Zapamatování pozice na read-only disku

Odpovědět
novalis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.září 2008 - 20:12

Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od novalis »

Ahoj,
mám nově SF8008 s OATV 6.3 a mám po síti namapovaný disk, přehrávání funguje bez problému, ale z důvodu bezpečnosti ho mám připojený jen jako read-only.
Lze nějak udělat, aby si mediaplayer pamatoval, kde jsem skončil s přehráváním filmu? Na předchozím STB Amiko Alien 2 jsem měl nainstalovaný PKT Hyperion a ten si to pamatoval ...

Neumí si OATV dělat nějakou cache s meta soubory lokálně?

Kodi zvládá zapamatování pozice, ale to používat nechci ...

Díky za jakýkoliv tip.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od kacer74 »

A co treba pouzit KODI a ftp pristup na hdd ...... a budes mit uplne jine moznosti . Proc to tlacit pres ten linuxovy system ?
novalis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.září 2008 - 20:12

Re: Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od novalis »

Kodi mi připadá zbytečné, většinu čas se díváme jen na TV a než se zapne Kodi, tak to trvá mnohem déle, než zmáčknutí "play", zobrazení seznamu souborů, vybrání a potvrzení. Jde o to, že v PKT Hyperion to fungovalo, tak jsem myslel, že OpenATV bude něco podobného také umět. Možná to bude chtít otevřít issue přímo na githubu openatv.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od kacer74 »

Klasika kdo s kodi neumi hodnoti ..pres kodi dokazes moc moc veci jen to musis objevit ..Zive vysilani dobry ,ale doplnky na archivy ,muzika atd / proste multimedialni hracka kam to vse dneska smeruje.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Co to je za hovadina hm. Ved OpenATV si uklada pozicie resp. dlzky odsledovanych videi na svojom internom disku. Ja pouzivam nazdielanu zlozku z PC s WIN-10 a tiez mam zakazany zapis do zdielanej zlozky na PC. Ked sledujem filmy z mojho PC na OpenATV resp. v set top boxe, normalne sa mi ulozi cas z videa, ktory som uz videl. V lavej casti u kazdeo filmu sa mi zobrazuje pasik a v nom je vidiet, kolko mam z konkretneho filmu odpozerane.
novalis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.září 2008 - 20:12

Re: Zapamatování pozice na read-only disku

Příspěvek od novalis »

@kacer74 - pro naše menší děti je jednodušší (když jede normálně TV) zmáčknout "play", vybrat v aktuálním adresáři soubor a dát OK ... než pouštět kodi, hledat to tam apod ... je to teď prostě rychlejší

@AwayFromKeyboard mě to zase OpenATV neukládá, mám Octagon SF8008 UHD TWIN koupený v TVdigitalne.cz, tam mi akorát napsali, že "Přijímači si poslední pozici filmu pamatuje, ale musí mu být umožněno zapsat si na disk tuto informaci do meta-souboru, to v případě read-only není splněno", což se mi moc nezdá, protože vím, že X roků starý PKT Hyperion si to pamatovat uměl ... možná mají nějakou speciální konfiguraci OATV, kde to je v EMC zakázané, nevím ...

zkoušel jsem hledat různě v nastaveních, ale nenašel jsem, kde by to mohlo být ...
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“