PermanentClock

Moderátoři: EnoSat, misanov, mtester270

Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od Andrej_BS »

V balíku sa nachádza okrem py aj pyo súbor. Takže asi netreba nič konvertovať. Čo znamená pyo_dis ?
Ď, -A-
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 312
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od tomko »

Pyo_dis je súbor po prekonvertovani. Ten súbor vie Windows spracovať a otvoriť (napr. Pspad), Enigma potrebuje "pre svoju činnosť" len súbor pyo. Tzn. Po úprave súbor keď budeš posielať do prijímača tak ho posielaj s koncovkou "py" a po reštarte vznikne ďalší (rovnaký nazov) súbor ale s priponou pyo a potom môžeš vymazať súbor s py
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od Andrej_BS »

Ďakujem za nasmerovanie.., už som sa v tom zorientoval, aj _dis súbor som dostal. No zizstil som, že ten plugin asi len ľahko neupravím aby išiel ako si predstavujem. Zatiaľ som veľa neposkúšal, takže ešte ma to baví. Ale budem skúšať, snáď sa to podarí...
Ď za rady "tomko", -A-
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od alben »

aky skin pouzivas? Ak hdglass hladaj v skin.xml funkciu "PermanentClockScreen" a tam mozes menit font,velkost atd.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od Andrej_BS »

No, chcel by som, vlaste sa mi to pozdáva ako dosť užitočné. A to je permanetclock s progres barom. Takýto nájdete u PKT hyperion. Zistil som, že ak v tom images (PKT) zmením na iný skin ako sú tam pri nainštalovaní images, tak ten progres bar sa tam nezobrazí. Pre vysvetlenie, ten progres bar ukazuje časový priebeh programu, takže máte stále k dispozícii pod hodinami pásik, ako dloho bude ešte trvať film, pre orientáciu super.
Ten plugin je v images len ako *.pyo súbor, preto som hľadal čo to je za súbor, aby som ho vedel čítať. Ale mám pocit že to musí byť akosi naviazané na ten konkrétny skin. Pritom v súbore *skin*.xml nieje ani zmienka o funkcii premanetclock, ktorá zase pri iných images je. Bordel.... V inom skine sa ten pásik nezobrazí.
Konkrétne idem na Newnigma so skinom metrixstylehd a tam ho aj dostanem, snáď :)
-A-
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 312
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od tomko »

Keď budem pri Pc tak môžem poslať zazipovaný súbor ktorý prekopirujes a reatartnes a pôjde to. Len je dôležité aký skín používaš,či hd alebo SD skin.
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od Andrej_BS »

box mám nastavený na 1080i..FHD.., tak asi potom FHD skin, alebo HD. Vlastne v názve skinu je to naznačené MetrixStlyeHD :)
Som zvedavý.
:shock: :shock: :shock:
-A-
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 312
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: PermanentClock plugin a hrúbka písma

Příspěvek od tomko »

toto používam ja, ked používaš hd skin, tak si musíš upraviť veľkosť, a to nie len hrúbku a výšku, ale aj vytýčený obdĺžnik, ktorý vymedzuje hodiny. najskôr vyskúšaj a potom upravuj
Přílohy
PermanentClock.zip
(9.05 KiB) Staženo 48 x
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock

Příspěvek od Andrej_BS »

Ďakujem. Presne tu som skončil. Túto upravenú verziu mám asi s podobnej stránky, tuším som s tej stránky skúsil všetky modifikované verzie. Progress bar sa nezobrazí pod skinom MetriXstyleHD ani pod Nukeevo.
Skúšal som meniť v *.py meniť niekoľko vecí, ale márne. Font, color..., size... Asi to bude skinom....
Na začiatok by mi stačil skin pod ktorým sa ten progress bar zobrazí, v img. Newnigma2. Potom budem pátrať daľej.
Tvorca skinu MetrixStyleHD mi odpísal, že s tým nemá nič, pokiaľ to nehodí zelenú...
Ešte som myslel, že nejaké progress*.png by som mal niekam nakopírovať.., ale nič také....
:) ešte raz Ď.
-A-
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 312
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: PermanentClock

Příspěvek od tomko »

Najskôr by si mal zväčšiť "veľkosť vyrezu" kde sa má zobraziť čas ( oznaceny ako číslo, číslo) a až potom font a veľkosť vyrezu cisla
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: PermanentClock

Příspěvek od Andrej_BS »

Mal som tušenie že to zobrazenie progresbaru bude súvisieť so skinom. Súbor plugin.py som nechal zatiaľ pôvodný, ten ktorý sa nainštaloval z feedu. Hral som sa iba zo skin.xml a to mi zatiaľ úplne stačí.
Takže takto, img. Newnigma2 + skin MetrixStyleHD 11.8.
Ď za všetky rady...
-A-
Přílohy
screenshot.jpg
Odpovědět

Zpět na „Plugins“