Re: Octagon SF8008 -wifi

Odpovědět
Polis Miro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 01.říjen 2007 - 20:31
satelitni prijimac: Dreambox 820 HD, VU - UNO 4SE
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od Polis Miro »

Zdravím priatelia, nejde mi rozbehať wifi na tomto octagone. najde mi siete doma,ale keď to potvrdím,tak sa mi to nenakonfiguruje. Cez lan kábel ide v pohode. Netreba nejaký plugin stiahnúť :thankyou: . Díky :thankyou:
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od papapl »

Je potřeba správného ovladače (Plugin -> drivers), nebo jej instalovat ručně.

Pozn. ovladače jsou podle použitého Chipsetu v Dongle. Třeba TP-Link Archer T9UH má Chipset RTL8814AU...
Polis Miro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 01.říjen 2007 - 20:31
satelitni prijimac: Dreambox 820 HD, VU - UNO 4SE
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od Polis Miro »

Prosím ťa tie ovadače kde nájdem. V plugínoch. Octagón vidí moju sieť,ale sa nedokáže nakonfigurovat. Mám tam image Pure2. Dík
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od efendy55 »

ovládače pre ten box sú už v image .... nič už netreba inštalovať .... v openatv to funguje .... skontroluj si nastavenia siete ... :poklona:
Všetko 4K
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od papapl »

@efendi55: Nesouhlasím, že Image OATV obsahuje všechny drivery. Třeba pro zmíněný T9UH (můj oblíbenec :-)) se musí doinstalovat (odzkoušeno na OATV 6.2 i 3). RTL8814AU v Image není (stačí se podívat do pluginů), spousta dalších driverů je obsažena přímo v Image, to nepopírám.

@Polis Miro: Ještě jsem nezažil, že by síť nešla nakonfigurovat, tedy v případě správného přihlášení k wifi (výběr klíče - /WEP/WPA/WPA2 a samozřejmě správný psw). Záleží i na dalších nastaveních - DHCP ON/OFF... . Netuším, jak máš nastavenou síť, takže těžko říci, takhle z hlavy... .
Osobně používám šifrování wifi wpa/wpa2.
Podotýkám, že pokud se u adaptéru nastaví chybný typ klíče, tváří se to, jakoby připojené, ale router celkem logicky nepřiřadí IP, protože přístroj fyzicky k té síti připojen není...
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od efendy55 »

netáraj ..... [-X kde som ja písal že obsahuje všetky drivre ?? #-o bavíme sa tu o octagone 8008 s wifi a tam nemusíš v žiadnom image žiadny driver inštalovať. :smoke: ked niekto používa iný box a externé usb-wifi to už je jeho vec a jeho problém ..... :D tu sa venujeme Octagonu-8008 ... :poklona:
Všetko 4K
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od papapl »

Pardon, máš pravdu. Trochu jsem se zasekl a neuvědomil si, že 8008 má wifi integrované :-(, zatím jsem ho nikam nedával.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od rosta69 »

A zadával si heslo wifiny.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od Liska j »

Mám problém.Po spuštění sítě přes Wifi jde síť jen určitou dobu,pak přestane pracovat.Přes Lan je všechno v pořádku.Kde může být chyba?Děkuji.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
pravyroxor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 10.květen 2010 - 12:13
satelitni prijimac: VU+ Uno 4k SE, vu+ zero

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od pravyroxor »

Žeby uspávanie USB pri nečinnosti ? Súvisí s nastavením šetriaceho režimu pre pevný disk.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od VTronik »

Liska j píše:Mám problém.Po spuštění sítě přes Wifi jde síť jen určitou dobu,pak přestane pracovat.Přes Lan je všechno v pořádku.Kde může být chyba?Děkuji.
U WiFi může být problémů více. Například umístění boxu do místa, kde má WiFi signál slabý nebo rušený. To je dnes poměrně častý případ hlavně ve městech. Potom dochází k samovolnému rozpadu připojení.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od Liska j »

pravyroxor píše:Žeby uspávanie USB pri nečinnosti ? Súvisí s nastavením šetriaceho režimu pre pevný disk.
To je ten problém.Díky.Jak by se to dalo pošéfovat,aby se dal disk uspat a Wifi pracovalo?
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
pravyroxor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 10.květen 2010 - 12:13
satelitni prijimac: VU+ Uno 4k SE, vu+ zero

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od pravyroxor »

No to asi nepôjde docieliť, USB porty sú buď napájané, alebo nie... Predpokladám, že tam máš usb rozbočovač. Jedine možno pri internom disku by sa dalo docieliť. Alebo alternatívne vymeniť HDD za SSD a pri SSD je dobré vypínanie úplne odstaviť. Vypínanie disku im škodí, môj názor je že to škodí aj bežným diskom, ak sa často uspávajú a spúšťajú...

PS: Ešte jedno riešenie existuje, treba doň síce trošku investovať, ale má svoju pridanú hodnotu...
https://www.tp-link.com/cz/home-network ... l-wa860re/

Kúp si wifi repeater a box pripoj ethernet káblom cez neho. Pridanou hodnotou je rozšírenie wifi signálu... :)
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od kacer74 »

Hlavne multimedialni veci cpat na wifi neni dobrej napad,kabel je kabel ! At uz na prehravani filmu tak na share !
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od Liska j »

Nechám to tedy na LAN kabelu,ale pak nechápu k čemu je tam integrované WIFI.Samozdřejmě,nehledě na datový tok.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Octagon SF8008 -wifi

Příspěvek od kacer74 »

Aby si lide mohli delat problemy ...
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“