Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj všem,

teď jsem náhodou četl článek, ve kterém se píše, že procesor BCM 7278, kterým je osazen model DUO 4K je údajně podtaktován na pouhých 1,87 GHz. Výrobce všude uvádí, že procesor běží na 2,1 GHz, jenže to prý není pravda. Důvodem prý je, že procesor BCM 7444S, kterým je osazený model ULTIMO 4K by se jevil až příliš slabým, což by neprospělo prodeji tohoto nejdražšího modelu. Jedinou jeho výhodou by pak bylo, že má o jeden PnP slot na duální tunery navíc. Což neospravedlňuje cenu o více než 2.000,- vyšší.

To bych pochopil. Co ale nepochopím je, že v reklamě lžou zákazníkům o frekvenci 2,1, zatímco ve skutečnosti je jen 1,87 GHz, což je o 11% méně.

Stejně tak původně měla být RAM 4GB a flash 8GB, což taky krouhnuli na 2 / 4, ale alespoň o tom nelžou.
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne 18.květen 2019 - 13:30, celkem upraveno 1 x.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od dlhe_pole »

a co jako my s tim pepo ?
zkus se vobratit na statistickej ouřad kdyz te to tak žere
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

A tebe to nežere, že z tebe někdo za tvoje peníze dělá blbce?
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od barinek007 »

dlhe_pole píše:a co jako my s tim pepo ?
zkus se vobratit na statistickej ouřad kdyz te to tak žere
Je sobota maj zavreno, ale zrejme jsou ustavni vychazky!
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od dlhe_pole »

Or-Horo píše:A tebe to nežere, že z tebe někdo za tvoje peníze dělá blbce?
a jak si poznal tohle ?

Kód: Vybrat vše

1,87 GHz. Výrobce všude uvádí, že procesor běží na 2,1 GHz
JBP ? jedna bába povídala ?
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

Četl jsem to dneska na jednom polském serveru, jde o starší článek. Rozebírali tam VU+ Duo 4K, který se "právě dostal do prodeje" a tak to rozebrali do detailu a porovnávali s tím, co výrobce sliboval. A pozastavovali se nad tím, že naměřená frekvence byla nižší, než výrobce udává. Což odůvodňovali tím, že výrobce nechce konkurovat vlajkové lodi Ultimo 4K. Spíše je zarazilo, že výrobce stále uvádí, že CPU jede na 2,1 GHz, i když to není pravda. Jinak jde samozřejmě o jeden z nejlepších satelitních přijímačů na trhu.

Frekvence CPU se v Linuxu dá měřit různými způsoby. Žádný ale není příliš user friendly. Četl jsem o tom docela zajímavý článek, kde měřili jiný settop box. Výrobce settop boxu uváděl frekvenci ARM CPU 2,0 GHz. Pak se zjistilo, že výrobce CPU tuto frekvenci omezil na tvrdo hardwarově. Přesto několik let se prodávaly settop boxy, kde výrobce settop boxů stále hrdě prohlašoval, že jedou na 2,0 GHz, i když pravda vyšla najevo (autoři tohoto měření oslovili výrobce, který se k tomuto prý nevyjádřil). Dokonce základní informace někde v systémovém nastavení zobrazovaly, že procesor jede na 2,0 GHz, protože to bylo softwarově tak nastaveno. Procesor takové nastavení na základní desce umožňoval. Ale po měření se zjistilo, že to tak nebylo. Měli to podloženo měřením a nějakým výstupem v protokolu. Vypadalo to docela seriozně. Popisovali tam přesný postup. Zkoušeli procesor taktovat od 1,0 až po 2,0 GHz. Proč výrobce CPU omezil frekvenci? Nejspíš mu to na 2 GHz nechodilo stabilně nebo se to nebezpečně přehřívalo. A výrobce settop boxů? Prostě chtěl vypadat lépe než konkurence, která uváděla pravdivé hodnoty.

Blbý je, že třeba u Androidu nebo Windows si může uživatel alespoň základní informace o hardware zjistit poměrně snadno. I Ale u televizorů, DVD přehrávačů nebo třeba satelitních přijímačů to tak snadné zase není. Uvidíš v nabídce od dvou výrobců dva téměř stejné výrobky, ale u jednoho bude udávaná frekvence CPU vyšší. Tak si logicky řekneš, tak ten by měl být výkonnější a pokud je rozumná cena, sáhneš po tom lepším. A hřeje tě vědomí, jak dobře jsi investoval. Jak ale zjistíš, že tě oklamali a že jsi zaplatil podvodníkovi?

Kdyby tohle udělal nějaký no name čínský výrobce, tak fajn. Ale třeba Marusys si docela zakládá na tom, že dělá kvalitní výrobky. A já, z vlastní zkušenosti vím, že jsou dobré. A i když jsem dlouhou dobu nedal dopustit na Dreambox, řekl bych, že VU+ jsou prostě lepší. Ne parametry, ale jsou lépe odladěné a fungují lépe. Proto mě to zaráží.

Nebudu tvrdit, že na tento konkrétní případ mám nějaké nezvratné důkazy. Nemám. Jen tady píšu to, co jsem četl na serveru, na který občas narazím v odkazech. Škoda, že jsem si odkaz na ten článek neuložil. Příště to rozhodně udělám.

Prostě, naložte s touto informací, jak chcete. Jestli to berete jako JBP, tak klidně můžete. Nemůžu to dokázat, ale ani vy mi pravděpodobně nemůžete dokázat, že to tak není. Ne, že bych vás chtěl podceňovat. Ale někdo jiný třeba najde jiné zajímavé informace. Takže to berte spíše jako téma k diskusi nebo k vlastnímu průzkumu. Hádat se kvůli tomu s nikým nechci a nebudu. :-)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od dlhe_pole »

poliaci toho popisu a este viac predaju, ku prikladu cestarsku sol predaju jako kuchynsku , hovadzie maso z uhynutych krav predaju jako maso 1. kvality ... a ty takym krowkožrutom sces verit...

BTW: a Marusys je hold uz tvrda cina.. bejvavala korea ... ale dneska lacna pracovna sila je len v cine..
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od peter54 »

Ked používaš stb na ťažbu bitcoinov, tak každý mhz sa zíde.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od 9000peter »

dlhe_pole píše:poliaci toho popisu a este viac predaju, ku prikladu cestarsku sol predaju jako kuchynsku , hovadzie maso z uhynutych krav predaju jako maso 1. kvality ... a ty takym krowkožrutom sces verit...

BTW: a Marusys je hold uz tvrda cina.. bejvavala korea ... ale dneska lacna pracovna sila je len v cine..
Popišu presvedčia a predajú bol som svedkom ako predávali cestarsku soľ pod umelým hnojivonm NPK dobrá cena ovečky nakúpili pohnojili aj hovno mali....
.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od minestra »

Pokud je to pravda, tak u takové značky je smutné, že se ke klamání spotřebitele sníží :-(
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od chocholousek »

Or-Horo píše:teď jsem náhodou četl článek, ve kterém se píše, že procesor BCM 7278, kterým je osazen model DUO 4K je údajně podtaktován na pouhých 1,87 GHz. Výrobce všude uvádí, že procesor běží na 2,1 GHz...
Predcasem jsem mel tento pristroj na nejakou dobu doma, a jak jinak srovnaval jsem jej s tim co mam doma a co znam nejlepe (vu solo 4k). Prvni co jsem porovnal byla odezva a tak nejak subjektivne celkova rychlost, kdyz prece ma tak vykonny a rychly CPU a je o nekolik let mladsi, no nenasel jsem temer nic, krom rychlejsiho nabyhani okynka s PIG. Ocekaval jsem treba PiP s H265 bez sekani se a podobne drobnosti, ktere mi na mem VU nejak nefunguji. Muj zaver uz tenkrat byl ze pristroj se nepovedl a dodnes jsem jej nikomu nedoporucil.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

Ono někdy za problémy nemusí nutně být hardware. Kdysi, za krále Klacka jsem koupil DM800 jako žhavou novinku. Tehdy šlo o nejvýkonnější jednotunerový přijímač na světě, a snad první sériově vyráběný s DVB-S2. Neskutečně se přehříval, daly by se na něm smažit řízky. HD programy zamrzaly po 15 minutách, SD po hodině a to byl prosinec.

Postupem času opravili boot loader a najednou ten přijímač byl jen teplý a ne horký a nezamrzal víc, jak 3x 4x do roka.

Věřím, že i DUO 4K třeba odladí postupně tak, aby všechno šlapalo.

Spíš mě zaráží, že když si nechají zaplatit tak vysokou částku, že si nenajmou pár beta testerů a neodladí to za pomocí zátěžových testů. Tedy, než to vypustí do světa. Přišlo by se třeba i na to, že část některého hardware stojí za prd a mohli by ho nahradit. Holt dneska jde o to, být rychlejší než konkurence
a o kvalitu až tak ne. DM800 HD PVR vydržel 10 let a pořád jede. Jsem zvědavý, jestli DUO 4K vydrží aspoň polovinu toho času, když se dnes dávají do elektroniky ku.vítka.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od gchevalier »

zaujimave postrehy, nieco uz bolo spomenute ale nezaskodi zopakovat ..
u mna bezi v stabilne s 2 x fyzicke FBC S2X tunery (16 tunerov) + 1 x usb T330 dvb-c/t2, spotreba cca 15 W, (oproti deklarovanych <26 W), enigma ide na 1% vytazenom cpu, HBBTV, KODI funkcne, image OpenVIX

v tejto cenovej kategorii cca 350 E je to podla mna najlepsi pomer vykon/cena
ak ho porovname s Solo4K (320 E) tak za 30 Eur navyse mame:
+hdmi vstup
+multistream
+1 CI slot
+2 cpu jadra (10000 MIPS --> min 20000 MIPS)
+moznost 2 PnP tunerov (aj FBC-S2X, FBC-C)
+bluethoot
+5 GHz wifi
+dual transcoding
+nahravanie +16 kodovanych programov
+lespie dialkove (maksie tlacitka)

naopak, o co prideme
-prehravanie avi,divx,xvid,... (u Duo4K moznost transkodovania cez ffmpeg, resp pouzit serviceapp)
-1 x univerzalna citacka

aby to nebolo dokonale tak co si myslim ze by sa dalo zlepsit: sprava pamete - velka cast je rezervovana pre system/enigmu ostava cca 550 free, (dalo by sa to asi poriesit pouzitim Swap disku, zrychlit prepinanie kodovanych programov, nekodovane idu bleskovo, nabeh prijimaca by mohol byt rychlejsi ale ziadna tragedia to nie je...

Duo4K sa da porovnavat s DM920 resp. Ultimo4K, kde ale cena uz je kusok vyssie a prinos je vyuzitelny u mensieho poctu zakaznikov.

Co sa tyka cpu 2.1 vs 1.9 MHz, tak z mojho pohladu marginalna vec, ktora nic neriesi, ak pri 1.9 je prijimac stabilnejsi a ma nizsiu spotrebu - tak u mna OK, aj normalne PC bezia podtaktovane - pokial nie je pozadovana hruba cpu sila (co som u Duo4K este nevidel aby 4 jadra isli na 100%).

do buducnosti ocakavam vacsie vyuzitie/podporu softwaru pre vykonnejsie cpu a novsie verzie tunerov ... napr. FBC verzia dvb-t
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od chocholousek »

Or-Horo píše:Ono někdy za problémy nemusí nutně být hardware. Kdysi, za krále Klacka jsem koupil DM800 jako žhavou novinku...
Postupem času opravili boot loader a najednou ten přijímač byl jen teplý a ne horký a nezamrzal víc, jak 3x 4x do roka.
Ano ja ho mel taky, a tenkrat jej kluci usati nemecky do vanoc stihli aktualizovat/opravit a DM slapal bez zaseku jako hodinky! Jaj jej koupil v listopadu poslal zahy do reklamace a kratce nato co se mi vratil byla vydana oprava! Ono toho v HD vlastne tenkrat moc nebylo, krom Borhyove v TN nic, tenkrat se na ni jeste dalo divat.
Or-Horo píše:DM800 HD PVR vydržel 10 let a pořád jede. Jsem zvědavý, jestli DUO 4K vydrží aspoň polovinu toho času, když se dnes dávají do elektroniky ku.vítka.
Tak to se VELMI pletes, kurvitka sa davali do DM snad od jejich vzniku, muj DM 800pvr prodelal dve zarucni opravy a jednu pozarucni. 1 x byl uplne vymenen 1x vymenena ZD, a 1x vadny zdroj, cele to je jen o velke nahode. Jediny DM ktery se mi nikdy nepokazil je DM 800SE, je to padelek a bez jedineho problemu jede az dodnes.
gchevalier píše:+2 cpu jadra (10000 MIPS --> min 20000 MIPS)
NJN kdyz to sepises takto pekne hezky muze vzniknout dojem ze jit do VU Solo 4k (ja ho koupil pred lety) je naprosta blbost. a pak si je das vedle sebe a jen tak TREBA zjistis ze ten VELKY rozdil v jadrech a cpu nejak neni videt, PROC? Podle posledni recenze na parabole stale nefunguje DVB-T2 a to uz se blizi prvni narozeniny, PROC?? a mohl bych pokracovat, vypadalo by to jako ze jsem proti zaujat a mozna jsem, bylo to docela zklamani.
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od vado »

Tak pani, ja neviem.

Nahaname sa tu za vypoctovym vykonom, alebo za tym, co box ponuka ?

Ja som zatial nepostrehol ziadny problem s prijimanim programov. Bezi zaroven streamovanie po domacej sieti (pre deti na ich TV), sucasne nahravanie vicerych programov, PIP, PIP4x, FCC, pripadne streamovanie nahravok z HDD na tablety, aj na viac sucasne.

Vsetko bez akychkolvek problemov, bez sekania, vratane simultannho pozerania 4k ...

Bezne vytazenie je:

root@vuduo4k:~# top -d 1

top - 18:54:04 up 11:27, 1 user, load average: 0.05, 0.04, 0.00
Tasks: 116 total, 1 running, 115 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
%Cpu(s): 0.2 us, 0.2 sy, 0.0 ni, 99.3 id, 0.0 wa, 0.0 hi, 0.2 si, 0.0 st
KiB Mem : 567544 total, 262896 free, 147016 used, 157632 buff/cache
KiB Swap: 0 total, 0 free, 0 used. 397620 avail Mem

Teda procesory "spia".

Jedine v case, ked som prekonvertovaval .divx a .xvid do .ts cez ffmpeg, tak bolo vytazenie skoro 100%. A bolo to celkom rychle. Pozeranie na TV a cez stream po domacej sieti to ziadnym sposobom neobmedzovalo.

Moj nazor je, ze pokial nechcem vyuzivat Vu+ DUO 4k ako nejaky multimedialny box zaroven s WiFi AP, ako proxy pre domacu siet a este dolovanim bitcoinov, tak nema vyznam sa zaoberat mnozstvom volnej RAM a na kolko % je vytazeny procesor ....

Je dobre, ak ma box rezervu vykonu. Znamena to rychlejsi boot, rychlejsiu odozvu (na prepinani kodovanych programov ma ovela vaecsi vplyv cas, za ktory dojde CW, nie box), pohodlnejsia a rychlejsia napriklad editacia filmov.

Popri tom som skusal dalsie veci, vylozene linuxovych zalezitosti (python, praca s HDD, USB. BT, ...) a zatial som ziadny problem s nedotatkom systemovych veci nemal.

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

chocholousek píše:Tak to se VELMI pletes, kurvitka sa davali do DM snad od jejich vzniku, muj DM 800pvr prodelal dve zarucni opravy a jednu pozarucni. 1 x byl uplne vymenen 1x vymenena ZD, a 1x vadny zdroj, cele to je jen o velke nahode. Jediny DM ktery se mi nikdy nepokazil je DM 800SE, je to padelek a bez jedineho problemu jede az dodnes.
U mě jede DM800 dodnes, ale musel jsem měnit po cca 7 letech tuner. Od Číňana, bo originál (taky čínský :-D) byl drahý.
Co si všichni známí koupili klony, tak jim vydržely přibližně 5 - 6 let. Ale byly zase za 1/4 ceny.

Spíš nesouhlasím s tím, že výkon DUO 4K je dostačující. Jasně, teď. Když jsem kdysi koupil DM800 tak plně dostačoval. Nikdo tenkrát neslyšel nic o Kodi, Plexu, HbbTV. YouTube tenkrát ještě zdaleka nebyl to, co dnes. Napadlo tehdy někoho, že jednotunerový přijímač bude moci sledovat celé pásmo na 8 transpondérech? DM8000 se 4 tunery stál 30.000,-. Dneska Ultimo 4K stojí polovinu a najednou stáhne data z 18 transpondérů. Nebo, že půjde připojit další tuner přes USB? A provozovat satelitní přijímač jako server na těžbu cryptoměn, NAS asi taky nikoho nenapadlo. Nedávno jsem dokonce viděl, že někdo na satelit nainstaloval server k nějaké PC hře. Takže jednou možná někomu bude vadit, že mu chybí 11% slibovaného výkonu. :-) Pokud je tedy pravda, co psali ti Poláci.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od vado »

Ahoj,

momentalne vykon DUO 4k ZATIAL postacuje na vsetko, na co sa da v sucasnosti pouzit ( to o tom hernom serveri som este nepocul). Tiez je pravda, ze pokial ma papierovo udavane nejake parametre, tak by ich mal splnat. Ale papierovo boli aj naftove motory VW perfektne :roll:
Je dost mozne, ze v blizkom case sa objavi nieco nove, ktore bude pozadovat viac vykonu, napriklad 8K rozlisenie, narocnejsi kodek, pripadne nieco dalsie. Potom ten vykon moze chybat.

Ale je aj dalsia moznost, ze pokial sa objavi nieco, co bude potrebovat radikalne vyssi vykon, tak DUO 4k uz bude za horizontom a vybehne nejaky dalsi, vykonnejsi HW.
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od VTronik »

Pokud bude limitem nový kodek nebo 8K, bude úplně jedno jaký výkon ten CPU má. Protože mu bude chybět příslušná část HW, ne výpočetní výkon.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Rychlost CPU pro VU+ DUO 4K.

Příspěvek od Or-Horo »

Jestli bude výkon stačit se ukáže, až pojede na ostro DVB-S2X se H.265 a 4K kódovaně. Pokud provideři vyženou HW nároky nad únosnou mez, bude to problém. Dneska prakticky není moc kde to vyzkoušet. DEMO kanály ani zdaleka nevyužívají všech reálných možností nastavení vysílacích parametrů. Paradoxně může být problém v samotných dekodérech a ne v přijímači jako takovém.

Testuje se 8K (Japonci a Jihokorejci dokonce 16K), ale přitom nikdo pořádně ve 4K nevysílá (možná jen v té Jižní Koreji). Dneska se pořádně nevysílá ani v HD. Většinou je všechno jen upscalované a u nás se navíc vysílá jen prokládaně s polovinou řádků. Datový tok full HD kanálů odpovídá normálnímu datovému toku kanálů v SD. Už se těším, až se jednou bude Major Zeman upscalovat do 16K. To bude kvalitní divácký zážitek :-D.

Němci to vzali zlatou střední cestou. Většina programů vysílala v 720p. A taky to fungovalo / funguje.

Lidi víc štve, že se vysílá v SD, než to, co se vysílá. Já ze své zkušenosti vím, že mě víc zajímá obsah než pixely. Co je důležitější? Vidět beďary na zadku filmové hvězdy nebo to, jestli vůbec umí hrát? :-). Není to tak dávno, co jsme doma měli černobílou televizi a na ní všechny dva programy a stačilo to. Občas si člověk posteskl, jaké by to bylo mít to v barvách. Pak se barevná televize koupila a většina pořadů jela stejně pořád černobíle. A těch pár barevných většinou zase takový zázrak nebyl.

Pak se řešilo, jestli má smysl platit za HD nebo nechat levnější SD. A dneska vlastně ani nemáme na výběr a musíme připlácet za něco, co vlastně ani nepotřebujeme. Provozovatelé stanic musí draze upscalovat veškerý obsah a to musí pochopitelně někdo zaplatit. Ještě bych pochopil, že to má smysl u sportovních utkání. Tam potom má člověk lepší přehled o tom, na co kouká. Na staré černobílé televizi člověk kolikrát ani nepoznal, kdo má zrovna míč, pokud mu to neřekl komentátor. Pokud to jede nativně v HD, je to supr. Ale třeba seriál Ulice nebo Ordinace by klidně mohl běžet černobíle v SECAMu a rozdíl byste stejně nepoznali. :-D.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“