Ineos ZX4

Moderátor: Duce

Odpovědět
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od Zohan »

Stream Cinema a Sosac plne funkcny, ked vypise Update available staci to potvrdit OK a po update urobit restart prijimaca.
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od avatar99 »

Neplánuje se přidat ještě DVB-T2 tuner ??
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od janoslama »

dialkove ovladanie mohlo byt hrubsie...je tenke ako list papiera...trocha viac plastu by mu neuskodilo..

pri vyhladavani TP signal OK, zacne ladit ale nic nenajde a pise ,,ukladanie dat,,pritom zoznam je prazdny
potom pri 2-3 pokuse uz naladi...
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od Zohan »

005jon píše:Stream Cinema spravila veľa zmien momentálne nieje kompatibilná na probléme sa pracuje.

petersk odomknúť sa dá už teraz pre bežného užívateľa je to zbytočné viac škody ako úžitku ....
Samozrejme keď bude e2 ak bude? tak určite na USB ale to už sú špekulácie.
Problém je opravený, KODI už funguje tak ako má.
FunMan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.březen 2010 - 20:25
satelitni prijimac: HDbox 9200

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od FunMan »

Dobrý deň, mám problém s KODI. a to taký, že keď ho sputím nabehne ale zobrazuje sa tam len tlačidlo home(červené) a options
DSC_0160.jpg
(po stlačení sa objaví prázdne okno)
DSC_0161.jpg
inak tam nie sú žiadne iné možnosti. Skúsil som dať výrobné nastavenia aj prehrať firmware cez recovery boot ale zjavne to na toto nemá vplyv.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od Zohan »

FunMan píše:Dobrý deň, mám problém s KODI. a to taký, že keď ho sputím nabehne ale zobrazuje sa tam len tlačidlo home(červené) a options (po stlačení sa objaví prázdne okno) inak tam nie sú žiadne iné možnosti. Skúsil som dať výrobné nastavenia aj prehrať firmware cez recovery boot ale zjavne to na toto nemá vplyv.
Robil sa up-date serveru a trafil si vypadok, sorry. Uz je to fukcne.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 26.duben 2022 - 21:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od Zohan »

avatar99 píše:Neplánuje se přidat ještě DVB-T2 tuner ??
Mas na mysli urobit Combo ale samostatny box s DVB-T2 H.265?
FunMan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.březen 2010 - 20:25
satelitni prijimac: HDbox 9200

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od FunMan »

OK takže KODI už ide. Super jeden problém z krku. Ale ako zadám trebárs heslo na sosáč, lebo keď naň prejdem šipkami a stlačím option tak sa otvorí len prázdne okno z tlačidlami OK/Cancel/Defaults. A ak chcem cez repozitáre disable-nuť niektorý addon tak tiež vyskočí len prázdne okno.
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od avatar99 »

Zohan píše:Mas na mysli urobit Combo ale samostatny box s DVB-T2 H.265?
Ineos ZX4 Combo dvoutuner DVB-S/DVB-T2 H.265
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 26.duben 2022 - 21:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od janoslama »

jeden taky zaujimavy problem...
ked som dal naladit skylink cez fastscan..stanice som si ulozil podla seba..
potom som natocil na 1W..dal som fastscan UPC..stanice pekne naladilo..
ALE pozriem sa do zoznamu druzic a odrazu tam ASTRA 23,5E s mojimi ulozenymi kanalmi,,je fuč...
cely fastscan SKYLINKU sa vymazal aj s kanalmi na 19,2E...
Potom som dal vyhladat fastscan Skylink a uz bol fuč fastscan UPC Direct..takz funkciu v prijimaci som necekal....bolo by potrebne to cim skor vyriesit...
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od dlhe_pole »

a ktory prijimac ti ulozi fastscany z 2 druzic ? dokonca aj ked na ready prijimaci das opatovne fastscan tak zmaze predchadzajuce kanaly ..podla mna je to normalna funkcia. keby to nemazalo tak co ? jakoze ku prikladu skylink zmeni poradie kanalov vo fastscane a ty tam budes mat vsetky kanaly dvojmo. ved sa zobud chlapecku !
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od dlhe_pole »

avatar99 píše:
Ineos ZX4 Combo dvoutuner DVB-S/DVB-T2 H.265
a ked bude kombo box tak budes vyplakavat ze je drahy ... pozri v dvb-t neni nic zaujimave okrem castych zmien ... najprv z dvb-t na dvb-t2 s h264 a nasledne na dvb-t2 h265 a ani srnka netusi ako to dopadne s tym vasim dvb-t2, aky pouziju kodovaci system... a naviac dvb-t tuner ma uz kazda telka ktoru ti daju v tesču k 10 rozkom a polke chleba.
tiez ked kupis skodovienku nepises po forach preco sa za nu neda zapnut 3 radlicovy pluh, či ?
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od avatar99 »

Vždyť já tě nenutím ho nabízet , koupím třeba DREAMBOX 525 combo a k telce ukaž mi TV 100Hz fulhd v dnešní nabídce prostě už nejsou.
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od janoslama »

dlhe_pole píše:a ktory prijimac ti ulozi fastscany z 2 druzic ? dokonca aj ked na ready prijimaci das opatovne fastscan tak zmaze predchadzajuce kanaly ..podla mna je to normalna funkcia. keby to nemazalo tak co ? jakoze ku prikladu skylink zmeni poradie kanalov vo fastscane a ty tam budes mat vsetky kanaly dvojmo. ved sa zobud chlapecku !
ty nevies citat chlapcek...
ja pisem ze ked mam naladene stanice skylink cez fastscan...
a potom ked dam ladit stanice UPC DIRECT cez fastscan tak mi vymaze stanice Skylinku..
preco by malo vymazavat stanice Skylinku,ked ladim UPC a opacne...
ked chcem ladit skylink tak ladim skylink a ked ladim UPC tak ladim UPC co s tym ma fast scan..nech ladi to co ma a nevymazava ine stanice z inej druzice...

a ked davas preladit stanice cez fastscan,je mi jasne ze vymaze stare a naladi nove,ale nie pri vsetkych prijimacoch,napr.: A650 je mozne vypnut vymazat stanice a zapnut iba pridat na koniec zoznamu... tak si postuduj CHLAPCEK..
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od dlhe_pole »

janoslama píše: ja pisem ze ked mam naladene stanice skylink cez fastscan...
a potom ked dam ladit stanice UPC DIRECT cez fastscan tak mi vymaze stanice Skylinku..
preco by malo vymazavat stanice Skylinku,ked ladim UPC a opacne...
ked chcem ladit skylink tak ladim skylink a ked ladim UPC tak ladim UPC co s tym ma fast scan..nech ladi to co ma a nevymazava ine stanice z inej druzice...


preto ze je to tak. zrejme netusis chlapecku co je funkcia fastscan.. pevne priradena tabulka od providera, cize provider zadava ake cisla budu mat kanaly . tak ako popisujes ty by to fungovalo vtedy keby skylink mal v tabulke kanaly napr od 1 d do 500 a freesat od 1000 do 1500 .. vtedy by si ich mal za sebou.. skus zavolat bud do skylinku alebo do freesatu nech to opravia podla tvojho zelania
a ked davas preladit stanice cez fastscan,je mi jasne ze vymaze stare a naladi nove,ale nie pri vsetkych prijimacoch,napr.: A650 je mozne vypnut vymazat stanice a zapnut iba pridat na koniec zoznamu... tak si postuduj CHLAPCEK..
jj abshitoboxik je taky a potom ked provider zmeni transporder napr u stv1-dnicky ostane ti aj na jednotke nefunkcna stv1 a novu platnu budes mat na 251-cke .. a tomuto ty hovoris dobra funkcia ??

pozri pokial si neni pocitacove jelito (ale ked mas abshitobox 650 zrejme si) pouzijes miesto fastscanu funkciu vyhladavanie podla NIT na oboch provideroch, stiahnes si kanaly dreaboxeditom a upravis podla seba a nahras s5.
to si z toho paf ze ? to shitobox nema :D
FunMan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.březen 2010 - 20:25
satelitni prijimac: HDbox 9200

Kodi a ineos zx4

Příspěvek od FunMan »

Dobrý, mám tu na stole ineos zx4 a skúšal som Kodi a zatiaľ nič moc. Najprv predvčerom nechcel nabehnúť vôbec a teraz nefunguje tlačidlo option. Prejavuje sa to tým, že ak chcem trebárs zadať login/heslo na sosac alebo zmeniť nastavenia niektorého addonu a stlačim tlačidlo option tak sa síce otvorí okno kde prebehnú dve správy (waitting server reply/downloading settings files) ale hneď na to zostane okno prázdne a maximálne ho tak môžem exitom zavrieť. toto platí pre všetky addony ktoré som vyskúšal. Tým pádom sa nedajú meniť nastavenia pre addony alebo sa ani nedajú disable-núť.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od 005jon »

Možnosť pripojiť USB čítačku Phoenix / Smartmouse :good:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
deepnet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 18.prosinec 2011 - 14:31

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od deepnet »

Vsetko slapalo a teraz sa nechce nic poriadne rozbehnut.
Teda tv slape v pohode. Doplnky vsak zmyzli, po 30 pokusoch sa mi podarilo do kodi
dostat naspat sosac a ostatne, ale casto po spusteni kodi ostane box zatuhnuty a treba restartnut.
Problem je vsak ze do sosaca nemozem zadat meno a heslo. Teda viem kde -po zatlaceni option na doplnku, otvori mi vlastnosti, vyplnim meno aj heslo, dam ulozit a... nic. Po opatovnom otvoreni vlastnosti meno ani heslo tam nieje, iba prazdne riadky. Da sa ku kodi dostat aj inac, napriklad cez ftp? hladal som v ftp, ale nenasiel som to tam. Vychadza mi ze kody je ulozene na nejakom ukrytom ulozisku a neobsahuje ho ani ziadna zaloha prijimaca. Aj ked prepalim fw, nic sa nezmeni.
To kodi na tom prijimaci doriesene nieje este vobec a ako take je skor nepouzitelne.
deepnet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 18.prosinec 2011 - 14:31

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od deepnet »

tak este dalsie zistenie, odpojil som ethernet a kodi sa nespusti vobec. Takze uz chapem preco tak blbne a nieje ani v zalohe a ani v ftp. On tam zrejme ani nieje a bude na nejakom sietovom ulozisku, aj preto mi nejake veci otvaralo co som nastavil aj po prepaleni fw. Takze super, vsetky mena a hesla co zadavam su niekde u vyrobcu na serveri. Masinka super, ale tato funkcia teda veeeelmi nedotiahnuta...
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX4

Příspěvek od Duce »

dlojhodobo mám odskúšané usb wifi pripojenie cez mobilný hotspot na mobilnom telefóne, dokonca aj sosáč ide na prekavapenie pekne, share na vzdialený server ide absolútne bez problémov, bez najmenšieho záseku, a samozrejme ten scart je momentálne na nezaplatenie, na chate je staré soníčko a dcéra môže krásne pozerať dysney :)
Samozrejme na trhu sú ďaleko lepšie prijímače, ale v tejto cenovej kategórii na trhu nič lepšie nie je.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Ineos“