Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Odpovědět
mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od mmc »

QMXX píše:Aj tak to vychadza len na 21, resp. 22 ked ratam samostatne spice a nie na 44.
šak píšem, že andy64 píše o MMDS Piešťany ... ponúka sa to ako digitalizácia spoločnej antény, preto si ľudia myslia, že je to čisté DVB-T
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od LaaLaa »

MarekMM píše:Hurá ... či konečne ...

Dekódovacie CAM moduly SMIT pre príjem Plustelky sa dostanú k zákazníkom až budúci týždeň ...

Dúfajme že je to pravda...

viac tu

Na www stránke distribútora stále poznámka Nemáme (abo inak ... tovar na ceste )
Nezlob se na mne, ale kolik je ti let?
Takové oči trápící barevné písmo a každé slovo jinak velké, to je spíš do cirkusu, než do seriozního fóra s diskusí o technice. Nedá se to číst a to samé tvůj podpis, proč děláš takové kraviny? Asi chceš na sebe upozornit, ale věř že toto není správný způsob.
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:46, celkem upraveno 1 x.
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:46, celkem upraveno 1 x.
lapay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 05.květen 2008 - 10:33
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od lapay »

andy64 píše:DVB-T je digitalne vysielanie cez antenu, laicky povedane vsetko co chytis na antenu v TV. A vsetkych 44 je chytenych tak. A kdo ich ponuka alebo odkial ich vysielaju neriesim. Takze pojem "ciste DVB-T" je blbost. Piestany su od nas vzdusnou ciarou tak 50km. Je to zadarmo a mam viac stanic ako napr. Skylink a pod. A vlastne uz aj za tie zakladne programy sa v skylink-u plati
V tvojom vyklade vydim problem. DVB-T je terestrialne tj. pozemne vysielanie a nie prijem cez antenu. Podla tvojej laickej poucky mi vychadza, ze sa jedna o prijem na akukolvek antenu, aj na satelitnu parabolu, cize vsetko co na nu chytam je DVB-T?
Asi nie a preto mi z toho vyplyva, ze ani MMDS antena nie je radena do klasickeho DVB-T. Cize sa jedna o specialny sposob prijmu, ktory nie je pristupny na celom uzemi SR.
K tomu prijmu zadarmo. Vacsina ludi, ak uz ma pokrytie MMDS, si musi kupit antenu na prijem. Tj. vrazit do anteny okolo 50-80€. To uz mi az tak zadarmo nepripada. A nikde nie je napisane ze to zajtra nevypnu.
Inak aj na Skylinku mozes momentalne prijimat zadarmo niektore programy a dokonca bez mesacneho platenia a bez karty.
QMXX
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 11.červenec 2010 - 22:28

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od QMXX »

andy64 píše:DVB-T je digitalne vysielanie cez antenu, laicky povedane vsetko co chytis na antenu v TV. A vsetkych 44 je chytenych tak. A kdo ich ponuka alebo odkial ich vysielaju neriesim. Takze pojem "ciste DVB-T" je blbost. Piestany su od nas vzdusnou ciarou tak 50km. Je to zadarmo a mam viac stanic ako napr. Skylink a pod. A vlastne uz aj za tie zakladne programy sa v skylink-u plati
Tu sa pise o sluzbe "plustelka". Ked si pozries nazov temy kazdemu je to jasne, samozrejme okrem analfabetov.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od mmiriboy »

"pre andy64":
Samozrejme tak ako sú rozdelené jednotlivé frekvenčné pásma a každé z nich má svoj názov, tak taktiež spôsob šírenia digitálneho signálu rôznymi možnými spôsobmi a na rozdielnych frekvenciách má každý z nich svoj špecifický názov, ktorý je zvyčajne anglickou skratkou slovného spojenia, ktoré presnejšie špecifikuje druh vysielania.
Naštuduj si jednotlivé slovné skratky (DVB-T, DVB-S, MMDS atď...) trebárs vo wikipédii a dozvieš sa viac :!:
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od mmiriboy »

To z čím sa tu "chvastáš" (MMDS - digital, prevádzkovaný firmou Avis) mám aj ja doma, ale "nevytrubujem" to do sveta, lebo je to, aspoň u mňa doma v praxi, minimálne rok a čosi, stará a známa vec!
Ale na rozdiel od teba, aspoň nemám v tom pomenovaní jednotlivých foriem digitálneho vysielania taký "hokej", ako ty :!:
Čo sa týka Googlu, Wikipédie atď, nieje dôležité vedieť v tom a s tým pracovať, ale je oveľa dôležitejšie si niečo s toho aj vziať k ponaučeniu!!!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od mmc »

sorry, moja chyba, písal že má 44 programov z toho 9 kódovaných, čo ukazovalo presne na MMDS PN ... teraz, keď tam dohodil zoznam, tak je jasné, že píše o plustelke, čo však nič nemení na tom, že "má v tom vítr", pretože plustelka má 11(12) kódovaných programov
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:47, celkem upraveno 1 x.
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od LaaLaa »

andy64 píše:akoze mozno vas bavi sa tu s kazdym natohovat a hrat na na odbornikov, ale co uz

moja prva reakcia bola:
ja chytam na DVB-T 44 stanic (CT1,..., nechatam v HD kvoli signalu, a stv1,2 mam v SD aj HD) z toho 9 je kodovanych. A aj CT Sport tam je.
-je tam v tom aj plustelka a kolko presne ma kanalov som nezistoval
je to pravda a hovote si co chcete. Viem co je DVB-T a ostatne ma nezaujima, lebo sledujem TV len kvoli sportu a par dokumentom. Ostatne je brainwashing pre masy kt. cumia niekolko hodin denne do bedne a potrebuju mat 100 programov.

mmiriboy: kde som ja kedy hovoril ze co je MMDS? Neviem co to je a ani ma to nezaujima

EDIT: toto bola posledna rekacia, lebo sa tu neoplati ani pisat, kedze z jednej mojej vety je diskusia, kt. analyzuju samy "odbornici". Hlavne ten s tou antenou za 50-80€ ..to ma pobavilo :D
v tom bude asi ten základní problém, proč do tématu o Plustelke nabouchals nesmysly o MMDS a ještě to ani nejsi schopen pochopit :-) (spíš ani nechceš, tím bys přiznal svoji chybu)
Tvoje rozhodnutí v posledním příspěvku je správné 8) Ale příčinou nejsou ti "odborníci", ale Ty sám.
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:47, celkem upraveno 1 x.
andy64
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.leden 2009 - 18:12
satelitni prijimac: Show Box S-300 Platinum

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od andy64 »

SPAM
Naposledy upravil(a) andy64 dne 09.červenec 2013 - 17:47, celkem upraveno 1 x.
lapay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 05.květen 2008 - 10:33
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od lapay »

@andy64
vlado2233 pisal, ze pre nenarocnych staci aj tych 10 programov ktore na Slovensku chyti
1. STV1, 2. STV2, 3. TA3, 4. Markíza, 5. Doma, 6. dajto, 7. Fooor, 8. TV JOJ, 9. JOJ Plus, 10. WAU; abys vedel o ktorych 10. programoch hovoril.
a tys na to napisal ze:
"10??? ja chytam na DVB-T 44 stanic (CT1,..., nechatam v HD kvoli signalu, a stv1,2 mam v SD aj HD) z toho 9 je kodovanych. A aj CT Sport tam je."

Tema je o sluzbe Plustelka/Volnatelka a ty si siel presvedcovat o tom ze sa da zachytit aj viac ako len zakladnych 10 programov. Musis si uvedomit ze nie kazdy byva dostatocne blizko hranic, kde zachyti aj vysielanie z inych statov. Samozrejme v prihranicnych oblastiach mozete chytat DVB-T stanic viac a zadarmo ale to neznamena ze ich musia prijimat aj obyvatel BB. Ja osobne byvam nedaleko NR a na antenu chytam len SK zaklad ako vacsina SR.
K teme MMDS: Zhodou okolnosti si napisal pocet programov ktore su sirene v MMDS Piestany v norme DVB-T. Kedze si nenapisal cez co chytas 44 programov, vacsina z nas si myslela, ze v tom mas hokej. A ked mmc napisal ze prijimas cez MMDS Piestany a tys mu na to odpisal len ze pre teba je DVB-T vsetko co chytim na antenu, tak nas to len utvrdilo v tom ze nevies o tom co pises. A okrem toho ja som sa nikde nedocital ze pises ze chytas 44 programov spolu s Plustelkov. Ked napises ze chytas 9 kodovanych stanic a v muxe je kodovanych 11 stanic tak z toho nevydedukujeme ze pises o Plustelke.
Sa teraz nezlosti ze ta tu vsetci vyburuju na tebe. Vazne to vypadalo akoby si sa chcel pochvalit ze ja chytam tolko programov, kto chyta viac? A este to vypadalo aj tak, ze nevies o com pises a ze sa ti to uz cele poriadne pletie.. :)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od mmiriboy »

Mne najviac "zarezonovalo" to jeho tvrdenie - aj ČT šport tam je?! Totižto, keby prijímal iba slovenské MUXy, tak tam táto stanica nieje, čiže pripadajú do úvahy dve možnosti. A to buď prijíma aj české MUXy, alebo MMDS digital?!
Tak ako príjem českých MUXov, tak aj príjem cez MMDS digital má tu na abf svoje samostatné vlákna na diskusiu!

Opäť zopakujem pre "andy64":
sám máš v tom riadny "hokej", len plno kecov, neuvádzaš žiadne technické upresnenia - frekvencie, či čísla kanálov, dokonca ani nevieme, kde bývaš-prijmaš tie programy, tak sa potom nesťažuj, že sa tu do teba "obúvame"!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od ivan333ivan »

***********************************************************
Popis
Dekódovacia karta Plustelka. Pre tých čo maju dekódovaci irdeto CAM modul. Môžete sa sami rozhodnúť aká programová ponuka vám vyhovuje. Môžete sa rozhodnúť pre voľnú telku, TV stanice voľne dostupné bez mesačných poplatkov. Môžete si rozšíriť ponuku o Plustelku - ďalšie zaujímavé TV stanice bez mesačných poplatkov. Alebo sa môžete kedykoľvek rozhodnúť pre extra dávku športu, filmov, dokumentov, detských programov s mesačným poplatkom, ale bez viazanosti. Voľné TV stanice (dostupné v 1., 2. a 3. multiplexe) STV1, STV2, Markíza, TV JOJ, JOJ Plus, Doma, TA3, dajto, Fooor, WAU. Plustelka CZ a SK stanice (dostupné v 4. multiplexe) ČT1, ČT2, TV Lux. Plustelka extra dávka zábavy (dostupné v 4. multiplexe) za 5,99EUR /mesiac EuroSport, EuroSport 2, Nickelodeon, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Music Box, Spice. Ako môžem prijímať Plustelku? Postačia vám tri jednoduché kroky. 1. Overte si dostupnosť Plustelky na http://www.plustelka.sk/pokrytie. 2. Vyberte si prijímačalebo CA modul pre váš existujúci televízor. 3. Vhodný typ prijímacej antény.

***********************************************************

Popis
Irdeto cloakedCA Plustelka dekódovací modul. Ak váš súčasný televízor má zabudovaný DVB-T prijímač s MPEG4 dekodérom a rozhraním pre dekódovací modul, môžete si ho pripojiť k anténe a po vložení modulu môžete začať sledovať digitálne terestriálne vysielanie. Zabudovaná prístupová karta k službe Plustelka. CI rozhranie s podporou protokolov CI a CI+. Môžete sa sami rozhodnúť aká programová ponuka vám vyhovuje. Môžete sa rozhodnúť pre voľnú telku, TV stanice voľne dostupné bez mesačných poplatkov. Môžete si rozšíriť ponuku o Plustelku - ďalšie zaujímavé TV stanice bez mesačných poplatkov. Alebo sa môžete kedykoľvek rozhodnúť pre extra dávku športu, filmov, dokumentov, detských programov s mesačným poplatkom, ale bez viazanosti. Voľné TV stanice (dostupné v 1., 2. a 3. multiplexe) STV1, STV2, Markíza, TV JOJ, JOJ Plus, Doma, TA3, dajto, Fooor, WAU. Plustelka CZ a SK stanice (dostupné v 4. multiplexe) ČT1, ČT2, TV Lux. Plustelka extra dávka zábavy (dostupné v 4. multiplexe) za 5,99EUR /mesiac EuroSport, EuroSport 2, Nickelodeon, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Music Box, Spice. Ako môžem prijímať Plustelku? Postačia vám tri jednoduché kroky. 1. Overte si dostupnosť Plustelky na http://www.plustelka.sk/pokrytie. 2. Vyberte si prijímač alebo CA modul pre váš existujúci televízor. 3. Vhodný typ prijímacej antény.
***********************************************************

ceny potrebných komponentov /pozri tiež dátum dostupnosti/

Kedže ceny komponentov budú rozdielné u toho-ktorého predajcu / aj 10€/
je vhodné si pozisťovať najvýhodnejšiu kúpu...

***********************************************************

Ako na to:

Po zakúpení dekodovacej karty sa treba zaregistrovať na web PLUSTELKA
Po úspešnej registrácii získate potrebný kod a na 1 /jeden/ mesiac bude
sprístupnená možnosť sledovať kompletnú ponuku /teda aj platenú/ zadarmo.
Potom sa možno rozhodnúť pre občasnú platbu alebo dlhodobú,teda bude
možnosť predplatiť len na konkrétný mesiac.
Přílohy
cammodul plustelka.jpg
dekodovacia karta plustelka.jpg
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od MarekMM »

LaaLaa píše:
MarekMM píše:...
Nezlob se na mne, ale kolik je ti let?
Takové oči trápící barevné písmo a každé slovo jinak velké, to je spíš do cirkusu, než do seriozního fóra s diskusí o technice. Nedá se to číst a to samé tvůj podpis, proč děláš takové kraviny? Asi chceš na sebe upozornit, ale věř že toto není správný způsob.
Ano pán profesor ... vychovávaš skoro v každom príspevku ... aha ... je toho tu viac

Koľko máš rokov ak si daš na odbornom fóre meno LaaLaa ...

A aby som Ti zodpovedal aj Tvoju otázku prečo som zdôraznil niektoré slová ...
... nuž preto že mám skúsenosť z ľuďmi čo sú za projektom Plustelka ...
... a mám názor že príprava nebola zvládnutá a to je ešte mierne tvrdenie ... :)
QMXX
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 11.červenec 2010 - 22:28

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od QMXX »

Keby to davali za 2-3 eura mesacne tak aspon cena by tam bola zaujimava ale takto cena pomerne vysoka vzhladom na maly pocet programov. Ked 6 eur tak radsej dam 9-10 a niekolkokrat viacej programov cez satelit.

Keby rozmyslali tak by do ponuky dali to, co inde nemaju, napr. joj hd alebo markizu hd, hbo hd... Ked ponukaju to iste co vsetci ostatni, len omnoho menej programov a ani nie az tak lacno to nema sancu na uspech.

Keby mali podobnu ponuku ako v rakusku simplitv tak to by bolo nieco, vela hd programov aj sd programov ale toto...
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Komponenty pre príjem PLUSTELKA

Příspěvek od ivan333ivan »

Cena za mesačný poplatok by nebola až tak tragická-za cca 2-hodinový
zárobok mesiac pozerania.

Inak oficiálná programová ponuka nie je konečná.

Vstupné náklady sa my vidia privysoké-anténa,recejver,dekodovacia karta...
a tu niekde je hrozba rizika-ak projekt zanikne peniažky sú v ...
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Odpovědět

Zpět na „Plustelka“