by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Tato verze Vám přináší 4 nové servery z čehož dva jsou poměrně slušné.

Trochu jsem se vrátil k začátkům, kdy jsem chtěl něčeho docílit a .... nedokázal jsem to. Naštěstí mě Chocholoušek popostrčil a povedlo se. Není to úplně to pravé ořechové, (jak by řekl), ale snad to všem půjde. O co jde?
Při .....neviditelném stažení všech serverů Vás to upozorní, že můžete koukat a že bude stahovat dál ...bla bla bla
To znáte. Ale pak musíte zmáčknout OK nebo EXIT a postupně se vrátit na hlavní obrazovku.
Přidaná funkce to udělá za vás. Ve spojení s předchozí pomůckou, (viz předchozí téma), nastavení stažení na ....například modré tlačítko je to společně perfektní kombinace. Mám nastaveno na (podržení) modrého tlačítka.
Takže když podržím modré tlačítko na 2-3 vteřiny, napíše mě to ...to upozornění a skočí to samo na hlavní obrazovku s filmem. To samé když zajedu do MENU, vyberu plugins, vejdu do Zoomu, vyberu jedinečné servery, neviditelné stažení......
Zmáčknu nápis, nebo žluté a napíše se mě informace o stahování .... a hned to vyskočí na hlavní obrazovku s vysíláním.
Na jednotlivé servery to prozatím dávat nebudu.
Přidána do hlavního menu i funkce EXIT. Na rychlé opuštění pluginu.
Hlavní otázka nastává jestli a jak dobře to bude u všech fungovat.
Momentálně tu mám Vitamin 5000 s ATV a chodí to perfektně.
Na jiném, zatím netestováno.
Ať se daří. Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_NEWservers_all.ipk
(576.64 KiB) Staženo 71 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3446 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Tato verze přináší spíše několik technických úprav a jednu pomůcku.
Takže, úpravy..... Občas s někým řeším co by se dalo a nedalo vylepšit.
Slyšel jsem názor, že ta napsaná informace o tom že bude přístroj tiše stahovat dál a můžete nerušeně koukat na TV....
Že tam toho je zbytečně moc. Popravdě možná ano, ale kdo by to viděl poprvé a četl by tam jen nápis aktualizace, mohl by si pod tím představovat cokoli. A tento plugin sám o sobě svou vlastní aktualizaci nemá, protože jí nedokážu realizovat.
Navíc je pro mě lepší když tady vidím počet stažení a vím tak, že to vše nedělám jen pro sebe, nýbrž alespoň pro těch pár lidí co to stáhnou. Při automatické aktualizaci by sem už nikdo nepřišel. Asi by to šlo udělat, aby se to stáhlo a přeinstalovalo, ale raději s konkrétně touto věcí nebudu ztrácet drahocenný čas, kterého už tak moc nemám. Vrátím se k té informaci kterou to napíše na obrazovku a nově již nyní i sám vyskáče na hlavní obrazovku. Řekl jsem si že to není šťastné řešení, aby to tam psalo ve dvou jazycích, jako tomu je momentálně teď. Proto nyní vytvořena hláška v každém Jazyce automaticky, podle zvolené řeči v menu tohoto stahovače (pluginu Zoom)
A jelikož jsem musel udělat pár úprav, je nyní nutné pokud chcete neviditelné stažení všech serverů na jednom tlačítku, (řešeno v předchozích tématech), .....je nyní nutné předělat si to Vámi vybrané tlačítko ze skriptu tiche1 na skript s názvem BUTTON.
Po přepnutí menu do jiného Jazyka se tento skript automaticky přepíše na jinou řeč a v té Vám pak vždy vypíše tu informaci o tichém stažení. Krom tohoto tlačítka, je vše už automaticky a nic nemusíte řešit. Jen tato volba potřebuje Vaši úpravu.
Dále přidána funkce která se někomu může hodit.
Po nainstalování této verze se Vám v /etc/ objeví soubor ....CCcamDATAx.cfg
Do tohoto souboru si (můžete) ale nemusíte ..... dát řádky s například zakoupeným serverem, který chcete aby se Vám vždy po jakémkoli stažení serveru-ů přidal k serverům na první místo do .../etc/CCcam.cfg a byl i automaticky převeden a přidán i pro Oscam, Ncam, Gcam... také na první místo. Plugin je ošetřen tak, aby po odinstalování této verze, tento soubor s Vaším serverem nebyl smazán a ani po nainstalování další verze tento soubor nebude nijak změněn. Čili myšleno i do budoucna.
Toť asi vše.
Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_CCcamDATAx_all.ipk
(575.65 KiB) Staženo 61 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3347 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Trochu jsem po noční otestoval příkazy ze skript a vymazal a poopravil pár serverů.
Vyzkoušejte například viditelné stažení všech serverů.
Nyní to stahuje rychleji a nejsou chybné řádky. U mě zhruba naskočí, každou vteřinu jeden.
Docela to teď odsejpá.
Instalačku jsem po vytvoření už netestoval, tak snad se bude chovat stejně dobře,
jako zkušební verze z které jí mám vytvořenou.
No a můžu jít sebou konečně fláknout do postele.
Teď asi na chvilku poslední verze, než někde, něco zase objevím.
Hezký slunečný den.
Ať se daří.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_CCcamDATAxFIX_all.ipk
(574.76 KiB) Staženo 50 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3277 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
/ etc / ...... CCcamDATAx.cfg pro vaši placenou linku se serverem CCcam
/ etc / ...... OscamDATAx.cfg pro vaši placenou linku se serverem Oscam

/ etc / ...... CcamDATAx.cfg ................ funguje stále
/ etc / ...... OscamDATAx.cfg ................ musí být aktivován ve skrytém menu, kde jsou CAM restartovány

řádky ze souboru OscamDATAx.cfg se již po stažení jakéhokoli serveru nepřevádí, ale jen se uloží do ... oscam.server, ncam.server ......

řádky ze souboru CCcamDATAx.cfg budou po každém stažení automaticky převedeny a uloženy do ... oscam.server, ncam.server ......

Oba soubory zůstanou i po odinstalování a nainstalování jiné verze, .....nezměněny. Takže to tam nebudete muset pokaždé znova dávat.

Doufám že nic z toho nebude blbnout. Nebyl moc čas to vše otestovat. A koukal jsem že úplně první hlavní server nám začíná stránka vynechávat a občas je nedostupná. To se může projevit na stažení všech serverů. Například na naskočení obrazu a na rychlosti stažení.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_OscamDATAx_all.ipk
(574.88 KiB) Staženo 47 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3229 x
drozkar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 20.březen 2008 - 12:35
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K

Re: by BextrH

Příspěvek od drozkar »

Nová funkce maká parádně, děkuji
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Opravdu jsem našel chybu. Jedna malá šipka ve skriptu a jakej to nadělá bordel. Nebo spíš to pak neudělá nic.
Zde tedy opravena funkce CCcamDATAx.cfg Ale OscamDATAx.cfg by měla chodit stále beze změny.
Jen se (jen ta funkce) Oscam DATA musí ve skrytém menu aktivovat. Nechal bych jí aktivní stále, ale kdysi to někomu pak dělalo neplechu.
Přikládám fotky kde detailněji pochopíte, odkud a kam cestuje řádek vložený do CCcamDATAx.cfg
Na prvním obrázku, vložíte řádek a uložíte.
1.jpg
Druhý obrázek, stáhnete nějaký server.
2.jpg
Další obrázky ukazují kam se to uložilo, plus ještě kam se to převedlo a uložilo. Z Oscam DATA se nic nepřevádí, jen se to vždy připíše, pod stažené a převedené servery,
do ..... oscam.server, ncam.server atd.
3.jpg
4.jpg
Photo2 vysvětluje funkci OscamDATAx.cfg
Aktivujete funkci.
21.jpg
Uložíte do souboru ...OscamDATAx.cfg váš Oscam server atd.
22.jpg
Po stažení nějakého serveru se tyto řádky přenesou (zkopírují) do ...oscam.server atd. vše viz ...photo2.
23.jpg
Jen upozorňuji, že ať jeden či druhý soubor se při stahování jakéhokoliv serveru na TV nezobrazuje! Jen se uloží po stažení tam kam má. A ještě upozorňuji že to co je v Oscam DATA se již (zpět nepřevádí) na jeden řádek do CCcam.cfg jen se to uloží do ....
/etc/tuxbox/config/... oscam.server a další
Asi by se to dalo zpět převádět, ale moc by to nedávalo smysl, proč by to někdo chtěl dělat.
:poklona:
24.jpg
25.jpg
cfg_Zoom_Final_OscamDATAxFIX_all.ipk
(574.87 KiB) Staženo 43 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3173 x
photo.rar
(693.37 KiB) Staženo 55 x
photo2.rar
(1.05 MiB) Staženo 41 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:arrow: Jelikož tu občas naskočí do rozjetého vlaku noví uživatelé, ukážu Vám na pár obrázcích, co byste vždy měli udělat jako první po nové instalaci. Tento plugin má vždy na každém zařízení jinou velikost. Takže se Vám může zobrazit jako velké okno, nebo malé okénko.
Každému vyhovuje něco jiného, ale lepší je to velké okno, je tam pak vidět úplný text. Když jsem kdysi udělal kompletní zvětšení MENU, dostal tento plugin název (Zoom) a ten už mu zůstal. Je ve světě alespoň takto snadno rozpoznatelný, než kdyby to byl jen ...free server downloader. Bylo to hlavně pro starší uživatelé, ale v podstatě i pro ostatní.
Lze změnit i velikost textu. Jak velikost MENU, tak velikost TEXTU má dvě možnosti. Vždy lze přepnout na tu druhou možnost. Něco jako uzavřený kruh. Přepínáním tyto dvě velikosti jen prohodíte. Dále je možnost tento stahovací plugin přepnout na (Lite) verzi. Ta je určena také pro starší uživatele ale i lidi kteří si nechtějí komplikovat život blbostma a stačí jim jedna funkce.
Proč toto vše píšu. Stává se mě že občas někdo napíše, ....bál jsem se co to udělá, tak jsem to raději nemačkal. Tak tady je vysvětlení, plus názorná ukázka na obrázcích. Ten kdo tento plugin instaluje poprvé, měl by si jednou z možností nainstalovat nejprve stahovač zvaný ...curl
Bez něho je tento plugin téměř nepoužitelný. To že ho máte nainstalovaný poznáte, když pak stáhnete nějaký server a uprostřed informačního textu (nebude) řádek se serverem, ale jen prázdné místo. I když napíše že vše proběhlo v pořádku. Zas tolik to opatřené nemám, aby to napsalo .....ty banáne, nemáš tam nainstalovaný ...curl :-) a proto jsem nestáhl nic.
Pokud do příkazového řádku v PC napíšete slovo curl neboli příkaz curl, tak pokud Vám to napíše ...curl: command not found ....Tak tam curl nemáte na 100% nainstalovaný. Curl není potřeba pokaždé instalovat, zůstává v zařízení do doby, než se třeba rozhodnete přeinstalovat enigmu.
Curl se instaluje tak, že si najedete na instalace CURL s vyberete podle tipu zařízení a jeho CPU, jednu z verzí.
Pokud ani jedna možnost Curl nenainstaluje, máte ještě možnost Curl nainstalovat z poslední možnosti zvané (feed)
Tato funkce většinou nainstaluje Curl na 100% ale jen za předpokladu, že má dané IMAGE enigmy, které máte v zařízení, stále ještě funkční (feed) ...něco jako aktualizace. Nejlépe to funguje na IMAGE od OpenATV. Od OpenPLI bývá často již nefunkční.
Pokud budete chtít instalovat jinou, mnou zde vloženou verzi (tohoto pluginu Zoom) ......
uděláte to následovně. Zapnete plugin Zoom a přímo na té hlavní straně, zajedete dolu na ....Odinstalace a vyberete v seznamu Zoom a ten se tak během chvilky odinstaluje. (A nebo) .... jen, .. na hlavní straně dvakrát zmáčknete na dálkovém ovladači tlačítko nula (0) a proběhne odinstalace tohoto pluginu (Zoom)
(Pro instalaci) ...vložíte instalačku (.ipk) do adresáře /tmp/ (nebo) .... můžete i z flešky, pro ty co nemají možnost se k zařízení dostat z počítače. A ....nainstalujete. Pokaždé když se tento (plugin Zoom) nainstaluje, má výchozí velikost a výchozí jazyk Češtinu.
Pokud chcete jinou velikost, nebo, jiný jazyk, musíte si to přepnout viz obrázky. Změna jazyka se provádí v ...LANGUAGE
Toto univerzální slovo, tam je použito pro uživatele z jiných zemí, aby snadněji našli změnu jazyka.
Většina funkcí je intuitivní a snadno pochopitelná. Takže se nebojte experimentovat a třeba se i pusťte do úprav některých skript. Protože tento plugin není jen na koukání, ale zároveň to je taková něco jako stavebnice, kde si každý může zkusit něco předělat a upravit. Každý nápis v menu je v podstatě funkce, která má svůj skript v adresáři /usr/script/... A že jich tam je :-)
Ničeho se nebojte, protože když něco nedej bože zku...íte tak není nic jednoduššího, než v menu dvakrát zmáčknout nulu, plugin odinstalovat a pak znovu nainstalovat z instalačky (.ipk) a máte to zase jako na začátku.
Hezký den. Ať se daří.
:book:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:arrow: Ještě doplním pro čerstvé i stávající uživatele pluginu (CCcam server Downloader Zoom)
ZÁKLADNÍ POUŽITÍ a instalace Camů ....CCcam,Oscam,Ncam
..........................................................................................
Základní informace. Vše se snažím podávat tak trochu selským rozumem, takže mě odborníci odpustí nedokonalosti.
Tento stahovač zkušebních serverů, které se na internetu prvořadě distribuují pod názvem, jako CCcam server. Proto ten název. Proto za předpokladu že máte nainstalovaný ...curl si stáhnete nějaký server. (jeden řádek) a ten je schopný zpracovat, řekněme dekodér (emulátor) (CAM) který naleznete ve softcam panelu. CAM zvaný jako CCcam. Tento CCcam používá soubor CCcam.cfg a naleznete ho v adresáři /etc/ někdy může být vzácně i v /usr/keys/. No a přesně tam se ukládají stažené řádky se servery. Jeden server, jeden řádek. Ale jelikož doba pokročila a CAMů máme víc, tak použijeme třeba Oscam. Pro tento Oscam již je nutné, ten jeden řádek se serverem převést na řádků několik a uložit je jinam. A proto má tento stahovač (Zoom) zabudovaný convertor, který po každém stažení serveru (řádku), tento řádek převede, rozhází a upraví na řádků několik a uloží je pro Oscam. A jelikož můžete mít Oscamů několik, může se umístění lišit. Základní umístění je /etc/tuxbox/config/ ....oscam.server
Dále můžete použít CAM zvaný Ncam. Ten je v podstatě totožný jako Oscam a má stejné umístění, jen se konečný soubor jmenuje ...ncam.server Naštěstí pro nás má řádky uspořádané úplně stejně jako Oscam. Rozdíly CAMů jsou spíše na dlouhé debaty. Hlavní nejdůležitější rozdíl je jak už jsem řekl v umístění souboru se servery a formátu řádků serverů a ve stabilitě. Nejstabilnější konkrétně mě připadá Ncam. Hlavní výhoda zastaralého CCcamu je to, že když mu dáte do (CCcam.cfg) jiné řádky (servery) tak to hned zaznamená a nepotřebuje restart. Kdežto Oscam ho potřebuje a Ncam nejspíš taky. Restart Camů může být prováděn několika způsoby, nebudu je popisovat, ale asi nejlepší je .....(momentálně používaný CAM) vypnout a zapnout. Díky uživateli ...Chocholoušek máme kvalitní restart, který funguje na skoro všech přístrojích. Funkčnost závisí na dané Enigmě, které příkazy má k dispozici. A druhý faktor je použitý název CAMu. Restart se většinou projeví nepatrným zamrznutím obrazu. U moderních přístrojů už je neznatelný (i u některých starších s CPU kolem 450Mhz)
Přístroje jsou vyráběny s několika tipy procesorů. Nejčastější jsou MIPS,ARM a ne moc šťastné SH4. Proto když chcete nainstalovat nějaký CAM, musíte volit instalaci pro Váš CPU. V některých případech existují instalačky ALL čili pro všechny. I tak nemusíte mít vždy vyhráno. Pro přístroje SH4 mám v pluginu ZOOM v Doplňcích instalačku pro HDBOX kde je Oscam i Ncam a naštěstí jde nainstalovat i na jiné SH4 přístroje, například ...showbox vitamin 5000. Po této instalaci získáváte bonus, automatického stažení serverů po zapnutí přístroje do elektřiny, které ne na každém přístroji po aktivaci této funkce v Zoomu, fungují. Teď trochu vše přeskočím a jen doplním, že plugin Zoom dokáže ukládat (zálohovat) servery a opět vrátit ze zálohy. Dokáže převádět pro Oscam,Ncam,... automaticky, nebo si můžete seznamy třeba z internetu převádět v pluginu samy, stačí je vložit do /etc/CCcam.cfg a pustit RYCHLOKONVERTOR. V pluginu jde nastavit automatické detekování souboru ...oscam.server Dále jde též aktivovat detekci souboru CCcam.cfg. A spousta dalších funkcí.
FUNKCE IPTV
....................
V tomto pluginu Zoom se dají stáhnout ve dvou různých možnostech. Jsou dvě možnosti přehrávání různých datových streamů. První možnost je soubor (m3u) Je to v podstatě seznam streamů s názvy těchto streamů. Můžou být buď online, například různé TV a rádia. Nebo někde uložené na nějakém serveru, jako různé filmy atd. Tento soubor (m3u) můžete přehrát buď pomocí vestavěného mediaplayeru, (ne každý mediaplayer (m3u) vidí!) Tento soubor dokáže přehrát také například XC Player. Ke stažení též v Zoomu. A nebo můžete najít v Zoomu možnost, kde je m3u převedeno přímo pro Enigmu a uloženo v settingu mezi kanály a to je možnost druhá. Tato možnost je příjemnější a přívětivější, ale má za následek jednu daň a to, že na rozdíl od souboru (m3u) nejdou streamy puštěné ze settingu nijak ovládat, jen koukat. U (m3u) lze přetáčet, posouvat po minutách, pauznout atd.
FUNKCE instalace pluginů
.......................................
V pluginu Zoom, můžete instalovat další pluginy. Nebudu se o nich rozepisovat, co který dokáže a nebo už nedokáže.
Důležité je, že pokud je nainstalujete a budete je chtít někdy odstranit, zmáčknete na hlavním menu (jednou) nulu (0) a budete ihned přesměrováni do Odinstalačního menu. Zde naleznete v seznamu nainstalovaný plugin a dáte odinstalovat. V seznamu jsou jen pluginy které se dají ze Zoomu nainstalovat. Pro dokonalé vyčištění použijete ještě restart, který zde také naleznete. Řekl bych že tam na to je i zrychlená možnost, stisknutí červeného tlačítka.
Toť asi nejdůležitější funkce.
-------------------------------------
Pokud to někoho nudilo, omlouvám se za Váš ztracený čas.
Pokud to někomu pomohlo. Budu jen rád.
Jsem stále jen amatér a tak jsem to i podal.
Hezký den.
:book:
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
V nabídce menu kde je ....instalace Curl Nově přidána možnost CURL info.
Tato volba vám řekne jestli máte nainstalovaný Curl popřípadě jakou verzi.
Může se hodit někomu, kdo nemůže stahovač rozchodit. Pomocí této pomůcky,
nebudeme muset hádat a polemizovat o tom, zda tem opravdu curl je nebo není.
Dále na hlavní straně po posunutí dolů kde je nápis ....stáhnout (m3u) IPTV
Tato funkce poopravena. Stažené soubory (m3u) naleznete v adresáři /IPTV/ který se vytvoří.
Přehrajete v přístroji pomocí mediaplayeru, nebo například XC Playeru.
Nemusí hrát vše. Ale testoval jsem před chvílí na Octagonu 8008 a dost toho tam jde.
Zítra zase k paleťáku, takže ...čus bus autobus.
Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_CURLinfo_all.ipk
(574.37 KiB) Staženo 52 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 3132 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:arrow: Vážení přátelé a kamarádi.
Dovolím si v posledním dnešním mém příspěvku představit konkurenční
stahovač Free serverů od Alžírského uživatele Mino6060. Mnozí znají.

Nebudu ho nijak hodnotit, jen ho nepatrně představím. Pokud ho budete chtít vyzkoušet, tak raději na nějakém novějším přístroji, nebo alespoň na přístroji s funkčním feedem. Protože si tento plugin potřebuje během instalace něco postahovat a pokud se mu to nepovede, tak instalace havaruje a potřebuje docela dost místa. Otestoval jsem na Octagonu 8008 a instalace proběhla v pořádku. Nutný ruční restart. Po otevření naleznete okno a možnost nastavení Jazyku. Češtinu neobsahuje. Další dvě možnosti jsou předpokládám na časové nastavení automatické aktualizace serverů + asi nejspíš nějaké IPTV. Dále se asi nejspíš ihned dají stáhnout všechny servery. Pod tlačítkem menu je řada možností. Některé možnosti jsou fenomenální a ani bych si na ně netroufl je zkoušet vytvářet a kopírovat je nebudu. Změna (mac) adresy. Nebo VPN a další. Jde zde stáhnout Oscam, Ncam. Má zde řadu jednotlivých serverů + stažení všech. Pak možná nějaké před nastavitelné stažení serverů dle vašeho výběru. Dále je zde možnost stažení nějaké IPTV.
Nevím jak to přesně funguje, ale nejspíš to na nějaké stránce vygeneruje přístup, jméno a heslo + list se seznamem streamů.
Mě se to rozchodit nepovedlo, ale může to být způsobeno omezením dané země. V mém případě Česko.
Teď trochu odbočím. Kdysi jsem myslel že bych se stímto uživatelem spojil a mělo to třeba nějaký přínos. Bohužel mě odpověděl jen jednou a potom už ne. Předpokládám že se naštval proto, že jsem se kdysi inspiroval jeho convertorem řádků. Měl jsem vytvořený svůj, ale když jsem viděl jeho, který je rychlí a pracuje na rotačním systému kdy vezme libovolný počet řádků. Super myšlenka a ani ne tak složitá. Můj uměl jen přesný počet řádků a navíc pomalu. Dále jsem okoukal způsob stažení několika určitých serverů. Možná proto na mě již teď nereaguje. Ale to vše chápu. On je o spoustu levelů dál než já. Já jsem opravdu jen amatér.
Takže tedy vyzkoušejte ....Freeserver od Mino6060 !!
plugin.png
plugin.png (8.58 KiB) Zobrazeno 3107 x
Přílohy
enigma2-plugin-extensions-freeserver_7.2.5_all.ipk
(1.43 MiB) Staženo 46 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
V této verzi, malá oprava jednoho serveru, který generoval blbosti. Dále...
V IPTV...m3u na hlavní straně po stažení této položky přidány dva další seznamy do adresáře /IPTV/ .
IPTV2.m3u je spíš jen sport a chodí docela dobře, je vygenerován jedinečně pro každého.
IPTV3.m3u je všehochuť mix.
Vše přehratelné pomocí mediaplayeru nebo XC playeru či jiného (m3u) přehrávače.
Hezký sobotní večer.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX_all.ipk
(574.56 KiB) Staženo 58 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 2963 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Jelikož není moc co přidávat, teda alespoň ne žádné servery, protože se mě nedaří, žádné nové najít, snažím se alespoň doladit nedostatky v tom co je nyní. Zdálo se mě nesmyslné, aby to pokaždé oznámilo, že se server stáhl v pohodě i když to třeba nestáhne žádný, protože například ...(stránka ukončila svůj provoz). Proto jsem skripta opatřil ještě pár příkazy.
Nyní když stahujete (jeden server), tak se buď napíše jako vždy, nebo když nic nestáhne, tak napíše.... já už ani nevim co jsem to tam dal. Dělal jsem to včera. Ach ta hlava. No uvidíte. Tuto funkci jsem nedával do stažení všech, tam by to rušilo.
Dále jsem přidal, tam kde je .....instalace Curl, ještě navíc .... CURL test. Tento test vám pomůže zjistit, jestli curl opravdu stahuje. Pokud Curl funguje, tak vám napíše jednu tabulku a ještě stáhne a zobrazí druhou tabulku. Pokud nebude fungovat, tak napíše že Curl nefunguje. Test jsem provedl tak že jsem smazal curl a provedl test a pak i s curlem. Teď mě tak napadá že nevim co to napíše když nepůjde internet, ale určitě se neukáže ta druhá tabulka, která se musí stáhnout do přístroje a pak lze zobrazit.
Dále jsem opravil jednu funkci. Tam kde se stahují ....veřejné servery, tak na pátém řádku jsou servery z ...pktelcos.com
Vytáhne to ze stránky asi 101 řádků serverů. Takže to za prvé chvilku trvá a za druhé je to taková zátěž pro CPU že to pak chvilku trvá než si to daný CAM přebere a naskočí obraz. Ale naskočí. Pro rychlejší CPU asi nebude problém. Ostatní funkce jsem nekontroloval, ani nijak neupravoval.
Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX2_all.ipk
(574.55 KiB) Staženo 56 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 2870 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Jak už jsem říkal, ....nemám možnost přidávat další servery, tak opět jen ladím drobnosti.
Nechci moc narušovat zaběhlé hlavní menu, proto jsem do ....stažení jedinečných serverů přidal nápis ....INFO
Tato možnost po stisknutí má další čtyři možnosti. Vše to jsou možnosti, které se Vám mohou hodit.
1.ECM ...zobrazí aktuálně připojení server .... (ecm data)
2.IP .....zobrazí aktuální IP adresu vašeho přístroje. Může se hodit, pokud by jste měli zapnuté DHCP a adresa se vám měnila
3.Oscam,Ncam ..status informace o připojených serverech, počet karet
4.info CAM* napíše Vám informace o aktuálně běžícím CAMu. (název, číslo)
Nemůžu zaručit že to každému půjde. Každá INFO funkce, ...si nejprv zjistí IP adresu přístroje a pomocí té vyčte ta data.
Je opatřeno tak, že když informace nezjistí, tak napíše ...not found
Veškeré názvy jsou napsané tak, abych nemusel vytvářet překlady do všech řečí a bylo to ...intuitivní i v zahraničí
Dále jsem všechny jednotlivé servery opatřil tak, aby se po stažení a stisknutí OK nezavřel plugin, nýbrž aby se dalo pomocí funkce ....(INFO a poté ECM) hned zkontrolovat, zda je přístroj k právě staženému serveru již už připojen.
Stažení všech serverů (neviditelně) zůstává nastaveno stejně ....na automatické vyskočení, na hlavní obrazovku.
No a na závěr přidána funkce, která snad bude také dobře sloužit, tedy hlavně v Čechách.
Na hlavním menu, úplně dole v ....(Doplňcích) naleznete ....Czech TIME INFO
Tato funkce vám řekne kolik je hodin, jaký je datum, kdo má svátek, nějaké pranostiky a pár světových časů.
Možná to někdy napíše nějakou blbost, ale pochopte, že není jednoduché text ze stránky, která se každý den mění a která v html obsahuje mraky dalších textů a znaků, které se v normálním prohlížeči v PC již nezobrazují, nějak očesat a uzpůsobit tak, aby se to v tom terminálu na TV zobrazilo nějak rozumně. Toť asi vše. Ač se to nezdá, veškeré tyto funkce dělám po kouskách ve volných chvilkách po večerech na pokračování. Pokud zrovna nelítám v práci s paleťákem, nebo neodbíhám mejt zadek a přebalovat, krmit, koupat atd. Vždy se pak k tomu vrátím a přemýšlím, kde jsem vlastně skončil. Nepíšu to proto aby mě kdokoli litoval, spíš jen proto, aby jste omluvili, pokud se někdy někde, vyskytne ....jakákoliv případná chyba.
Doufám že Vám tyto funkce pomohou lépe strávit toto propršené počasí.
Hezký večer.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX3_all.ipk
(576.62 KiB) Staženo 70 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 2740 x
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Zdravím, nějak se mi nedaří zprovoznit funkci k použití vlastních readerů. Napsal jsem je do oscamdatax.cfg, ale nějak se mi to do oscam.server nepřidává . Byla by nějaká rada ?? Děkuji.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

tak už jsem to, možná amatérským způsobem, vyřešil. dal jsem řádku cat /etc/OscamDATAx.cfg >> /tmp/server z conv2.sh i do conv.sh a do conv1.sh a už to dělá co jsem potřeboval.
Downloader je stejně skvělá aplikace !!
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

ne2dd píše:tak už jsem to, možná amatérským způsobem, vyřešil. dal jsem řádku cat /etc/OscamDATAx.cfg >> /tmp/server z conv2.sh i do conv.sh a do conv1.sh a už to dělá co jsem potřeboval.
Downloader je stejně skvělá aplikace !!
No řekl bych že se ti to povedlo spíš náhodně, ale proč ne když to funguje. Jinak tato funkce na OscamDATAx.cfg která již nepřevádí, ale pouze nakopíruje to co máš v tomto souboru do ....oscam.server a ....ncam.server atd.
Tak přesně tato funkce se musí ještě aktivovat, aby fungovala. A to v ... tam kde je restart CAM* na hlavní stránce žluté tlačítko.
Tak uvnitř je skryté menu kde tuto funkci aktivuješ. Musel jsem to udělat proto že když to dělalo automaticky, tak to pak některým lidem blblo.

Funkce ze souboru CCcamDATAx.cfg tato funkce je aktivní stále. Když v tomto souboru nic mít nebudete, neudělá to nic. Pokud tam dáte řádek s například, ...vaším koupením serverem, tak vám ho po každém stažení serveru ještě navíc převede pro Oscam atd. a uloží do ...oscam.server hned na začátek před stažené servery.

Jinak tento příkaz ...cat /etc/OscamDATAx.cfg >> /tmp/server slouží k tomu že se po (stažení a sloučení) všech serverů udělá soubor (server) do kterého se přečte pomocí příkazu (cat) soubor s vaší zálohou ...OscamDATAx.cfg a díky tomu že tam jsou dvě šipky, >> tak se výsledný soubor (server) nepřepíše, nýbrž se to tam jen připíše k tomu. Pak tam ještě asi dojde k nějakému převrácení, aby byl ten váš soubor nahoře. Teď z hlavy nevim jak. Ale pokud jde o princip, stačí když se do nějakého prázdného třetího souboru vloží nejprv ten váš server a potom ty stažené a docílí se toho že ten váš je nahoře.

Jinak co se týká skriptů a jejich názvů. Nejčastěji když tam jsou nějaké stejné, tak ve většině případů je aktivní ten první a ty ostatní slouží pouze k tomu, že když se tam přepne nějaká funkce v nastavení a ten skript má už fungovat jinak, nahradí se místo něj ten druhý. A většinou ten třetí je jako ten první a slouží k navrácení funkce do původního stavu tím, že se tam nakopíruje ten třetí, který slouží v podstatě jako záloha prvního. Ale teď si přesně nejsem jist jak to mám u toho conv.sh ale asi bude taky tak nějak udělán. Proto tam je třeba skript ...tichestart1.sh v několika kopiích a každý je upraven jinak. Některý je ke stažení všech serverů bez restartů, jiný zase bez konverze atd. Ve výchozím nastavení se používá ten první.
Hezký den.

ps. díky za pochvalu.
Pokud by někdy někdo chtěl vědět jaká funkce, používá jaký skript, otevřete si soubor který naleznete v /etc/
A je to ..... openpanel.xml Tento soubor je v podstatě celé menu. Naleznete tam u každé funkce název jaký se zobrazuje na TV a umístění jejího skriptu. Dále tam naleznete pokud má funkce nějaké přednastavené tlačítko (barva nebo číslo) a pak tam naleznete, .....zda má po aktivaci a průběhu té funkce vyskočit z pluginu, nebo se jen vrátit na hlavní stranu. (yes, no)
Pokud budete chtít něco měnit, nezapomeňte to pak uložit. Pokud vám po zapnutí plugin místo menu ukáže červené kolečko, tak jste v menu udělali nějaký zásah v takovém rozsahu, že už ho plugin nedokáže správně načíst a zobrazit a musíte změnu vrátit zpět a uložit. Ale pokud budete měnit jen drobnosti a nebudete úplně překopávat řádky menu, tak se vám to nestane.

Celý downloader je v podstatě jen spouštěč skriptů. Za každou položkou v menu se skrývá jeden skript.
Každý skript je něco jako poskládané domino, kde strčíte do první kostičky a ta skácí další kostičku a cestou předává nějakou informaci, například nějaký text. A ten se na každé té kostičce nějak upraví a na konci když se všechny kostičky skácejí, tak se ten text buď zobrazí, nebo někam uloží jako soubor. No a potom stačí aby například jedna kostička chyběla, nebo byla trochu jiná než u jiného přístroje a může dojít k tomu že se ten průběh třeba v půlce zastaví a vyhodí to chybu. Nebo může pokračovat dál, ale již bez toho textu a na konci se může zobrazit buď nějaká blbost, nebo vůbec nic. Stačí aby stránka z které se má něco stáhnout, změnila svoje uspořádání a už to může na koci psát nesmysli a nebo vůbec nic. Nebojte se experimentovat.
Nemáte co po.... Přinejhorším to celé odinstalujete a znovu nainstalujete.
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Díky za osvětu. tomu menu "restartovat ** CAM" moc nerozumím. můžeš jednotlivé položky popsat detailněji co která položka má udělat ? Jinak do oscam.server se mé položky z oscamdatax.cfg přikopírují, ale vždy na konec. Asi je to z hlediska funkce jedno.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

ne2dd píše:Díky za osvětu. tomu menu "restartovat ** CAM" moc nerozumím. můžeš jednotlivé položky popsat detailněji co která položka má udělat ? Jinak do oscam.server se mé položky z oscamdatax.cfg přikopírují, ale vždy na konec. Asi je to z hlediska funkce jedno.
Popravdě se mě to moc nechce vše popisovat, protože jak funkce byly přidávány, vždy bylo popsáno, ale budiž.
Ale řekl bych že ty názvy řeknou vše za sebe.

restart CAM kdo nechce aby se mu po stažení serveru restartoval CAM ...nechá zaplé.
lokalizace oscam.server lidé tento soubor mívají všude možně a také (více Oscamů) kdo nechce aby mu to vždy přepsalo úplně všechny oscam.server jaké to najde, nechá vypnuté.
lokalizace (cfg) ....CCcam může mít soubor CCcam.cfg na dvou různých místech. Převážně v /etc/ a někdy vzácně i v /usr/keys/
Ta funkce zajistí, že si to vždy najde a dá to na to místo. Když by se to dalo na oboje místa, CCcam by se pak kousal a dělalo by to bordel. Výchozí vypnuto. (vyhledávání)
konverze CAM* Převod toho jednoho řádku který používá CCcam pro .....Oscam,Ncam atd. výchozí zapnuto.
KILL ALLL CAM funkce na rychlé vypnutý všech CAMů.
OscamDATAx už jsem říkal že se tím aktivuje ta funkce aby to vždy vzalo data z tohoto souboru a nakopírovalo k serverům do oscam.server, ncam.server atd. výchozí vypnuto.

U všech těchto funkcí v tomto menu se pak po aktivaci a příští návštěvě tohoto menu objeví znaménko OK že to je aktivováno. Po přeinstalaci vše na výchozích hodnotách. Po přepnutí na jinou řeč, zmizí znaménka, funkce zůstanou nastavené.
Toť asi vše.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Upravoval jsem funkce v INFO. Teď jsem na poslední chvíli zjistil že na jiném přístroji to nemusí fungovat.
Takže oprava příště. Vůbec nestíhám. Pár drobných oprav + oprava některých serverů.
Mažu do práce. Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX4_all.ipk
(578.05 KiB) Staženo 20 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 2386 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Tak na rychlo opraveno INFO. Snad teď funkční pro všechny. Zjistí IP adresu z oscam a ncam conf vyčte port a připojí se přes webové rozhraní a vyčte data. Mělo by jít i na CCcam.
.........................................................................
Počeštěno info o neviditelném stažení na tlačítku.

.........................................................................
Pouze pro AZBOXHD přidáno do doplňků pro AZBOX instalace pro OpenPLI 7.0
Pokud máte enigmu na DOMU tak instalujete první a třetí volbu.
Pokud máte enigmu na USB!!! tak můžete nainstalovat druhou a třetí volbu.
A budete mít funkční Curl,Feed + exteplayer3 který naleznete v nastavení ...service App
Tam si dekodér aktivujete a nastavíte. Pomáhá při streamech videa až do Full HD.

Hezký den.
:poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX5_all.ipk
(578.05 KiB) Staženo 49 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 2379 x
Odpovědět

Zpět na „Plugins“