Vu+ Duo 4K

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od chocholousek »

Mel jsem doma VU DUO 4k, pan to chtel nastavit. Prodejce mu tento pristroj doporucil hlavne pro budouci DVB-T2, zde lze chytit tri MPX v DVB-T2 dalsi MPX v T2 je ze Slovenska a Rakouska.
Zkousel jsem dve image, prvni VTI pak originalni.
Pozemni tuner je naprosto nefungujici, nalezene sluzby se deli na tri skupiny
1 - zde nefunguje zvuk vubec - Parizkuv mpx v T2 projevuje se i u SAT-u naprklad u Antik-u v aac-he nefunguje zvuk taky.
2 - Zasekava se obraz i zvuk, tezko rici proc na mem VU solo vse jede bez zaseku, MPX CT je diky tomu nesledovatelny trhani lze sledovat kazdou 1 az 2 minuty.
3 - Po nejake dobe - nahodne ostatni sluzby ale i ty ktetre "jen" trhaji zacnou divne kunkat, to lze odstranit tak ze prepnete "nekam" a na z5, tohle se vsak projevuje jen u VTI na originalni image toto neni.
Tuner DVB-T2 má horsi citlivost, ve srovnani s tuneren ve vu solo, a tam kde mam plnou vychylku na teplomeru je zde asi "jen" 56% tezko rici jestli to vadi ale sluzby se sekaji.
U VTI nelze vypnout animace ktere nesnasím, pokus konci chybou v panelu kde se tak da ucinit. Dale nelze zapnout AVL ac jsem jej v ovladacich videl nelze jej v audio panelu navolit, je to dalsi neprijemnost. NEFUNGUJE FBC, pokus o nahrati TRI casovacu soucasne VZDY zarucene skoncil vytuhnutim celeho boxu. Jeden nebo dva casovace prosly dobre. Stalo se ze v boxu divne "luplo" ve zvuku a bylo dal uz jen ticho bez restartu nelylo pak mozne zvuk ozivit, nutny hard reset jen gui nestacilo. Nefunguje PiP s H265, box nezvlada program s hevc v PiP.
Hledal jsem neco co jede lepe nez u meho VU a nasel jsem jednu vec a tu povazuji za drobnost a to ze okno s PiG je tak rychle ze program v PiG startuje prakticky okamzite u meho Vu to trva asi 1s nez obraz nastartuje.

A muj zaver? tento box bych nedoporucil NIKOMU.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

Díky za krátkou recenzi nezaujatého uživatele (nastavovatele). Zdá se, že si VU tímto uřízlo docela slušnou ostudu. Dát na trh takovýto nedodělek. Otázkou ještě je, zda je to jen problém SW?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od dvbtshop »

chocholousek píše:Mel jsem doma VU DUO 4k, pan to chtel nastavit. Prodejce mu tento pristroj doporucil hlavne pro budouci DVB-T2, zde lze chytit tri MPX v DVB-T2 dalsi MPX v T2 je ze Slovenska a Rakouska.
Zkousel jsem dve image, prvni VTI pak originalni.
Pozemni tuner je naprosto nefungujici, nalezene sluzby se deli na tri skupiny
1 - zde nefunguje zvuk vubec - Parizkuv mpx v T2 projevuje se i u SAT-u naprklad u Antik-u v aac-he nefunguje zvuk taky.
2 - Zasekava se obraz i zvuk, tezko rici proc na mem VU solo vse jede bez zaseku, MPX CT je diky tomu nesledovatelny trhani lze sledovat kazdou 1 az 2 minuty.
3 - Po nejake dobe - nahodne ostatni sluzby ale i ty ktetre "jen" trhaji zacnou divne kunkat, to lze odstranit tak ze prepnete "nekam" a na z5, tohle se vsak projevuje jen u VTI na originalni image toto neni.
Tuner DVB-T2 má horsi citlivost, ve srovnani s tuneren ve vu solo, a tam kde mam plnou vychylku na teplomeru je zde asi "jen" 56% tezko rici jestli to vadi ale sluzby se sekaji.
U VTI nelze vypnout animace ktere nesnasím, pokus konci chybou v panelu kde se tak da ucinit. Dale nelze zapnout AVL ac jsem jej v ovladacich videl nelze jej v audio panelu navolit, je to dalsi neprijemnost. NEFUNGUJE FBC, pokus o nahrati TRI casovacu soucasne VZDY zarucene skoncil vytuhnutim celeho boxu. Jeden nebo dva casovace prosly dobre. Stalo se ze v boxu divne "luplo" ve zvuku a bylo dal uz jen ticho bez restartu nelylo pak mozne zvuk ozivit, nutny hard reset jen gui nestacilo. Nefunguje PiP s H265, box nezvlada program s hevc v PiP.
Hledal jsem neco co jede lepe nez u meho VU a nasel jsem jednu vec a tu povazuji za drobnost a to ze okno s PiG je tak rychle ze program v PiG startuje prakticky okamzite u meho Vu to trva asi 1s nez obraz nastartuje.

A muj zaver? tento box bych nedoporucil NIKOMU.
I když už jsem DUO4K vyměnil za DM920 (taky má mušky, ale z funkčního hlediska jsem spokojen), až takhle černě bych to s DUO4K zase neviděl.

ad 1) Nefunkčnost zvuku s AUDIO PID pod 800H je strašný průser, fatální softwarový bug, který jistě bude brzy odstraněn. Sice (pro zachování dobré pověsti VU+) pozdě, ale přece.

ad 2) Žádné trhání jsem nepozoroval. Zkoušel jsem 5 různých imagí (orig, VTI, BH, OpenATV, OpenPLI) a nakonec jsem zakotvil na BH.

ad 3) Na BH jsem nic takového nezaznamenal. Asi jsi měl horší signál (což neznamená, že u nás taky někdy nemůže být horší a pak se to bude chovat stejně).

ad citlivost) Mám průměrně kvalitní signál a žádný nedostatek/výpadky/BER>0 jsem nepozoroval.

ad souběh nahrávání) Z DVB-T/T2 jsem běžně nahrával 4 i víc programů současně. Všechno se nahrálo, žádný problém.

ad PiP) Žádný proplém s PiP jsem nezaznamenal. Fungoval mi pěkně i QUAD PiP.

Jinak ale jsem byl zklamaný, kromě toho nešťastného zvuku, z pomalosti bootu, nedostatků softwaru (třeba chybějící podpora externích DVD u některých imagí). Příjemně mě překvapilo, že strašně málo topí. Ono se to nezdá, ale je to docela zásadní, hlavně z hlediska budoucí poruchovosti. Pěkné jsou i vychytávky typu Quad PiP a live obraz na OLED, ale bez toho se člověk obejde. Preferuji spolehlivou a svižnou funkčnost.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od w.o.l.f. »

chocholousek píše:Mel jsem doma VU DUO 4k, pan to chtel nastavit. Prodejce mu tento pristroj doporucil hlavne pro budouci DVB-T2, zde lze chytit tri MPX v DVB-T2 dalsi MPX v T2 je ze Slovenska a Rakouska.
Zkousel jsem dve image, prvni VTI pak originalni.
Pozemni tuner je naprosto nefungujici, nalezene sluzby se deli na tri skupiny
1 - zde nefunguje zvuk vubec - Parizkuv mpx v T2 projevuje se i u SAT-u naprklad u Antik-u v aac-he nefunguje zvuk taky.
2 - Zasekava se obraz i zvuk, tezko rici proc na mem VU solo vse jede bez zaseku, MPX CT je diky tomu nesledovatelny trhani lze sledovat kazdou 1 az 2 minuty.
3 - Po nejake dobe - nahodne ostatni sluzby ale i ty ktetre "jen" trhaji zacnou divne kunkat, to lze odstranit tak ze prepnete "nekam" a na z5, tohle se vsak projevuje jen u VTI na originalni image toto neni.
Tuner DVB-T2 má horsi citlivost, ve srovnani s tuneren ve vu solo, a tam kde mam plnou vychylku na teplomeru je zde asi "jen" 56% tezko rici jestli to vadi ale sluzby se sekaji.
U VTI nelze vypnout animace ktere nesnasím, pokus konci chybou v panelu kde se tak da ucinit. Dale nelze zapnout AVL ac jsem jej v ovladacich videl nelze jej v audio panelu navolit, je to dalsi neprijemnost. NEFUNGUJE FBC, pokus o nahrati TRI casovacu soucasne VZDY zarucene skoncil vytuhnutim celeho boxu. Jeden nebo dva casovace prosly dobre. Stalo se ze v boxu divne "luplo" ve zvuku a bylo dal uz jen ticho bez restartu nelylo pak mozne zvuk ozivit, nutny hard reset jen gui nestacilo. Nefunguje PiP s H265, box nezvlada program s hevc v PiP.
Hledal jsem neco co jede lepe nez u meho VU a nasel jsem jednu vec a tu povazuji za drobnost a to ze okno s PiG je tak rychle ze program v PiG startuje prakticky okamzite u meho Vu to trva asi 1s nez obraz nastartuje.

A muj zaver? tento box bych nedoporucil NIKOMU.
Nechci se tu pouštět do kritiky boxu, který jsem neměl a nechci tu vyvolávat okolo něj hádky, nicméně příjem dvb-t2 vysílání, vzhledem k jeho charakteru a parametrům, hlavně nižší ochranný interval, vyžaduje precizně koncipovanou anténní soustavu. Hodnotit "výkon, citlivost a kvalitu" tunerů se dá jenom tehdy, jsou-li známy naměřené exaktní hodnoty u těch pozemních multiplexů jako MER, NM, BER před a po korekci apod. Údaje v % nemají žádnou vypovídající hodnotu a tudíž jsou neporovnatelné.
Prodejce mu totiž řekne, že u něj hraje přijímač v dvb-t2 normálně a aby své tvrzení nějak doložil, případně aby si nechal "spravit" svůj anténní systém.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od georg11 »

Ještě by mě zajímalo srovnání s ultimem (tedy kromě ceny), měl-li někdo tu možnost
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od chocholousek »

@all vzdy jen to prece "jen" nejaky (muj) uhel pohledu, me treba hrozne zarazilo ze tento STB mohl nekdo doporucit pro DVB-T2 ve stavu v jakem je.

@w.o.l.f. ale vzdyt pisu "tezko rici proc", ja porovnavam na TV jede bez zaseku na Solo jede a jede jak T2 s kabelovky (nasi dedinske) tak to co mam na antene Na VU DUO 4k T2 me nejelo jestli je to ruseni a vetsi citlivost na ruseni to je prece taky pruser.

@dvbtshop ano DM920 je v soucasne dobe nuber one, a doporucuji vsem kteri se mne ptaji.

@georg11 nemel jsem doma, jen jsem hovoril s clovekem ktery mel DM 900 a Ultimo vedle sebe na porovnani a koupil si Dm900 takze pro mne ultimo taky nee. A penize nebylo to podle ceho se rozhodoval
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od grund »

asi je to průser takto vyladěné ,ale předpoklad je , že to vychytaj a pak to bude OK stroj , vždy
co bylo nové na trhu i DM920 trvalo než to slušně chodilo a i dnes bych řek , že to není 100%
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Já bych to opravdu tak černě neviděl. Předpokládám, že výhradně kvůli pozemáku si to nikdo nepořizuje, je to přece satelitní přijímač. Pozemák je jen takové další rozšíření. Můj prodejce tvrdí, že za ty potíže s T2 můžou jen ovladače k tuneru a výrobce o problému už ví, takže to spraví, očekávám, že docela rychle.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od dvbtshop »

satelito999 píše:Já bych to opravdu tak černě neviděl. Předpokládám, že výhradně kvůli pozemáku si to nikdo nepořizuje, je to přece satelitní přijímač. Pozemák je jen takové další rozšíření. Můj prodejce tvrdí, že za ty potíže s T2 můžou jen ovladače k tuneru a výrobce o problému už ví, takže to spraví, očekávám, že docela rychle.
Jen bych si dovolil protestovat proti tvrzení, že jde o satelitní přijímač. Nejde. Dá se u ab-comu koupit rovnou ve verzi DUAL DVB-T2 a já osobně jsem ho měl ve verzi 2x DUAL DVB-T2. Že je satelitních uživatelů víc je jiná věc, ale i jako T verze dává dobrý smysl. Slušných vícetunerových terestriálních PVR s možností vestavby disku je jako šafránu.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Tak já vnímám to T jako takový set top box, ten přitom koupím za 650 Kč, třeba Strong, tak bych určitě kvůli pozemáku neutratil 11400 Kč. Že tam ty tunery jdou dát je fakt, ale moc mi to nedává smysl. Co je blbý, že se člověk před koupí řídí recenzí na Parabole a tam žádné problémy s T tunerem nezmiňovali. A i prodejce by správně měl nabízet pouze samotný satelit a ten T2 tuner nenabízet, dokud se neobjeví funkční ovladače.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

a ty ešte veríš tým recenziám na Parabola.cz ??? ](*,) tiež tam písal pri Zero4K že prehrá avi súbor .
to sú všetko platené .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od VTronik »

satelito999 píše:Já bych to opravdu tak černě neviděl. Předpokládám, že výhradně kvůli pozemáku si to nikdo nepořizuje, je to přece satelitní přijímač. Pozemák je jen takové další rozšíření. Můj prodejce tvrdí, že za ty potíže s T2 můžou jen ovladače k tuneru a výrobce o problému už ví, takže to spraví, očekávám, že docela rychle.
Zde bych s tebou nesouhlasil. Že tomu stále říkáme satelitní přijímač je jen ze setrvačnosti. Je to přijímač pro příjem DVB. Tak bych to viděl já jako přesnější. Potom jen rozlišit, zda je to T/T2 nebo S/S2. Další zpracování za tunerem je velmi podobné a pokud je skutečně jen problém v ovladačích tuneru, tak je to dost ostuda výrobce, že nechá jít na trh takovýto nedodělek. Protože to jsou základní věci, které si může otestovat bez větších potíží sám. A ne brát uživatele jako testery. Hazarduje s dobrým jménem a to se mi zdá cennější.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od dvbtshop »

satelito999 píše:Tak já vnímám to T jako takový set top box, ten přitom koupím za 650 Kč, třeba Strong, tak bych určitě kvůli pozemáku neutratil 11400 Kč. Že tam ty tunery jdou dát je fakt, ale moc mi to nedává smysl. Co je blbý, že se člověk před koupí řídí recenzí na Parabole a tam žádné problémy s T tunerem nezmiňovali. A i prodejce by správně měl nabízet pouze samotný satelit a ten T2 tuner nenabízet, dokud se neobjeví funkční ovladače.
To je ale jen Tvůj úhel pohledu, jako příznivce satelitu. Komfortní vícetunerový terestriální PVR s možností vestavby disku dává terestriálním divákům velmi dobrý smysl. S nějakým shitózním Strongem za 650 Kč si můžeš víš co ... :-). Nic ve zlém, prostě jen o tom nic nevíš. Já těm lidem ty čistě terestriální PVR stavím (za peníze, není to charita ani úchylka ...), čili vím docela přesně co lidem dává a co nedává smysl ;-)
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Vidíš, to já neznám nikoho, kdo by si koupil takový drahý "sexbox", jak tomu tady někteří říkají.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Vidíš, to já neznám nikoho, kdo by si koupil takový drahý "sexbox", jak tomu tady někteří říkají.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od dvbtshop »

satelito999 píše:Vidíš, to já neznám nikoho, kdo by si koupil takový drahý "sexbox", jak tomu tady někteří říkají.
A tím nejspíš bude, že říkáš, to co říkáš ;-).
Btw. satelitní receiver je přece taky sexbox. Jakákoli externí krabička k TV, do níž vede anténní kabel, je pro mě "sexbox" :-D
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od chocholousek »

Ono tech duvodu proc DVB-T/T2 je urcite vic. Vyborne je to jako zaloha, a presto ze treba pro mne je dulezitejsi satelitni cast tak v hlavnim seznamu mam CT1 CT 2 CT ART a CT 24 uz jen proto ze jsou hodl kvalitnejsi nez to co je na satelitu a nasel bych i dalsi ktere mam ve favoritnim seznamu s DVB-T
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od georg11 »

satelito999 píše:Vidíš, to já neznám nikoho, kdo by si koupil takový drahý "sexbox", jak tomu tady někteří říkají.
To by jsi se divil. Zrovna to řeším se známým který nemá parabolu, ale požaduje box s vestavěným diskem, možností nahrávání a současné sledování dalších programů. Parabolu nemá a co to bude stát je mu v podstatě jedno. U mě viděl archivy czsk tak je chce taky. Samozřejmě jsou levnější boxy než Vu duo4k a dm920 ale těch možností skutečně moc není
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od efendy55 »

umna tiež si satelit bez DVBT2 čiže aspon nejaké Combo ani neškrtne . používa sa to aj ako záloha . a cena mi je šum a fuk . a to nepíšem že v čechách sú predsa na tom v DVBT lepšie ako u nás na slovensku . mám predplatenú Plustelku ... zatial... a viem si poradiť . :D ale nech si kúpi každý čo chce ......
Všetko 4K
pepess
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 02.listopad 2008 - 17:46

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od pepess »

Funguje někomu externi usb turbo dvb-t2 tuner
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“