DUO4k a vstup HDMI

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
rtepema
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 22.říjen 2008 - 10:07

DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od rtepema »

Zdravím zkušenější.
Mám VU+ DUO4k, image VTI 14.0.5. Vše funguje podle mých představ. Teď jsem si pořídil BD přehrávač Panasonic DMP-BDT181. Pokud jej připojím přím k televizi Panasonic (plazma 1980x1020), přehrávač funguje. Na DUO4k jsem povolil HDMI IN na celou obrazovku a v oblíbených mám HDMI IN. Připojím notebook s rozlišením 1920x1080 do HDMI IN a vše funguje. Když tam připojím BD přehrávač, zobrazí se mi při jeho zapnutí jen úvodní logo a dále je to bez obrazu i zvuku. Problém je tedy nejspíše v přehrávači. Zkouším nastavit HDMI výstup přehrávače na různé možnosti, ale stále nic. Máte někdo nápad kde je chyba? Přehrávač potřebuji připojit přes DUO4k, protože kvůli zhoršenému sluchu používám sluchátka MEE s Bluetooh vysílačem rovněž MEE, připojená do optického výstupu zvuku na VU+. Jinde tento výstup nemám a je to vhodné i proto, že optický výstup zvuku je nezávislý na nastavení hlasitositi na VU+.

Zdraví Petr Mařík
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od Spacer »

VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od vado »

Ahoj,

svojho casu po kupeni VU+ DUO 4k som riesil presne tento isty problem.
Pytal som sa aj oficialneho dovozcu ab-com (telefonicky) a dozvedel som sa, ze je to problem sifrovania HDMI signalu kuoli kopirovaniu (ako uz napisal Spacer - HDCP).

Teda HDMI vstup na prijimaci je absolutna zbytocnost bez realneho vyuzitia.
V.D.
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od ctiforum »

Predávajú sa na aliexprese HDCP strippery/HDCP removery (9-21 USD), ale či je to funkčné (a do akej rozlišovačky) neviem.

Napríklad: https://www.aliexpress.com/item/32923299328.html
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
zbynek22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.leden 2015 - 19:02
satelitni prijimac: VU+ DUO 4k, Open VTI 15.0
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od zbynek22 »

Amtérský záznam na DVD /mp4/ vložím do PC, HDMI kabel zapojím do VU+ HDMI-In a přehrávám. Totéž DVD vložím do přehrávače /Pioneex BDP X300/, propojím do HDMI-in a přehrávání nejede. Když přehrávač zapojím přímo do televize nebo PC monitoru, bez problému DVD přehraji.
Podotýkám, že se jedná o amatérský záznam, tedy bez jakékoliv autorské ochrany. Proč tedy HDMI-in signál nezpracuje? Pokud HDMI "objeví" schopnost VU+ nahrávání a tedy přehrávání nepovolí, tak televize má také nahrávání, ale nevadí to a záznam přehraje. HDMI-in na VU+ je nějaké podivné. Že by chyba v driveru?

Já to DVD přehraji jiným propojením, pokud by ale fungovalo přehrávání přes HDMI-in, vzájemné propojení VU+ - přehrávač - zesilovač by se zpřehlednilo.
Zbyněk, Xtrend ET10000, zatím OpenATV 5.0, Panasonic TX-P50VT60, Pioneer BDP-LX71
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od vado »

PC prehrava cez HDMI priamo to, co je na DVD. DVD prehravac to sice prehrava tiez, ale vysup cez HDMI sifruje bez ohladu na to, ci na DVD je nejaky oficialny film, alebo amaterska nahravka.
VU nema funkciu (chip), ktory by vedel tento stream rozsifrovat, preto je tma.

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
zbynek22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.leden 2015 - 19:02
satelitni prijimac: VU+ DUO 4k, Open VTI 15.0
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: DUO4k a vstup HDMI

Příspěvek od zbynek22 »

Přehrávač přece nemůže "zakázat - zašifrovat" dílo, které autor dá k volnému užití. A podle mě nechráněné nahrávky nešifruje.

Za potvrzení tohoto názoru považuji přehrávání přes PC monitor. Předpokládám, že PC monitor nemá HDCP dešifrovací schopnosti. Ale HDMI signál z DVD přehrávače přijme a normálně zobrazí. A televize také HDMI signál z DVD přehrávače přijme a zobrazí.
Zbyněk, Xtrend ET10000, zatím OpenATV 5.0, Panasonic TX-P50VT60, Pioneer BDP-LX71
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“