Vypadavanie sietovej karty

Odpovědět
chainslaw
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 15.prosinec 2008 - 8:17

Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od chainslaw »

Zdravim vospolok

Po cca 3/4 roku mi zacala trucovat sietova karta - po cca dni sa prepne na 100 mb/s a po par hodinach skolabuje uplne.
Na switchi sice svieti 100 mb, ale nekomunikuje.
IP mam pevnu, test siete nezbehne - zasekne sa, restart sietovky sa zasekne, odpojenie/pripojeni kabla nepomaha, restart boxu nepomaha.
Musim to odpojit od napajania a potom sa konecne prebudi a funguje dalsie (niekedy) dva dni.

Ma niekto takuto skusenost?

Preplacol som image a nepomohlo.
Ma niekto novy - prevereny ovladac na sietovku ?
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od EnoSat »

na starej dm500 tento jav robili tantalove kondiky
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Rentgen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 02.prosinec 2019 - 16:09

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od Rentgen »

A pripojit ho na iny port na switchi si ratam skusal.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od kacer74 »

Sel bych po kabelu ....
mauricius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 16.září 2008 - 15:05

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od mauricius »

mám 2x tieto octagony sietovky mi blbnu na oboch...po novom image sa uplne boxy zblaznili...funguje mi to jedine ak zapichnem aj vlan....nerozumiem tomu
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od efendy55 »

uff....... ja mám 3-ks týchto bazmekov s toho dva doma a jeden v nemecku všetky samozrejme lan a nemám problém ....
skús reštartovať router a siete v bazmekoch a zapni si DHCP a malo by to fungovať ak máš správne nastavený router . jedine ešte že by si kápnul na vadné kusy na oboch bazmekoch .....
ešte ma napdlo nefríš na nete na mikrovlnke ???? tam bolo treba u niektorých operátorov nastaviť tuším že niečo 8855 alebo také niečo ..... #-o potom sa to už rozbehlo a ide to vraj do teraz bez problémov. ale ktomu už nech sa radšej vyjadria itečkári...
Všetko 4K
mauricius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 16.září 2008 - 15:05

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od mauricius »

efendy55 píše:uff....... ja mám 3-ks týchto bazmekov s toho dva doma a jeden v nemecku všetky samozrejme lan a nemám problém ....
skús reštartovať router a siete v bazmekoch a zapni si DHCP a malo by to fungovať ak máš správne nastavený router . jedine ešte že by si kápnul na vadné kusy na oboch bazmekoch .....
ešte ma napdlo nefríš na nete na mikrovlnke ???? tam bolo treba u niektorých operátorov nastaviť tuším že niečo 8855 alebo také niečo ..... #-o potom sa to už rozbehlo a ide to vraj do teraz bez problémov. ale ktomu už nech sa radšej vyjadria itečkári...

momentálne testujem openpli aj ked nemam tento image v laske....uz druhy den to funguje
chainslaw
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 15.prosinec 2008 - 8:17

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od chainslaw »

Takze kabel je OK, switch je OK - skusal som to na troch, pouzivam pevnu IP, nie HDCP.
Aktualne som postupil na dalsi level - drzalo sa to skoro tri tyzdne, nasledne ho preplo na 100Mbit, po par hodinach prestal komunikovat uplne. Sice na switchi svietilo 100 Mbit, ale ziadne pakety nechodili.
Po odpojeni / pripojeni kabla za uz ani nerozsvietil.
Takze 3x tvrdy restart vratane odpojenia kabla a restartu / vymeny switchu - nepomohlo.
prehodil som n Octagone siet na wifi, dalsi restart, potom s5 na LAN, dalsi restart a uz tyzden drzi na 1 Gb.
Nove image nezabralo, takze to bude sietovka.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od kacer74 »

No muze nemusi .zkousel jsi ze site na octagon primo pingat? Nemuzes mit kolizi ip adres? Je moznost na HULVATA natahnout jiny kabel ,pripojit jinde? ...atd tohle muze byt hodne veci nebo kombinace vice duvodu ..
kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vypadavanie sietovej karty

Příspěvek od kadko »

chainslaw píše:Takze kabel je OK, switch je OK - skusal som to na troch, pouzivam pevnu IP, nie HDCP.
Aktualne som postupil na dalsi level - drzalo sa to skoro tri tyzdne, nasledne ho preplo na 100Mbit, po par hodinach prestal komunikovat uplne. Sice na switchi svietilo 100 Mbit, ale ziadne pakety nechodili.
Po odpojeni / pripojeni kabla za uz ani nerozsvietil.
Takze 3x tvrdy restart vratane odpojenia kabla a restartu / vymeny switchu - nepomohlo.
prehodil som n Octagone siet na wifi, dalsi restart, potom s5 na LAN, dalsi restart a uz tyzden drzi na 1 Gb.
Nove image nezabralo, takze to bude sietovka.
Ja mam ten isty problem ale najviac blbne na Openatv. Pur E2 celkom v pohode
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“