a ako ovplyvnit systemove veci (do EPG si pridat kde je archivna nahravka, zmenit mazane EPG...).

Co som zatial pozbieral z moznych problemov:
- VU+ maju 1GB sietove rozhrania, vypocital som ze ked 1h Eurosportu ma na disku 2GB tak s rezervou potrebujem cca 6.2 Mbit/s/kanal, co by znamenalo 100 kanalov paralelne v pohode + rezerva na prehravanie, stream atd...
- Neviem kolko kanalov dokazu VU+ paralelne rozkodovavat (niekde uvadzaju 8, niekde 20...)
- Co vsetko zvladne CPU?
- EPG by sa nemohlo mazat kym k nemu existuje archiv, asi uprava v EPG
- Archiv by mal alokovane miesto (e.g. 100TB ~ 20 dni) a ked by dochadzalo tak by sa najstarsie nahravky zmazali
- Paralelne k tomu pouzivam continualny timeshift ktory sa spusta 2 min po prepnuti a zaroven sa po opusteni kanalu zmaze, moze to fungovat paralelne?

Co ma k tomu inspirovalo: uz dlho mi ide na nervy archiv Skylinku, ktory je extremne pomaly, ma nizku kvalitu obrazu a pretacanie tam funguje s velkymi nedostatkami. Teraz ked Skylink konci s Eurosportami atd, tak budem prechadzat inam a archiv vlastne nikto neposkytuje (ak uz niekto tak na mobile atd, ale v TV nikto).
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od mfpman »

Pan si mysli ze ked ma linux STB tak sa da vsetko (da len kym by si toto spravil tak si vytrhas vlasy), no vymyslaj dalej a potom tu zase nejaky napad opat zaves.

Si daco popil asi pred tym ze :lol: :lol: :lol: :lol:

Kup si sledovanieTV (7dni archiv) zvysok uz si dostrngaj ci uz do lnx STB alebo si kup android a ich apku alebo ich stb.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od peter54 »

OMG! :?:
Registrován: 26.06.2020 - 14:17

To si sa len nato registroval, aby si tu prezentoval taky prima napad?
Stale hovorim, ze novoregistrovani uzivatelia by nemali mat pravo davat prispevky - tak aspon mesiac.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Timeshock »

:good: souhlas prvně by měli se naučit číst
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Peter47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 26.červen 2020 - 14:17
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Peter47 »

Super ze ste si mali na kom vybit zlost a postazovat sa aky je obmedzeny. Mozno by ste mohli uviest link na nieco co som si mal precitat a nedostal som sa k tomu.

Ja urcite neviem vsetko (a rozhodne neviem ako funguje enigma interne), ale vela som cital a nieco skusal. Zatial viem toto (relevantna cast k vasemu vysmievaniu):
1. Mam overene ze 5 kanalov dokaze jeden box nahravat uplne bez problemov. To znamena ze 2 boxy su 10 kanalov = daleko od ciela ale pekne na zaciatok cesty.
2. Mam kupeny skylink aj sledovani TV, neviem ci to mate alebo nie a aka je vasa skusenost, ale ja som zaznamenal niekolko podstatnych funkcnych problemov:
2.1. Kvalita obrazu archivu priserna (velmy slusne povedane)
2.2. Prepnutie/zacatie prehravania sa pohybuje v desiatkach sekund
2.3. Vela krat maju tak vytazene stroje ze prehravanie nenabehne vobec
2.4. Uzivatelsky interface je pomaly, neergonomicky a neumoznuje ziadne slusne vyhladavanie
2.4. Porovnane s VU+ komfortom je to rozdiel svetelnych rokov: Prepnutie je temer okamzite (cca 0.1s), prehravanie to iste a se by som vytazil procesor, nesiel mi streaming, alebo nejaky iny zasek sa mi este nestalo, UI (vyhladavanie) je super

Zhrnute, bol by som velmi rad keby sa tu nasiel niekto znaly s skusil by sa na to pozriet pohladom ako by to islo, co by sa dalo pouzit uz existujuce a co chyba, miesto toho ako mi vysvetlovat ze som obmedzenec ktory nechape ze to nejde.
VU+ UNO 4K, VU+ UNO 4K SE, OpenATV
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Spacer »

A nechceš ubrať zo svojich nárokov a proste si vybrať z programu čo si chceš pozrieť a nahrať si to pomocou časovača?!! Nahrávať všetko naraz je čistý nezmysel.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od gchevalier »

všetko sa dá keď sa chce,
vyhradený box - napr. vu duo4k, fbc tuner, zvladne 16 kódovaných kanálov
dostatočne veľké úložisko buď lokálne alebo vzdialené, ale treba rátať s tým že tam bude súčasne množstvo zápisov a aj čítaní
plugin autotimer, ktorým pomocou nejakého (regexp) klúča nahrá do samostatného priečinka na jeden program, všetky udalosti z epg
mechanizmus ktorý zmaže všetky nahrávky staršie ako x-dní

tým bude obsah zabezpečený, otázka je užívateľský interface (multigraphepg)- čo už je "nice to have"

otázne sú počiatočné a prevádzkové náklady, ktoré môžu byť relatívne vysoké
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Spacer »

Veď je to Linux. Nascriptuješ si tam všetko od výmyslu sveta, ale načo by to komu bolo, ak nejdeš “konkurovať” Skylinku s VOD miestnym dedinčanom.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Peter47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 26.červen 2020 - 14:17
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Peter47 »

@Spacer ako som uz pisal moja jedina motivacia je kvalita, pretoze poskytovatelia archiv orezavaju kolko mozu

@gchevalier pocet zapisov bude pocet nahravanych kanalov, pripadne 2x tolko ak si tam enigma pise aj nejaky 'info' subor. Pocet citani bude vyznamne mensi, pretoze skoro nikdy sa nepozera viac ako 4 rozne kanaly. Pocet citani by bol velmi velky keby som chcel konkurovat skylinku ako bolo poznamenane, ale o to nestojim

@gchevalier Moj vypocet miesta, nakladov, vykonu:
Ako zaklad pre vsetky vypocty sluzi hrube pozorovanie ze 1h nahravky Eurosportu (jeden z najnarocnejsich programov) ma cca 2GB.
Rychlost: Ked pocitam 100 kanalov tak je to ~5TB/den co znamena cca 60MB/s prenosovu rychlost, po zaratani moznych dvojitych zapisov, spiciek a citani pocitam 100MB/s co znamena 1120 Mbit/s na sieti (s rezervou 40% na retry atd...). Toto su vsetko hodnoty ktore pripojeny nas dosahuje uplne bez problemov. Jediny kto s tym ma problem je VU+ samotne pretoze ma iba 1Gb sietove pripojenie, ale aj sa bude nahravat z dvoch tak je to ~600Mbit na jeden VU+
Kapacita: Ak pocitam 5TB/den tak je to 100TB na 20 dni. Realne to bude skor 100TB na 28dni pretoze eurosport je naozaj vynimka, nie reprezentativny priklad. Momentalne ma NAS 10TB a na 100 TB ho viem rozsirit za cenu diskov
Cena: Zriadovacia cena (kedze nas uz mam) tak treba dokupit disky a cena je cca 150 EUR/den zaznamu, hlave z tohoto dovodu nechcem NAS rozsirovat kym nebudem mat istotu ze to funguje. Zatial viac ako 100TB neuvazujem pretoze na to by som potreboval 'stagerred spin-up' na ktory niesom technicky pripraveny a musel by som dost investovat.
Prevadzkove naklady: Jeden disk ma ~8W prevadzkovej spotreby, pocitajme 10W. Momentalne mam raid 6 pretoze je to normalny NAS, na toto pouzitie by som po overeni funkcnosti asi zvolil radsej mergerfs. Zatial pocitajme cca 3kWh/den to je cca 100 EUR/rocne elektrina.

Vsetko vyssie sa mi zda zvladnutelne, ale neviem ako tie VU+ presvedcit aby zapisovali a aby sa to dalo potom aj rozumne precitat.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od EnoSat »

TBS2951 s 32 tunerami by mohlo splnit tvoje poziadavky vsetko nahravat a to len za necelych 1800 euro. Uz staci zohnat len nejake dost terabajtove ulozisko.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od gchevalier »

elán je síce pekná vec, ale aby sklamanie nebolo o to vačšie, po investovaní tisíciek eur
systém musí byť autonómny (bezchybový), ináč sa človek stane jeho otrokom,
takže na začiatok - proof of concept - začať s tým čo je k dispozícii a keď sa ukáže, že to má zmysel - investovať,
100 kanálov je nezmysel, pokiaľ to nemá byť komerčný projekt, a ak to má byť komerčný projekt - tak to sa rieši inakšie, nie enigma prijímačmi
a výpočet nákladov na elektrinu je velmi podhodnotený,
treba oddeliť klientsku časť a serverovú časť, pokiaľ zapisovanie sa nechá na vu klientov - tak to bude deravé a nespoľahlivé, ináč zapisovanie sa rieši namapovaním vzdialeného úložiska cez nfs alebo cifs
a na záver chuťovka - programy vačšinou trvajú dlhšie ako sú definované v epg, takže sa obyčajne dáva rezerva napr. plus 10 minút, takže sa prekrýva nahrávanie starého a nového programu, môže sa stať že pri 100 programoch a krátkych reláciach (5-10 minút) bude počet aktuálnych zápisov oveľa vyšší ako 100
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od VTronik »

Peter47 píše:@Spacer ako som uz pisal moja jedina motivacia je kvalita, pretoze poskytovatelia archiv orezavaju kolko mozu

@gchevalier pocet zapisov bude pocet nahravanych kanalov, pripadne 2x tolko ak si tam enigma pise aj nejaky 'info' subor. Pocet citani bude vyznamne mensi, pretoze skoro nikdy sa nepozera viac ako 4 rozne kanaly. Pocet citani by bol velmi velky keby som chcel konkurovat skylinku ako bolo poznamenane, ale o to nestojim

@gchevalier Moj vypocet miesta, nakladov, vykonu:
Ako zaklad pre vsetky vypocty sluzi hrube pozorovanie ze 1h nahravky Eurosportu (jeden z najnarocnejsich programov) ma cca 2GB.
Rychlost: Ked pocitam 100 kanalov tak je to ~5TB/den co znamena cca 60MB/s prenosovu rychlost, po zaratani moznych dvojitych zapisov, spiciek a citani pocitam 100MB/s co znamena 1120 Mbit/s na sieti (s rezervou 40% na retry atd...). Toto su vsetko hodnoty ktore pripojeny nas dosahuje uplne bez problemov. Jediny kto s tym ma problem je VU+ samotne pretoze ma iba 1Gb sietove pripojenie, ale aj sa bude nahravat z dvoch tak je to ~600Mbit na jeden VU+
Kapacita: Ak pocitam 5TB/den tak je to 100TB na 20 dni. Realne to bude skor 100TB na 28dni pretoze eurosport je naozaj vynimka, nie reprezentativny priklad. Momentalne ma NAS 10TB a na 100 TB ho viem rozsirit za cenu diskov
Cena: Zriadovacia cena (kedze nas uz mam) tak treba dokupit disky a cena je cca 150 EUR/den zaznamu, hlave z tohoto dovodu nechcem NAS rozsirovat kym nebudem mat istotu ze to funguje. Zatial viac ako 100TB neuvazujem pretoze na to by som potreboval 'stagerred spin-up' na ktory niesom technicky pripraveny a musel by som dost investovat.
Prevadzkove naklady: Jeden disk ma ~8W prevadzkovej spotreby, pocitajme 10W. Momentalne mam raid 6 pretoze je to normalny NAS, na toto pouzitie by som po overeni funkcnosti asi zvolil radsej mergerfs. Zatial pocitajme cca 3kWh/den to je cca 100 EUR/rocne elektrina.

Vsetko vyssie sa mi zda zvladnutelne, ale neviem ako tie VU+ presvedcit aby zapisovali a aby sa to dalo potom aj rozumne precitat.
A když ti do toho hodí Skylink vidle nastavením karty na vyšší zabezpečení, můžeš to všechno vyhodit... Kolik asi ti bude nahrávat receiver dekodovaných streamů přes CI modul??? To je dost podstatné omezení. Nic na tom podle mne nemění ani skutečnost, že to můžeš nahrávat zakodované a dekodovat až v případě přehrávání. Požadovaný komfort tím jde do háje.
PS: Kvalita Skylink live je opravdu špatná, v tom s tebou naprosto souhlasím.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od mfpman »

Snilek ja vysity. Pokial pouzijes sedliacky rozum a do 5minut ti nevinde ze to je blbost tak asi u teba nebude nieco v poriadku.

Chybaju ti zakladne znalosti a potom tu plieskas jednu blbost za druhou a teoretizujes jak enstein a este tu chces radu ktora neexistuje.

Ved si za to sadni a skusaj nie si chodis na forum po rady.
Dreamplex 8000
Peter47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 26.červen 2020 - 14:17
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Peter47 »

@VTronik, plne si uvedomujem ze sa to velmi lahko moze stat, nie vsetky problemy sa daju vyriesit dopredu (rychle riesenie by bolo pouzit 10x dekodovaci modul a adekvatne redukovat pocet nahravanych kanalov). Ked sa to stane budem to musiet riesit, tak ako teraz riesim ze Skylink sa jednostranne rozhodol odpojit Eurosporty a Discovery. Este som sa nerozhodol cim ho nahradim, bud Antikom, alebo Orangom.

@gchevalier, diky. Suhlasim tym co pises, zacat proof of concept. Preto som pisal ze chcem pouzit sucastny NAS (ktory uz mam a vyuzivam na fotky, video, virtualne stroje, stare verzia suborov, proste na vsetko co mam doma) a nijako ho zatial neupgradovat. Sucastny NAS ma vyznamne lepsie parametre ako to na co by som ho upgradoval (ale nizsiu kapacitu). Block 128K, jumbo frames (~9k), read speed ~700 MB/s 30000 IOPS, write ~400 MB/s 5000 IOPS.
Elektrinu som pocital iba za disky ktore sa tocia navyse, pretoze NAS bezi tak ci tak (dobre stupne cpu load na nas a na switchoch, to neviem nijako rozumne spocitat).

@mfpman, ano chodim si sem po radu, pretoze som sa domnieval ze od toho forum je.

Co som zatial preskumal a kde som skoncil:

Hlavne obmedzenie identifikovane: Moja neschopnost prace s Enigmou/pluginmi a 1GB port prijimaca

Nahravanie: Ano mozem pouzit auto timer a skusit mu dat .*, ale nahrava to s presahom, takze casto budem mat duplikaty to sa mi zda plytvanie miestom aj vykonom, hlavne v uzkom hrdle ktorym je 1GB port VU+, tuto cestu som zavrhol. Nahravanie bez presahov programov vyzera lepsie, jedina uprava pre nahravanie je: Potrebujem si poznacit co presne bolo nahrane, ak je to sucast nahravky odlial to ziskat?
Este je vraj moznost nahravat stream, ale o tom sa mi nepodarilo nic najst, vie niekto o com to je a ci by to slo?

Prehravanie: Tu je dost uprav v prehravaci:
- Pri prehravani alebo pretacani by po dosiahnuti startu/konca musel skocit na predchadzajucu/dalsiu nahravku, zaroven s tym by sa inak musela ukladat posledna pozicia pretoze ta sa numusi nutne nachadzat v subore ktory prehravam

UI: Problem vytvorenia relevantnych EPG zaznamov. Kedze nahravat moze viacero boxov tak som premyslal nad postupom kedy by sa v ramci udrzby NAS vytvorilo archivne EPG ktore by sluzilo pre UI a zaroven pre prehravanie aby prehravac vedel ktora nahravka je pred/za aktualnou. Ako toto archivne EPG podstrcit standardtnemu EPG UI? Ako zabezpecit roznu funkciu record tlacitka v normalnom a archivnom EPG?

Udrzba: Priprava archivneho EPG + mazanie starych nahravok. mazanie je trivialne, pretoze VU+ pri nahravani pouziva peknu naming convention, takze je to jednoduchy shell script ktory bezi na NAS v pohode, potom ako urobi cleanup bud z nuly vytvori nove archivne EPG (robustne a pomale) alebo aktualizaciu archivneho EPG (rychle, ale moze prist k inkonzistenciam), takze beztak bude treba aj prve. V ramci proof of concept by som skusil prvu variantu, ale tiez neviem ako na to.

Ma niekto nejaky link kde by som si mohol precitat viac ako vytvorit EPG a podstrict ho standardtnemu UI? Ako nahravat? Ako modifikovat funkciu tlacitka podla toho na akej polozke sa nachadzam? Ako rozkodovat a ako nahravat?
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Spacer »

:idea: Plytvanie miestom a výkonom je celý tento nápad už vonkoncom, keď to chceš iba pre seba. To si naozaj nedokážeš pozrieť program na 3 dni dopredu a vybrať si, čo by si chcel pozerať?
Neviem, čo ťa núti nahrávať všetko, čo sa vysiela.

Nejaké linky:
https://dream.reichholf.net/e2web/
https://sites.google.com/site/allaboutd ... re-Catalog
https://dream.reichholf.net/pydoc/html/
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od gchevalier »

Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od tras »

Skúšal som kedysi archív Touch tv a v porovnaní s Skylink live bol lepší. Skús ho, na pár dní je zadarmo.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Peter47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 26.červen 2020 - 14:17
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K

Re: Lokalny TV archiv

Příspěvek od Peter47 »

Po dlhej dobe a par nociach som daleko nepokrocil ale mam overene ako to nejde :-)

Nahravanie stylom ze si spracujem EPG a nahravam program po programe teoreticky funguje, prakticky to enigma nedokaze z pohladu stability (cca pri 6 kanaloch mi uz pada ak sa zaroven prepina kanal na TV). VTI to vraj ma vyriesene lepsie. Momentalne bohuzial nemam skusobny box kde by som mohol experimentovat. Ked pride na trh DUO tak kupim to a zostane mi jedno UNO na experimenty (resp do buducna budem mat 3 nahravacie boxy).
Co som vobec nedokazal a ani z navodov nepochopil ako to urobit je prehravanie, neviem zapisat EPG zaznamy v minulosti do EPG a 'spojit' ich s obsahom na disku.

Zvazujem vsak aj inu alternativu a asi neviem tie spravne klucove slova do google, vie niekto poradit? Bohuzial neviem ako sa to vola, to co zmienoval @EnoSat je stream server, hladam skor nieco co by dokazalo nahravat.

Najviac trpim nedostatkom casu a znalosti :-) Zvlast teraz ked som chcel prejst k antik satu koli eurosportom a zistil som ze nieje HD ako HD :-), do zaciatku gira musim najst riesenie ako spojazdnit skylink a antik sat na jednom boxe, parabole etc...

Ak by tu bol niekto kto uz enigma pluginy robil a chcel by sa do toho pustit bol by som rad ak by ma kontaktoval a skusili by sme sa dohodnut.

Poznamka k touchtv, sledovanitv a podobnym sluzbam: Na TV vacsinou nefunguju, alebo ak ano tak velmi mizerne, pretoze poskytovatel posiela nezmyselne maly a pomaly stream ktory konecny box upscaluje a vylepsuje (TV na to nema vykon). Takze potrebujes specialny box a k tomu mas problem s tym ze je to pomale, vecer sa to neda pouzivat pretoze je to pretazene atd... touto cestou zatial nechcem ist aj ked chapem ze v buducnosti ked tam bude obsah vykon a kvalita obrazu je to najlepsia varianta.
VU+ UNO 4K, VU+ UNO 4K SE, OpenATV
Odpovědět

Zpět na „Plugins“