Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Diskuse a download k přijímačům Zgemma

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

quassar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 29.srpen 2019 - 13:26

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od quassar »

Tady je celkem podrobný návod, nicméně já jsem skončil na tom, že jsem ve výběru pluginů neměl OpenMultiboot. Proč to netuším.
https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... s-enigma-2
Jarík
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 19.duben 2006 - 18:18

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od Jarík »

Do usb vložiť nove image normalne spakovane, na dialkovom stlačiť ok mieriť na prístroj, zapnúť vypínačom a počkať naskočí menu pre výber flash z miestneho zdroja
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

Zdravím . Prosím Vás, je možné nainštalovať image Openatv na Zgemme H9 Combo, aj priamo cez sieť rovno do prijímača, alebo iba z USB ? A ktorý image je najnovší Openatv 6.4 a kde by som ho stiahol ? To čo som našiel, tak tam bolo viacej tých poloźiek, hľadal som aj u elana, ktorý sľubuje podporu pri kúpe prijímača od nich, ale nič som u nich nenašiel. Ďakujem za informácie.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od georg11 »

Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od 9000peter »

Ak tam máš openatv dá sa aj online , a treba lepšie hľadať.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od w.o.l.f. »

někdy ten flash on-line nelze realizovat, pokud už máš nějaký starší image, pak asi jen přes usb
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od 9000peter »

Áno upgrade je niekedy problém keď nieje dlho aktualizovaná E2 ale čisté image natiahneš vždy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

OK ďakujem Vám všetkým za
užitočné rady a vlastné skúsenosti.Mám tam ešte Openatv verziu 6.2 a FreeServer V_7.2.6 ide mi všetko OK , iba sa mi zdá , že servery už naťahuje nejakú dlhú dobu , tak čo by bolo optimálne tam nainštalovať, lebo zo skúsenost , s inými prijímačmi viem, že keď všetko ide , niekedy nemusí byť nová verzia SW vždy tá najlepšia.Toto je môj prvý prijímač s E2 , tak na staré kolená som do toho linuxu išiel, lebo už to bola nutnosť, ale začiatky sú vždy ťažsie, tak ako keď som začínal s mojim prvým satelitným prijímačom v koncom roku 1989. Tak podľa Vás tam mám dať už image Openatv 6.4 , ale to inštalovať pre istotu z USB , predtým si však urobiť zálohu terajšieho nastavenia na USB a potom stiahnuť online program Freeservery, nejaké pluginy a kodi to nevyuźívam. Ešte tam asi by bolo dobré nainštalovať aj ovládače ccam serverov a nový oscam ,Enigma 2 sa znovu inštalovať asi nemusí. Neviem, či som to napísal správne, ďakujem za prípadnú opravu a návrhy ako postupovať, ďakujem.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od 9000peter »

No čo správ zálohu keby niečo a šup inštalovať nové image teda E2.
Všetko sa dá zálohovať teda nastavenia, pluginy , konfigi z pôvodného image do nového len treba vedieť ako.
Pre teba by bolo asi jednoduchšie zohnať najnovšiu Full zálohu pre tvoj stroj a doladiť si ju ale ak máš chuť tak si to prerob podľa seba tak sa len zdokonalíš v danej problematike.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

Vďaka 9000peter za radu.Pre mňa by bolo asi teraz istejšie získať niekde ako píšeš najnovšiu Full zálohu, aby som si to teraz pred sviatkami celé nerozladil a prijímač nezačal bootovať.Ak tam mám taký starý image asi by nebolo dobré, ako mi tu bolo napísané aktualizovať to online z netu, ale radšej cez USB .Ten prijímač mám z firmy elano, oni píšu, že upgrade a ďalšiu novú konfiguráciu k prijímaču dodajú, asi im budem musieť napísať a poźiadať o ňu, to bude na začiatok asi najistejšie a potom študovať web a hľadať návody.
Všimol som si, že už je aj nový image Openatv 7.0, ten neviem ako funguje. Našiel som stránku, kde sa to dá sťahovať, ale tam je vždy tých zazipovaných súborov k danému image viac, tak neviem, či je jedno ktorý stiahnem ?
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.prosinec 2021 - 9:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od VTronik »

Ještě před tím, než budeš instalovat zcela nový kompletní image, tak si udělej kompletní zálohu svého (toho, co máš nyní v boxu). Rozlišuj mezi zálohováním nastavení a zálohováním celé image. Obojí je součástí OATV6.2. Pokud se ti z jakýchkoliv důvodů něco po instalaci zcela nové image nepodaří, můžeš se potom velmi rychle vrátit k původní a nastavené image nahrátím právě té kompletní zálohy. Po jejím nahrátí se vše v boxu vrátí "do okamžiku", kdy si tu zálohu prováděl (včetně pluginů a nastavení).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

OK VTronik, to áno urobiť si zálohu je nutné o tom aj píšem a odkiaľ sťahujete nový image, lebo ako som písal tých zazipovaných súborov je pri každom veľa a je treba stiahnuť konkrétne pre Zgemmu Combo 9, alebo to je jedno pre E2 , hľadám nejaké postupy ?
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od EnoSat »

nie je vela, su len dva - update a recovery , tie cisla su datum vydania - preto sa ti zda ze ich je vela , ano - image stahujes pre konkretny box
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

OK vďaka EnoSat, takže si mám stiahnuť na USB , tú zazipovanú podľa dátumu poslednú update,čiže aktualizovanú verziu a USB so zazipovanou aktuálnou image verziou vložiť do prijímača a postupovať podľa návodu, ešte predtým si však utobiť na USB pre istotu zálohu celého svojho terajšieho systému.
Tak netreba staré Openatv 6.2 nijako odinštalovávať, ako sa to dakedy robilo v starých prijímačoch, aby tam nezostali zbytky starého SW a v novom neškodil, ono si to celé prepíše a hotovo.
A tie recovery súbory sú súbory obnovy systému, tie netreba, ale načo tie potom sú, ak si každý vytvorí tú svoju zálohu sám na USB ?
Neviem načo ma treba ešte upozorniť, aby som niečo nevyviedol a nemal modrú smrť na obrazovke a nezačal prijímač bootovať ? Ten program na servery si už stiahnem dodatočne potom onlline, aj ccam i oscam , nove kodi sú už asi tam tiež. No učím sa na staré kolená, ale už som do toho linuxu a tej enigmy musel ísť ,je to nutnosť.
Doteraz som mal iba uzavretý linuxový prijímač Dreamsky, NXP 256 HD, predtým spústu nelinuxových Clarke Tech , 5000 HD ,Octagon, Cryptobox, Mascom , Arrivaa a iné , aj nezabudnuteľný prijímač HUMAX 5400 Z, keď bola ešte zlatá doba keys , začiatkom roku 1990 že išlo na ne všetko , takmer komplet celý vtedajší orbit ...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.prosinec 2021 - 15:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od 9000peter »

Kuk sem.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

OK 9000peter, to som už u elana videl a čítal to musím od začiatku nainštalovať aj tie recovery súbory, nestačí iba update nového image 6.4 ?
Ja som myslel, že Enigma 2 a celá konfigurácia v prijímači zostane, že stačí iba update toho image ? Vidím ,že ako povedal boľševik Lenin , treba učiť sa, učiť sa , učiť sa ...
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od 9000peter »

Alebo...

OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od bystrik »

Ok vďaka, toto video som hľadal, už som ho tu dakedy videl. Tak možno skúsim najskôr aj ten online update image, pluginy freeserver, mi tak aktualizovalo na sedmičkovú verziu.Budem teda študovať a uvidím, či to nebudem radšej všetko robiť aź po sviatkoch, vidím, že sa mám čo učiť, keďže mi momentálne všetko funguje, aby som si to celé nerozhasil a potom Vás tu neotravoval, že čo mám s tým teraz robiť.Ešte raz vďaka všetkým za rady a návody, želám všetkým na fóre príjemnú sviatočnú štvrtú adventnú nedeľu ...
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nové image na Zgemma 9H Combo

Příspěvek od EnoSat »

bystrik píše:takže si mám stiahnuť na USB , tú zazipovanú podľa dátumu poslednú update,čiže aktualizovanú verziu a USB so zazipovanou aktuálnou image verziou vložiť do prijímača a postupovať podľa návodu, ešte predtým si však utobiť na USB pre istotu zálohu celého svojho terajšieho systému.
update sa pouziva ak chces mat zachovane nastavenia systemu (neodporuca sa pri zmene verzie)
recovery sa pouziva na obnovu boxu (odporuca sa pri zmene verzie)
bystrik píše:ale načo tie potom sú, ak si každý vytvorí tú svoju zálohu sám na USB ?
aby nemusel nastavovat prijmac od zaciatku (resp. dalsi typ zalohy vrati box do stavu pred aktualizaciou)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Zgemma“