Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od liquere »

Navod ako opravit ak nejde flash z usb .............. subory na stiahnutie na ATV forume .....kto chce prelozit a dat sem aj subor, nech tak urobi ja nemam teraz cas,davam len ako info sem.

Recovery Information : Update mit USB Funktioniert nicht was nun ....
Die Sf4008 verwendet ein Mini System um die Box mit einen USB Stick zu Flaschen.

Bei einer Störung oder Verlust des Update System im Flash, man bemerkt es nur wenn man per USB ein neues Image Installieren möchte,
das die Installation nicht möglich ist.

Im normalen Betrieb oder wenn man nur per Online-Flash die Box Updatet wird man es nicht bemerken.

Hier eine Anleitung wie man das Mini Update System Repariert.

Es ist nicht Notwendig ein Update zu machen solange ihr keine Probleme habt
der Inhalt im Zip File ist identisch mit dem Update System in eurer Box.

HowTo:

1) Holt euch ein aktuelles openATV Image vom Download Server : Hier Klicken
2) Entpackt das Zip File auf einen USB Stick.
3) Ladet euch das Recovery Zip File und Entpackt den Inhalt auf den USB Stick : sf4008_recovery_1.0.zip
auf dem USB Stick sollte es nun so aussehen:

Recovery Information : Update mit USB Funktioniert nicht was nun ....-sf4008-recovery.png

4) Gerät ausschalten (stromlos) am Netzschalter.
5) USB-Stick in den USB-Port front einstecken.
6) Gerät am Netzschalter einschalten.
7) Front Power Taste drücken.
8) Das Image wird jetzt geschrieben, dauert ca. 2-3 Minuten.
9) Nach Abschluss des Flashvorgangs erfolgt ein Reboot.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od Mousak »

Překlad postupu z fóra openATV(neručím za škody).

Co dělat, když nefunguje aktualizace z USB flash?
1.) Stáhněte si aktuální openATV image z download serveru(nutná registrace) tady
2.) Rozbal zip soubor a zkopíruj na USB flash
3.) Stáhni si obnovovací Zip soubor(sf4008_recovery_1.0.zip) , rozbal ho a zkopíruj vše na USB flash. Na USB flash budeš mít:
-imageversion
-kernel.bin
-noforce
-partition.update
-rootfs.tar.bz2
-update.bin
4.) Vypni síťový vypínač na zadním panelu
5.) Vlož USB flash do předního portu USB
6.) Zapni síťový vypínač
7.) Stiskni tlačítko Power/Standby na čelním panelu
8.) Image se bude nyní nahrávat, trvá to asi 2-3 minuty
9.) Po dokončení procesu se box restartuje
8)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od decik »

Jenom doplním: V případě neúspěchu vyměnit flešku a postup zopakovat... :-)
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od Mousak »

Vložil bych k návodu i soubor sf4008_recovery_1.0.zip, ale nejde mně registrovat se na opena.tv fórum. Nepřišel registrační mail a teď to hlásí, že jsem v jejich spam databázi. Psal jsem jim, ale odpověď žádná(ani ve spamu). No nic už na to nemám trpělivost, mají to nějaké přezabezpečené.
Tak pokud můžete stahovat z toho opena.tv fóra, tak ho zde prosím doplňte.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od 9000peter »

U mňa to isté nedá sa mi zaregistrovať. Ak tam má niekto pristup tak to stiahnite a za este do downloadu.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od liquere »

je to dost velky subor. neviem ake su tu mozne prilohy tak chvilu pockajte.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
jajo4546
Odborník
Odborník
Příspěvky: 347
Registrován: 14.duben 2011 - 20:09
satelitni prijimac: DM7080HD

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od jajo4546 »

HowTo:

1) Holt euch ein aktuelles openATV Image vom Download Server : Hier Klicken
2) Entpackt das Zip File auf einen USB Stick.
3) Ladet euch das Recovery Zip File und Entpackt den Inhalt auf den USB Stick : sf4008_recovery_1.0.zip
Přílohy
sf4008.zip
(7.56 MiB) Staženo 452 x
milanh
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 21.březen 2006 - 13:06

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od milanh »

lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od lobo54 »

Stáhni si obnovovací Zip soubor(sf4008_recovery_1.0.zip) , rozbal ho a zkopíruj vše na USB flash. Na USB flash budeš mít:
-imageversion
-kernel.bin
-noforce
-partition.update
-rootfs.tar.bz2
-update.bin..ale toto je na usb uz pri stiahnuti image,to treba potom prepisat ci..mne naskoci boli,file system preleti a booting ale nic dalej a sviet zltozelena..vdaka a uz so skusil j iny usb a furt to iste
miked

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od miked »

lobo54,
- tak ono je dost mozne, ze ten patchnuty boot bude fungovat iba na tej verzii image OpenATV, ktora bola aktualna v case pisania temy na diskusnom forku "opena.tv" (2017-02-24) a ktovie ci to nebola dokonca len v5.3... v tych casoch totiz bola v5.3 dost aktualna ci teda aktivna, kym dnes uz je davno v5.3 ultacena do pozadia a vyuziva sa aktualizacny kanal + download mirror hlavne pre nove verzie OpenATV 6.0... on ten OpenATV 5.3 uz prakticky umrel, Nemci sa nanho vykakali :-) takze uz len v6.0

- v jednom z dalsich prispevkov na forku uvedenom vyssie (na str.2) som sa docital, ze tento "patch" uz je zahrnuty v novych flash-image OpenATV 6.0 pre Octagon sf4008 a nemal by nastavat viac tento problem s flashovanim... cize ak stiahnes najnovsi OpenATV 6.0 a vsetko urobis spravne, malo by to fungovat
Captain píše:in den aktuellen atv 6.0 ist das recovery integriert es wird also automatisch gefixt wenn es Probleme gibt, das manuelle muss nicht mehr gemacht werden
- popripadne si stiahni dodatocne este ten "sf4008_recovery_1.0.zip" ak by to neslo len cisto s najnovsich flash-image OpenATV 6.0 naflashovat a nechaj prepisat povodne subory na USB kluci obsahom z archivu... aj ked v tom archive ako som pozeral sa nezhoduje len jeden subor a to "partition.update", zatial co ten druhy "update.bin" je zhodny - to bude zrejme to zmienovane patche v novych flash verziach OpenATV 6.0 pre Octagon

- na forku sa dalej rozoberala kvalita a format pouzitych USB klucov pre naflashovanie image v Octagon boxoch... odporucam preto stiahnut nastroj SD-Formatter a preformatovat s nim nanovo USB kluc (format FAT32) a potom znova nanho nahrat potrebne subory a skusit reflash
Přílohy
sf4008_recovery_1.0.zip
(7.56 MiB) Staženo 326 x
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od lobo54 »

vyskusal som co som vedel ale nic z toho..vdaka
miked

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od miked »

V com vobec spociva tvoj problem ? Nemoze byt ten tvoj problem v niecom uplne inom ? :P

Potom este skusit to cez servisny konektor RS232, ale to bude urcite o nieco zlozitejsie (nez pouzitie USB kluca). To uz asi radsej vyreklamovat... inak neviem no.
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od lobo54 »

islo vsetko ok,az kym som dal mutiuploaud,,tj cosi ako meobot do flasu dal open atv 6,do media hd som dal ine dostupne image a pri image satdreamgr to zblblo,,zrazu nebolo uploadu ani a zcalo iba bootovat a nikde obraz cez ftp sa uz nedalo do prijmaca.vyskusal som aso pat usb klucov,rozne image a stale to iste,,,botl booten... a nic..asi zajtra zavolam do elana mozno budu vediet co s tym..
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 10.únor 2022 - 11:37, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od 9000peter »

Čaute máte niekto rozbehnutý multiboot na sf 4008? Poslednú dobu som registroval tiež chybu po nahrati nejakej enigmi a zasek na booting... Mám tento problém na dvoch boxoch jediné čo chodí je ako tak ATV . Dnes som skúšal multiboot na ATV 6.2 dal som do multibotu svoje zalohi atv6.1 a open8eight 6.5 skončili na booting... Včera som snorit po všetkých možných fórach no dočítať sa ohľadom tohoto problému je docela problém kľúče a podobne veci som skúšal. Pomalí ale isto my dochádza trpezlivosť tak sa pýtam kto má tento problém tiež a po prípade ako riešil ja uvažujem tvrdo nad reklamáciov.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od baranček »

Dobrý openmultiboot má NFR a Egami s Open ATV nemám dobré skúsenosti,ale nemám to vyskúšané na Tvojom STB iba na LX3 a VU+solo4k
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od vlasto »

Cau Peto, prvy zakladny problem je multiboot -->nepouzvat. O probleme zo zasekom na "booting... " je praveze popisane na nete dost, zacina sa mnozit tato chyba u SF 4008. Po dalsie neflashovat online ale len cez USB, online flash nespravne nainstaluje drivery.
Tiez som mal tento problem ale ja som to vyriesil flashnutmi cez USB.
Pomoct by malo naformatovat USB na FAT32 a flashnut OPEN8 6.0.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od efendy55 »

ked chceš multiboot pre ten bazmek tak tam nahraj toto image +multiboot a uvidíš čo to urobí #-o http://dev.nachtfalke.biz/nfr/feeds/6.1/images/sf4008/
ide multiboot aj v iných image ,ale toto je podla mojich skúseností asi najlepšie . :good:
tiež som na tom frčal ked som to dotrepal domov a mal som tam všetky image čo som našiel na nete pre ten bazmek aj org.image ale kúrva... #-o tam sa mi nepodarilo naštartovať oscam ...... :o :x ](*,)
ale neviem neviem .... #-o či je ten multiboot šťastné riešenie v tvojom prípade .... multiboot je viac menej tak na hranie a skúšanie rôznych image a tuším že dostáva aj trochu viacej zabrať box pri bootovaní ... :cry:
skôr by som tak tam len tak cvične fleshol najprv org.image a ked to prejde tak až potom by som skúšal iné . horšie bude ak ti neprejde ani org. image tam už smrť rozadla karty a začína sranda ...... :angel: :evil:
samozrejme furt platí najmenšia fleshka a komplet sformátovať ale ,,pomali" ... ale to si už určite skúšal ...
Všetko 4K
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Navod ako opravit ak nejde flash z usb

Příspěvek od 9000peter »

To jo práveže ja mám problém s inštaláciou z kľúča ATV z kľúča alebo online chodí dobre u mňa open8eight včera dobre u bracha zasek na booting dnes to isté u mna. Čo sám sa dočítal tak ATV má nejaké opravy v image. Zo srandy som skúsil multiboot a sklamanie.... Ale k tomu booting kopec ľudí posielalo box na reklamáciu a kopec ľuďom poslali poviem to v úvodzovkách sf4008 V2 kde je Bolt verzie 1.19.1 a väčšie nožičky kde tento problém nehlásia voči Bolt 1.19 tak neviem. Šak kurva keď si kúpim auto nebudem tankovať len na jedných pumpach....
Přílohy
aa5dfe286faac8f1d438f1910b028ab8.jpg
2955518720c79795dab1e11b888d7bd2.jpg
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Odpovědět

Zpět na „Návody, postupy - Octagon SF4008 4K“