Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Zdravím.
Pořídil jsem si k vánocům tuhle hračku a snažím se s ní sloučit HTPC a satelit. Mám tam VTI 14.01. Nejvíc mě trápí přehrávání videa z NAS na vnější síti.
a) Integrované KODI se mi vůbec nenainstaluje.
b) tak přehrávám video ze vzdáleného NAS prostřednictvím FTP. Problém ale je, že po každém vstupu do adresářové struktury NAS (ať už prostřednictvím přehrávače nebo Filebrowser VTI) začnou se zřejmě načítat adresáře, což trvá třeba 10 - 20 minut. S minimální komunikací na síti. Nevím co přesně se děje.
S KODI na Ubuntu nebo jen pouhým připojením na NAS z počítače je načtení okamžité.

Poradí někdo? Možná by pomohlo rozchodit to KODI, ale když nechám to systémové (VTI) instalovat, vypíše to že instalace proběhla, ale pak je stále nenainstalované.
Možná existuje i jiný přehrávač ... Poraďte :roll:

Díky za každou podporu.
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od VTronik »

Doplň, prosím, nějaké info. Píšeš "přehrávání videa na vnější síti", ale podle popisu chceš videa přihrávat na lokální síti. Je to tak nebo se skutečně chceš připojovat na NAS mimo lokální LAN?
Co se týká připojení k NASu pomocí satelitu, neměl by to být žádný problém a není důvod, proč by měl přehrávač v satu načítat videa tolik minut.
Použil si k připojení na NAS jaký způsob? Funkční je použít manažer správy připojovacích bodů instalovaný v satelitu a pomocí něho vytvořit připojovací bod v satu, který "míří" do NAS k adresáři s uloženými videi. Potom to funguje podobně, jako by to byl adresář třeba na HDD přimo v satu.

Tady máš ještě odkaz na jednoduchý popis, který jsem již psal jinde. Je ale obecně platný pro Enigmu a NAS.
Naposledy upravil(a) VTronik dne 06.leden 2019 - 18:10, celkem upraveno 1 x.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od pele1 »

Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Pánové, díky za reakce.
Síťové připojení je nastaveno "systémově" (CIFS), tato část bude v pořádku. V podstatě ani jinou možnost nevidím.
Mě to spíše připadá, že systém nebo vlastní přehrávač má moc adresářů z NASu k načtení / nebo k uložení někam do databáze a proto to tak dlouho trvá. Kdyby to bylo jednou za den (např. aktualizace nějaké databáze), tak to pochopím, ale děje se to při každém přechodu do hlavního adresáře NAS (pro pochopení např. adresáře s názvem Filmy se 1500 adresáři). Jak jsem již psal, Kodi v Ubuntu, Androidu či ve Win to načítání okamžitě.
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od pele1 »

skus ešte NFS či sa to bude chovať rovnako
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od VTronik »

Motorik píše:Pánové, díky za reakce.
Síťové připojení je nastaveno "systémově" (CIFS), tato část bude v pořádku. V podstatě ani jinou možnost nevidím.
Mě to spíše připadá, že systém nebo vlastní přehrávač má moc adresářů z NASu k načtení / nebo k uložení někam do databáze a proto to tak dlouho trvá. Kdyby to bylo jednou za den (např. aktualizace nějaké databáze), tak to pochopím, ale děje se to při každém přechodu do hlavního adresáře NAS (pro pochopení např. adresáře s názvem Filmy se 1500 adresáři). Jak jsem již psal, Kodi v Ubuntu, Androidu či ve Win to načítání okamžitě.
Podle mne to načítá něco dalšího, nejen strukturu adresářů (například vyhledávání posledních nahrávek k označení apod.). Není důvod, proč by to na PC mělo jít rychle a na satu pomalu.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od gchevalier »

niekde v nastaveni je, ze pri nacitani ma vypocitavat dlzku/velkost suboru - zrusenie tohoto moze trochu pomoct ale obavam sa ze pri listingu 1500 adresarov cez Enigmu to nebude zazrak - skusit polaborovat s poctom adresarov
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Ali4e »

Aktuálne v Ultimo 4K (predtým v Solo 4K) mám namapovaný NAS so 16 TB obsahu. Porovnateľný rozsah +/- 1500 adresárov, okrem video súborov aj hudbu a obrovské množstvo fotiek. Adresármi prechádzam s okamžitou odozvou. Mám gigabitovú infraštruktúru siete a NAS pripojený cez NFS.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
easyspider
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 06.říjen 2009 - 21:41

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od easyspider »

Proces pripajania mas klasicke pripojenie alebo AUTOFS?

Daj AUTOFS...
VU+ UNO 4K SE
Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Povypínal jsem co se dalo, možná k nějakému malému zrychlení došlo, ale trvá to pořád dlouho. Zkusím to NFS, ale NAS není můj, musím prověřit možnost spuštění na něm.

Myslíte, že by změna image mohla něco změnit?
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od gchevalier »

ftp ma najmensiu reziu, nfs ti nepomoze, to co ide dobre v lokalnej sieti, cez internet pojde pomaly, pripoj sa cez telnet a vylistuj si obsah adresara cez prikazovy riadok - ak to pojde dobre - tak spomalenie ma na svedomi enigma - ak to pojde pomaly tak je to reziou prenosu pri listingu/rychlostou internetu- vtedy treba tweakovat komunikacny protokol
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Ali4e »

easyspider píše:Proces pripajania mas klasicke pripojenie alebo AUTOFS?

Daj AUTOFS...
automounts.xml vyzerá takto:

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" ?>
<mountmanager>
<nfs>
 <mount>
  <active>True</active>
  <hdd_replacement>True</hdd_replacement>
  <ip>192.168.1.111</ip>
  <sharename>NAS</sharename>
  <sharedir>volume1/Mmedia</sharedir>
  <options>rw,nolock,tcp</options>
 </mount>
</nfs>
</mountmanager>
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

gchevalier píše:ftp ma najmensiu reziu, nfs ti nepomoze, to co ide dobre v lokalnej sieti, cez internet pojde pomaly, pripoj sa cez telnet a vylistuj si obsah adresara cez prikazovy riadok - ak to pojde dobre - tak spomalenie ma na svedomi enigma - ak to pojde pomaly tak je to reziou prenosu pri listingu/rychlostou internetu- vtedy treba tweakovat komunikacny protokol
To můžu zkusit, třeba to něco napoví... :D Jen to bude až za pár dnů, teď mě čekají lyže a sníh :Yahoo!:
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Jestli to tu ještě někdo čte, potřebuji poradit ...
Chtěl jsem zkusit vylistovat obsah NAS serveru přes Putty a Vu+ , ale příkaz ftp "nas.server.cz" tu nefunguje (ani open ... ). :oops: Jak zní ten správný příkaz pro připojení ftp serveru? (z PC to funguje).
Pro případné rýpaly ještě doplním, že ping funguje 8)

K mému problému s délkou načítání adresářů - také načtení přes OpenWebif trvá 10 minut. To by mohlo znamenat, že to není problém přehrávače či správce souborů, ale vlastního systému.
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od VTronik »

Připoj se na Vu přes telnet. Přejdi do adresáře /media/net/. Tam bude adresář, na který je připojený ten NAS. Vejdi do tohoto adresáře a zkus ho vylistovat příkazem ls - foneticky "ELES" (mělo by to vypadat asi takto: root@vuduo2:/media/net/DiskStation_video# ls).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od EnoSat »

a mas nainstalovany ftp klient v boxe ?
inak len cez mount a ako lokalny adresar
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Tak přes Putty a adresářovou strukturu trvá výpis adresáře Filmy do minuty. Takže to asi opravdu brzdí něco v systému. Co jsem mohl, to jsem již dříve povypínal. Tak nevím, pomůže změna image?
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Ali4e »

Za vyskúšanie nič nedáš, skús OpenPli.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Motorik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 05.říjen 2012 - 21:22

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od Motorik »

Tak pro případné další řešitelé problémů info na závěr : pro přechodu na Openatv 6.2 se těch cca 1500 adresářů načte za pár sekund :clapping: Takže problém vyřešen.

V diskuzi jsem dříve nezmiňoval, že se mi při přehrávání z tohoto NASu video trvale sekalo. Po přechodu na OpenAtv je i tento problém částečně vyřešen. Teď se to kousne až třeba po 45 minutách, a nic s tím neudělám. Pak se to v pořádku rozjede až za cca 10 minut a jede zase nějakou dobu do dalšího seknutí. Zajímavé je, že v okamžiku kousnutí jednoho filmu, můžu v pořádku začít přehrávat třeba jiný díl. Jako by byl někde v bufferu po nějakou dobu blokovaný příslušný souboru, např. do "vyčištění" paměti. No nic, zkusím experimentovat s přehrávačem.
8) VU+ Uno 4K SE /VTI :clapping:
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Přehrávání videa z NAS na vnější síti

Příspěvek od gchevalier »

zaujimave, takze to zlepsenie ma na svedomi asi EMC, zaujimalo by ma ako pripajas ten ftp priecinok... btw ftp nie je velmi bezpecne - data (hesla) idu sietou nekodovane ...
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“