VU-Uno 4k SE

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od barinek007 »

Dobra tak trochu podrobne, a pisu pomalu:

Porovnavas procenta pristoriju mezi sebou, snad na toto reknu jen to ze to nac si dosel neni rozdil v citlivosti tuneru i kdyz ten s urcitosti nejaky bude, ale "jen" to ze to co je na jednom pristoji 98 a uplne to same je na druhem pristroji 68, a proto ty procenta neznamenaji VUBEC nic!
Decibely, najdi jak jsou ony decibely v enigme vypocitany a s ceho, ano nikoliv zmereny ale vypocitany, a mohu ti porozradit ze pocitany jsou s procent ktere si enigma vycte jak jinak nez s dat tuneru. Decibel je pomerova jednotka a v decibelech lze vyjadrit klidne slunecni svetlo nebo mnozstvi hrusek v krabici.
Netusim proc do toho pletes to ze si schopen podle onech teplomeru nastavit parabolu, k tomu snad toto, ze vetsinou se to povede a rozdil mezi nastavenim podle profi mericiho pristroje je v tom ze pokud nastavujes podle hodnot na meraku tak to hlavni podle ceho se ridis je chybovost, kdezto to podle ceho to nastavujes ty je nejvetsi sila signalu. Nekdy, zalezi na druzici a transponderu, je to jedno a to same a nekdy nikoliv, proto jsi schopen to u mericiho pristoje nastavit lepe a to hlavne tam kde je ruseni ci slaba druzice nebo TP.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od Or-Horo »

To vypadá dobře, akorát mě tam chybí k úplné nirváně ty decibely :)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od Or-Horo »

barinek007 píše:Dobra tak trochu podrobne, a pisu pomalu:

Porovnavas procenta pristoriju mezi sebou, snad na toto reknu jen to ze to nac si dosel neni rozdil v citlivosti tuneru i kdyz ten s urcitosti nejaky bude, ale "jen" to ze to co je na jednom pristoji 98 a uplne to same je na druhem pristroji 68, a proto ty procenta neznamenaji VUBEC nic!
Decibely, najdi jak jsou ony decibely v enigme vypocitany a s ceho, ano nikoliv zmereny ale vypocitany, a mohu ti porozradit ze pocitany jsou s procent ktere si enigma vycte jak jinak nez s dat tuneru.....
Děkuji za vyčerpávající odpověď, zase jsem o drobíček chytřejší :). Takže zobrazované hodnoty nemusí nutně znamenat nic jiného, než že to je jinak nastaveno, tedy přepočty. Jsem klidnější :).
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne 02.duben 2019 - 0:13, celkem upraveno 1 x.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od peter54 »

Ked visíš na rebríku, pomôže mobil v ruke.
Pravidlo je jednoduché - viac percent = lepsie nastavenie.
Pozor, kontrolovat na oboch polarizaciach a vyskúšať viac transponderov.
Lepsie ako manzelka na telefóne.
IMG_20190401_192808_102.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od Or-Horo »

peter54 píše:Ked visíš na rebríku, pomôže mobil v ruke.
Pravidlo je jednoduché - viac percent = lepsie nastavenie.
Pozor, kontrolovat na oboch polarizaciach a vyskúšať viac transponderov.
Lepsie ako manzelka na telefóne.
Naštěstí bydlím v panelu, takže parabolu mám na balkóně. A ruce mám dlouhé jako šimpanz, takže sice musím na špičky, ale zábradlí je vysoké, tak mě to udrží. Popadnu parabolu za klacek a otočím s ní, kam potřebuju. Manželku mám na mobilu a hlásí mi jestli se signál zlepšil nebo ne. Měřák použít nepomůže, protože by mi stav stejně musela hlásit manželka z opačné strany paneláku (koax přes celý byt). A než učit manželku s měřákem, raději ať hlásí, co vidí v televizi na grafu :lol:

Kabely jednoduše vyměnit na parabole nemůžu, protože jsou kvalitně zaizolovány kvalitní vietnamskou páskou. Vznikl tak skutečně nerozebiratelný spoj. Navíc, i kdybych to rozebral, na koncovky nedosáhnu, musel bych parabolu otočit tak o 45°, čímž bych rozhasil to nastavení ](*,) . Takže měřák můžu napojit až v obýváku. A udělat to na nějakou propojku na balkóně nechci, protože bych dosáhl akorát ztráty části signálu. Leda si koupit konvertor na více přijímačů a jednu koncovku opravdu nechat na to měření. :D

Pamatuju, že u rodičů jsme seřizovali satelit (ještě analogový) tak, že se otevřely balkónové dveře, aby v nich byl odraz televize a podle zrnění nebo obrazu se pak vidělo, jestli je to správně. Když to nezrnilo, byl obraz dobrý. Když zrnilo, ještě se muselo točit. Chytali jsme všechno od 31,5°E až po 4°E. Sneslo to klidně +/- půl stupně. Teď s tím digitálem je to hrozně složité.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od decik »

Kromě použití OpenWebif existuje spousta aplikací pro mobilní telefony,
pomocí kterých lze celkem solidně nastavit parabolu u E2 boxů.
(např. DMSatFinder)

https://www.youtube.com/watch?v=s9kZcckeAAo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
anotherman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 24.prosinec 2008 - 21:36
satelitni prijimac: VU+Solo4k, VU+Uno4k

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od anotherman »

Na Vu+ existuje appka VU+ PlayerHD

Je ta aj "signál finder".

Prajem úspešné ladenie. ObrázekObrázek

Odoslané z CMR-AL09 pomocou Tapatalku
-----------------------------------------------------
VU+Solo4k, VU+Uno4k
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od Or-Horo »

Tak to je pěkné, to musím oboje vyzkoušet.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od radin »

Mám tento přijímač VU+UNO 4K SE image VTI 14.0.0 FCC vypnuto a na některých TP se mi ztratil úplně signál nastavením paraboly by to být nemělo,jelikož pokud na stejné místo připojím VU+SOLO 4K,tak je vše v pořádku.Proto se chci zeptat jestli se tu s tím někdo nesetkal.
tomasj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 23.listopad 2012 - 11:37

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od tomasj »

BigBossCz píše:Zdravim.

Od patku jsem take vlastnikem tohoto pristroje (VU+ Uno 4K SE) a musim rict, ze prvni pocity jsou super, teda az po nainstalovani VTI 13.0.9. Oproti memu predchozimu strepu (Amiko Alien 2+) je ten vykon opravdu znat.

Narazil jsem ale na jeden problem s nahravanim, pokud zacnu nahravat jeden program, nemuzu jiny sledovat ani nahravat, hlasi to hlasku "neni volny tuner". Logicky nefunguje ani PIP. Do satelitu mam pripojeny 2 kabely koax do obou LNB IN, tak snad bude problem jen v nastaveni tuneru, divne je ale i to, ze to neni schopne ani nahravat CT1 a sledovat CT2, teda programy z jednoho transponderu (Skylink). Tunery jsem nastavoval podle navodu co jsem nasel na netu, zkousel jsem vse mozne a porad nic. Nenajdete nekdo chybu v nastaveni tuneru?

Mam nastaveno takto:
https://www.dropbox.com/s/iedri1e40zkh15r/vu_1.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/za7d7q5yqrzxqmi/vu_2.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/szjb8wlgv64cl59/vu_3.png?dl=0

EDIT:
Pokud jsem udelal zmenu tak, ze jsem dal oba satelity A i B na Astra 3B (23.5E) a tuner B jsem propojil s tunerem A (viz. screen), tak uz mi nahrava az 6 programu najednou, ale nefunguji mi programy ze satelitu Astra 19.2E, coz by mi ani tak nevadilo, ale snad by to melo jit i tak aby to nahravalo i vse fungovalo.

https://www.dropbox.com/s/p3nskahvb6mo6ga/vu_4.png?dl=0

EDIT:
Tak nejak nechapu, pokud jsem na tuneru A vratil puvodni nastaveni (23.5 a 19.2) a u tuneru B dal Propojeny s tunerem A, tak uz nahrava vic programu najednou a funguji i programy ze satelitu 19.2, teda ne pokud nahravam ze satelitu 23.5, ale to by mi nevadilo, na bezny prohlizeni funguji oba satelity. Takhe jsem to ale taky zkousel uz driv a neslo to.

https://www.dropbox.com/s/vnjjyyhrj8xc5ch/vu_5.png?dl=0
Teď s s tím také bojuju a nemůžu najít správné nastavení.
První tuner mám: Jednoduché, DISEqC A/B, Astra 23.5E, Astra 19.2E, Ano, Ne
Druhý tuner mám: Propojeno s tuner A
Přesto mi to nedovolí nahrávat jiné programy, než ze stejného transpondéru s hláškou: Není volný tuner
Mám Quad LNB a čtyři koaxy. Do mého VU+ Uno 4K SE mám zapojené dva koaxy.
S předchozím VU+ Uno a DualTunerem mi to funguje.
Netušíte, kde může být problém?

Tak vyřešeno: Stačilo oskenovat znovu všechny kanály se zapnutým smazáním starých a už vše funguje jak má...!
Uživatelský avatar
wanthom
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 25.březen 2009 - 21:50
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K
Bydliště: Košice - Malá Ida
Kontaktovat uživatele:

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od wanthom »

Inštalujem známemu tento box, dal som tam aktuálne OpenATV 6.2, následne cez miestne rozšírenia som nainštaloval softcam-feed-universal_2.0_all.ipk ako zvyčajne, ale v pluginoch stále nemám aktívnu možnosť stiahnuť Oscam cez podmenu Softcam ako zvyčajne... Skúšal som aj OpenATV 6.3 a to isté... tam som podľa rád dával softcam-feed-universal_3.0_all.ipk. Vždy to nainštalovalo, čiže napísalo že bolo nainštalovaný 1 plugin, čiže inštalácia prebehla. Dá sa ten feed vložiť aj inak ako inštaláciou toho ipk?
Dával som aj staršie verzie OpenATV a nič, stále čisté image bez obnovy... Nechápem kde by mohol byť problém. Poprosím o nejaké rady a tipy, čím by to mohlo byť.
VU+ Duo 4K, VU+ Uno 4K SE
AB Pulse 4K, dvojtuner
Maximum E-85 multifocus - 0,8W° + 13°E + 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od efendy55 »

keby si sa sa trošku snažil tak všetko potrebné nájdeš napr.aj tu.http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=242&t=60430
ale na čo však ??? :D vždy sa nájde nejaký blbec ako ja..... že ti to nájde .... :cry: a sú aj iné možnosti ako na to v image opeanatv, opendroid .... ako sa drbať s nejakým feedom .... :Yahoo!:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od jope »

prosím Vás,môže niekto povedať kde sú uložené súbory oscamu v image pure2 ?
Zero 4K
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od baranček »

etc-tuxbox-config :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od akva »

- protože to tazatel uvedl obecně, dovolil bych si to malinko doplnit:
- oscam bin - usr/bin/cam - atribut 755
- oscam.sh - usr/script/cam - atribut 755
- config oscamu - etc/tuxbox/config
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od jope »

skúšal niekto v pure2 CI modul,mám Neotion Irdeto Dualcrypt CI+ a kartu freesat ice a v nastaveniach
CI modul aj kartu rozpozná no nejde reset ani inicializácia modulu,nespustí sa dekôdovanie.
Karta mi beží v oscame o.k.,modul je iba záloha pri prípadnej zmene.Niekde som čítal,že treba priradiť
caid,no mám tam iba caid Skylinku,nepomôže ani pridanie providera.Pýtam sa iba aby som nezomrel
sprostý .
Zero 4K
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od 9000peter »

Neviem ako v pure2 ale v Openatv je v pluginoch systemplugins na stiahnutie plugin ciplushelper ktorý rozbehne modul. Skús pohľadať ak tam je nainštaluj a skús modul s kartou či pôjde.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od pele1 »

vysoký datový tok máš zapnutý pure2 má v ponuke ci+ helper ale napríklad modul digi ide aj bez neho
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od jope »

vysoký datovy tok mám zapnutý,skúsil som aj ci+helper no bez úspechu.Vo VTI aj OpenATV modul funguje,dá sa aj resetovať no v pure2 ho vidím aj kartu no nedá sa inicializovať ani resetovať.
Vrátil som sa na VTI a oscam.Už to neriešim.Je to asi chyba pure2.
Zero 4K
Cd-rom
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 18.leden 2011 - 11:08

Re: VU-Uno 4k SE

Příspěvek od Cd-rom »

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, je někde ke stáhnutí setting do VU+uno 4k SE? Hledal jsem i přes strýčka Googla, ale zatím jsem nenarazil na něco aktuálního. Používám OpenPLi a mám družice Thor 01,0°W, 13,0°E, 23,5°E Astra 3B, 19,2°E. Dá se seeting použít i z jiné řady přijímačů.
Předem děkuji za informaci.

Tak-že seeting mám hotový. Trochu mi to trvalu, ale měl bych ještě jednu otázku když upravuji programy v dreamboxEditu tak po odeslání mám nastaven jiný jazyk, než jsem měl v televizi. Musím projít všechny kanály a přenastavit na češtinu. Nevíte, jak se toho zbavit a nastavit, aby po odeslání bylo vše jak před tím? Protože, když stáhnů seeting z VU+ a pak ho znova jen lehce upravím, tak mám zase zvuk nastaven špatně. Musím všechny programy projít a kde není cz tak nastavit. Díky moc za radu.
Naposledy upravil(a) Cd-rom dne 21.prosinec 2019 - 9:32, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“