Kodi

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
bery11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 26.květen 2010 - 12:28

Re: Kodi

Příspěvek od bery11 »

Zdravím,
mám dm900 uhd image experimental gemini.
nainstaloval jsem na čisto kodi 18.2 leia. doinstaloval certifiat dle rad a stream cinema c. funguje. Ještě používám doplněk ELH (funguje). Ostatní jsem nezkušel.

Bohužel mi nepřehrává 4k streamy. Přehrává filmy jen cca do 4GB.

Neví někdo, co s tím?
Uživatelský avatar
mido222
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 06.říjen 2014 - 13:38
satelitni prijimac: Zgemma h7s

Re: Oktagon 8008 a zamrznuté kodi

Příspěvek od mido222 »

Už jste to zamrzání vyřešily? Mám stejný problém.
potretma
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.červen 2020 - 13:51
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K COMBO

OpenATV 7.0 + Kodi 19.3 Matrix

Příspěvek od potretma »

Ahoj,

mám menší problém na svojom Octagone s image OpenATV 7.0
Pri prehrávaní videa v Kodi mi po krátkom čase (5-10min) začne vypadávať zvuk, následne sekať video až zamrzne celý receiver. Pomôže len tvrdý reštart.
Myslel som najskôr, že problém je v plugine SCC alebo internetovom pripojení ale v tom to nie je. Rovnako sa to sekne aj pri prehrávaní videa z domácej siete (NAS).
Našiel som podobný problém popísaný na fórach Kodi, kde sa rieši vyrovnávacia pamäť. Skúšal som nastavovať ale nepomohlo to. Tam sa ale popisuje len prerušované prehrávanie, nie celkové zamrznutie.
Takisto som hľadal na OpenATV fóre ale tiež márne.

Používate niekto OATV 7.0 s Kodi na tomto prijímači?
Aktuálne prepínam na image V6.4 ak chcem pozerať niečo zo SCC, tam takýto problém nie je.
blackfire
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 20.prosinec 2009 - 14:32

Re: OpenATV 7.0 + Kodi 19.3 Matrix

Příspěvek od blackfire »

mam 6.4 ale nejede mi archivcZSK stream cinema community titulkz embedded, tak ak niekto vie ako na to prosím o pomoc, lebo ani Kodi nejde nainstalovat SCC
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.prosinec 2021 - 15:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenATV 7.0 + Kodi 19.3 Matrix

Příspěvek od kacer74 »

potretma píše:Ahoj,

mám menší problém na svojom Octagone s image OpenATV 7.0
Pri prehrávaní videa v Kodi mi po krátkom čase (5-10min) začne vypadávať zvuk, následne sekať video až zamrzne celý receiver. Pomôže len tvrdý reštart.
Myslel som najskôr, že problém je v plugine SCC alebo internetovom pripojení ale v tom to nie je. Rovnako sa to sekne aj pri prehrávaní videa z domácej siete (NAS).
Našiel som podobný problém popísaný na fórach Kodi, kde sa rieši vyrovnávacia pamäť. Skúšal som nastavovať ale nepomohlo to. Tam sa ale popisuje len prerušované prehrávanie, nie celkové zamrznutie.
Takisto som hľadal na OpenATV fóre ale tiež márne.

Používate niekto OATV 7.0 s Kodi na tomto prijímači?
Aktuálne prepínam na image V6.4 ak chcem pozerať niečo zo SCC, tam takýto problém nie je.

Stejne a nikdo nedokazal vysvetlit pomoc ...
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Kodi - Magio GO

Příspěvek od vikino »

Ma niekto skusenost s pouzivanim magio go v kodi? V Open ATV 6,4 je kodi vo verzii 18.9 Leia a do nej som nainstaloval z cder.sk doplnok Magio GO. Po instalacii si nacitalo programy, prihlasil som sa v nastaveni na moj ucet, ale ked kliknem na konkretny program, tak prehravac akoby sa chcel spustit, ale len na pol sekundy a vrati sa naspat na zoznam. Je tam potrebne este nieco nastavit? Vopred dakujem za nakopnutie.
Přílohy
magio go kodi.jpg
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: OpenATV 7.0 + Kodi 19.3 Matrix

Příspěvek od vikino »

potretma píše:Ahoj,

mám menší problém na svojom Octagone s image OpenATV 7.0
Pri prehrávaní videa v Kodi mi po krátkom čase (5-10min) začne vypadávať zvuk, následne sekať video až zamrzne celý receiver. Pomôže len tvrdý reštart.
Myslel som najskôr, že problém je v plugine SCC alebo internetovom pripojení ale v tom to nie je. Rovnako sa to sekne aj pri prehrávaní videa z domácej siete (NAS).
Našiel som podobný problém popísaný na fórach Kodi, kde sa rieši vyrovnávacia pamäť. Skúšal som nastavovať ale nepomohlo to. Tam sa ale popisuje len prerušované prehrávanie, nie celkové zamrznutie.
Takisto som hľadal na OpenATV fóre ale tiež márne.

Používate niekto OATV 7.0 s Kodi na tomto prijímači?
Aktuálne prepínam na image V6.4 ak chcem pozerať niečo zo SCC, tam takýto problém nie je.
Presne toto robi kodi v images postavenych na novom phytone 3, v egami 10, atv7 atd.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Re: Octagon SF 8008 OpenATV 7.1

Příspěvek od ambin »

9000peter píše:Chlapci môžte testovať OpenATV 7.1
Nejaký pokec.
Marně se snažím zprovoznit Kodi 19 ve VU+UNO 4KSE, kde Stream Cinema Community v SW Open Black Hole5 padá. Ty máš ve svém OpenATV Kodi 20 a jede plynule video i audio v tomto video doplňku???? Prosím o odpověď.
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
potretma
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.červen 2020 - 13:51
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K COMBO

Re: Kodi

Příspěvek od potretma »

Hľadal som príčinu tohto problému a podarilo sa mi zistiť, že problém je vo využívaní pamäte. Kodi stále postupne využíva viac a viac pamäte až príde do stavu, že celý receiver zamrzne keďže nemá už žiadnu voľnú pamäť.
Skúšal som použiť swap súbor na rozšírenie pamäte, max veľkosť 2GB, ale toto len oddiali problém. Takisto to nakoniec zamrzne.
Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť riešenie nikde na fórach, oatv fórum tiež nič.

Prikladám obrázky, kde je vidieť ako sa zaplní pamäť po cca pol hodine prehrávania filmu v Kodi.

Prípadne je nejaký iný spôsob ako prehrávať z SCC bez využitia Kodi? U OATV 6.4 je to možné cez Archív CZ/SK, ale ten tiež nie je pre 7.0.
Přílohy
Kodi2.PNG
kodi1.PNG
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Kodi

Příspěvek od 9000peter »

Buď archív premium alebo už vyšlo OpenATV 7.1 kde vravia že je veľa opráv aj v kodi.

Chlapci tuto treba písať s vašim problémom ohľadom kodi.
Naposledy upravil(a) 9000peter dne 09.leden 2022 - 11:15, celkem upraveno 1 x.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Octagon SF 8008 OpenATV 7.1

Příspěvek od 9000peter »

Ja KODI nemám nepoužívam nemám na to dôvod.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Kodi

Příspěvek od vikino »

Hm, to by tam to KODI vo feede muselo byt k dispozicii... ja ho tam nemam. ATV 7.1 zo 7.1.2022.
Přílohy
kodi atv7.1.jpg
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Octagon SF 8008 OpenATV 7.1

Příspěvek od vikino »

KODI 20 zmizlo z feedu a Archiv czsk premium sa do toho neda nainstalovat.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 8008 OpenATV 7.1

Příspěvek od kacer74 »

Potvrzuji , neni tam kodi ani chocholousek ..testuji dal .
Kazdopadne kdyz jsem se ptal tvurce SSC na podporu kodi 20 ,poslal me do P.... ze je to jeste brzo a neoverene..
Treba uz zmenil nazor .
Kazdopadne diky za jeho praci .
potretma
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.červen 2020 - 13:51
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K COMBO

Re: Kodi

Příspěvek od potretma »

9000peter píše:Buď archív premium alebo už vyšlo OpenATV 7.1 kde vravia že je veľa opráv aj v kodi.

Chlapci tuto treba písať s vašim problémom ohľadom kodi.
...presne tam som aj písal :-)
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Kodi

Příspěvek od pavel1978 »

potretma píše:Hľadal som príčinu tohto problému a podarilo sa mi zistiť, že problém je vo využívaní pamäte. Kodi stále postupne využíva viac a viac pamäte až príde do stavu, že celý receiver zamrzne keďže nemá už žiadnu voľnú pamäť.
Skúšal som použiť swap súbor na rozšírenie pamäte, max veľkosť 2GB, ale toto len oddiali problém. Takisto to nakoniec zamrzne.
Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť riešenie nikde na fórach, oatv fórum tiež nič.

Prikladám obrázky, kde je vidieť ako sa zaplní pamäť po cca pol hodine prehrávania filmu v Kodi.

Prípadne je nejaký iný spôsob ako prehrávať z SCC bez využitia Kodi? U OATV 6.4 je to možné cez Archív CZ/SK, ale ten tiež nie je pre 7.0.
Tak úplně přesně se takhle chová zgemma H9, ale na KODI 18.x samozřejmě například na OpenATV 6.3, nebo 6.4 :-)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 10.leden 2022 - 13:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Oktagon 8008 a zamrznuté kodi

Příspěvek od pavel1978 »

lxb píše:Zdravím pani - mám nainštalované atv 6.4 a kody leila - v kodi mám iba stream cinema a sosac - problém je že keď dám na stream cinema film tak celé kody zamrzne a nereaguje prijímač - musím ho natvrdo vypnúť vzadu od el siete neviete v čom môže byt problém ?
A o který přijímač jde, Octagon SF8008 toto nedělá, jak jsem už psal týká se to například Zgemma H9, Opticum HD61 a podobné co používají stejné drivery.... nainstalovat KODI 17.6, tam je to v pohodě...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 10.leden 2022 - 13:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: Kodi

Příspěvek od sarsan »

potretma píše:Hľadal som príčinu tohto problému a podarilo sa mi zistiť, že problém je vo využívaní pamäte. Kodi stále postupne využíva viac a viac pamäte až príde do stavu, že celý receiver zamrzne keďže nemá už žiadnu voľnú pamäť.
Skúšal som použiť swap súbor na rozšírenie pamäte, max veľkosť 2GB, ale toto len oddiali problém. Takisto to nakoniec zamrzne.
Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť riešenie nikde na fórach, oatv fórum tiež nič.

Prikladám obrázky, kde je vidieť ako sa zaplní pamäť po cca pol hodine prehrávania filmu v Kodi.

Prípadne je nejaký iný spôsob ako prehrávať z SCC bez využitia Kodi? U OATV 6.4 je to možné cez Archív CZ/SK, ale ten tiež nie je pre 7.0.
prosim posli prikaz, "total comander" v telnete
vu zero 4k, ATV 7.2
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Kodi

Příspěvek od vikino »

Tak som na skusku chcel nahodit ATV 6.2, no ten uz nenabootuje, asi mu uz nesedi novsi bootloader v boxe. Tak som skusil ATV 6.3 posledny z pred roka a ten sa chytil. Kodi je mozne stiahnut vo verzii 18.9 Leia a bolo potrebne opravit certifikaty, kedze nebolo mozne zmenit ani jazyk na CZ/SK.

Kód: Vybrat vše

rm /usr/share/ca-certificates/mozilla/DST_Root_CA_X3.crt

rm /etc/ssl/certs/DST_Root_CA_X3.pem

update-ca-certificates
restart boxu.

Ponastavoval som to vsetko, nahodil zdroje a obe stream cinemy a zatial vsetko slape. Motal som sa v menu KODI a pozeram 4k filmy s HDR a zatial ok, bez zadrhelu a zamrznutia. Jasne, ze 4k tak maximalne do 20GB, ale to uz zavisi u kazdeho aky ma rychly net a pod.
Tak kym nam vratia do feedu v ATV 7.1 KODI 20, tak zatial toto vyzera pouzitelne... alebo pouzivat v inych img archivczsk, alebo archiv-premium.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Octagon SF 8008 OpenATV 7.1

Příspěvek od vikino »

Tak 7.1-ka nam nejak zaspala. Vysla 5.1.2022 a 7.1.2022 jedna aktualizacia. Z feedu zmizlo KODI 20 a odvtedy sa nic nedeje. Ale zije ATV7.0 s py3, tam to aktualizuju skoro kazdy den...
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
Odpovědět

Zpět na „Plugins“