Kodi

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: KODI 18.6

Příspěvek od honza_81 »

A nebo to Raspberry Pi, to jsem dělal spousty lidem. Ale ten android box je univerzálnější řešení.

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: KODI 18.6

Příspěvek od kura1 »

Raspberry tiez nie je ziadny zazrak.Je to tiez len zlepenec a ked sa nieco pokazi treba nato cloveka ktory sa do toho rozumie.Ja som testoval vselico ci uz to bol hybridny android satelit alebo raspberry,cinske boxy s coreelec alebo android systemom vyhrala nvidia shield tv.Navyse ta nova 2019 verzia s AI upscalingom dokaze zazraky.
Pre vyrobcu octagonu nie je priorita kodi takze tak skore riesenie asi cakat nemozeme ak vobec niekedy riadne bude.
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: KODI 18.6

Příspěvek od honza_81 »

V tom shieldu to Kodi jede dobře? Tam je standartní android?

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: KODI 18.6

Příspěvek od kura1 »

Tam to ide ako hodinky ja uz satelit nepouzivam tak mam na svojej tv shield 2019 a sem tam si predplatim antik tv.Je tam android 9 ale urcite sa uz chysta update na 10.Skvela podpora.Staci si precitat co vsetko to podporuje.
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: KODI 18.6

Příspěvek od honza_81 »

Kouknu, díky.

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk
acik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 26.prosinec 2014 - 14:25

Re: Kodi

Příspěvek od acik »

Zdravím vás,
chtěl bych se zeptat a zda by tu byl někdo ochotný mi poradit,než se rozhodnu pro koupi,přemýšlel jsem,že pořídil k mé telce nějaky android box TV a zprovoznil bych si kodi,ale teď mě napadá možnost,že bych zakoupil rychlejší satelitní příjmač VU+ Zero 4k a tam koukám by KODI mělo fungovat,ale pročítám stránky a někde píšou že to nění stoprocentní a s chybami,jak to prosím opravdu je a zda to funguje dobře?


Děkuji moc, teď mám příjmač jen Vu+ zero je tak nějak zpomalený

moc děkuji za rady a doporučení
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodi

Příspěvek od EnoSat »

radsej investuj do telky s androidom ako do boxu
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
acik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 26.prosinec 2014 - 14:25

Re: Kodi

Příspěvek od acik »

o telce jsem take uvažoval,ale jakou že.... :) mam starsi telku ledku 105cm,chtěl bych 160cm ,jen uz mam strach o obraz,když to vidim v obchodech,tak jsem se svoji spokojený :)

neměl by jsi doporučení?
EnoSat píše:radsej investuj do telky s androidom ako do boxu
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Kodi

Příspěvek od petersk »

TV Ti tu ťažko poradi niekto, každý bude to svoje preferovať ale podľa Amazonu "najpredávanejšia" značka a cenovo je dostupná TCL. :roll:
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodi

Příspěvek od peter54 »

Kúpiť android box je vyrazne lacnejšie a univerzalnejsie nez meniť tv pripadne menit vu+ za 4k ekvivalent.
U mna samsung ue55ru8002 - firmware tizen vcelku o nicom ale paradny obraz a k tomu f4turbo a android box tx6.
Snad keby na tv išla enigma2, bola by aj motivácia ale takto vzdy to skončí u nejakého settop boxu.
Kontakt v profile cez www.
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od milan209 »

@Zoltan11: dakujem za info. Ospravedlnujem sa za svoju lenivosť.
Kedže sat. box využivam len na pozeranie Tv rad by som v skratke vedel dačo o Kodi. Je tam niečo free, alebo je to len dačo ako subor appiek kde su spoplatnene prezerače filmov, serialov a podobne? Som čítal že je tam aj nejaky skylink live a orange live. To je pre tych čo to maju zaplatene? Alebo ako? Mozte mi to dakto v skratke priblizit?
Zároveń ďakujem tomu čo to sem do KODI vlakna presunul. Samozerejme ked sa pytam na Kodi nemam to davat do vlakna Octagon sf8008...
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI 18.6

Příspěvek od petersk »

@kura1: len upresním, že Nvidia Shield má Android TV, nie čistý Android. A máš pravdu, má asi najlepšiu podporu zo strany Google. A s Android TV 11 bude pecka.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: KODI 18.6

Příspěvek od kura1 »

A naco by to malo mat cisty android aby tam vacsina aplikacii aj tak nefungovala ? Nahrat do niecoho android a potom zistit ze mi tam aj tak vacsina veci nefunguje spravne alebo vobec je uplna hlupost.Shield ma tu vyhodu ze kazda apka co najdes v obchode bude aj fungovat a je prisposobena shieldu.Ziadne srackove airmouse a podobne hovadiny kde aj pohyb v menu je hotova katastrofa.Je tam vsetko co IP tv alebo streamovacie sluzby ponukaju plus este kodi ktore to este viac rozsiruje takze clovek nie je o nic pripraveny :)
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI 18.6

Příspěvek od petersk »

Prepáč, to som len preto spomenul, lebo väčšina ľudí ani nevie že je rozdiel medzi android TV a čistým androidom. V lacných čínskych boxoch je len čistý android, ktorý nikto aktualizovať nebude nikdy. A keď ich začnú používať prídu prekvapenia aké píšeš.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
agamon37
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 24.říjen 2012 - 16:39

Re: KODI 18.6

Příspěvek od agamon37 »

Zase tady někteří vůbec nepochopili,že je to zařízení určené primárně pro příjem satelitního signálu a to splňuje na výbornou.Kodi v.18.6 kterou používám na přehrávaní video souborů z ext zdroje, funguje bez problému.Síťové kokotiny typu Netflix,Stream cinema apod.nepoužívám.Zásadně si to co se mi líbí stahuji z uložišť.
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: KODI 18.6

Příspěvek od honza_81 »

A někteří zase třeba nepochopili to, že před nějakou aktualizací fungovalo i Kodi 18.7 v OpenATV bez problémů. Každopádně až mně to bude hodně vadit, tak zkusím jinou image se starší verzí Kodi, jak tu už někdo psal..
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: KODI 18.6

Příspěvek od peter54 »

petersk píše:Prepáč, to som len preto spomenul, lebo väčšina ľudí ani nevie že je rozdiel medzi android TV a čistým androidom. V lacných čínskych boxoch je len čistý android, ktorý nikto aktualizovať nebude nikdy. A keď ich začnú používať prídu prekvapenia aké píšeš.
Nepodceňujte čínske výrobky.
Mam doma uz takmer 2 roky lacny čínsky box tanix tx6 a vobec ma netrapi, ci ho niekto bude ešte niekedy aktualizovať (preco by neaktualizoval - zatial z android 7 na android 9) . Vsetko na nom funguje ako ma - appky z google play - pozeram na nom skylink live aj antik go a youtube s hlasovým vyhľadávaním. K tomu kodi s mall.tv, ta3, stream cinema, stream cinema 2.0, jojka, pvr enigma2, prehraje vsetky filmy (aj avi aj 4k), ma 3 usb, pripojene bluetooth sluchatka, namapovane sieťové disky, ma to 3 usb z toho jeden usb3, wifinu aj 5ghz a 100mbit rj45. Za 35 eur 4gb/32gb aj so zdrojom a airmouse - co viac si priať.
Ako úplné terno keby bolo veľmi zle, akože nieje a tak skoro ani nebude, dá sa do toho natiahnuť armbian a dostaneš parádny linux server - nfs, samba, apache, oscam - takmer nahradi rpi4 za polovičnú cenu.
Kontakt v profile cez www.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI 18.6

Příspěvek od petersk »

Ja ich nepodceňujem. Vlastná skúsenosť. Potrebujem takýto box na sledovanie streamov a filmov a kupovať k tomu ešte nejakú myš alebo touchpad považujem ja osobne za zbytočné a nepraktické. A s tým Ambianom to až také jednoduché nie je ale dá sa to nastaviť. Mne je jedno, či to kupuje niekto či nie, je to každého osobná vec. Na Tanix tx6 nikdy nebol Android 7. Vždy sa predávalo s Android 9 nie? aj mne napr na H96 max x3 funguje všetko, čo si uviedol, ale sa to nedá porovnať s Android TV na Mecool km9pro. Skús vyskúšať nejaký box s Android TV a potom porovnávaj. Ináč kto by chcel ten H96 max x3 predávam ho, dohodneme sa na dobrej cene :)
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: KODI v Octagone

Příspěvek od milan209 »

Pôjde mi stream cinema na kodi bez Vip účtu?
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: KODI v Octagone

Příspěvek od 9000peter »

Pôjde auto bez benzínu???
Keďže sa zaujimas o stream cinema tak jedine z VIP kra.sk
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Odpovědět

Zpět na „Plugins“