Zgemma HS

Diskuse a download k přijímačům Zgemma

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Zgemma HS

Příspěvek od papapl »

Obrázek
Po delší době váhání jsem se rozhodl zakoupit do "sbírky" linuxů další, tentokrát v Číně. Vzhledem k tomu, že jsem šetřílek :-), vybral jsem na jednom ze serverů model od Zgemmy, konkrétně HS. Nejedná se přitom přímo o klon nějaké další značky. Je to prostě Zgemma s podporou jak OpenATV, tak OpenPli.
OpenATV není mou oblíbenou distribucí - zatím mi nevyhovovala ani na jednom z přijímačů, se kterým jsem měl čest v poslední době (Amiko Alien 2,Formuler F1). Každopádně OpenATV ve verzi jak 5.3, tak 6.0 na Zgemmě vcelku běží (rychleji než na F1 a jako blesk oproti Alienu).
OpenPli ve verzi 4.0 absolutně bez problémů.
Jediné, co bych vytkl OpenPli je absence aktuálního Public pluginu pro HBBTV. Volně ke stažení je jen Opera ve verzi 1.0-r0 s problematickým, resp. žádným přehráváním videí z ČT, O2TVFree... Ale to je problém OpenPli a nikoliv přijímače (OpenATV a HBBTV není problém). To lze částečně nahradit CZ/SK archivem.
Nyní k samotnému přijímači:
Osazen je procesor Broadcom BCM7326 Dual Core (2000 DMIPS) spolu s 512MB DDR3 a NAND 256MB, má jeden DVB-S2 tuner (BCM7346). Z "moderních" kodeků podporuje pouze H264, takže na HEVC zapoměňme.
Z rozhraní je tu jedna čtečka přístupových karet (CI slot není k dispozici), 2 USB (2.0), čtečka mikro SD karet (až 128MB), LAN (pouze 100Mb), YUV (cinch), audio (cinch) a samozřejmě HDMI (ono to tak u čínských výrobků úplně samozřejmé není - kvůli licenčním poplatkům zde často najdeme DVI rozhraní; výrobce ale většinou dodává kabel DVI/HDMI). Zdroj je, jak je čím dál tím víc běžné, externí, v provedení plug-in, 12V/2A a kupodivu netopí. Zajímavostí je mechanický vypínač napájení na zadní stěně přijímače (není potřeba hledat adaptér zapojený kdesi v zásuvce při nutnosti tvrdého restartu).
Přijímač je kompaktních rozměrů (velikost Amika SD550). Na přední straně je numerický displej (7-mi segmentové LED) s možností regulace jasu, tlačítko ON/OFF a dvířka, pod kterým je čtečka přístupových karet a 1 USB port. Na pravém boku je čtečka mikro SD karet.
Zbylá rozhraní jsou vzadu.
Po 2 měsících hraní musím konstatovat, že přijímač v hodnotě ca 62USD + poštovné ca 24 USD předčil mé očekávání. Po kolapsu a následné reklamaci F1 dokonce týden plnil funkci hlavního přijímače doma a to bez jakéhokoliv problému. Co bych mu vytkl, je absence PCMCIA pro instalaci modulu, nepodpora PIP (ale, kdy to vlastně člověk potřebuje) a už (zatím) asi nic dalšího. Takže za cenu ca 2.300,- Kč, pokud jej nelapnou celníci (ale vlastně, i když jej lapnou) dobrá alternativa např. pod pergolu, na chatu, dětského pokoje, ložnice...*.
Záměrně neuvádím a neuvedu e-shop, kde jsem jej zakoupil (Google je všude), ale musím konstatovat, že mne i mile překvapila rychlost doručení (pravda, 24 USD poštovné). V pátek večer objednáno, v pondělí večer doma - nekecám.
Po této zkušenosti s mým "prvním Číňánkem" této značky chystám nákup dalšího modelu Zgemmy. Tentokrát se bude jednat o kombo DVB-S2/T2 s podporou H265. Ale to zas někdy jindy.

Odkazy ke stažení Image:
https://openpli.org/download/zgemma/H.S
http://images.mynonpublic.com/openatv/c ... n=zgemmahs

* Nehodící se škrtnout
Naposledy upravil(a) papapl dne 24.březen 2017 - 21:48, celkem upraveno 1 x.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Zgemma HS

Příspěvek od dlhe_pole »

papapl píše:Obrázek
Po delší době váhání jsem se rozhodl zakoupit do "sbírky" linuxů další, tentokrát v Číně.
drzim Ti palce.. ak neodide nafuknutim kondenzatorov isto ti odide presne po dvoch rokoch, pretoze cinanek je taky koumak ze fo bootloaderu dal timebomb.. oprava je sice mozna a to tak ze vymenis flash ktoru kupis asik za 30 dolacov od toho isteho ťinanka, samozrejme ak dovtedy bude este existovat ..
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Zgemma HS

Příspěvek od papapl »

Faktem je, že kondíky u CPU jsem měnil i u mnohem dražších a světe div se i jednou společností certifikovaných přijímačů. Takže neřeším. U F1 odešlo HDMI rozhraní (záruka - reklamace - výměna přijímače) a je to mnohem dražší přijímač. U TV LG dnes při výpadku proudu také odešlo HDMI - 1/2 roku po záruce - jsem trochu rozladěný, ale jsou tam další 2 :-D.
Při této ceně očekávám životnost něco mezi 24 - 36 měsíci a nebudu se zlobit. Každopádně, přístroj jsem vzal jen na hraní (možná jej užijí ještě potom děti) a zákazníkovi bych jej nikdy nedal.
Na Zgemmě se mi líbilo, že to není přímý klon (mám fakt Zgemmu - ověřeno - není to klon Zgemmy) kupř. VU+, Dream..., ale, že se za svou značku nestydí a mají určitou podporu i u nás (koukal jsem, že se dá koupit za "strašné" peníze v UK).
Vzhledem k tomu, že se z tohoto přijímače stane na nějakou dobu "člen rodiny", podělím se určitě i o další zkušenosti.
Mr. Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 29.září 2015 - 18:00

Re: Zgemma HS

Příspěvek od Mr. Death »

Mám v plánu otestovat něco podobnýho - MEELO ONE PRO. Má to dokonce HEVC, parametry snad úplně stejný jak Formuler F4 Turbo včetně stejnýho ovladače. Za necelých sedmnáct stovek, jestli to vydrží dva roky, tak by to nemuselo být špatný.
Čistě teoreticky, pokud lze aktualizovat bootloader, tak by tam šel hodit z F4, ale s tím budu experimentovat až ve chvíli, kdy nebudu potřebovat, aby to fungovalo...
Mr. Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 29.září 2015 - 18:00

Re: Zgemma HS

Příspěvek od Mr. Death »

Dneska dorazil, pokud F4 Turbo vydrží dýl jak čtyři roky, tak se klon z Číny nevyplatí, jinak má naprosto stejný parametry za necelých sedmnáct set. Trošku horší design, ale to je věc vkusu. Dorazil s OpenATV 6.1, takže vše vypadá totožně, překopíroval jsem konfiguráky a valí. Obraz lepší než HD-BOX a hlavně svižnější.
Jediný rozdíl je v DO, místo vypínání TV je tam mute tlačítko a místo něho Help tlačítko. Ovladač je jinak stejný a samozřejmě zaměnitelný.
Teď ještě zkusit zašpekulovat s bootloaderem, jestli má taky ten dvouletý odpočet.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Zgemma HS

Příspěvek od dlhe_pole »

Mr. Death píše:Dneska dorazil, pokud F4 Turbo vydrží dýl jak čtyři roky, tak se klon z Číny nevyplatí, jinak má naprosto stejný parametry za necelých sedmnáct set. Trošku horší design, ale to je věc vkusu. Dorazil s OpenATV 6.1, takže vše vypadá totožně, překopíroval jsem konfiguráky a valí. Obraz lepší než HD-BOX a hlavně svižnější.
Jediný rozdíl je v DO, místo vypínání TV je tam mute tlačítko a místo něho Help tlačítko. Ovladač je jinak stejný a samozřejmě zaměnitelný.
Teď ještě zkusit zašpekulovat s bootloaderem, jestli má taky ten dvouletý odpočet.
vsetky cinske klony maju timebomb u bootloaderu.. na niektore vysli opravne booty z dielne europskych kutilov a tie zatial drzia
Mr. Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 29.září 2015 - 18:00

Re: Zgemma HS

Příspěvek od Mr. Death »

Zvažuju, že bych tam zkusil narvat bootloader z F4 Turbo, snad by to mohlo být zaměnitelný, co jsem našel nějaký info, tak nacpat tam systém přímo pro F4 Turbo jde, ale bootloader samozřejmě může být úplně jiná pohádka.
Jenom nevím, jestli to tam dávat teď nebo až tak za rok a půl. Byla by škoda ho hned umrtvit.
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: Zgemma HS

Příspěvek od liborek3 »

v životě sem neměl satelitní přijímač 4 roky,jakmile je něco zajímavého,tak jde starý pryč a přichází nový,takže potom nemáš problém se zárukou 8) 8) 8) 8) 8)

A k druhé věci,nevím co bys chtěl za image,open atv je jedna z nejlepších,je komplexní a všechny věci jsou jako třeba hbbtv už v ní,akorát si musíš doinstalovat sofcam feed,aby sis stáhl oscam,to je celé
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
Uživatelský avatar
Nowi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.květen 2008 - 21:00
satelitni prijimac: Zgemma H7S

Re: Zgemma HS

Příspěvek od Nowi »

Zdar pánové,
Jenom pro info: MEELO ONE PRO vlastním přes rok a půl s img OpenPli, archívy CZ/SK a naprostá spokojenost. Za ty prašule co stál, je to značka ideál ;) Stabilita, rychlost a slušný obraz. Údržba nulová...jestli se něco časem změní, dám vám vědět.
Odpovědět

Zpět na „Zgemma“