Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Odpovědět
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od vensan »

renda567 píše:
9000peter píše:Nebolo by jednoduchšie ísť cez USALS?
Díky za radu, o to se neustále pokouším a bohužel. Proto jsem chtěl zkusit nastavení přes DiSEgC 1.2.
Se starým sat. přijímačem mně také nefungovalo USALS. Asi si s tím tento motor neporadí?
USALS jsem na tomto přijímači zkusil nastavit a nejprve se anténa točila špatným směrem, byla chyba v nastavení souřadnic.
Toto jsem opravil a v současné době se anténa otáčí již správně ale bohužel nenajde správnou pozici i když se jí pokouším uložit. Asi dělám chybu? Již jsem o tom něco přečetl a něco zkusil ale zatím se nedaří.
Proto jsem chtěl zkusit nastavení DiSEgC 1.2 které mám ověřeno a bylo plně funkční.
Díky.
Ještě bych měl takovou blbou otázku na HBO mně jdou asi 5 dní titulky které nemohu vypnout.
Ty titulky vypadají, že jsou externí asi z teletextu nebo nevím odkud se vzali. V menu jsem zkusil vše povypínat ale nenašel jsem na dálce přímé tlačítko k nastavení titulků k danému programu jako je možné nastavit zvuk.
Za predpokladu spravne nastavenej paraboli a suradnic v boxe musi USALS natacat presne a netreba pozicie ukladat.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
renda567
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 21.květen 2008 - 16:45
satelitni prijimac: Octagon SF4008 E2 4K UHD
Bydliště: Velké Poříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od renda567 »

Díky, v tom je nejspíš ten problém, proto jsem zde požádal o radu. :book:
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

Presne tak treba mať presne nastavenu parabolu potom usals funguje ako malina ( mám motor sg 2100 no momentálne ho nepoužívam) aké image máš v boxe?
Možno pomôže https://www.google.sk/search?q=nastaven ... =567&dpr=3
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
renda567
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 21.květen 2008 - 16:45
satelitni prijimac: Octagon SF4008 E2 4K UHD
Bydliště: Velké Poříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od renda567 »

V přijímači mám openatv-6.0-sf4008. V základním nastavení jsou položky:
Zeměpisná délka ....... a k tomu možnosti: Východní nebo Západní
Zeměpisná šířka ......... a k tomu možnosti: Jižní nebo severní.
Toto je v základním nastavení, již jsem zkoušel několik možností a nejblíže byla možnost
Zeměpisná délka ....... Východní
Zeměpisná šířka ......... Jižní
Pří tomto nastavení jsem šel do druhého menu a zadal jsem myslím si kalibraci a napsalo mně to odchylku asi jeden stupeň.
Potvrdil jsem vše ale anténa se již nenatočila správně na pozici. Tak, bych potřeboval alespoň stručný návod jak nato aby to fungovalo.
palo stankovany
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.listopad 2014 - 8:06

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od palo stankovany »

Ja som sa tiež trochu zabavil pri nastavovaní motoru, najskôr nechcel poslúchať ale potom som ho rozchodil. Treba dať súradnice podľa google earth, zájdi si na mape nad svoj dom a máš presné súradnice, len pozor, daj ich správne - čiže neprehoď šírku a dĺžku. Keď som to mal, už natáčanie fungovalo správne, akurát som ešte musel posunúť nulový bod - motor máme na otočnej rúre, takže stačilo povoliť šróby a trochu posunúť, u nás máme 19 stupňov, takže sa to dalo ľahko podľa Astry.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od peter54 »

Zacnes tu http://www.dishpointer.com/
Namontujes precizne dokonale zvisle tycku a namontujes parabolu aby tak priblizne vsetko sedelo.
Sadnes k telkacu, das usals, nastavis suradnice svojej zemljanky.
Posles antenu motoricky na dajaku astru napriklad na tu nemecku na 19 stupnoch alebo cesku na 23,5 alebo slovensku na 23,5.
Vylezes k tycke s parabolou a nasmerujes parabolu presne na zvoleny transponder na zvolenej druzici bez toho zeby si zapinal motor.
Potom by si mal mat prima obraz na slagri alebo ta3 alebo ct24.
Zalezes do kutice a odskusas cely horizont. ak daco nesedi doladis troska polohu anteny pripadne uhly na parabole.
Ak ta ide slak trafit tak asi mas tycku nakrivo. Potom bud potis krv a kompenzujes nastavenia na parabole alebo zavolas profika s merakom. Profik to zmasti asi za 15 minut, tebe bez meraka a skusenosti to potrva o dost dlhsie.
Ked si vypotil dost krve alebo vyplatil profika, sadnes si do kresla alebo sa vyvalis na gauc,
das si pred seba misu chipsov alebo solene kesu alebo co uz mas rad, k tomu oblubeny napoj a vytesujes sa pozeranim
na nejakeho mullaha ako zavyja z mesity.
Kontakt v profile cez www.
renda567
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 21.květen 2008 - 16:45
satelitni prijimac: Octagon SF4008 E2 4K UHD
Bydliště: Velké Poříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od renda567 »

peter54 píše:Zacnes tu http://www.dishpointer.com/
Namontujes precizne dokonale zvisle tycku a namontujes parabolu aby tak priblizne vsetko sedelo.
Sadnes k telkacu, das usals, nastavis suradnice svojej zemljanky.
Posles antenu motoricky na dajaku astru napriklad na tu nemecku na 19 stupnoch alebo cesku na 23,5 alebo slovensku na 23,5.
Vylezes k tycke s parabolou a nasmerujes parabolu presne na zvoleny transponder na zvolenej druzici bez toho zeby si zapinal motor.
Potom by si mal mat prima obraz na slagri alebo ta3 alebo ct24.
Zalezes do kutice a odskusas cely horizont. ak daco nesedi doladis troska polohu anteny pripadne uhly na parabole.
Ak ta ide slak trafit tak asi mas tycku nakrivo. Potom bud potis krv a kompenzujes nastavenia na parabole alebo zavolas profika s merakom. Profik to zmasti asi za 15 minut, tebe bez meraka a skusenosti to potrva o dost dlhsie.
Ked si vypotil dost krve alebo vyplatil profika, sadnes si do kresla alebo sa vyvalis na gauc,
das si pred seba misu chipsov alebo solene kesu alebo co uz mas rad, k tomu oblubeny napoj a vytesujes sa pozeranim
na nejakeho mullaha ako zavyja z mesity.
Díky za vyčerpávající radu! Tímto jsem se řídil když jsem anténu s motorem nastavoval asi před 7 léty.
Jak jsem již napsal problém je v správném nastavení Parametrů v sat přijímači a napadá mně ještě jedna věc a to tabulka v motoru. Vím, že se tam nechají dohrát nové pozice satelitů a je možnost tam nastavit koncové body a reset celého motoru. Bohužel nemohu najít návod a mám po ruce jen maďarský. Včerá se mně podařilo najít na internetu návod na novější tip motoru tak doufám, že to bude schodné s mým.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od peter54 »

renda567 píše:
9000peter píše:Nebolo by jednoduchšie ísť cez USALS?
Díky za radu, o to se neustále pokouším a bohužel. Proto jsem chtěl zkusit nastavení přes DiSEgC 1.2.
Se starým sat. přijímačem mně také nefungovalo USALS. Asi si s tím tento motor neporadí?
USALS jsem na tomto přijímači zkusil nastavit a nejprve se anténa točila špatným směrem, byla chyba v nastavení souřadnic.
Toto jsem opravil a v současné době se anténa otáčí již správně ale bohužel nenajde správnou pozici i když se jí pokouším uložit. Asi dělám chybu? Již jsem o tom něco přečetl a něco zkusil ale zatím se nedaří.
Proto jsem chtěl zkusit nastavení DiSEgC 1.2 které mám ověřeno a bylo plně funkční.
Díky.
Ještě bych měl takovou blbou otázku na HBO mně jdou asi 5 dní titulky které nemohu vypnout.
Ty titulky vypadají, že jsou externí asi z teletextu nebo nevím odkud se vzali. V menu jsem zkusil vše povypínat ale nenašel jsem na dálce přímé tlačítko k nastavení titulků k danému programu jako je možné nastavit zvuk.
Este raz si precitaj moje pokyny. U usals spravnu polohu neukladas. Posles motor na skylinkovu astru, zoberes naradie a nasmerujes parabolu na astru. Ked mas dobre nastavene uhly na parabole tak usals nájde vsetko ostatne. Ak ti neide usals je to zato ze ignorujes co som nap8sal. Navod na m9ntaz motora je na tomto fore mozno 100 krat.
Poznamka - navod na montaz a nwstavenie usals nie je 5ema specificka pre octagon. Zvlast nie ked to mas uz roky blbo namontovane.
Kontakt v profile cez www.
renda567
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 21.květen 2008 - 16:45
satelitni prijimac: Octagon SF4008 E2 4K UHD
Bydliště: Velké Poříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od renda567 »

Díky toto jsem pochopil, Samozřejmě, že tuto odchylku budu korigovat nechanicky. Já o této odchylce vím z doby kdy jsem nastavoval celou sestavu. A když jsem se snažil nastavit USALS tak jsem si dal funkci korekce pozice, přijímač jí změřil a vypsal výsledek. Myslel jsem si , že by logicky měl s touto korekcí počítat a toto se neděje.
Rád bych si to ještě ujasnil, Pokud tuto odchylku srovnám, tak kromě základních údajů pozice již není potřeba něco zadávat?
Zatím díky. V současné době nemám čas, tak napíšu, jestli se to povedlo nebo né. :thankyou:
grantonn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 03.únor 2015 - 15:30

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od grantonn »

Základní nastavení motoru je-východní délka
-severní šířka
Při jižní šířce hledá motor družice na jižní polokouli
tonyb
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 07.květen 2007 - 9:18

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od tonyb »

Nevíte někdo jak zprovoznit HBBTv na O2TV Free, objeví se základní menu a potom pouze načítá. Mám nainstalovaný plugin next 1.0
Na ostatních stanicích to jde.
gorick
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 07.srpen 2008 - 11:38
satelitni prijimac: DM900 UHD Triple

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od gorick »

Kupil som si tento prijímač a som v celku spokojný. Očakávania naplnil. Kvalita obrazu je veľmi dobrá, aj keď som nahradil pribalený hdmi kábel svojim, domnievam sa kvalitnejšim, AudioQuest Cinnamon (1m 70e).
Ďalej ma prekvapilo, že moja telka 3D TV Sonny Full HD zvláda nastavený mode 2160p30 = 30Hz.
Myslel som, že dá maximálne 1080p. Ako je to s nastavením video výstupu na príjímači, mám to nechať na max teda 2160p30 alebo radšej 1080i,p. Skúšal som väčšinu imagov, najviac sa mi páči obraz v OpenVix, tam ale práve chýba mód 2160p30 = 30Hz.
DM 900 UHD Triple, XTrend ET7500
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

Na vstupe HDMI Ti telka čo vypisuje 1080 alebo 2160? Keď je to FHD tak 2160 asi nie že? Nechal by som nastavene 1080 pokiaľ to nieje 4k telka.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
gorick
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 07.srpen 2008 - 11:38
satelitni prijimac: DM900 UHD Triple

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od gorick »

9000peter píše:Na vstupe HDMI Ti telka čo vypisuje 1080 alebo 2160? Keď je to FHD tak 2160 asi nie že? Nechal by som nastavene 1080 pokiaľ to nieje 4k telka.
Telka na vstupe HDMI normálne načíta 3840x2160p (viď obr.) pri nastavenom video mode v prijimači 2160p30 = 30Hz.
Pri nastaveni 2160p = 50Hz je už tma, to nezvláda. Mna len práve prekvapilo, že táto moja TV Sonny KDL-43W805C sa prezentuje ako full hd 1920 x 1080p television a aj napriek tomu vypíše rozlíšenie 3840x2160p
Přílohy
hdmi.png
DM 900 UHD Triple, XTrend ET7500
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od marecek29 »

Kopirovani ujde.
Přílohy
Copy.JPG
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
palo stankovany
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.listopad 2014 - 8:06

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od palo stankovany »

Ako vam funguje oscam info? Ked prejdem do polozky ecm statistika stroj narazi na problem a zrestartuje sa. Zaujimave ze po tomto resstarte sa rozbehnu aj stanice ktore predtym nesli aj ked zapisy maju.
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od vlasto »

ano, s oscam info mam problem aj ja ale kedze vsetko sledujem cez web tak toto nerieim.
palo stankovany
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.listopad 2014 - 8:06

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od palo stankovany »

dá sa oscam nastaviť tak, aby niektoré programy bral z newcamd a niektoré aby boli uprednostňované z karty, ktorá je v module? u univerzálnej čítačky to ide, ale dá sa to aj nakonfigurovať s modulom? Dával som do dvbapi ignore caid, lenže to akosi nepomáha a dvbapi sa aj tak snaží stále pripájať.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od davidas »

zkus jeste jineho ftp klienta, treba filezilla

co jsem kdysi pouzil total comander a potom filezilla, rozdil byl nesrovnatelny....
marecek29 píše:Kopirovani ujde.
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Octagon SF 4008 E2 4K UHD

Příspěvek od pele1 »

palo stankovany píše:dá sa oscam nastaviť tak, aby niektoré programy bral z newcamd a niektoré aby boli uprednostňované z karty, ktorá je v module? u univerzálnej čítačky to ide, ale dá sa to aj nakonfigurovať s modulom? Dával som do dvbapi ignore caid, lenže to akosi nepomáha a dvbapi sa aj tak snaží stále pripájať.
Na uprednostňovanie kanalov z modulu ich musíš zakázať v oscame,modul je proste pomalší.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF4008 4K UHD Triple“