by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Do PY3 se pouštět nebudu. Nemám tolik zkušeností a hlavně času. Možná se někdo najde, kdo to zkusí předělat. Jinak můj názor, nevím co všichni stále mají na tom PY3. Funguje to stejně, jen na tom nepůjdou starší pluginy.
Já mám starý AZBOX tam už není nic nového a ten Octagon chodí taky, tak jak je v pohodě.
Nouzovka pro PY3 je spouštět jen skript na stažení serverů bez ZOOMu, ale to už taky moc nejde. Ty skripta se větví a navazují na další skripta. Musel bys tam mít všechny. Moje pravidlo je ....nevrtej se v tom co dobře funguje.
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

BextrH píše:můj názor PY3, Funguje to stejně, jen na tom nepůjdou starší pluginy.
Trefa, PY2 skoncil, PY3 je buducnost!

Ma niejto script na restart Oscam v crone na PY3?
Vopred dakujem
vu zero 4k, ATV 7.2
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: by BextrH

Příspěvek od zbyneksk »

sarsan píše:
BextrH píše:...........mfpman
Pokud by jsi chtěl, vyzkoušej ten náš restart..
restart.rar
ATV7.1 - PY3 nejde. mozes urobit update prosim


Pokud máš potřebu rozjet script, tak si nainstaluj OpenATV 6.4, tam ti poběží.
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

PY3 - tj ATV 7.1. funkne. dakujem BextrH
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 08.červenec 2022 - 18:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
vu zero 4k, ATV 7.2
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

Quicksilver píše:OpenATV 6.4 nebo jina verze a v nastaveni bude : Casovace / Casovace Cron
a nebo staci editovat soubor Enigma2 ___ etc/cron/crontabs/root
a tam je v soboru : root

30 * * * * /usr/bin/ntpdate-sync silent
40 07 * * * /usr/script/cccam.sh
00 17 * * * /usr/script/cccam.sh

Treba tohle. 40 07 je cas to znamena : 7:40 hodiny a minuty jsou prohozene takze se tam misto toho muze dat cokoliv
aby to cele fungovalo. Dulezity je zachovat soubor tak jak je.A Cron musi byt zapnuty.
hladam prikaz-script na restartovanie softcam cez Cron
vopred dakujem
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Snad ti bude stačit ten co už je. Najdeš ho .../usr/script/restart.sh
Nemusí fungovat na každém zařízení a na každý CAM.
Najde v procesech právě běžící CAM, ten killem zastaví a následně se ten samí spustí.
Jsou v něm zakořeněné dva restarty, ale proběhne pouze jeden, podle možností existujících příkazů přístroje.
U většiny přístrojů je tento restart okem nezaznamenatelný. Na příklad, na stařičkém AZBOXu se projeví,
zastavením obrazu na cca. jednu vteřinu.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
u Aktualizace naleznete ....(video) ZOOM instalace.
Je tam volba na zapnutí videa i na vypnutí.
v doplňcích pro AZBOX přidán setting Skylink ver.2
funkční i pro jiné přístroje.
Hezký den.
:poklona:

Pro přidání funkcí .....aktualizujte ZOOM.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Původně jsem myslel že tento okamžik oslavím nějakou vylepšenou verzí.
Momentálně plugin ...CCcam free Server Downloader (ZOOM) dovršil na foru.....
satdigitálně přes 100 tisíc zobrazení
abforum přes 60 tisíc zobrazení
zahraniční fora nepočítám
Nic to neznamená. Je to pro mě jen osobní úspěch.
Někde jsem slyšel, že když má nějaké video na youtube přes 100tis zobrazení, dostane jeho vlastník nějaké peníze :-)
Já samozřejmě od nikoho nic nechci. Dělám to vše pro radost, takže vlastně pro lidi, čili pro Vás.
Takže co přináším. Rozhodl jsem se, že promažu servery které nejdou stáhnout. (Nemyslím tím nefunkční)
Po procházení skript jsem zjistil že toho už spousta nejde stáhnout. Ve většině případů, protože vlastníci serverů přešli na novou ochranu,
pomocí potvrzování zaškrtnutím okénka zvaným ...(recaptcha) Bohužel, do dnešního dne toto omezení nedokážu překonat.
A řekl bych že ani nikdy v budoucnu. Souběžné stahování dvou skript je už ...pasé Druhý skript jsem úplně vyřadil, bylo tam úplně mrtvo. Ještě připomenu, že z celého množství řádků (serverů) může být opravdu funkčních, jen několik. A abych nebyl pouze negativní. I když nejspíš do budoucna bude hůř. Je pravda, že to slibuji už možná rok a zatím to stále tak nějak funguje.
Takže do stažení všech serverů jsem přidal nějaké z veřejných, protože chodí dobře. Otázka bude co to udělá, až se na to připojí všichni. Uvidíme, třeba to bude dělat dobrotu. Čas ukáže. Další nové servery už asi nebudou, protože se mě žádné další nedaří najít, někdy mám už problém najít i ty, které už máme. Musíme se jen modlit, aby nám to vydrželo funkční co nejdéle. Toť asi vše.
Hezký slunný den všem.
:poklona:

pro aplikaci změn ....aktualizujte ZOOM
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

BextrH píše:Snad ti bude stačit ten co už je. Najdeš ho .../usr/script/restart.sh
nefunguje, mam oscam
tu je log

Kód: Vybrat vše

restartuji..... **cam
error: garbage option

Usage:
 ps [options]

 Try 'ps --help <simple|list|output|threads|misc|all>'
  or 'ps --help <s|l|o|t|m|a>'
 for additional help text.

For more details see ps(1).
error: garbage option

Usage:
 ps [options]

 Try 'ps --help <simple|list|output|threads|misc|all>'
  or 'ps --help <s|l|o|t|m|a>'
 for additional help text.

For more details see ps(1).
error: garbage option

Usage:
 ps [options]

 Try 'ps --help <simple|list|output|threads|misc|all>'
  or 'ps --help <s|l|o|t|m|a>'
 for additional help text.

For more details see ps(1).
error: garbage option

Usage:
 ps [options]

 Try 'ps --help <simple|list|output|threads|misc|all>'
  or 'ps --help <s|l|o|t|m|a>'
 for additional help text.

For more details see ps(1).
error: garbage option

Usage:
 ps [options]

 Try 'ps --help <simple|list|output|threads|misc|all>'
  or 'ps --help <s|l|o|t|m|a>'
 for additional help text.

For more details see ps(1).
killall: you need to specify whom to kill
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Vypadá to že přístroj nezná příkaz ps -aux


Nemáš to náhodou ten Python 3?

Do toho už mě netahejte. Tolik volného času už nemám, abych znova začínal od začátku.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Zasekávání a zdlouhavé stahování mě donutilo zasáhnout.
Bylo smutné stále poslouchat od tchýně ....pane Stando, ono se to stále zasekává.
OK. Nemám moc možností jak to ovlivnit, ale něco přeci jen. Smazán server, který brzdil stahování.
Přerovnáno pořadí serverů podle funkčnosti. Přidán jeden server, který již byl, ale byl pouze samostatně (nemusí se stáhnout každému)
Při viditelném stažení všech se zobrazí v seznamu na konci. Uloží se pak jako první. Snad to pomůže při stabilitě.
Jinak do budoucna, co se týká (ZOOMu) nemám co přidat, spíše naopak. Pouze ucpávat rukama a nohama, stále vznikající díry v pomalu se potápějící lodi.
Až dojdou ruce a nohy, nevím co tam nacpu, už jsem tam zastrčil snad všechno co mám :D Toť asi vše.
Hezký den
:poklona:

pro aplikaci změn ....aktualizujte ZOOM
jirka1951
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 12.září 2021 - 18:32

Re: by BextrH

Příspěvek od jirka1951 »

Používám image OpenHDF, OCTAGON SF8008, a tento Ncam enigma2-plugin-softcams-ncam_V12.5-r3_all.ipk a žádný zásek není vidět.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do multimediálního pluginu ...Stream Hunter který lze nainstalovat ze ZOOMu jsem přidal rubriku ....VKklip
Jsou tam videoklipy, převážně samé starší hity a různá jiná hudba. Před zhruba třiceti lety by to byla hudba pro mladé :-)
Je tam několik různých žánrů a věřím tomu, že minimálně 70% a víc budete znát. Jsou lidé kteří mají na TV napojený (zvuk) zesilovač a možná se jim tato funkce může hodit na přehrávání hudby z TV. Jako jsem dnes po spoustě let oprášil zesilovač a repro já na pár písniček. Dále se to může hodit jako motivační huba u shazování přebytečných kil. :-) Pro přidání rubriky, stačí v menu ZOOMu ...instalace dalších pluginů úplně dole, ...Stream Hunter a nainstalovat.
Můžete nainstalovat takto přímo i když už ho nainstalovaný máte. Mělo by fungovat na všem krom py3.
Hezký den.
:poklona:
stream.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
I zázraky se občas dějí. Přidán jeden nový dobrý server.
Je tam samostatně .... i ve všech. Mějte se, mažu na šichtu.
Ať se daří.
:poklona:

aktualizujte ....ZOOM
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Co se týká ...ZOOMu, nemám co bych přidal.
Mám tu pro Vás, pár úprav na pluginu ...Stream Hunter
Pokud někdo ještě nemá tento můj multimediální přehrávač videa z různých www serverů, vřele doporučuji.
Na moc věcí v životě hrdý nejsem, ale tato je jedna z těch, na kterou hrdý jsem.
Ač teno plugin působí jednoduše a vypadá, že toho moc neumí, opak je pravdou.
Zkráceně, stovky filmů různých žánrů a to v češtině. Krom těch, kterým rozumět nepotřebujete. :wink:
Co je nového?
Do ...legendárních filmů pár přidáno.
Vytvořena podobná rubrika ...legendárních pohádek. Využijete pro děti.
Rubrika ...seriály, upravena na jiný zdroj.
Opravena rubrika ...zprávy.
Odstraněna rušivá hláška, během vracení se v menu.
Přidáno několik XXX (18+) rubrik. Ty naleznete posunem v hlavním menu směrem nahoru. (skryto před dětmi)
Pro ty co neznají zopakuji ...Potvrzením filmu v seznamu, pomocí tlačítka OK se film spustí. Pokud se rozhodnete sledovat, vyskáčete exitem na hlavní obrazovku a koukáte. V určité enigmě lze video i přetáčet, nebo posunovat ve skocích. Pro ukončení přehrávání se vrátíte do pluginu ...Stream Hunter a stisknete ...Play STOP
Tento plugin Vám automaticky vytváří rubriky s filmem do settingu pro pozdější přehrávání. Toto můžete smazat v menu pluginu, ....vymazat ze settingu. Dále se Vám automaticky vytvoří soubor (m3u) do adresáře /movie/ pokud není, vytvoří se.
Tento soubor můžete přehrávat pomocí ...mediaplayeru, který je součástí enigma2. Nebo jiným přehrávačem.
Jak nainstalovat ...Stream Hunter?
Stačí otevřít hlavní menu ...ZOOMU a zrychlenou volbou nainstalovat, stejně tak, pokud i máte. Zrychlená volba je ....
V hlavním menu ZOOMu stisknout na ovladači, číslo (8) a potom (1) Nic víc, vše se udělá samo, včetně restartu.
ZOOM nemusíte přeinstalovávat. Tato možnost funguje stále ve všech verzích.
Řešení komplikací!
Po otevření rubrik, nemám seznamy! Zkontroluji nastavení internetu (routeru) popřípadě vyzkouším místo wifi... LAN
Pokud není seznam, jen někde! ....nemusí být již www server dané nabídky funkční.
Pokud mě někde naskočí zelená, či modrá smrt. ...Daná rubrika nemusí fungovat na tomto přístroji, nebo došlo k odstranění videa. Vyzkouším jiné video, nebo jinou rubriku. Toť asi vše. Pokud by někoho, něco napadlo, klidně napište sem, nebo na BextrH@seznam.cz
Už toho asi moc neudělám, ale třeba něco, někdy ještě klapne.
Mějte se dobře a ať se Vám daří.
:poklona:
menu.jpg
menu2.jpg
menu3.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Jak už jsem párkrát řekl, ...nemám ve zvyku dávat něco dvakrát za den. Ale na něco vyjímečného jsem přišel a nechci si to nechat jen sám pro sebe.
Nerad zvedám pokličku, protože pak celý nápad ztrácí na síle, ale já nemám co tajit a stejně to všechno dělám pro Vás.
Trocha omáčky. .....Existují stránky kde se dá vyhledat film a s trochou šikovností pustit. Řekl jsem si, stačilo by trochu inspirace k filmům a pak je vždy jen vyhledat na této stránce. No a k té inspiraci mě posloužila známá stránka CSFD. Můj tak trochu geniální nápad tkví v tom, že se zobrazí seznam nejoblíbenějších filmů na CSFD nějakých 99 filmů. A tento seznam je pak použit jako výchozí v rubrice. Po vybrání nějakého filmu pomocí OK na ovladači, dojde k vyhledání tohoto filmu na té stránce o které jsem mluvil na začátku a film se spustí. To vše za cca vteřinu. Je možné, že někoho napadl stejný nápad, už někoho přede mnou, to netuším. Každopádně, zde to máte k dispozici. Instalace atd. vše zůstává stejné viz. předchozí příspěvek.
Hezký večer.
:poklona:
stream1.jpg
stream2.jpg
stream3.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Stream Hunter
CSFD ....dnes ještě rubriky rozvětveny.
Hlavně upozorňuji, že při volbě filmu v těchto rubrikách, se pokusí film najít a pustit.
Zatím mě to našlo a pustilo vše.
Pro přidání těchto rubrik, nainstalujte znovu ...Stream Hunter, není potřeba odinstalovávat.
Hezký den.
:poklona:
Přílohy
menuCZ.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
plugin ...Stream Hunter
po jeho opětovné instalaci z pluginu ...ZOOM dojde k jeho aktualizaci ..(Stream Hunter)
Pokud poté v ... Stream Hunteru zajedete v menu dolů o pár stránek, naleznete přidaný seznam od písmene A do Z po třech písmenech. ...viz foto
Pro tuto funkci jsem použil seznamy oblíbených filmů z jedné nalezené stránky. Systém vyhledávání a pouštění filmu je stejný, jako u předchozího CSFD.
Nic složitého pro použití. Vyberete ze seznamu film, zmáčknete OK a buď to film najde a pustí ....a nebo zůstane dál černá obrazovka, tedy beze změny.
Mě to zatím našlo vše. Rychlost nalezení a puštění závisí na daném přístroji. Na Octagonu 8008 je to okamžitě po stisknutí tlačítka OK.
Docela se sám divím, jak to může být tak rychlé. Toť asi na delší dobu poslední věc.
Jen ještě doplním, že pro správnou funkci většiny rubrik, je nutné mít nainstalovaný a funkční ...curl
Ale jelikož to mám tak udělané, že nemám tento plugin ...Stream Hunter ke stažení přímo na PC, nýbrž jen pomocí ZOOMu, máte zaručené, že pokud se Vám povedl ...Stream Hunter nainstalovat ze ZOOMu, máte stoprocentí jistotu, že máte ...curl nainstalovaný, protože bez něho by se plugin nestáhl a nenainstaloval.
Přeji příjemné přehrávání a zas někdy nashledanou.
:poklona:
a.jpg
b.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Pokud někdo jako já, používáte pouze jednoduchý Skylink na 23,5E, upravil jsem instalaci settingu ze ZOOMu.
V ZOOMu úplně dole, kde jsou ...DOPLŇKY je rubrika ...pro AZBOX
V té naleznete dva settingy. První a druhý. Raději nechávám ten první stále v seznamu, může se to hodit.
Tak ten druhý (ver.2) jsem poopravil. Přidal 3x Primu a jednu Prima Krimi opravil. Na konec seznamu, úplně dospod, jsem přidal nový Canal+ Sport CZ.
Ještě doplním že po instalaci a restartu, po zobrazení seznamu kanálů, je potřeba zmáčknout modré, pro zobrazení rubrik. Někoho by to mohlo klamat, že tam nic není a je to prázdné. Takže modré tlačítko. Až si nastavíte výchozí kanál po spuštění, budete mít seznam stále po spuštění.
To se dělá tak, že v seznamu kanálů zmáčknete MENU a vyberete nastavit kanál jako výchozí po spuštění.
Tento setting by měl fungovat na všem s enigmou 2 i když je to v rubrice ...pro AZBOX. Pro instalaci není potřeba ZOOM aktualizovat.
Pokud máte svůj setting, tak tuto informaci přejděte bez povšimnutí.
Tento je jen jednoduchý seznam od nejzajímavějších (často používaných) kanálů až po dětské.
Žádné zbytečné další třídění. Prostě jako na telce.
Ještě informace... Nova Lady tam není. Tento kanál zatím stále na satelitu není, Nova se nedohodla.
Hezký den.
:poklona:
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:!: K předchozímu příspěvku doplním obrázek a informaci. :!:
Pro všechny případy jsem ještě instalačku doplnil o to, aby Vás vyzvala k tomu, aby jste po instalaci settingu a následném automatickém restartu přístroje, zmáčkli v settingu modré tlačítko pro zobrazení rubrik.
Toto je nutné pouze jednorázově.
setting.jpg
Odpovědět

Zpět na „Plugins“