Restart po přepnutí do nadřazené složky

Odpovědět
hradilik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.září 2017 - 14:29

Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od hradilik »

Dobrý den. Mám Octagon SF4008 se systémem Enigma2. Mám jej krátce, takže se jej teprve učím nastavovat. Při pokusech o nastavení síťového připojení k domácímu NAS serveru Synology jsem trochu tápal. A v průběhu pokusů, kdy jsem přidával a odebíral síťové přípojné body, mi vzniklo ve složce media/autofs několik složek (VIDEO, diskstation, DISKSTATION), které nelze zrušit ani prohlédnout jejich obsah.To samo o sobě by tak nevadilo, kdyby se mi posléze při procházení nestávalo, že při přepnutí do nadřazené složky ze složky, kam se ukládají nahrávky, se přístroj s chybou restartuje (v přílohách jsou screenshoty i logy). Nejdříve semi toho podařilo zbavit přepnutím skinu na "Standardní" (předtím jsem tam měl MetrixHD), takže jsem se domníval, že to je problém toho skinu. Nicméně asi po půl dni se mi totéž stalo i ve standardním skinu. Ta chyba se odkazuje na složku media/autofs/VIDEO a pak na soubory "/usr/lib/enigma2/python/Screens/MovieSelection.py" a "/usr/lib/enigma2/python/Components/MovieList.py". Po připojení přes FTP jsem tam ale ty soubory nenašel (pouze stejné názvy s příponou .pyo).
Problém, je, že jakmile jednou k této chybě dojde, už se toho problému nezbavím - zřejmě proto, že si systém pamatuje poslední složku a vždy po sitku tlačítka PPlaylist se do ní chce přepnout - takže se objeví "nacitam seznam ..." - a restart.

Můžete mi, prosím, někdo poradit, jak se toho zbavit ?
Děkuji.
Přílohy
Obrazovka s chybou
Obrazovka s chybou
Obrazovka s chybou
Obrazovka s chybou
enigma2_crash_logs.zip
Crash Logy
(64.32 KiB) Staženo 61 x
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od 11chloe »

No nevím jestli jsem to úplně pochopil. Takhle "naslepo" bych zkusil vytvořit ten adresář /media/autofs/VIDEO. Přihlaš se přes telnet a zkus.

Kód: Vybrat vše

mkdir /media/autofs/VIDEO
Pak bych zrušil ten bod připojení a když budeš přesvědčen že to je dobře, tak ho zase smaž.

Kód: Vybrat vše

rm -r /media/autofs/VIDEO
No a nebo druhá možnost je editovat setting enigmy. Přes ftp se připojíš a tam najdeš tu poslední cestu a když jí změníš a po uložení restartuješ enigmu tak to bude ukazovat tam.

Kód: Vybrat vše

/etc/enigma2/setting

Kód: Vybrat vše

config.movielist.last_videodir=/media/autofs/VIDEO
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od vlastvs499 »

Další varianta, jak vyřešíš v tomto případě opakovaný pád je, že hned po pádu dáš do usb flash disk. Jakýkoli, třeba prázdný.
Po najetí to ohlásí, že na usb nebyla nalezena media a nabídne to, do které složky chceš jít.
Pokud nechceš ve složce autofs ty neplatné složky, zedituj přes FTP soubor auto.network v /etc.
Smaž řádky, kde jsou ty složky napsány, uvidíš je tam. Pak stroj natvrdo vypni a zapni, aby se ty úpravy nepřepsaly původním nastavením.
Po nabootování už v /autofs ty složky nebudou, jen ty, co jsi tam nechal.
Tohle bych asi udělal jako první, protože tebe to zřejmě odkazuje na neexistující nadřazenou složku.

Na přechod do nadřazených složek používej záložky žlutým tlačítkem, uvidíš všechny nadřazené, nepoužívej jak v pc řádek o úroveň výš "..." :
záložky.PNG
Tohle na obrázku uvidíš po stlačení žlutého na seznamu filmů.
Budou tam i složky NASu, které máš nasdíleny.
Pro jistotu se ještě podívej v Menu/Nastavení/Nahrávání a Timeshift, jestli máš zadanou správnou a hlavně platnou složku s umístěním záznamů. Mohla platit, ale jestli jsi něco měnil na NASu, už nemusí.
Píšu o openatv.
Zero, DM7080HD, DM920
hradilik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.září 2017 - 14:29

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od hradilik »

Děkuji za rady - vyřešeno.

Můj problém s restartem vyřešila doporučená editace souboru /etc/auto.network (smazal jsem všechna připojení a vytvořil je znovu). Byly v něm odkazy na již neexistující síťová připojení a to zřejmě způsobovalo ty potíže. A tipuji, že je to důsledek operace přejmenování sdílení v definici síťového připojení CIFS (po automatickém připojení jsem šel do vytvořené do definice a v režimu editace jsem přepsal název sdílení).

Prosím, je někde k dispozici souhrn informací o umístěních a možnostech konfiguračních souborů enigmy2 ? Konkrétně teď by mne třeba zajímalo, kde se dají editovat záložky (tam taky zůstanou odkazy na neexistující přejmenovaná sdílení - jen to tam systém zvládá lépe - po jejich výběru se zobrazí chybová hláška o neexistující složce a pokračuje dál).
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od vlastvs499 »

Ahoj, super, že to pomohlo.
Zrušení záložek:
Najeď na ty záložky, jak mám na tom horním obrázku před tvým příspěvkem, na úplně horní řádek "(Další...)" a dej OK ovladačem.
Vyjede Ti správa záložek.
Přepni se tlačítky na přepínání programů do dolního okna a smaž/přidej záložky, které nechceš/chceš.
Potom zeleným ulož, hotovo. Přidáš tak i záložky NASu, když se k nim proklikáš v horním okně.
zalozky.PNG
Zero, DM7080HD, DM920
hradilik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.září 2017 - 14:29

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od hradilik »

Děkuji. O této možnosti vím. Jedná se mi o něco trochu jiného (nejsem teď doma, takže nemám screenshoty). V tom seznamu, který se objeví hned po stisku žlutého tlačítka mi teď stále zůstávají odkazy na přejmenovaná síťová sdílení (stejně jako v tom popisovaném problému s autofs, který jsem vyřešil editací /etc/auto.network. Myslel jsem, že ten seznam, který se zobrazuje po stisku žlutého tlačítka, je taky někde v konfiguračním souboru - abych ho mohl vyčistit. Je to tak, nebo se pletu ?
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od vlastvs499 »

Aha, tak to je jiná.
Jdi do /etc/enigma2 na soubor settings.
Pro tuto konstelaci záložek:
záložky220.PNG
...tam najdeš tento řádek:
záložky2.PNG
Tam si smaž co potřebuješ.
A vypni "natvrdo", při běžném restartu se to přepíše původním.
Zero, DM7080HD, DM920
hradilik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.září 2017 - 14:29

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od hradilik »

Super. Děkuji moc.

Omlouvám se, ale jestli ještě můžu dotaz na zkušeného a ochotného kolegu
- jaký používáš skin pro openAtv (viz Tvé screen shoty)
- doporučíš mi, prosím, plugin pro české TV archivy ?

Děkuji
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Restart po přepnutí do nadřazené složky

Příspěvek od vlastvs499 »

1. Zkušený teda rozhodně nejsem. V tomto oboru není nikdo nikdy zkušený.
2. Ještě tip, pokud bys vůbec do záložek nechtěl chodit a dostával se na NAS přímo ze seznamu nahrávek na místním disku : zaktivuj v pluginech EMC (nenávidím ho! :-) ), najeď na seznam záznamů a dej Menu. Najdi položku "Vytvořit odkaz" a zase zadej, co potřebuješ.
Pak deaktivuj EMC a v klasickém seznamu nahrávek na disku bude složka, která odkazuje, kam sis to zadal, klidně i na NAS.

Jako skin používám Pingu_TM. Je ke stažení v tomto příspěvku.
Pingu_TM.PNG
Nejdřív udělej komplet zálohu img.
Skin se neinstaluje, jen kopíruje přes FTP, přepisuje se složka /usr.
Během kopírování se ptá na přepsání dvou souborů, dej Ano. Pak restart.
Najdi ho v pluginech, tam je konfigurátor, má dost možností, mám takto:
pingu setting.PNG
Pak vyber skin v seznamu skinů v menu stroje a hotovo.
Počasí je z Weather pluginu, který sice máš, ale v origo OpenATV nefunguje.
Musíš ho přeinstalovat, pak vyhledáš svoje město. Jinak se to vyhledat nepovede.
Řádkování si uprav v seznamech stanic i nahrávek, když na nich dáš Menu, vždy je tam položka Nastavení.

Archivy jsou zde:
https://github.com/mx3L/archivczsk/releases
Nepoužívám, provozuju je v Kodi na Raspberry.
Přílohy
Pingu_TM_OK.rar
(6.91 MiB) Staženo 63 x
Zero, DM7080HD, DM920
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF4008 4K UHD Triple“