ChocholousekPicons updater

Moderátor: chocholousek

Odpovědět
lib01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 08.březen 2011 - 15:56

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od lib01 »

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či by by bolo možné do pluginu pridať ešte jeden alebo dva konfig profily? Bolo by to fajn. Samozrejme nerozumiem tomu, čo by to obnášalo, koľko úsilia a času, ale chápem aj to, ak by to nestálo za vynaložené úsilie.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Kdyz mi smysluplne dokazes vysvetlit a presvedcit k cemu je to dobre, protoze ja si to nemyslim. Ja se pak pokusim zjistit u s3n0 co vse by to obnaselo a take zalobuji.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od ctiforum »

Zmen si v subore: \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions\ChocholousekPicons\plugin.py

censored...
na
censored...

a este zmen na troch miestach

censored...
na
censored...

a potom restartuj Enigma2 a budes mat 9 konfigov.
P.S. Ale ked si das niekedy aktualizovat plugin ( plugin, nie picony ....:-) ), tak sa ti vrati pocet konfigov naspat na 3 )
Naposledy upravil(a) chocholousek dne 03.únor 2023 - 7:39, celkem upraveno 2 x.
Důvod: ja si nemyslim ze se mi libi sem davat podobne navody na upravu plaginu od S3N0
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
lib01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 08.březen 2011 - 15:56

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od lib01 »

Takže ďakujem za príspevky k mojej otázke. Nemal som v úmysle t nejak rozvíriť hladinu, vôbec nie.
Ide o to, že pomerne často mením skiny HDGlass 17 a Metrix.Môžete mi položiť otázku, že prečo? No lebo!. To je čisto môj problém a nikoho iného. Takže, aby som sa to pokúsil vysvetliť, k HDGlass 17 potrebujem 3 profily: prvý - hdd/hdg17_files/picon, druhý - hdd/hdg17_files/ZZpicon a tretí je rovnaký aj pre Metrix - hdd/picon. Takže to sú vyčerpané všetky 3 profily. Avšak pri výmene skinu na Metrix potrebujem ešte jeden profil -hdd/XPicons/picon. Takže ak zrovna používam Metrix musím prepísať cestu v jednom z dvoch profilov pre HDG17 a pri zmene na HDG17 zase prepísať naspäť, atď.
Ale, to mi nerobí žiadny problém, nie som lenivý to takto robiť, iba som sa pýtal, či by sa takáto úprava dala jednoducho urobiť. Ak nie, nič sa nedeje, vôbec mi nejde o to niekoho otravovať z hlúposťami a podobne, nie. Takže tak.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od VTronik »

Pokud používá například čtvrtý profil stejné picony jako některý z prvních tří, tak si tam vlož symlink z té čtvrté adresy na tu shodnou a budou fungovat všechny čtyři bez dalších úprav (změn názvů).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
lib01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 08.březen 2011 - 15:56

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od lib01 »

Veľmi ďakujem za ochotu, ale vôbec nerozumiem, čo a ako by som to mal urobiť.
A znova opakujem, že vôbec nechcem nikoho zdržovať alebo zbytočne zaťažovať
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od siletblok »

@lib01 - Zaregistruj sa SEM a kontaktuj priamo tvorcu pluginu - nick s3n0.
Obrázek
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od 9000peter »

Chocholousek neviem či je správne hneď cenzurovať nejakú úpravu tohoto pluginu ktorý nesie asi tvoj názov (na čo sa odvolávaš aj v tomto vlákne) ale autor tohto pluginu je pravdepodobne s3nO
Vieš nepáči sa mi to keď vás niekto preščí ako kolega v tomto vlákne a potom čo ďalej on na to prišiel tak budeme mazať :smoke:

A čo teraz keď niekto vydá plagin alebo stačí úpravu na desať profilov.... je to pár riadkov....

Nič v zlom ja si vašu robotu voči komunite vážim ale tiež je to od tál po tál...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od VTronik »

lib01 píše:Veľmi ďakujem za ochotu, ale vôbec nerozumiem, čo a ako by som to mal urobiť.
A znova opakujem, že vôbec nechcem nikoho zdržovať alebo zbytočne zaťažovať
Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá...
Zkusme to s těmito předpoklady:
1. Chci přesměrovat adresář hdd/picon do adresáře hdd/hdg17_files/picon, oba používají stejný soubor picon, stačí, když bude soubor picon fyzicky pouze v adresáři hdd/hdg17_files/picon a adresář hdd/picon se na hdd/hdg17_files/picon bude pouze odkazovat (ušetří to vlastně i místo v paměti).
2. Připojím se přes terminál k boxu (například přes webové rozhraní, kde se terminál zobrazí po kliknutí na odkaz v levé části nabídek) a přihlásím se (login=root, heslo podle image nebo nastavení)
3. vejdu do adresáře hdd, kde chci vytvořit odkaz příkazem

Kód: Vybrat vše

cd /hdd
4. Místo zálohy adresáře /hdd/picon někam jinam nejdříve přejmenuji adresář picon na picon_old příkazem

Kód: Vybrat vše

mv picon picon_old
(vznikne tak adresář /hdd/picon_old a mohu se tak vrátit k původnímu řešení zpětným přejmenováním a také nejde vytvořit symlink se stejným jménem picon, které je/bylo na stejném místě použito).
5. vytvořím symlink (odkaz, viz výše) příkazem

Kód: Vybrat vše

ln -s  /hdd/hdg17_files/picon /hdd/picon
Tím mám zajištěno, že při požadavku na čtení picon z adresáře hdd/picon se bude číst z hdd/hdg17_files/picon. Stačí mi potom aktualizovat picony pouze v tomto jednom adresáři a dva různé skiny s jiným nastavením adres uložených picon budou používat společný prostor.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

9000peter píše:Chocholousek neviem či je správne hneď cenzurovať nejakú úpravu tohoto pluginu ktorý nesie asi tvoj názov (na čo sa odvolávaš aj v tomto vlákne) ale autor tohto pluginu je pravdepodobne s3nO
Ano nelibi se mi to,proto jsem to smazal. Kdyz s upravou na vice profilu prisel S3N0 bavili jsme se take kolik profilu vytvorit v plaginu. Ja byl uplne proti, nakonec jsem souhlasil se tremi profily, rikaje si doted je vlastne jeden, tri musi stacit uplne vsem. Jeden rozmer na channel selection druhy na display a treti do screenu.
9000peter píše:Vieš nepáči sa mi to keď vás niekto preščí ako kolega v tomto vlákne a potom čo ďalej on na to prišiel tak budeme mazať
Netusim jestli nas nebo mne nekdo prestal ako hovoris, ja to tak necitim. Kod je verejny a muze si jej upravit beztrestne kodokoliv. Vim ze by tato uprava nevadila ani s3n0. Myslim ze lepsi cesta je se tu pobavit a treba zmenim nazor. Kdyz mne nekdo dokaze presvedcit proc stahovat picony pres pet nebo sest profilu proc ne? Ovsem ja vidim nekdy nektery plagin nastaveny tak ze stahuji extremy jsou dokonce takove ze stahuji dvacetkrat jeden a ten sam balicek, to prosim pekne zasebou a to uz mi smysl nedava. To je bezohlednost vuci ostanim.
9000peter píše:A čo teraz keď niekto vydá plagin alebo stačí úpravu na desať profilov.... je to pár riadkov....
Myslim (vim) ze takoveto upravy uz existuji, a ano muze se hned zitra objevit nekdo kdo to vyda verejne. A co se stane? No nic, slunce vyjde tak jako tak. Az nato ze mam velkou obavu co to zpusobi na picon.cz. Ti jez maji upraveny plagin uz nyni a diky tomu ze se take chovaji hodne nestandardne jsou zdrojem casteho omezeni (sice jen drobnych) a maji tak nekdy problemy se stahovanim. Bylo by tech problemu vice a asi i o hodne casteji a ja bych musel neco udelat zmenit na picon.cz, a to drive nez to nekdo jiny udela za mne.
pocet_balicku.png
p.s. budu se opakovat a mozna znim jako ohrana deska, ale ja chci aby to jak to funguje vydrzelo co mozna nejdele ve stavu a podobe jak to funguje nyni. Omezovani jsou jen extremiste, tedy ti jez vybocuji extremne s nastavenych pravidel a vsem ostatnim je stahovani umozneno bez jakychkoliv problemu.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Dnes 04.02.2023 vyšla aktualizace ID souboru + náhledové picony, plaginu Picons Chocholoušek updater!

- výsledek je rozšířeni plaginu o nove černé picony SNP Black v provedení png32 o velikosti 220x132.

Obrázek
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od slax78 »

chocholousek
bolo by mozne do pluginu dorobit automat aktualizacie picon nech sa to nemusi robit manualne?
Nieco podobne ma EPG Import (najdes na Github) kde mu urcim hodinu a den kedy sa ma zobudit a aktualizovat EPG data.
Dik tebe a s3n0 za vasu pracu.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Zdravim, uz jsem na toto odpovidal a muj nazor se nezmenil, zadna automatizace, presne proto aby si musela provadet rucni aktualizace.
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od slax78 »

Neviem či som sám , ale už niekoľko dni mi ukazuje pri aktualizácii picons chybu:
-chyba pripojenia internetu (Error -1)
Internet na boxu je Ok , nakoľko mi ide “zvonku” share a tiež je funkčné Online update od OpenATV .
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Zdravim, pripoj se pres telnet/ssh a zadej

Kód: Vybrat vše

ping -c 1 www.google.com
no a vysledek sem dej a budeme mozna chytrejsi.

p.s. soude podle poctu vcera stazenych baliku si opravdu sam... :ROFL:
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od slax78 »

Last login: Wed Mar 29 17:26:43 CEST 2023 on pts/0
root@vuduo:~# ping -c 1 www.google.com
PING www.google.com (142.251.36.132): 56 data bytes
64 bytes from 142.251.36.132: seq=0 ttl=58 time=21.159 ms

--- www.google.com ping statistics ---
1 packets transmitted, 1 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 21.159/21.159/21.159 ms
root@vuduo:~#
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Zdravim, tak ping jde coz namena ze vim nic nevim. V kazdem pripadku dale jen obecne rady. Jak rika s3n0 "-1" znamena obecnou neidentifikovanou chybu. Tedy chyba je nekde mezi systemem enigmou a pluginem, dalsi rady uz nemam protoze to je na vesteni s koule, ale tu mam dlouhodobe v oprave, je pokazena. Prover nastaveni site pokud pouzivas VPN tak vypnout nebo prover zdali je dobre nastavena routovaci tabulka, atd atd...
PaulB
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 03.červenec 2007 - 20:17
satelitni prijimac: Vu+ Uno 4K SE

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od PaulB »

Zdravím,
nevím jestli je neco blbě u mě, ale při update na 5.0.230401 se mi plugi ztratí z pluginu.
Mám VTI 15.0.02.
Musel jsem plugin odinstalovat a pak nahrát 5.0.221217 a ten běží OK.
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od slax78 »

Ráno som skúsil opäť a vyhadzovalo chybu Error -1 pre stiahnutie picons.
Skúsil som aktualizaciu plugin , tam mi ponúklo novú verziu 5.0.230401 a teraz už ide aj aktualizácia picon.
Neviem čo ste opravili , ale už to ide , dik .
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Plugin pro enigma2 - ChocholousekPicons updater

Příspěvek od chocholousek »

Vcera jsme se bavili s s3n0 a prisla rec a na Tebe, a na ono -1 co si sem napsal v popisu chyby, coz je ona obecna chyba. S3N0 povida ze mozna by nebyl spatny napad zmenit detekci podobnych chyb, no a stalo se ze je v plaginu zmenena detekce podobnych chyb pro lepsi diagnostiku. Jinak se nezmenilo nic, a ja diky tomu tvrdim ze mas nejak pozkozenou zvrtanou enigmu proto to napred neslo a ted to jde, ale chybu tam mas porad.
Odpovědět

Zpět na „Picons“