Octagon SF8008 4K, externí USB klávesnice , keymaps

Odpovědět
jiri.vomocil
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.říjen 2022 - 10:50

Octagon SF8008 4K, externí USB klávesnice , keymaps

Příspěvek od jiri.vomocil »

Po připojení externí klávesnice Logitech K400 (USB dongle do zadního USB slotu) je vše OK, až na to, že nejdou některá písmenka, jmenovitě třeba f, g, h. Přitom v té samé řadě a, s, d jdou. Klávesnice je sice určena pro Windows, Android a Chrome OS, ale protože mám linuxové PC (Fedora 36), mám odzkoušeno, že s linuxem problém není (odzkoušeny i Windows, rovněž OK), čli na Octagonu by neměl být problém. Při nastavení typu klávesnice v menu Octagonu mám zvolenou češtinu. Při prohrabování webu jsem zjistil, že by mohl být problém v tom, že Enigma2 i OpenATV (mám 7.3) mají v adresáři data/keymaps nainstalovány soubory (*.kmap) pouze pro anglickou a německou klávesnici. Otázka: je toto místo, kam bych měl umístit český *.kmap? A je třeba ještě někde něco doplnit, nastavit či deklarovat, aby se po bootu načetlo to české nastavení? A druhá otázka, kde seženu to české nastavení klávesnice, čili soubory usb-cz.kmap, usb-cz.info, protože každá (anglická, německá) USB klávesnice v tomto adresáři (data/keymaps) je definována dvěma soubory, usb-de.info, resp. usb-us.info, a usb-de.keymap, resp. usb-us.kmap.
Za tipy, co a jak předem děkuji, JV
Uživatelský avatar
Ostrovid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: 08.červen 2023 - 12:16

Re: Octagon SF8008 4K, externí USB klávesnice , keymaps

Příspěvek od Ostrovid »

1. ked sa prestanes hrat na "Linuxa" a zacnes ozaj poriadne citat tak sa dozvies, ze Octagon/OpenATV ma .kmap subory v /usr/share/keymaps/
2. nejake tie CZ .kmap ti prikladam
3. bolo by podla mna dobre si patricne zeditovat aj subor keyboards.xml

P.S. Ci ti to pomoze nemam ani ponatia kedze hold nie som ten Linuxak. :D
Přílohy
kmap.zip
(3.71 KiB) Staženo 12 x
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Octagon SF8008 4K, externí USB klávesnice , keymaps

Příspěvek od mfpman »

.kmap je binarny subor to snad vies takze tam toho moc neupravis. Skor by som sie cestou skusat ine image a ak by to tam slo mozno zobrat odtial ten .kmap a prepisat ale tazko povedat ci pomoze a ci pouzivaju rovnaky systrm ine image.
Dreamplex 8000
jiri.vomocil
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.říjen 2022 - 10:50

Re: Octagon SF8008 4K, externí USB klávesnice , keymaps

Příspěvek od jiri.vomocil »

Dík to: Ostrovid a mfpman za rady, vyzkouším. Jen dodávám, že se v Linux nevyznám úplně dobře, jsem jen uživatel. Proto hraní si na linuxáka nepřipadá v úvahu, spíše než hraní je to souboj kdo z koho ;-) Ale základní věci už chápu, pokusím se Vaše rady zužitkovat. Ještě jednou dík za ně a za zaslaný soubor taky. JV
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“