DVB-S2 v TV

Priestor na dotazy a diskusiu, prosby o rady a skúsenosti pri kúpe novej satelitnej a podobnej techniky
a vecí kolem /aj nehmotných ako sú operátori : )

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Odpovědět
LubosO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.červen 2008 - 18:11

DVB-S2 v TV

Příspěvek od LubosO »

Zdravím, odešla mi TV a vybírám novou. Rád bych se zbavil satelitního přijímače (druhého ovladače na stole), je nějaká šance koupit TV s vestavěným DVB-S2 tunerem, který by uměl cardsh**** ?
Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od mmiriboy »

Myslím si že android tv by to mohli cccam zvládnuť, ale môj názor je trochu iný. T.j. každý dobrý linux stb zvláda okrem zdieľania aj ovládanie TV cez HDMI-CEC. Ide len o to, aby tento protokol aj telka podporovala.

Ono, na mnohých tv je ladenie sat tunera, usporadúvanie programov častokrát dosť "kostrbatá", t.j. zložitá práca. Ja osobne nevyužívam doma žiaden sat tuner v tv. Externý stb je 100x lepší...
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od gusto1 »

LubosO píše:Zdravím, odešla mi TV a vybírám novou. Rád bych se zbavil satelitního přijímače (druhého ovladače na stole), je nějaká šance koupit TV s vestavěným DVB-S2 tunerem, který by uměl cardsh**** ?
Díky za pomoc.
O nejaky cas sa budeme zrejme zbavovat celeho DVB-T2. Sice v CR to este ako tak ide, je tam toho hodne, ale na slovensku je FTA ponuka takmer ziadna (okrem verejnopravnych tv a par debilnych tv).
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od mmiriboy »

gusto1 píše:O nejaky cas sa budeme zrejme zbavovat celeho DVB-T2...
:)
Nemyslím si, že k takémuto scenáru dôjde v blízkej budúcnosti. Aj keď EÚ rozhodne v budúcnosti o ďalšom "zoštíhľovaní" frekvenčného pásma pre DVB-T/T2, tak vysielanie cez terestrial bude pokračovať. Ale ja to vidím tak, že to pôjde čoraz viac v duchu pay tv. A toto isté čaká aj ČR! Už teraz nechcú tv skupiny Nova a Prima vysielať zadarmo v HD rozlíšení cez terestrial!
A uznaj, v dnešnej dobe, keď čoraz viac ľudí si kupuje telky z veľkou uhlopriečkou, tak sa mnohým z nich nebude chcieť pozerať na tie SD mazanice vysielané FTA.
:)

Apropo!
Len som nepochopil tvoj príspevok, t.j. prečo si začal reč o terestriáli, keď autor sa pýta na DVB-S/S2 tuner v tv?!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
LubosO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.červen 2008 - 18:11

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od LubosO »

mmiriboy píše:Myslím si že android tv by to mohli cccam zvládnuť, ale môj názor je trochu iný. T.j. každý dobrý linux stb zvláda okrem zdieľania aj ovládanie TV cez HDMI-CEC. Ide len o to, aby tento protokol aj telka podporovala.

Ono, na mnohých tv je ladenie sat tunera, usporadúvanie programov častokrát dosť "kostrbatá", t.j. zložitá práca. Ja osobne nevyužívam doma žiaden sat tuner v tv. Externý stb je 100x lepší...
:)
V tuto chvíli používám ext. stb (Quiart Lunix 4k) přes HDMI-CEC jak píšeš, ale neustálé obavy, zda přežije aktualizaci, pomalé HbbTv, doposud nezprovozněný Netflix - už mě to nebaví se tomu stále dokola věnovat, navíc s obavou, že hrozí i reinstalace.
Právě proto když už musím měnit TV, tak se chci ohlédnout po nějaké, co by mi ten stb nahradila. Na TV s Android jsem myslel, že by mohl umět cccam nebo newcamd nemám od nikoho potvrzené, proto ten můj dotaz tady na fórum.
Pokud to tu máte někdo zprovozněné, myslím klienta na konkrétní TV s DVB-S2 tunerem, dejte prosím vědět.
Díky.
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od tomko »

To si treba kúpiť poriadny stroj a budeš mat po problémoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od mmiriboy »

Qviart Lunix 4k mám aj ja, ale nieje to žiaden zázrak, to čo chcem síce splní, ale neočakávam od neho žiadne zázraky. Tak, ako poznamenal "tomko", ak chceš to, čo požaduješ, treba lepší, výkonnejší stb.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od EnoSat »

mas tu cele vlakno o oscame v TV, tak preco si ho neprecitas ?
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
LubosO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.červen 2008 - 18:11

Re: DVB-S2 v TV

Příspěvek od LubosO »

Díky za tip, to jsem přehlídl, hackovat novou TV se mi sice moc nechce, nicméně SamyGO projedu a uvidím. Mám ale obavu, že se tím dostanu tam, kde jsem teď s tím Qviartem - instalování, nastavování, zkoušení .... pořád dokola :(
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.říjen 2021 - 21:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Odpovědět

Zpět na „Poradna pri nákupe ... ??? ... >>> ... :-)“