KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Odpovědět
pato3691
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 25.leden 2016 - 2:29
satelitni prijimac: GI Xpeed LX3

KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od pato3691 »

Ahojte, mám SF8008 s image Egami 9.0.5 a verziu KODI 18.9 (18.9.0) Git:20210714-nogitfound. Po čistej inštalácií KODI som nainštaloval doplnok Stream Cinema Comunity. Mám ale problém že pri prehrávaní filmov mám príliš veľké využitie CPU (100%) a filmy tým pádom lagujú povedzme 20 FPS záleži na aktuálnej scéne vo filme. Čím vyššiu kvalitu prehrávania zvolím tým viac je film "pomalší" nedá sa na to pozerať. Je to samotným prijímačom že jednoducho nestíha to CPU a nieje možné nič urobiť alebo je to skôr nejakým nastavením prehrávania ? Posielam snímku využitia CPU. Pokiaľ si zvolím kvalitu povedzme 3 Mbit/s 3,34GB FHD 1080P CPU je využité na 80% ale v určitých scénach vyskočí na 100% a aj tak ten obraz nieje plynulý. Pokiaľ si zvolím kvalitu 4,23 Mbit/s 4,60GB FHD1080P tam ide CPU takmer stále na 100% mimo nejakých čierných scén a film je nepozerateľný. Ak zvolím film 7,34 Mbit/s 8,19GB HD 720P obraz je plynulý a využitie cpu nejakých 40-50 %
Ak by mal niekto tip ako to nastaviť aby to šlo plynulo prípadne nejaké info k tomu že sa to nedá na tomto prehrávači podelte sa. Ďakujem pekne
Přílohy
Kodi.PNG
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od 9000peter »

Jednoduché riešenie na kodi si kúp nejakú čínsku Android krabičku za pár dolárov a budeš mať pokoj.
SF 8008 ( aj ostatné E2 stroje ) je prioritne na príjem dvbs2 a nie je to multimediálne centrum. Všetko ostane ako napr. Kodi je len bonus ktoré +- funguje/ nefunguje....
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
pato3691
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 25.leden 2016 - 2:29
satelitni prijimac: GI Xpeed LX3

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od pato3691 »

Jasné tomu rozumiem, len by som chcel vedieť či nieje nejaká možnosť napríklad iný image staršia verzia kodi či to niekomu ide alebo nie. Mal som čínsku krabičku a bola to hrôza a tak isto nechcem ďalší ovládač. Ak to nepôjde tak nie :) Len má to zaujíma
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

Ja sa s tym trocha hram a skusam kodi v roznych images.
Kodi 18.9 v ATV6.4 - ide nainstalovat skoro vsetko co potrebujem (SC, SCC, dalsie video doplnky). Funguje v celku dobre, mozem pustit aj 4k film tak do 15GB, niekedy aj vacsi. Niekedy sa stane ze v pohybe v menu kodi to cele zamrzne a je potrebny restart vzadu vypinacom. Film ktory od zaciatku ide a neseka, prehra vacsinou cely.

Kodi 19,4 v ATV7.0 alebo Egami 10.0 - ide nainstalovat podobne vsetko ako v 18.9. Taktiez sa stava ze to niekedy zamrzne v pohybe menu v kodi. Pusteny film ak sa podari spustit ide tak 10-15 minut, potom zastane a treba restart zadnym vypinacom. Kodi 19.4 v octagone sf8008 nepouzitelne.

Kodi 20 v Egami 10.1 alebo v ATV 7.1 - vacsina doplnkov zatiaľ nekompaktibilnych s touto verziou Kodi. Mne islo nainstalovat SC a kym som este mal predplatene, tak som SC v Kodi 20 skusal a islo to dobre. Filmy isli spustit aj 4k tak do 20GB a aj pohyb v menu rychly. Film prehra bez sekania cely. SCC v kodi 20 zatial nejde.

Momentalne mam predplatene SCC, tak vyuzivam kodi 18.9 v atv 6.4. Preferujem kodi oproti archivu czsk hlavne koli lepsiemu menu v SCC teda pokial ma to nenasere a netreba to viackrat restartovat kym najdem film. :-) potom sa vratim do archivu cz sk a pustim film v tom :-D

Edit: je potrebne si uvedomit, ze ak chce niekto vyuzivat v sf8008 multiboot a v kazdom slote pre image pouzivat rozne images s roznou verziou kodi, tak kodi si vytvara v media/hdd svoj skryty adresar ".kodi". A ten ma kazda verzia kodi svoj specificky. Ak je napr. v slote 1 image atv6.4 a v nom kodi 18.9 so svojim adresarom na hdd, tak ked sa prepne v multiboote do slotu 2 na image atv 7.1 s kodi20, tak ten adresar na hdd je nekompaktibilny a kodi sa nepodari spustit. Treba ten adresar .kodi z atv6.4 na hdd vymazat a potom sa kodi 20 v atv7.1 spusti a adresar na hdd si vytvori svoj...
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
pato3691
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 25.leden 2016 - 2:29
satelitni prijimac: GI Xpeed LX3

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od pato3691 »

Ďakujem pekne, tiež sa s tým hrám ale skúšal som práve naopak staršie image ktoré majú staršiu verziu KODI. Najprv som inštaloval OpenATV 6.4 s verziou KODI 18.9 a potom OpenEight 6.7 s rovnakou verziou. Problém bol rovnaký využitie CPU 100% a film sa sekal resp. išiel možno na 20fps. Teraz som ale urobil čistú inštaláciu Egami 10.0 R-22 a je to dokonalé. Pri 4 GB filme je využitie CPU cca 40% stále pri 9 GB filme kolo 70% prehrávanie je plynulé tak ako má byť. Zamrzanie ktoré spomínaš som mal pri egami 9.0.5 ale ja som to mal úplne nepoužiteľné, zamrzlo to vždy zhruba po 20 sekundách. Po online update na egami 9.0.6 som mal neustalý bootloop a enigma nenabehla. Tak som sa rozhodol skúsiť ešte raz egami 10 ktoré som mal už skôr ale doplnok SCC ešte nebol pre verziu kodi 19. Čiže moja aktuálna verzia KODI je 19.3. Žiadne zamrzanie, omnoho lepšie prehrávanie čo vidno hneď aj na využití CPU a ako bonus egami 10 má hádam najkrajšie prostredie čo sa týka vzhľadu. :)
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

Ok, dik za tip. Ked bude cas, tak egami10.0 vyskusam s kodi 19, ci to vydrzi dlhsie ako 15-20 minut pusteny film. Mne to v 19ke vzdy zamrzlo. Tak som zvedavy.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
pato3691
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 25.leden 2016 - 2:29
satelitni prijimac: GI Xpeed LX3

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od pato3691 »

Určite skús, troška neskoro som prečítal tvoj Edit :D Po kompletnom nastavení enigmi som na koniec pripojil sieťový disk a použil mount as HDD. Potom keď som pustil KODI bol rozladený obraz, doplnok SCC vôbec nebol nainštalovaný, keď som to urobil všetko od začiatku KODI zamrzlo a je potrebné ho vypnúť cez zadný vypínač... Tak a môžem na novo, ak sa mi to podarí urobiť znova napíšem sem postup.
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

Skusil som Egami 10.0 s Kodi 19.3 a SCC sice nainstalovalo, ale po chyvilke vyhodilo chybu a nedalo sa prihlasit.
Tak som skusil Open ATV 7.1 ci tam nenastala nejaka zmena a div sa svete do Kodi 20 som nainstaloval SCC.... tak testujem.. :-)

EDIT: zatial ide , aj 4k s HDR ide pekne plynule... este mi to ani v menu neseklo...hmmmm, parada.
EDIT2: vyliezol som z kodi do enigmi a naspat do kodi 20 a SCC hlasi chybu. Hold , SCC oficialne zatial podporuje len kodi do verzie 19.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

Tu je pusteny v ATV 7.1 v Kodi 20 na pozadi systemovych informacii film AVATAR v 4K :
Přílohy
kodi 20 s pustenym 4k filmom.jpg
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
pato3691
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 25.leden 2016 - 2:29
satelitni prijimac: GI Xpeed LX3

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od pato3691 »

Čiže nejde mi to ani na EGAMI 10 šlo to chvíľku keď ostali konfiguračné súbory v zložke .kodi s verzie 18.9. Tak idem teda skúsiť OpenATV 7.1

//Edit
Tak nainštaloval som najprv openatv 7.0 kodi verzia je 19.4 . Všetko funguje parádne, ale po pripojení sieťového disku ktorý je mount as HDD aby som mohol nahrávať Kodi prestalo fungovať úplne zamrzlo a bolo potrebné vypnutie vypínacom. Automatický je to pripojené na /media/hdd kde si kodi vytvorí zložku miesto /home/root/.Kodi Keď som odpojil sieťový disk Kodi ihneď nabehlo. Nedalo by sa to nejak poriešiť?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od petersk »

V Kodi ten HDD máš pridaný ako zdroj? Pridaj HDD priamo v Kodi, nepoužívaj cestu na nahrávanie cez box /media/hdd. A v E2 cestu nahrávania nastavenú na HDD?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od siletblok »

pato3691 píše:...Všetko funguje parádne, ale po pripojení sieťového disku ktorý je mount as HDD aby som mohol nahrávať Kodi prestalo fungovať úplne zamrzlo a bolo potrebné vypnutie vypínacom. Automatický je to pripojené na /media/hdd kde si kodi vytvorí zložku miesto /home/root/.Kodi Keď som odpojil sieťový disk Kodi ihneď nabehlo. Nedalo by sa to nejak poriešiť?
Presun si ten adresar .kodi z /home/root/ do /media/hdd/ a tak to skus. :wink:
Naposledy upravil(a) siletblok dne 06.květen 2022 - 10:59, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

pato3691, Nemozes mat dva adresare .kodi, aj v home/root , aj v media/hdd. Pokial pripojis hdd a povodne si mal .kodi adresar v home/root, tak ten musis vymazat. Zbytocne sa ale zaoberas s KODI 19 v ATV 7.0. ... ,ale ked neveris mojej skusenosti, skus sam :) Najlepie je ked si to kazdy vyskusa sam.

EDIT: Ten adresar .kodi je neviditelny, vidi ho napr. dreamexplorer. Dokaze ho aj vymazat, alebo presunut...vsetko s DO.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od petersk »

Sieťový disk v Kodi na E2 treba pridať ako zdroj cez pridať sieťovú cestu a podľa IP adresy/miesta v sieti nie ako externé úložisko/media/HDD a ak chce nahrávať keďže Kodi v E2 používa player E2 cestu na nahrávanie treba nastaviť takú istú cestu ako v E2 je v nastaveniach /nato som neprišiel prečo/. Ten skritý adresár .kodi vytvorí Kodi všade akonáhle sa pripojí niečo ako zdroj, takže podľa mňa to posúvať netreba.
Mne tiež zamŕzal box a po takejto úprave mi funguje dobre.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od siletblok »

Pokial si pripoji nejake ulozne zariadenia ako /media/hdd tak podla mna treba. Ale hadat sa s tebou do krvi alebo hadzat sa o zem kvoli tomu urcite nebudem. :D
Obrázek
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od petersk »

No zase až do krvi nemusíš :D , lebo až do detailov to nemám preskúmané, ale ak pristupuje na HDD cestou ako je mountnutý v E2 /media/HDD tak nevytvorí.. Ale ja mám pripojený jeden USB disk a jeden sieťový disk ako zdroj a na obidvoch ten adresár .kodi vytvoril Kodi sám, nič som nekopíroval. Ale u niekoho to môže byť inak. Len som popísal moju skúsenosť, za skúšku nedá nič :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od georg11 »

Ahoj, zkusil jsem kodi v image Pli, stáhnul jsem ho z jejich feedu, nainstaloval jsem repozitáře, SC i SCC vše se zdálo být v pořádku ale po přihlášení a výběru filmu se jakoby nenačte a nepřehraje. V image ATV 6.4 je to funkční. Nezkoušel jste to někdo v PLi? Díky Zkoušeno v Octagon 8008
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od vikino »

Nepises aka verzia KODI tam je a v akom PLi?
PS: ja pouzivam KODI 20 Nexus Alpha 1 v ATV 7.1 a plne funkcne SSC.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: KODI veľké využitie CPU a lagovanie

Příspěvek od georg11 »

PLi8.2 i Developer Kodi 18.9 Leila
Vypadá to jako kdyby tam nebyl funkční přehravač
1..jpg
2.jpg
3.jpg
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“