Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

Mám již půl roku Octagon SF8008 4K UHD Combo. Jsem s ním celkem spokojen a teď jsem zakoupil SF8008 verzi MINI jako druhý přijímač. Postupně jsem všechno nastavil dle prvního, ale nemohu ovládat zvuk (vol + -), ani Mute. Ovládačka je jiná, ale funguje na starem přijímači. Chyba je v nastavení přijímače, ale nevím kde. Už jsem porovnal pomalu všechny položky, upravil nastavení, ale neoživil jsem to. Nová ovládačka umožňuje naprogramovat funkce televize a to pouze "power,vol+ a vol- a tv/av". Asi budu nucen zkopirovat firmware ze starého do MINI. četl jsem, že jsou stejné a mělo by to fachčit.
Pokud někoho napadné, kde se to dá nastavit, budu rád. Podrobné návody nejsou, musí se to všechno "protrpět".
Skojo
Přílohy
Actagon8008-MINI.JPG
skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

Vyřešeno nahráním nového firmwaru. Na příčině budu dál pracovat. Pokud to najdu v nastavení ozvu se.
Skojo
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od Wozi »

Jsk jsi s verzí mini spokojen? Taky o něm uvažuji jako další box do pracovny. Neduhy? Klady, zápory.... z hlediska tvé zkušenosti, nebo radši vzít verzi ,,dospělou,,
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

Ahoj Wozi,
s verzi mini, jsem po nahratí nového firmwaru a jeho sladění s "dospělou" verzi jsem velmi spokojen. Zatím jsem nezaregistroval, že by mi něco chybělo. Mám ho jako další box do ložnice. seřazení kanálu jde zkopirovat přes počítač z hlavního STB do MINI. WiFi stačí i jedna antena. Je to přes 10m. Když budeš chtít vědět něco specifického, dej vědět. Jinak doporučuji. Skojo08
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od Wozi »

Jj dík, co přehřívání, případné restarty, plánuji HO schovat za TV.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od w.o.l.f. »

skojo08 píše:Ahoj Wozi,
s verzi mini, jsem po nahratí nového firmwaru a jeho sladění s "dospělou" verzi jsem velmi spokojen. Zatím jsem nezaregistroval, že by mi něco chybělo. Mám ho jako další box do ložnice. seřazení kanálu jde zkopirovat přes počítač z hlavního STB do MINI. WiFi stačí i jedna antena. Je to přes 10m. Když budeš chtít vědět něco specifického, dej vědět. Jinak doporučuji. Skojo08
jaký je v tom image?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od Wozi »

No myslím že tam bude mít OpenATV.... ale snad se ,,skojo08,, ozve ;)
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od w.o.l.f. »

asi je to tak, našel jsem cca 3/4 roku starou recenzi
https://www.parabola.cz/clanky/6899/oct ... u-a-t2-mi/
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od vlada »

Jsou to srovnatelné přístroje, verze mini se o něco více hřeje, ale jinak OK. Rozdíl je ve velikosti paměti a síťovce. Aktuálně nainstalován Eurosport player a jede super. :good:
karlospv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 22.leden 2008 - 21:17

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od karlospv »

Rozdil mezi mini a klasickou verzi je jen u prehravani vetsich 4k filmu. U mini je 100mbit sitovka a obcas si brnkne o strop.
Rekl bych ze zanedbatelny rozdil, za ty prachy to slouzi dobre. Teplotu jsem nezkoumal ale nebude to nic extra.
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od Wozi »

karlospv píše:Rozdil mezi mini a klasickou verzi je jen u prehravani vetsich 4k filmu. U mini je 100mbit sitovka a obcas si brnkne o strop.
Rekl bych ze zanedbatelny rozdil, za ty prachy to slouzi dobre. Teplotu jsem nezkoumal ale nebude to nic extra.
A máš v tom OpenATV nebo jiný image.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
karlospv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 22.leden 2008 - 21:17

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od karlospv »

V obouch mam OATV, zkousel jsem si hrat i s jinyma image pres recovery ale jsem na OATV jsem si uz za ty roky zvykl nejvic.
Pekna je image od sapro, nemusis pak uz nic instalovat. 8)
skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

Wozi píše:No myslím že tam bude mít OpenATV.... ale snad se ,,skojo08,, ozve ;)
Ano, je tam OpenATV6.4. Při normálním provozu se nepřehřívá. Zeťák ho má také a je schován za televizi a používá ten infra prodlužovák na D.O. a je s tím spokojen. Konečně je spokojená také manželka. Zatím se zasekl 2x. za půl roku.
mackh
Odborník
Odborník
Příspěvky: 373
Registrován: 14.leden 2010 - 16:16

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od mackh »

Jak naprogramovat novy ovladac (viz. fotka v prvnim prispevku) na ovladani jine TV ?
Konkretne na Samsung ?
GigaBlue UHD Quad 4K, openATV 6.4
OCTAGON SF8008 Mini, openATV 6.4
E-85 a 4x QUAD LNB (1W, 16E, 19E, 23,5E) + SG2100 s OP 100 cm 53E az 34,5W
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od peter54 »

Troska to závisí od typu Samsungu. Ak máš starší alebo nižší model s infrared ovladacom, postupujes podľa návodu na zadnej strane ovládača tvojho octagonu. Ak mas model s novým menejtlacitkovym ovladacom, musíš si obstarať na chvíľku nez to nastavíš (v obchode, od suseda, z aliexpressu) starší typ alebo univerzal, ktorý este pouziva ir signal.
Přílohy
Starší a novší ovládač k Samsungu
Starší a novší ovládač k Samsungu
Navod na zadnej strane ovládača
Navod na zadnej strane ovládača
Naposledy upravil(a) peter54 dne 12.březen 2021 - 18:25, celkem upraveno 1 x.
Kontakt v profile cez www.
mackh
Odborník
Odborník
Příspěvky: 373
Registrován: 14.leden 2010 - 16:16

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od mackh »

Dik,
nevsiml jsem si, ze je to tam napsane.
GigaBlue UHD Quad 4K, openATV 6.4
OCTAGON SF8008 Mini, openATV 6.4
E-85 a 4x QUAD LNB (1W, 16E, 19E, 23,5E) + SG2100 s OP 100 cm 53E az 34,5W
skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

mackh píše:Jak naprogramovat novy ovladac (viz. fotka v prvnim prispevku) na ovladani jine TV ?
Konkretne na Samsung ?
S tím jsem měl problém. Mám televizi LG. Programování je popsáno na zadní strane ovladače anglicky. Postupoval jsem podle návodu, nejdřív jsem naprogramoval ovádání zvuku, asi 10 pokusů,ale pořád se mi nechytalo tlačítko vypnutí Tv. Nakonec jsem použil externí naprogramovaný ovládač a tak se mi povedlo naprogramovat všechny nabízené funkce. Problém byl asi v nízké citlivosti Octagonu, nebo Ovládače LG. Jak jsem se zmínil zeťák ho má také, tak se jdu zeptat, jestli s tím měl problém.
Tady je návod:
1. Stiskněte tlačítko „SET“ na 3 sekundy, rozsvítí se červené světlo.

2. Stiskněte tlačítko „Napájení“ v oblasti TV CONTROL do 10 sekund, červené světlo bliká.

3. Udržujte dálkové ovládání televizoru a Octagonu proti sobě ve vzdálenosti 3 cm, stiskněte tlačítko „Napájení“ na dálkovém ovladači televizoru, červené světlo třikrát zabliká a zůstane svítit, učení proběhlo úspěšně.

4. Opakováním kroků 2 a 3 naučíte ovladač Octagonu další klávesy.
Opětovným stisknutím tlačítka „SET“ opustíte stav učení.
Aa
Zdraví Skojo
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od papapl »

Není jednodušší použít HDMI CEC (tedy, pokud jej TV podporuje)?
S "miníkem" jsem zpozoroval jeden problém. A to, pokud se "sekne" nějaká aplikace, třeba CSFD a já nemám trpělivost, až načte informaci o programu a vytrhnu přijímač ze sítě, pak boot trvá pekelně dlouho, tj. řádově minuty. A to i po instalaci čisté img. Neřeším, přijímač je na chajdě a zas tak často natvrdo neresetuji.
Img: OpenATV 6.4
skojo08
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.říjen 2008 - 20:34

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od skojo08 »

papapl píše:Není jednodušší použít HDMI CEC (tedy, pokud jej TV podporuje)?
S "miníkem" jsem zpozoroval jeden problém. A to, pokud se "sekne" nějaká aplikace, třeba CSFD a já nemám trpělivost, až načte informaci o programu a vytrhnu přijímač ze sítě, pak boot trvá pekelně dlouho, tj. řádově minuty. A to i po instalaci čisté img. Neřeším, přijímač je na chajdě a zas tak často natvrdo neresetuji.
Img: OpenATV 6.4
S moji starší LG televizi funguje HDMI CEC akorát START. Když vypnu sat. přijímač, tak televize pořád běží dál. Nenašel jsem nastavení HDMI CEC, aby to fungovalo i při vypnutí. Takže moje tv to nepodporuje. Proto jsem přivítal tuto možnost ovládání. Zeťák má mladší tv a jemu to fachčí. Je fakt, že občas se to sekne při nějaké divoké operaci. To se pak musí tvrdě vypnou ze sítě a pak to celé bootuje znova a trvá to poněkud déle.To se mi stálo asi 2x za 5 měsíců. Jinak jsem s tím velice spokojen. To tak, že se v tom moc nehrabu a chovám se k tomu jako uživatel.
Zulda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 18.duben 2011 - 13:14

Re: Octagon SF8008 4K UHD Combo Mini

Příspěvek od Zulda »

Mám taky starší plazmu LG, cca 10 let a taky se nevypíná. Ale funguje mi, když vypnu TV, tak se vypne i receiver. Takže zapínám jedním tlačítkem a vypínám druhým. Vypínání funguje tak v 90% případů.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“