stream IP kamera

ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: stream IP kamera

Příspěvek od ager »

slax78
Kasr
gchevalier
mfpman

Chlapci dakujem moc pekne za pomoc uz to slape!
Takze nakoniec som nasiel a z feedu pod systemovymi balickami stiahol service app (videl som pri instalacii ze instaluje aj extplayer3)
V settingu cez dreamset som zmenil Stream Type z toho co bolo defaultne:
01 default.jpg
na extplayer3:
02 extplayer3.jpg
A hned isiel aj zvuk z kamery super.
Pozeral som aj ten echannelizer vyzera ze dobry program ozaj ale nevidim tam nikde ako pridat ten picon?
Da sa pridat aj ako picon aj obycajny obrazok alebo to musi byt len nejaky specialny format pre picon?
Dakujem pekne!
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: stream IP kamera

Příspěvek od ager »

slax78
Kasr
gchevalier
mfpman

Skusil som to iste nastavenie pre 4Mpix kameru Hikvision a takto sa to sprava:

1. Ak ma kamera nastavene rozliseni 2688*1520 a kodovanie videa je H265 tak mi ide cez default GstPlayer obraz BEZ ZVUKU na enigme2 v pohode.
2. Ak ma kamera nastavene rozliseni 2688*1520 a kodovanie videa je H265 tak mi ide cez Extplayer3 iba ZVUK a cierna obrazovka (bez obrazu) na enigme2.
3. Ak na kamere zmenim rozliseni na 1920*1080p a kodovanie videa dam na H264 tak mi ide cez Extplayer3 aj zvuk aj obraz na enigme2 presne tak ako ma.

Z toho predpokladam ze Extplayer3 ma problem s tym vyssim rozliseniem a preto to nejde. Alebo viete poradit nejake riesenie aby isiel aj obraz aj zvuk pri tom vyssom rozliseni 2688*1520 prosim Vas?

Pouzit 4Mpix kameru a nastavit main stream na 1920*1080p je urcite somarina kedze sa jedna o stream ktory sa aj nahrava a jeho kvalita by bola podstatne nizsia a to nechcem...
Dalo by sa pouzit substream (640*360) aby isiel aj obraz aj zvuk cez ExtPlayer3 (Nemam to odskusane zajtra to skusim) ale to ma zas nizku kvalitu obrazu a na velkej telke su to len take machule....

Viete nieco poradit please?
Dakujem moc za kazdu radu!
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: stream IP kamera

Příspěvek od slax78 »

1. Je možnosť navolit 2688x1520 s h.264 ?Ak ano, skús
2. Vyskúšaj extplayer3 od skyjet , nájdeš ho v sekcii Archív CZSK
3. 4K filmy ti na tom boxe idu bez problémov ?
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: stream IP kamera

Příspěvek od ager »

Dakujem za odpoved!

Odpovede na tvoje otazky:
1. Skusal som nepomohlo.
2. To som neskusal lebo som nasiel ine riesenie (nizsie popisane)
3. 4K filmy isli aj idu ok.

Vcera som pisal ze skusim ten substream tak som skusil a tam to islo ale obraz bieda takze to sa mi nepacilo aj ked fungovalo.

No a uz mi to funguje, tolko som skusal az sa mi to nakoniec podarilo a ide to aj obraz aj zvuk v plnej kvalite. Nebolo treba ani instalovat ziadne serviceapp, ani Extplayer3 ani v settingu menit to aby to prehravalo cez ten extplayer 3.
Stacilo spravit presne to co napisal @gchevalier tu v predchadzjucom prispevku na strane 1:

Kód: Vybrat vše

root@box:~# opkg list | grep mulaw
gstreamer1.0-plugins-good-mulaw - 1.18.5+git190+0c076-r0.35 - GStreamer 1.0 plugin for mulaw
root@box:~# 
root@box:~# opkg list_installed  | grep mulaw
root@box:~# 
root@box:~# opkg install gstreamer1.0-plugins-good-mulaw
Ale dolezite je potom dat restart boxu a to som nerobil a zato mi to neslo...Po restarte ide aj obraz aj zvuk v plnej kvalite a prehrava to cez default player. Funguje to super, je to rychle a prakticke.ozaj super.

Kazdopadne dakujem Vam za pomoc a rady dost som sa natrapil s tym :(

Este by nebolo zle keby si mi odpovedal ako tam pridat ten picon na tie kamery a ci sa da ten picon spravit aj z fotky please a uz to bude uplne ze top.

Vdaka!
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: stream IP kamera

Příspěvek od slax78 »

picon ide urobit aj z fotky,musi to byt ale vystupny format PNG.
Neviem aky skin pouzivas,ale najviac su rozsirene picon 220x132 transparent png.
Alebo vytiahni z boxu daku picon ktoru mas a pravim tlacidlom vo WIN si daj jej vlastnosti a tak isto v napr.Skicar urob picon z fotky ktoru chces.
A aby box videl tuto picon,tak nazov tej picon musi byt rovnaky ako mas definovy stream v settingu,takzvany REF udaj.Najdes ho opat cez daky setting editor.
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: stream IP kamera

Příspěvek od ager »

slax78, Dakujem super skusil som to vsetko funguje. Mam VTI image a skusil som tam dat foto pohlad z kamery ale nevyzera to moc pekne je to moc male...tak som skusil spravit picon z obrazka ikona kamery to je uz lepsie ale aj tak neni to moc pekne. Naj je asi napisat len CAM1, CAM2 ako piconu.
Aj som skusal hladat ved to by mali existovat uz hotove nejake picony original pre enigma2 s nejakym logom kamery ale nic som nenasiel. Ty nevies o niecom kde by sa dalo stiahnut?
Dakujem ozaj super si mi poradil a usanoval kopec casu ozaj!
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: stream IP kamera

Příspěvek od slax78 »

ager, Skus osloviť Chocholousek, ktorý nám tu robí picon do E2 mašín .
Nájdeš ho tu na fóre alebo má stránku picon.cz
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: stream IP kamera

Příspěvek od ager »

Ano viem je to makac ma tam ozaj vsetko mozne aj som tam hladal uz ale nenasiel som tam take picony.
chocholousek nemas nahodou prosim ta nejake picony pre kamery domace?
Dakujem
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“